Blikajúce DL žiarivky



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Blikajúce DL žiarivky

Odoslaťod ondro » 14 Júl 2006 23:30 pm

Nepoznáte pls. niekto nejakú fintu, ako odstranit alebo aspoň zredukovať blikanie kompaktných dvojpinových žiariviek. Označovaných aj ako DL-ky,alebo možno aj ináč. Viem že to asi nebude ľahké ovplyvniť, lebo už obsahujú štartér v sebe, ale možno existuje niečo čo sa do jej elektr. obvodu pripojí a spôsobí že sa zapáli na prvý max. druhý raz.
Už ma niektoré (Narvy) štvú, niektorým to zapaluje aj po piatich serundách čo mi vadí a zrejme aj neprospieva životnosti :( .
ondro
 
Príspevky: 71
Založený: 26 Sep 2005 19:42 pm

Reklama

Re: Blikajúce žiarivky

Odoslaťod majko » 15 Júl 2006 08:44 am

No riesenie je ze ich vyhodis a nahradis 4-pin + el. predradnik :D. Hej, hej ja viem taku radu za ... kladu :lol:
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Blikajúce DL žiarivky

Odoslaťod ondro » 15 Júl 2006 14:24 pm

No dobre ja ich vyhodím, ak mi dáš za ne rozmerovú náhradu. Ide o 11W modrú, a 10000K bielu s vysoku farebnou vernostou, :o :o :o .
ondro
 
Príspevky: 71
Založený: 26 Sep 2005 19:42 pm

Re: Blikajúce DL žiarivky

Odoslaťod majko » 15 Júl 2006 20:25 pm

Hmm das znamena,ze Ti ich kupim ? Alebo Ti treba dat typ kde si ich kupis Ty?
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Blikajúce DL žiarivky

Odoslaťod ondro » 16 Júl 2006 00:33 am

Nemusis kupovat, ale ak by si vedel o niecom o com neviem ja, bol by som ti povdacny za tip.
Tu stvorpinovu nahradu totiz mam, lebo som zohnal nieco take ze je to kompakt v prevedeni ze polovica trubice je modra a polovica biela.
Je 18W-tova a dlzkovo priblizne podobna s povodnymi, ktorych ale nejake mnozstvo mam a je mi ich luto vyhodit, nehovoriac o tom ze takto mozem najpr zapnut modru a neskor bielu.
Ide o mikro more a tam su vzdy problemy s vhodnymi ziarivkami :? .
ondro
 
Príspevky: 71
Založený: 26 Sep 2005 19:42 pm

Re: Blikajúce DL žiarivky

Odoslaťod Roman » 16 Júl 2006 11:51 am

ondro, ten starter je schovany v tej plastovej patici, da sa jemne vrtackou nacat a zrusit, tak vyrobis 4pinovu trubicu, ale bez sokla..budes musiet droty naspajkovat
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Blikajúce DL žiarivky

Odoslaťod ondro » 16 Júl 2006 20:16 pm

Samo, ze aj tak sa to da, ale je to uz bohuzial bastlenie :( .
Mne skôr islo o to blikanie, lebo mne sa marí ze niekde na fore, alebo niekde na nete som videl nejake zapojenia upravy, kde sa to dalo odstranit. Ale neviem si spomenut kde, a tymto som chcel niekoho kto o tom vie ´vyhecovat´ :D , aby pustil nieco do placu.
ondro
 
Príspevky: 71
Založený: 26 Sep 2005 19:42 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.