prenasanie choroby



Akvarijné ryby - choroby, liečba

prenasanie choroby

Odoslaťod zuzzanka » 16 Júl 2006 20:27 pm

moje guppy uz skoro vsetky vyhynuli (dostali nejaku chorobu ,liecila som to FMC ale nejak nepomohlo(() a zostalo mi zopar asi zdravych jedincov.teraz si idem zohnat nove gupky a teraz vazne neviem ci ich mozem potom chovat spolu aj s tym co mi prezili-nexistuje nejake riziko nakazy a prenosu tej chlinty co mi vyvrazdila rybycky????(viete nechcem ich chovat oddelene).diky za mudre odpovede :o
zuzzanka
 
Príspevky: 5
Založený: 16 Júl 2006 11:16 am

Reklama

Re: prenasanie choroby

Odoslaťod kokino » 16 Júl 2006 23:31 pm

najlepsie by bolo ich nechat dlhsiu dobu v karantene a az potom ich dat spolu. ta "chlinta" sa na tych druhych rybach moze prejavit az po nejakom case, ci uz kratsom, alebo dlhsom. inac mohla by si napisat, ake symptomy si mohla vidiet na rybkach( teda, ak si mohla) a ci sa nezmenilo ich spravanie.
Obrázok používateľa
kokino
 
Príspevky: 50
Obrázky: 1
Založený: 26 Máj 2006 19:08 pm
Bydlisko: BA Raca

Re: prenasanie choroby

Odoslaťod zuzzanka » 17 Júl 2006 11:50 am

no symptomy:mali stiahnute chvosty ,prepadnute brusko a mne to pripadalo ako keby sa pri plavani namahali.A potom este aby som toho nemala malo tak sa na niektorych rybkach objavil aj biely povlak-.
zuzzanka
 
Príspevky: 5
Založený: 16 Júl 2006 11:16 am

Re: prenasanie choroby

Odoslaťod jacik » 17 Júl 2006 15:31 pm

zuzzanka napísal:no symptomy:mali stiahnute chvosty ,prepadnute brusko a mne to pripadalo ako keby sa pri plavani namahali.A potom este aby som toho nemala malo tak sa na niektorych rybkach objavil aj biely povlak-.

treba pozriet ci to nebola rybia tuberkuloza. ta je neliecitelna. uz sme to na fore riesili.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: prenasanie choroby

Odoslaťod Silvester Valentin » 18 Júl 2006 00:01 am

Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.