Discus,Borinka



Všetko okolo akvarijných rýb

Discus,Borinka

Odoslaťod zrnki » 28 Júl 2006 00:17 am

Zdravim vas :D neviem kam pisat tuto temu tak pisem sem...
Pred par rokmi som bol v Borinke v Ba narazil som tam na pani co tam chovala a rozmnozovala tercovce,myslim ze jej muz bol skor na more :roll:
Len uz dlhsie som tam nebol a tak ci nahodou neviete ci to tm este funguje :wink: dakujem vam :roll:
Obrázok používateľa
zrnki
 
Príspevky: 117
Obrázky: 94
Založený: 31 Dec 2004 18:05 pm
Bydlisko: Newcastle upon Tyne, United Kingdom

Reklama

Re: Discus,Borinka

Odoslaťod skala » 28 Júl 2006 00:41 am

no, myslim ze ide o Borisa Rovneho - smer Biotop ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Discus,Borinka

Odoslaťod pepo311 » 28 Júl 2006 23:03 pm

presne tak
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Discus,Borinka

Odoslaťod zrnki » 29 Júl 2006 10:13 am

to znamena ze to tam este funguje?ked som tam bol naposledy mali to tam fakt super a boli velmi mili a tie ryby....fakt super
Lebo zhanam kontakt na niekoho kto by vedel zohnat zelenych tercovcov alebo by ich mal...nie divoky odchyt ale odchov,neviete poradit???diky
Obrázok používateľa
zrnki
 
Príspevky: 117
Obrázky: 94
Založený: 31 Dec 2004 18:05 pm
Bydlisko: Newcastle upon Tyne, United Kingdom

Re: Discus,Borinka

Odoslaťod barky » 31 Júl 2006 09:51 am

Carovne slovicko v tomto pripade je Biotop....
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Discus,Borinka

Odoslaťod MatoM » 31 Júl 2006 10:00 am

v bojiciach Krausko...maju aj akvaristiku...predajnu
Obrázok používateľa
MatoM
 
Príspevky: 16
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2006 07:23 am
Bydlisko: ša?a

Re: Discus,Borinka

Odoslaťod skizuzka » 01 Aug 2006 19:50 pm

v tym bojniciach pokial myslite taku malu akvaristiku som bola asi pred mesiacom,cistou nahodou sme pred nou zaparkovali auto ked sme isli do zoo,mali tam asi tak 20-30 mensich koliesok co sa podobalo na tercovce duchov pigeonov mozno by sa tam nasiel daky hnedy,kus za 150sk,ale pravdu povediac nezobrala by som ani jedneho ani keby mi ich daval za dvacku, proste sa mi tvarovo nelubili.Nevidela som tam jeden pekny kus,asi tie najkrajsie za hned predaju a tie nic moc nikto nechce.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Discus,Borinka

Odoslaťod marian69 » 03 Aug 2006 11:15 am

Ja zháňam tiež nejaké pekné terčovce viete niekto o nejakej väčšej chovni kde je aj výber a nie 10 ks ako to býva v akvaristike.A ten pán v Borinke chová aké?
Obrázok používateľa
marian69
 
Príspevky: 29
Obrázky: 16
Založený: 11 Nov 2005 14:02 pm
Bydlisko: zvolen

Re: Discus,Borinka

Odoslaťod skizuzka » 03 Aug 2006 17:09 pm

marian 69 :neskusal si u Ivansa?On je od Zvolena a chova nejake. U nas v Leviciach chova jeden pan pigeonov ma celkom peknych ked som mu volala vravel ze ma aj zo 200 kusov ze si mam prist vybrat. Rozmyslala som ze pojdem ku madisovy do blavy,ale asi skoncim pri tych pigeonoch uz len kvoli tomu ze ich nemusim potom prenasat dve hodiny v aute a su chovane v takej istej vode aka tecie u mna v byte.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Discus,Borinka

Odoslaťod janko » 05 Aug 2006 10:13 am

skizuzka napísal:v tym bojniciach pokial myslite taku malu akvaristiku som bola asi pred mesiacom,cistou nahodou sme pred nou zaparkovali auto ked sme isli do zoo,mali tam asi tak 20-30 mensich koliesok co sa podobalo na tercovce duchov pigeonov mozno by sa tam nasiel daky hnedy,kus za 150sk,ale pravdu povediac nezobrala by som ani jedneho ani keby mi ich daval za dvacku, proste sa mi tvarovo nelubili.Nevidela som tam jeden pekny kus,asi tie najkrajsie za hned predaju a tie nic moc nikto nechce.

Ahoj skizuzka , úvodom sa Ti chcem ospravedlniť za to predchádzajúce "neprimerané" oslovovanie ale teraz mám pre teba info o pánovi , ktorý terčovce chová a aj ponúka na predaj má niekoľko druhov , a dokonca sa zúčastňuje aj populárnych a uznávaných výstav so svojimi krásavcami s úspechmi až na stupne víťazov.Mám na pána toto číslo0907350015 .
Ja sám som od neho terčovce bral , posielal ich busom do TT tam som ich bol vyzdvihnúť.Prišli krásne mladé a dodnes zdravé ryby.

P.S. tie emg. a ihl. ventily som stiahol z fóra , ale tie ceny boli u emg. za komplet , mám ho dodnes doma pre svoje potreby a o ihláku to platí rovnako , takže smola pre tých , čo to nemali možnosť si prečítať.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Discus,Borinka

Odoslaťod zrnki » 05 Aug 2006 11:34 am

to janko: pocuj a odkial ten pan co chova tercovce je?myslis ze ma aj divoke formy???mne sa niako nepacia umelo vyslachtene formy,priroda je priroda :)dakujem
Obrázok používateľa
zrnki
 
Príspevky: 117
Obrázky: 94
Založený: 31 Dec 2004 18:05 pm
Bydlisko: Newcastle upon Tyne, United Kingdom

Re: Discus,Borinka

Odoslaťod janko » 05 Aug 2006 14:52 pm

zrnki napísal:to janko: pocuj a odkial ten pan co chova tercovce je?myslis ze ma aj divoke formy???mne sa niako nepacia umelo vyslachtene formy,priroda je priroda :)dakujem


Tie čo som ja od neho bral sa nazývajú SUN MERACH tak mi to napísal , ja som si ich vyhliadol na akvarium.sk v časti fotogaléria ale či má aj divoké formy si netrúfam napísať , skús sa s ním spojiť , chodí po svetových výstavách , skôr sa k tomu dostane on ako my všetci , hmm?
Ja som práve nechcel divokú formu pretože mám hnedé pozadie v akva a bolo by to fádne - hnedý koniec , zelené rastliny a hnedé alebo zelené ryby.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Discus,Borinka

Odoslaťod janko » 05 Aug 2006 14:57 pm

marian69 napísal:Ja zháňam tiež nejaké pekné terčovce viete niekto o nejakej väčšej chovni kde je aj výber a nie 10 ks ako to býva v akvaristike.A ten pán v Borinke chová aké?



?? Ja by som tiež ešte prijal terčovce ale skôr niečo žlto čierna alebo podobné niečo!
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Discus,Borinka

Odoslaťod abba » 05 Aug 2006 21:00 pm

poznam jedneho chovatela pri piestanoch ale ma len discusov farba biela,ruzova a cervena a jednu prirodnu formu,ak sa teda hmlisto pamatam.obcas k nemu zajdem.ak budem vediet presne tak dam info
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.