Poradte mi s kupou ryb



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod Peter Pallo » 14 Mar 2003 13:41 pm

Nazdarek.Chystam sa kupit ryby do mojeho noveho 200l akvarka(salikovu tabulku o znasanlivosti som si uz pozrel, je fajn ju mat po ruke).Chcel by som tam mat cichlidy jazera MALAVY.Uz tam mam jedneho vzacneho prisavnika a dva pariky pseudotropeus zebra.cca6cm. Podla mojich prepoctov by som tam mohol dokupi este 14 ryb do 10cm.Poradte mi, ci je dobre ich kupit naraz alebo po parikoch.voda uz filtruje treti tyzden,takze sa zda v poriadku,drzim ju na 24stupnovej teplote.Na dne sa mi zacali robit riasy,ale stlmil som svetlo takze cakam, ze zmiznu. :?: Neviete o nejakom dobrom chovatelovi? Ja mam zatial kontak na cichlidara z Bytce.Vraj ma celkom dobry vyber.Dik za odpovede. :lol:
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Reklama

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod marlo » 14 Mar 2003 17:59 pm

nejak sa mi nepodarilo zistit odkial si...ale pravdepodobne nie z BA..skoda ..pretoze v Aquasymbioze maju celkom slussny vyber cichlid.

2.Zaujimalo by ma ze akeho tam mas vzacneho prisavnika ?
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod Peter Pallo » 15 Mar 2003 20:33 pm

Takze este presne neviem ten nazov prisavnika,nemam ho momentalne po ruke,v pondelok ho napisem.Ale urcite nebude az taky vzacny.Som z Trstenej-ORAVA, takze by mi pomohol nejaky chov okolo.dik a ozaj je dobre tie ryby kupit naraz?
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod hongi » 16 Mar 2003 20:08 pm

Nazdarek. Pri africkych cichlidach by si nemal kupovat parik ale 1 samca na 2 - 5 samiciek podla druhu. A k tym riasam by som sa spraval priatelsky pokial sa samozrejme brutalne nepremnozia, tvoria totiz jednu z hlavnych zloziek potravy af. cichlid v prirode. Takze ked sa ti to uz rozbehne mali by ich redukovat ryby sami.
Zial z tvojho okolia ziadneho chovatela nepoznam takze s tym ti neporadim. :(
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod Peter Pallo » 17 Mar 2003 10:52 am

Takze marlo ten prisavnik sa vola Hypostomus plecostomus sp. Je vzacny.alebo bezny?Dik. Hongi s tymi parikmi dik za radu ale mam uz dva samca a samicku.Mam to teraz zredukovat,alebo to nechat tak a tie ostatne dokupit tak ako si spominal.majte sa.
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod keso » 17 Mar 2003 12:57 pm

Ja som preferoval a aj by som ti doporucil kupit viacero ryb naraz. Tak isto nie je vhodne kupovat dve ryby jedneho druhu dve ineho .... ja mam 400 l akvarium cisto ako biotop malawi .. mam v nom cca 40 ryb ale len 4 druhy .... uprednostil som viac jedincov jedneho druhu. Osvedcilo sa mi to, ryby sa pravidelne vytieraju, samci sa krasne vyfarbili a predvadzaju sa .....
Obrázok používateľa
keso
 
Príspevky: 31
Založený: 17 Mar 2003 12:44 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod Peter Pallo » 17 Mar 2003 14:52 pm

Keso ako sy to myslel s tym jednym druhom :?: To napr.len psudotropeus zebra, alebo zopar zo pseudotropeusov zopar z aulonkara... :roll:
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod keso » 17 Mar 2003 15:02 pm

Myslel som to asi tak ze v tvojom pripade je vhodne dat do kava cca 20 ryb .... nerobil by so to tak, ze by som tam dal povedzme 6-7 druhov po 2-4 kusy ale radsej by som to riesil tak, ze tam dam 2-3 druhy po 7-10 ks ryb ....
Obrázok používateľa
keso
 
Príspevky: 31
Založený: 17 Mar 2003 12:44 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod Peter Pallo » 19 Mar 2003 15:17 pm

:arrow: Zdravim vas, nepoculi ste uz o chovatelovi Fuljerovi z Bytce? Rozmyslam un ho zakupit cichlidy. Ozi keso dik za duchaplne vysvetlenie, vies ako, este nie som v tom az tak zbehly :oops:
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod keso » 19 Mar 2003 15:28 pm

Nie je za co ... a k tomu fuljerovi ... osobne ho nepoznam, ale z referencii sa zda byt dobry, "normalne" ceny a siroka ponuka.
Obrázok používateľa
keso
 
Príspevky: 31
Založený: 17 Mar 2003 12:44 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod hongi » 21 Mar 2003 11:09 am

Servus . Ak tam mas 2 samce dokupil by som nejake tie samicky aby samci mali robotu s nimi a zbytocne sa "nemastili" . Neredukoval by som to , pri najhorsom sa zredukuju sami a ostane ten silnejsi. Ja mam napr. 2 samcov a 5 samic L.trewavasae a samci sa znesu , pravdaze ak jeden nevlezie druhemu do teritoria. A pritom je to dost agresivny druh k prislusnikom svojho rodu. Takze asi tak
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod Peter Pallo » 22 Mar 2003 11:55 am

Hongi, mal si pravdu.Zredukovali sa :evil: Ostal ten silnejsi, pekne vyfarbeny a dve samice.Takze tvoje domienky sa potvrdili. :roll:
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod hongi » 25 Mar 2003 21:46 pm

A ako sa sprava k samickam ?
A aka je to vlastne "fajta" P. zebry ?
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod Peter Pallo » 26 Mar 2003 13:24 pm

:arrow: Ich presny nazov je Pseudotropheus sp. elongatus mpanga ". Mam v akvarku zatial len ich, dve samicky a jedneho samca. Ako sa k nim sprava :?: Nuz je dost agresivny. Jedny uz nosi v ustach ikri, takze je v tom :wink: Teraz obtazuje tu druhu. Obe maju ciastocne ohryzene zadne plutvy.Je to borec.Co ty na jeho spravanie :?:
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod hongi » 12 Apr 2003 18:35 pm

cav. Odpovedam dost neskoro takze predpokladam ze uz mas mlade zebricky :D . Myslim ze ked dokupis dalsie ryby tak nebude na samicky az taky agresor. A asi uz aj nejake dalsie ryby mas alebo nie?
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod Astrid » 12 Apr 2003 19:05 pm

Peter Pallo napísal:Takze marlo ten prisavnik sa vola Hypostomus plecostomus sp. Je vzacny.alebo bezny?Dik.

No ja myslim, ze ten prisavnik je nieco medzi tym (medzi vzacnym a beznym). Ja jedneho takeho chovam, pozri temu "Co je to za rybku?". Cau.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod Peter Pallo » 14 Apr 2003 09:53 am

:arrow: NUZ FESACI UZ MAM V AKVA PLNE OSADENSTVO.MALE RYBY UZ PLAVAJU, ALE LEN TYCH PAR, KTORE ESTE PREZILI UTOK PREDATOROV.
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod Peter Pallo » 14 Apr 2003 09:54 am

ASTRID VELMI DOBRE VIEM O COM HOVORIS, VED SME SPOLU KECALI A TY SI ODPOVEDALA A POUCILA MA, AKO A CIM CHOVAS SVOJICH ZVERENCOV.CAVI
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod Astrid » 14 Apr 2003 12:34 pm

Peter Pallo napísal:ASTRID VELMI DOBRE VIEM O COM HOVORIS, VED SME SPOLU KECALI A TY SI ODPOVEDALA A POUCILA MA, AKO A CIM CHOVAS SVOJICH ZVERENCOV.CAVI

Oh, ano mas pravdu, prepac... Nevsimla som si, ze to ty si ten, co sa pytal na krmenie... :D
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod Peter Pallo » 14 Apr 2003 13:07 pm

:P NIC SA NEDEJE, TO JA LEN TAK :lol:
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Poradte mi s kupou ryb

Odoslaťod skala » 12 Máj 2003 17:20 pm

Peter Pallo napísal::arrow: Zdravim vas, nepoculi ste uz o chovatelovi Fuljerovi z Bytce? Rozmyslam un ho zakupit cichlidy. Ozi keso dik za duchaplne vysvetlenie, vies ako, este nie som v tom az tak zbehly :oops:


Imrich Fuljer je chovatel, u ktoreho mozes mat istotu, ze ryby ktore ak ti preda, tak ti preda zdrave jedince v kondicii. Je to vsak velkoobchodnik, neviem nakolko bude ochotny sa s tebou bavit. Pokial viem, tak pri objednavkach nad 1000 Sk, posiela ryby v ramci celeho Slovenska.

Ja som s nim dohodnuty a chystam sa ho v lete navstivit. Poviem pravdu, ze som tak nespravil najma z dovodu, ze sa mi nechcelo ist samemu.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.