Problem s umierajucimi neonkami v novom akvarku



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Problem s umierajucimi neonkami v novom akvarku

Odoslaťod Mcmac » 12 Mar 2003 08:38 am

Zdravim, mam nove akvarko 100l, v sobotu zalozene, a aj napriek radam, pockat tyzden s rybami som to nevydrzal a uz v nedelu ich tam par plavalo :) (black moly 2samicky 1samec, mecun 3samicky 1 samec, prisacnivkovia 2, a labeo 2x) V pondelok som dokupil 12 neoniek pravych. A tu vznikol problem. Hned v utorok rano jedna neonka zacala byt nejaka unavena, mala ohryzenu zadnu plutvu, resp. zadnu plutvu mala iba strasne skratenu. Poobede ju uz natiahol filter, ktory bol na minime,co je okolo 100l/hod, hned som ju vyhodil. Este v utorok vecer, som po si vsimol,ze dalsia neonka je nejaka poslabla a taky isty pripad s okusanou zadnou plutvou. Dnes som ju vybral mimo a uvidim ci sa vedla vo flasi preberie,ale nedavam tomu ziadnu nadej. Mam pocit,je to robi samcek black moly ale 100% som si neni isty. Neviete co moze byt pricinou tych ohryzenych plutiev, okrem tej black moly? Resp. co zapricinuje taketo jeho chovanie? Malo zradla? zmena prostredia? Sibemu?
:(
Obrázok používateľa
Mcmac
 
Príspevky: 10
Založený: 10 Mar 2003 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Problem s umierajucimi neonkami v novom akvarku

Odoslaťod marlo » 12 Mar 2003 17:10 pm

1.neonky treba davat uz do dobre zabehnuteho akvaria.<vlastna skusenost>

2.Pises ze mas labeo...ale neviem ake ?Ale jeden znamy mi hovoril ze on ma Labeo bicolor a ten mu doslova napada rybky co i len troska zafarbene do cervena.Po case mu vsetky do cervena zafarbene rybky posli.

Labeo bicolor je dost teritorialna rybka...takze mozno je to ona ktora napada tie neonky :(

Ja som mal Black molly spolu s neonkami a nebol ziadny problem a to som mal Molly cca 8cm....
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s umierajucimi neonkami v novom akvarku

Odoslaťod Mcmac » 13 Mar 2003 08:31 am

Takze od vcera neumrela ziadna dalsia neonka, co uz pokladam za uspech, pri frekvencii akou umreli tie dve predosle.Po precitani si asi tony prispekvov v diskusiach som dospel k nasledovnemu zaveru a pokusu. Kupil som este jedno labeo frenatus (dufam,ze som si to spravne zapametal), omylom som totiz tvrdil,ze je to bicolor.Cize su tam tri ks a tri rozne velkosti. A da sa povedat,ze sa tak trosku staraju o seba. Sledoval som spravanie v akvarku hodnu chvilu. A labeo sice neonky poprehana ale nekuse ich, iba o ne naraza,aj to iba tak jemne. Molly ich uz ignorovala uplne, asi si povedala,ze 10neoniek znesie :-))
A co sa tyka tych neoniek do zabehnuteho akvarka, hmm beriem tvoje skusenosti,ale vies ako to je, co clovek to nazor,ale som spokojny umreli zatial len dve, a tam kde som ich kupil mi ku kazdym 5tim kusom dali jednu zdarma, cize tie dve zomreli lebo boli gratis,asi nechceli ist pod cenu :D
Obrázok používateľa
Mcmac
 
Príspevky: 10
Založený: 10 Mar 2003 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s umierajucimi neonkami v novom akvarku

Odoslaťod hongi » 14 Mar 2003 10:52 am

Zdravim, ja som presvedceny ze to bolo to labeo. Kamarat dal jedno labeo bicolor k dospelym afr. cichlidam a robilo to iste dokonca si spravilo vlastne teritorium a "mastila" kazdeho kto sa priblizil. Pritom nebolo ani nejake velke. Tak sa necuduj ze neonky tomu podlahli.
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Problem s umierajucimi neonkami v novom akvarku

Odoslaťod Mcmac » 14 Mar 2003 11:32 am

Odkedy som v stredu pridal este jedno labeo frenatus, cize su tam celkovo tri, je pravda,ze raz zacas sa ponahanaju,ale zda sa mi,ze je to tam uz hodne kludnejsie.Myslim,ze uz si zvykaju aj na nove prostredie. Akvdaka za podporu v nazore,ze to bolo to labeo.
Este jedna otazka, neviete preco mi samcek black molly dost uhana obe samicky? Byva to normalne? Neviem preco do nich utoci :( :?
Obrázok používateľa
Mcmac
 
Príspevky: 10
Založený: 10 Mar 2003 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s umierajucimi neonkami v novom akvarku

Odoslaťod marlo » 14 Mar 2003 18:07 pm

Myslim ze neutoci..ze ma ine zamery :D vyckaj chvilku a uvidis aj male molky :twisted: ..
ak mas pocit ze ich moc nahana tak prikup este jednu samicu ..alebo povedz ja ti ich darujem kolko chces....inak stacia dve samice na jedneho samca u black molly
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s umierajucimi neonkami v novom akvarku

Odoslaťod hongi » 16 Mar 2003 19:44 pm

Preco nahana samicky :?:
Z jarom sa vsedko prebudza a to znamena ze aj pudy tvojho samceka. :P
mozes cakat prirastky a ked sme uz pri tom ake mate skusenosti s mladymi mollkami? Mne sa to zdalo komplikovanejsie ako s inymi zivorodkami. hodne zdaru Mcmacovi
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Problem s umierajucimi neonkami v novom akvarku

Odoslaťod Mcmac » 17 Mar 2003 08:31 am

Dakujem za povzbudenie,ale nechcelo sa mi tomu moc verit, tomu prichodu jara :) nakolko su cerstvo v novom prostredi a myslel som,ze bude treba nejaky cas na ich aklimatizaciu. Ale vyzera,ze tyzden v akvarku im uplne stacil. Uz sa unormalnili a ziju si celkom OK. Akurat mam este dilemu,ze kolko ich krmit. Aby som ich neprekrmil a zase aby som ich dokrmil. Hmm hladam niekde take davkovacie optimum.
Obrázok používateľa
Mcmac
 
Príspevky: 10
Založený: 10 Mar 2003 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s umierajucimi neonkami v novom akvarku

Odoslaťod marlo » 17 Mar 2003 08:32 am

S mladymi molkami mam dobre skusenosti.Uplne v pohode saom ich odchoval s jednou stratou.A aj to vyskocila na krycie sklo a ususila sa pod tlmivkou :(.
Inak mam ich este 11ks a potreboval by som ich niekomu darovat....mohli by ste sa angazovat a zobrat si ich ..DIK :)
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s umierajucimi neonkami v novom akvarku

Odoslaťod hongi » 21 Mar 2003 10:55 am

Servus Marlo. Kolko ti tak da mladeze jedna samicka ja som ich mal vzdy tak pomenej a aj menej casto ako ine zivorodky , neviem cim to bolo
U mna to ale bola len okrajova vec , moje srdce patri afrike. 8)
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Problem s umierajucimi neonkami v novom akvarku

Odoslaťod marlo » 21 Mar 2003 11:08 am

no myslim ak som spravne pocital mi dala samicka cca 10-12 ks.
ale iba raz pretoze potom som samca daroval pretoze nemal som zaujem rozmnozovat ich . :twisted:
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s umierajucimi neonkami v novom akvarku

Odoslaťod Mcmac » 25 Mar 2003 14:10 pm

Marlo vdaka za ponuku,ale hmm neda sa povedat,ze by molly boli moje favoritky, dokonca sa mi tam uz ani moc nehodia,ale zatial ich strpim. :D Teraz som v symbioze narazil na poloustku stukovitu(dermogenys pusillus). To je moj faovrit :lol: 8)
Obrázok používateľa
Mcmac
 
Príspevky: 10
Založený: 10 Mar 2003 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s umierajucimi neonkami v novom akvarku

Odoslaťod milan » 24 Apr 2003 16:04 pm

tie molli su super pozierace rias a urcite by ti nenepadaly neonki to skor ti druhe rybki co mas a filter nedokaze poskodit ziadnu plutvicku
jedine ze tam nemas molitan a dostanu sa priamo na vrtulku motorceka
mne naqsalo velka krat pri sarom filtri rybki a to ich iba prisalo na hubku ked bol velky vikon filtra a uhinuly vicerpanim
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Problem s umierajucimi neonkami v novom akvarku

Odoslaťod Majdo » 15 Dec 2003 14:58 pm

Zaujimave! Tiez mam taky isty problem. Najskor som kupil 3ks Neonky cervene, lebo viac nemali. Tieto boli aj su v pohode. Asi po tyzdni som dokupil (teda moja polovicka) dalsich 5ks z inej predajne. Tieto boli velke neviem ci uz nie postarsie- a do druheho dna jedna prisla o kompletnu chvostovu plutvu a do vecera skapala. O dva dni sa toto zopakovalo z dalsou... Ta plutva mi skor pripadala ako odpadnuta, tj. neonke z tej plutvy nic nezostalo. Na ostatnych nepozorujem ani naznak zeby mali dokusane plutvy. Akva (150L) uz mam dobre zabehnute takze v tom to nebude. Osadka: jedna gurama perletova, a 6ks tetry kralovske, 2ks prisavnik. Neviete niekto cim to moze byt ? Sok, nejaka choroba ?

Mcmac: ako to dopadlo? Uz je vsetko OK?
Obrázok používateľa
Majdo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 15
Založený: 26 Sep 2003 09:01 am
Bydlisko: Nova Dubnica


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.