Kreveta stráca svoje vajíčka.



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Kreveta stráca svoje vajíčka.

Odoslaťod Macadlo » 04 Aug 2006 22:20 pm

Podarilo sa mi zohnat 12 kusov CHERRY a mam trochu problem. Samičky sa pekne plnia a po oplodneni nosia vajička no casto najdem tieto jednotlivo "postracane" po dne nadrze. Takto pridu samicky o zhruba 50% (ak nie aj viac) svojich vajicok. U klasickych N. denticulata co mam sa taketo cosi stava tiez ale len sporadicky (1 az 2 vajicka na samicu). Neviete niekto poradit cim by to mohlo byt? Osobne mam trochu podozrenie na vek krevetiek lebo su este dost mlade a male. S vodou si nemyslim ze by mohol byt problem. Mimochodom dnes som videl ako jedna samicka CHERRY kladie vajicka na plavacie nozky - bolo zaujimave to sledovat. Ak ma niekto radu vopred mu dakujem!
Obrázok používateľa
Macadlo
 
Príspevky: 405
Obrázky: 84
Založený: 02 Okt 2005 14:01 pm
Bydlisko: Nová Dubnica

Reklama

Re: Kreveta stráca svoje vajíčka.

Odoslaťod caloghero » 04 Aug 2006 22:55 pm

u Cherrin je mortalita este vajicok dost castym javom, stava sa to obcas asi aj pri zvliekani panciera, je tu zopar akvacov, co uz presli peklom v tejto oblasti, nechcem strielat naslepo, ale si myslim, ze ich ma Radka, duri75, zvejk a aj Norman (neviem na sto pro)
viac sa mozes docitat asi tu: viewtopic.php?t=4003&start=225

je to ozaj chulostiva krevetka, ale mnohi ju pokladaju za poklad
ked si pisal, ze s vodou asi problem nebude, hned ma napadlo, ze asi pouzivas RO, alebo mas makku vodu, kedze potrebuju dost vapnika na uspesne prevliknutie panciera a mozno aj "ponechanie" potomstva

inac tie zenske, to je ale chulostiva tema :mrgreen: :angel: :kiss:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Kreveta stráca svoje vajíčka.

Odoslaťod jacik » 05 Aug 2006 07:28 am

pokracujte v skor zalozenej teme s krevetami. zamknute.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín


Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.