Ryby k Pterophyllum altum



Všetko okolo akvarijných rýb

Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod zrnki » 09 Júl 2006 20:22 pm

Zdravim vsekych zanietencov :roll:
Chcel by som vas poprosit o radu...
Idem si v oktobri kupovat Altumi do prahy,mam akva aj vsetko okolo akurat neviem spoluobyvatelov :(
Ked neratam ancistrusov,chcel by som niake tetry ale z domoviny,oblast Rio Negro,povodie Orinoka...tak vas chcem poprosit o radu ci niekto poznate ryby ktore sa nachadzaju priamo z vyskytu Pterophyllum altum,bude to totiz biotopova nadrz Amazonka,vela stomov,konarov :roll:
Vsade totiz pisu vhodne,ale malo kde oblasti priamo z Orinoka :wink:
Velmi pekne vam dakujem :wink:
Obrázok používateľa
zrnki
 
Príspevky: 117
Obrázky: 94
Založený: 31 Dec 2004 18:05 pm
Bydlisko: Newcastle upon Tyne, United Kingdom

Reklama

Re: Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod Raviolka » 09 Júl 2006 22:35 pm

Hmm náhodou se v posledních dnech probírám svými poznámkami o Venezuele, takže mi nedá tolik práce ti napsat seznam těch nejznámějších ryb uváděných z řeky Atabapo, kde je typová lokalita Pterophyllum altum.
Ne všechny se ti k altumům hodí, ale třídění už nechám na tobě :wink:

Potamotrygon motoro, Chilodus punctatus, Anostomus anostomus, A. ternetzi, Leporinus fasciatus, Chilodus punctatus, Crenuchus spilurus, Carnegiella marthae, C. strigata, Hemigrammus erythrozonus, H. rhodostomus, Paracheirodon axelrodi, P. simulans, Pristella maxillaris, Thayeria obliqua, Metynnis argenteus, Hoplias malabaricus, Nannostomus eques, N. unifasciatus, Glyptoperichthys gibbiceps, Monocirrhus polyacanthus, Aequidens metae, Dicrossus filamentosus, Heros severus, Satanoperca daemon

To jsou jen notoricky známé akvarijní ryby, celkem jich je na seznamu z Atabapo 172 + další se najdou v Kolumbii v řece Inírida a v okolí Casiquiare. Většina ryb je ale u nás nesehnatelných. Myslím ale, že už i teď je z čeho vybírat :) Doufám, že nás budeš informovat, jsem na biotopní akvárium zvědavá :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod roger » 10 Júl 2006 11:23 am

vsetky ryby, ktore napisala raviolka zozenies celkom lahko, odporucal by som velky huf sekierok Carnegiella marthae, C. strigata alebo drobnoustok Nannostomus eques, N. unifasciatus
Obrázok používateľa
roger
 
Príspevky: 200
Obrázky: 40
Založený: 31 Júl 2004 15:35 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod SoRex » 10 Júl 2006 13:11 pm

No, například Hoplias malabaricus se asi moc snadno nesežene a ani bych ho s klidným svědomím do společnosti jiných ryb nedoporučoval. U domorodců bývají obávanější, než pirani.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod roger » 10 Júl 2006 13:44 pm

SoRex napísal:No, například Hoplias malabaricus se asi moc snadno nesežene a ani bych ho s klidným svědomím do společnosti jiných ryb nedoporučoval. U domorodců bývají obávanější, než pirani.


tieto ryby ma v ponuke rakusky importer Brazil-import, http://www.brazil-import.at/webseiten/Zierfischliste.htm, na jesen som sa u nich informoval na moznost dodavky nejakych "raritiek", nic nie je problem, len treba euraše 8) vacsina rakuskych akvaristik spolupracuje s tymto importerom, staci skocit do Viedne, navstivit vasu oblubenu akvaristiku,objednat a do mesiaca mate aj arapaimu :wink:
V akvaristike na Kriznej som v zime videl Monocirrhus polyacanthus, to je zaujimava ryba...

k tej dravosti, v 97-om, /ak ma pamat neklame/, bol uverejneny v AT-cku pekny clanok o trahirach /Erythrinidae/, su to extremne drave ryby patriace do radu Characiformes. Odporuca sa im zariadit druhovu nadrz, krmit zivimi rybami, takze k altumom by sm ich naozaj nedaval,to ma SoRex cistu pravdu :idea:
Obrázok používateľa
roger
 
Príspevky: 200
Obrázky: 40
Založený: 31 Júl 2004 15:35 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod Raviolka » 10 Júl 2006 13:51 pm

:o Vždyť píšu, že ne všechny druhy se k altumům hodí :wink:
Jen jsem zkopírovala můj seznam ryb, které bych měla celkem jistě poznat, když je v Atabapo zahlídnu (trahira bych radši nemusela) :roll: Takový Monocirrhus se taky nehodí k jiným rybám, Potamotrygon do běžného akvária taky tak, Anostomus a Leporinus by altumům okusovali ploutve...

No ale stačí, ať má zrnki taky nad čím přemýšlet. Já jsem si myslela, že to jen okopíruju a usnadním si práci a vy se v tom vrtáte :mrgreen:

P.S. někde bych vyhrabala i kompletní seznam ryb v Río Atabapo a Río Inírida + odkazy na nějaké články apod., ale chvíli by to trvalo. Každopádně by do biotopního akvária stálo za to zkusit nějaké raritky... viděla jsem třeba fotky velmi zajímavých drobných sumečků, malé tetřičky, néjaké apistogramy a tak... ale to jsou ryby u nás neznámé, proto na tom pidiseznamu nejsou. Hmm osobně by se mi Nannostomus eques k altumům hodily asi nejvíc :roll:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod zrnki » 10 Júl 2006 23:07 pm

ooooooooooooooooooooooo dakujem vam vsetkym :roll: ani som nedufal ze bude vobec niekto ochotny napisat mi :? a nie uz to tu rozputat taku diskusiu.
Ale mooooc vam dakujem :D Moc ci to vazim,ste super,moc so cenim ze nam tu vsetkym pomahate :roll:
Raviolka Nannostomus eques priznam sa ze som ich tu BA este nevidel vies o niekom,kto ich ma alebo miesto kde ich zozeniem?Vies mi o nich napisat aj nieco viac?dakujem vam vsetkym :wink:
Naposledy upravil zrnki dňa 11 Júl 2006 18:14 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
zrnki
 
Príspevky: 117
Obrázky: 94
Založený: 31 Dec 2004 18:05 pm
Bydlisko: Newcastle upon Tyne, United Kingdom

Re: Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod virus31 » 11 Júl 2006 10:21 am

Ad. p. altum, jake jsou naroky k jejich chovu v nadrzi (ne na rozmnozovani). Slysel jsem, ze jsou tezsi co do naroku na kvalitu vody nez tercovci a jejich cena taky neni nejmensi.
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod Vai » 11 Júl 2006 14:07 pm

Drobné rybky rodu Nannostomus, malé tetřičky a neonky dorůstající tak 4-5 cm, bych ke Pterophyllum altum raději nedával, mohli by totiž posloužit jako součást jejich jídelníčku.
Jednomu známému takto během velmi krátké doby dokázala skupinka importovaných altumů dosti zredukovat počet společně chovaných neonek.
Vai
 
Príspevky: 202
Založený: 13 Mar 2003 17:14 pm
Bydlisko: Břeclav

Re: Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod pytel » 11 Júl 2006 17:31 pm

já si myslím že k altům jsou nejvhodnější nějaké mírumilovnější cichlidy střední a větší velikost (dokázal bych si s nimi ředstavit uaru, nebo některé mírumilovnější cichlidy rodu geophagus a gymnogeophagus)i a některé druhy krunýřovců(hypacintrus,baryancistrus a další) a jiných sumců(klidně i nějaké corydorasy). malé tetrovité rybky bych k nim, jak říká třeba vai, nedával.

jak velké má být akvárko?a kolik alťáků?
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod zrnki » 11 Júl 2006 18:22 pm

Tak sa tu rotputala vasniva diskusia,som veeeelmi rad ze sa zapajate :wink:
No akva je 180x60x60/650l,mam ta vonkajsi prepadovy biofilter, ma 120l,ale cisty objem filtracnych medii je cca 60l :)
Aj tu boli foto a poznamky k nemu a tak som ho vylepsil podla napadov tu skusenejsich akva maniakov :roll: a budem tam davat demi vodu takze myslim ze vodu a filtraciu budem mat zvladnutu tak aby boli ryby spokojne :?
No a pocet kusov?neviem presne chcel by som tak 8 max 10 kusov ale skor menej ako viac,a ma to byt amazonsky biotop....
A na zemi bude aqua clay,takze geophagus a podobne ryjuce ryby nemam v umysle :) tak uz som z toho jelen,chcel by som kontrast ale biotop ALTUMI vs TETRY,ale ide mi skor o ALTUMI takze aj keby im mala patrit cela nadrz :roll: dakujem prosim hocikoho kto ma niake info ci alty alebo k nim sa hodiace ryby prosim piste :wink:
Inak aktumi mam prestudovane aj som kecal s ludmi co ich maju,aby ste si nemysleli ze chcel pekne ryby ale neviem nic o nich,tak vdaka :wink:
Obrázok používateľa
zrnki
 
Príspevky: 117
Obrázky: 94
Založený: 31 Dec 2004 18:05 pm
Bydlisko: Newcastle upon Tyne, United Kingdom

Re: Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod pytel » 11 Júl 2006 18:36 pm

uz mas akvarko zelozene?...nez tam budes davat altumi melo by být uz nejakou dobu zajete-jsou to dost náročné ryby. na začatek akvarka tam muzes dat treba 50ti člené hejno neonek červených, ale musíš počítat s tím že až altumi povyrostou stanou se neonky jejich potravou. jako spoluobyvatele se daji volit některé cichlidky rodu apistograma, možná sekernatky. jinak bude dost obtížne vybrat vhodné spoluobyvatelel.
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod catfish » 11 Júl 2006 18:44 pm

zrnki: Tohle asi znáš, jen pro úplnost odkaz:

http://fish.mongabay.com/angelfish.htm
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod abba » 05 Aug 2006 21:08 pm

virus31 napísal:Ad. p. altum, jake jsou naroky k jejich chovu v nadrzi (ne na rozmnozovani). Slysel jsem, ze jsou tezsi co do naroku na kvalitu vody nez tercovci a jejich cena taky neni nejmensi.

pripajam sa k tomu nazoru a do mensieho akvaria ako 300l by som ich ani nedaval,ak by boli z dovozu /juzna amerika/tak si treba pripravit 3-4 litre za jeden dospely par
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Re: Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod zrnki » 06 Aug 2006 08:50 am

no tak akva uz fici a je pekne aj ked to treba kym sa rozrastie :roll: ale aj tak prebehla zmena,po vsetkych pre a proti som nakoniez zvazil ze tam nebudu alty,myslim si ze nemam tolko skusenosti aby som som zvladol ich chov so vsetkymy uskaliami :?
Takze tam budu UZ niaku dobu domestykovane tercovce ktore znesu viac ako alty,budu to divoke formy odchovane tu v nasej vode tak nebude problem s nimi,ono povodny moj zaver bol dat tercovce ale potom som zbadal altumy a ved to poznate :roll:
Ale kde zohnat zelenych,alebo Alenquer,moc choatelov neni co by ich malo :oops: vela zdaru...
Inak akva je uz hotove len sem vlozit obrazok co ma iba 128kb je nic moc a ja upravovat obrazky moc neviem ale skusim to :wink:
Obrázok používateľa
zrnki
 
Príspevky: 117
Obrázky: 94
Založený: 31 Dec 2004 18:05 pm
Bydlisko: Newcastle upon Tyne, United Kingdom

Re: Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod Kubo » 14 Jan 2007 15:13 pm

Chcem sa opytat ci tieto ryby su dostupne aj na Slovensku a najlepsie by bolo v KE a aka je cca cena za kus?

To arowana : Nemas ich nahodou? Sa len tak pytam zo zvedavosti ci nahodou kedze si spominal ze odchovavas viac druhov ryb.Do buducnosti si ich asi kupim ked nebudem mat uspechy s tercovcami.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Ryby k Pterophyllum altum

Odoslaťod pytel » 14 Jan 2007 19:25 pm

já myslím, že jsou dostupné i na slovensku.ale nebudou asi v běžné nabídce obchdníku. chce to rozhodit sítě...jinak cena za mláďata se v česku pokud vím pohybuje kolem 400-500Kč/kus
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.