Urcenie choroby SAE



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Urcenie choroby SAE

Odoslaťod kardano » 15 Júl 2006 17:54 pm

Kupil som 3 SAE. Boli v akva cca 24 h. Rano vsetky OK. Poobede okolo 17:00 2 mrtve. Fotky ryb su v mojom osobnom albume. Maju nejaky problem s plutvami. Nic ine na nich nie je vidiet. V akva su mecune a black molly + pancierniky a prisavniky. Filtracia cez biomolitan. Teplota vody cca 27 stupnov. Mecune maju stiahnute chvosty. Pancierniky a prisavniky aj black molly su OK. Ani poi poradach s akvaristami v dosahu sa mi nedari urcit chorobu alebo priciny. Skusal som FMC na tie mecune, ale nepopmohlo to. Ani zasolenie vody v samostatnom akva nepomohlo. Skusal som uz aj prietokovu UV lampu a zas nic. Pripravujem sa na kompletne prevarenie strku a dezinfekciu akva. Neviem ci mam ryby obetovat alebo nie. uz som z toho zufaly. Snad mi tu niekto bude vediet poradit. Budem tu kazdych 15 min. Moc vam dakujem. V pripade potreby doplnim akekolvek info ak budem vediet. :cry: :cry: :cry: :cry:
Obrázok používateľa
kardano
 
Príspevky: 224
Obrázky: 41
Založený: 25 Máj 2006 18:41 pm
Bydlisko: Trencin

Reklama

Re: Urcenie choroby SAE

Odoslaťod skizuzka » 15 Júl 2006 21:40 pm

co ja viem,asi ina voda alebo co.To mas na take mini akva UV lampu?
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Urcenie choroby SAE

Odoslaťod mika2 » 15 Júl 2006 22:25 pm

dost to pripomina rozpad plutiev.meral si obsah dusitanov?dalej bacha na krmenie. nie je problem otravit si ryby prekrmovanim,v tychto horkach zvysky vo vode kvasia velmi rychlo..
Obrázok používateľa
mika2
 
Príspevky: 21
Obrázky: 43
Založený: 18 Nov 2005 01:24 am
Bydlisko: BA petrzalocka

Re: Urcenie choroby SAE

Odoslaťod kardano » 15 Júl 2006 22:36 pm

UV lampa je pozicana. Zatial vacsie akva nemam.Potrebujem sa dobrat priciny a zatial tuna z nas na nic nikto neprisiel.
Obrázok používateľa
kardano
 
Príspevky: 224
Obrázky: 41
Založený: 25 Máj 2006 18:41 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Urcenie choroby SAE

Odoslaťod kardano » 15 Júl 2006 22:41 pm

to mika2. Prekrmene nebolo. Na to davam pozor. Pancierniky dno perfektne cistia. Este im davam obcas granule, inak sa skoro nedostanu k zradlu. Dole skoro nic nepada. Liecivo na rozpad plutiev nezaberalo u mecunov. Black Molly su OK. Dusicnany v norme. Ostatne tiez. Ryby su aktivne. Zeru OK. Uz neviem. Momentalne je akva vypustene a dezinfikujeme Savom strk aj akva. Rastliny preperiem vo vode a zakladam znova. Uvidime co bude. Teplota akva je do max 27 stupnov. :cry:
Obrázok používateľa
kardano
 
Príspevky: 224
Obrázky: 41
Založený: 25 Máj 2006 18:41 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Urcenie choroby SAE

Odoslaťod vysluzil2 » 16 Júl 2006 00:42 am

Kardano,teraz po znovuzalozeni aq urcitu dobu nekrm.Ked uz si vybral strk,tak ho tam tiez mozes dat tak po tyzdni.Ked sa potebujes dobrat priciny-tvoja veta,tak vzdy ked su chore ryby,tak na vine je akvarista.Uteba je to asi inac.Tebe sa na aq asi zle pozrela suseda. :) FMC sa k ancistrusom nedava,otravia sa nim.Bude dobre ak zacnes krmit niecim zivim,napr komar,cyklop,dafnia,a pod.Ak tvrdis ze vsetko krmivo ti zozeru (comu ja neverim(,potom musis castejsie menit vodu.Vymena vody je velmi dolezita hlavne pri intenzivnom krmeni susinou.Anezabudni dat k rastlinam pri sadeni ziviny do dna.Filter dobre umy v soli od lieciv,tie sa k rastlinam nedavaju.Hovori sa slabi chovatel,co nemal este chore ryby.Zelam ti vela chovatelskych uspechov.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Urcenie choroby SAE

Odoslaťod mika2 » 16 Júl 2006 13:57 pm

kardano-pytal som sa nie na dusicnany,ale dusitany.tie su toxicke uz v minimalnych mnozstvach.za rozpadom plutiev byvaju povacsine zle podmienky v akva,ale moze byt na pricine aj suseda :D .tie belave okraje na plutvach byvaju priznakom rozpadu.cim si liecil,tym fmc?ak sa nemylim je to sirokospektralne liecivo na vsetko a na nic.skus nieco co je priamo na rozpad,napr.sera baktopur.
Obrázok používateľa
mika2
 
Príspevky: 21
Obrázky: 43
Založený: 18 Nov 2005 01:24 am
Bydlisko: BA petrzalocka

Re: Urcenie choroby SAE

Odoslaťod kardano » 16 Júl 2006 20:39 pm

Skusim tu seru. Zajtra ju kupim. Podla merania boli nasledovne hodnoty pH 8, dH 16, NO2 0, NO3 medzi 30 - 50. Rybam sa najprv chvosty zatvaraju do sprica a potom sa krivia. Postihlo to hlavne gupky a mecune. Black Molly su OK, len 1 den som pozoroval belave konceky chvostovej plutvy. Druhy den bolo vsetko OK. FMC bolo "MULTI-MEDIKAL". :x Dakujem za rady.
Obrázok používateľa
kardano
 
Príspevky: 224
Obrázky: 41
Založený: 25 Máj 2006 18:41 pm
Bydlisko: Trencin


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.