Sumček žraločí [Pangasius hypophthalmus]



Všetko okolo akvarijných rýb

Sumček žraločí [Pangasius hypophthalmus]

Odoslaťod Bumba » 05 Aug 2006 21:15 pm

Ahoj.Rozhodla jsem se uskutecnit svuj velky sen a poridit si obrovske akvarium a mit v nem aspon jdva sladkovodni zraloky.Nemate s nema nahodou nekdo zkusenosti?Zajimalo by me treba, pri jake teplote se chovaji, jestli se muzou chovat s jinymi rybami a pokud se mohou pestovat jen s urcitym druhem...jakym?
Predem dekuju za odpovedi

Bumba
Bumba
 
Príspevky: 7
Založený: 05 Aug 2006 14:31 pm

Reklama

Re: Sladkovodni zralok-pangasius hypophimus

Odoslaťod pytel » 05 Aug 2006 23:03 pm

já osobne je nechovam, protoze vim co potrebuji. potrebuji opravdu velké akvarko delky aspon 2m tzn objemu kolem 1000litů. obecne jsou do akvária nevhodní. nejlepsí je ze zacatku koupit obycejne pangasius sutchi a az nazbiras zkusenosti tak uvazovat o koupi nejakych vzacnejsich ryb tohoto rodu.
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Sladkovodni zralok-pangasius hypophimus

Odoslaťod pytel » 05 Aug 2006 23:07 pm

jo ajeste neco mas chybu v nazvu jmenuje se Pangasius hypophthalmus http://www.planetcatfish.com/catelog/sp ... ies_id=172
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Sladkovodni zralok-pangasius hypophimus

Odoslaťod Roman » 05 Aug 2006 23:39 pm

jezis to je oskliva ryba :)

a preco nejdes do normalneho morskeho zraloka ? v ZOO Olomouc sa da zohnat mlada arabskeho mackoviteho zraloka za rozumne peniaze a tiez mu staci okolo 1000l a hlavne, je to naozajstny zralok a ziadna napodobenina
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Sladkovodni zralok-pangasius hypophimus

Odoslaťod Bumba » 06 Aug 2006 00:07 am

pytel napísal:já osobne je nechovam, protoze vim co potrebuji. potrebuji opravdu velké akvarko delky aspon 2m tzn objemu kolem 1000litů. obecne jsou do akvária nevhodní. nejlepsí je ze zacatku koupit obycejne pangasius sutchi a az nazbiras zkusenosti tak uvazovat o koupi nejakych vzacnejsich ryb tohoto rodu.



Hmmm,akvarko 2 metry ma.Ale podle Tveho popisu to vypada,ze se dorusta nejajke silene velikosti.Mi dotycn, od ktereho mam zraloka kupovat tvrdil,ze ma 20cm..Takze se asi doroste vic?
Bumba
 
Príspevky: 7
Založený: 05 Aug 2006 14:31 pm

Re: Sladkovodni zralok-pangasius hypophimus

Odoslaťod Raviolka » 06 Aug 2006 03:25 am

Bumba, ani tě nenapadlo kliknout na odkaz, který sem dal pytel? Asi ne, jinak by ses dočetla, že tahle RYBA dorůstá 130 cm :wink: To není "šílená velikost", ale do akvária nic moc, i kdyby bylo čtyřmetrové :?
Jinak o "sladkovodních žralocích" se tu už psalo několikrát:
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=144
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=768
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=373
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=3059
...
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Sladkovodni zralok-pangasius hypophimus

Odoslaťod Bumba » 06 Aug 2006 12:08 pm

Raviolka napísal:Bumba, ani tě nenapadlo kliknout na odkaz, který sem dal pytel? Asi ne, jinak by ses dočetla, že tahle RYBA dorůstá 130 cm :wink: To není "šílená velikost", ale do akvária nic moc, i kdyby bylo čtyřmetrové :?
Jinak o "sladkovodních žralocích" se tu už psalo několikrát:
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=144
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=768
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=373
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=3059
...


No ja se na ten odkaz koukala, jen mi to trosku prislo premrstene.Totiz ten pan, co mi ho chtel prodat mi zardene tvrdil,ze ho klidne ve 2m akvarku muzu mit.Tak jsem nevedela,jestli mam verit obrazkum nebo Tobe:)
Tak ja to teda s mym vysneny zralokem vzdavam,ale fakt me to mrzi.me totiz zralucci fakt dost nadchli...asi se pujdu potapet do Australie,at si jich uziju.Jinak moc dekuji za rady...
Bumba
 
Príspevky: 7
Založený: 05 Aug 2006 14:31 pm

Re: Sladkovodni zralok-pangasius hypophimus

Odoslaťod Bumba » 06 Aug 2006 12:22 pm

A teda kdyz uz jsme se tak hezky rozpovidali,mohla bych se te zeptat i na jine veci?Jsem akvarista amater, vubec nicemu nerozumim,ale presto jsem se rozhodla zalozit akvarko,ktere bude mit 200x50x50,coz neni zrovna nejmensi velkost.Nicmene se nehodlam odradit, na intenretu se da zjistit vse...:)Neznas nejakou dobrou znacku vybaveni Tanganika,Malawi akvarek?Taky se mermomocne snazim zjistit rozdil mezi Tanganikou a Malawi akvarkem a zadny nevidim, teda krome typu ryb.je zde jeste nejaky jiny rozdil?Dale by me zajimalo,kde mam vsechny ty pristroje, jako jsou topitka, filtry, umistit?Je nutny provzdusnovac?Je mozne delat umele pozadi primo na stenu akvarka?Je mozne svetlo umistit za akvarium ke dnu a ne nad akvarko do krytu? Jaky filtr je nejlepsi vnitrni nebo vnejsi elektricky?Nemas nejkae rady o chmizaci akvarka,jako budu mit ja?
No je mi jasne,ze ted na to koukas jak lekla ryba,ale precejen kdybys vedel nejakou odpoved, moc mi to pomuze.Dekuju

Bumba
Bumba
 
Príspevky: 7
Založený: 05 Aug 2006 14:31 pm

Re: Sladkovodni zralok-pangasius hypophimus

Odoslaťod pytel » 06 Aug 2006 14:00 pm

jsou drahe znacky a levne zacky.zalezi na tom kolik mas penez.

rozdil v malawi a tanganika je v rybach, v dekoraci a v chemizmu vody.

nejlepsi je techniku umistit tak aby nebyla videt tzn. v tvem pripade vzhledem k velikosti akvarka koupit nebo si sam vytvorit vnejsi komorovy filtr kde se da schovat topitko.

provzdusnovac nutny neni

udelat pozadi primo na stenu akvarka mozné je.

svetlo je nutne umistit vzdy do krytu-svetlo z jine strany nez z hora neni pro ryby vhodne.

chemizace-pridej do jedne komory filtru nebo do akvarka vapenec. zvysi pH.

a ja mam taky jednu otazku. jakto ze tak rychle menis nazory? vcera chces zraloka dneska dneska malawi nebo tanganiku...co bdes chtit zitra?
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Sladkovodni zralok-pangasius hypophimus

Odoslaťod Bumba » 06 Aug 2006 14:43 pm

pytel napísal:jsou drahe znacky a levne zacky.zalezi na tom kolik mas penez.
rozdil v malawi a tanganika je v rybach, v dekoraci a v chemizmu vody.
nejlepsi je techniku umistit tak aby nebyla videt tzn. v tvem pripade vzhledem k velikosti akvarka koupit nebo si sam vytvorit vnejsi komorovy filtr kde se da schovat topitko.
provzdusnovac nutny neni
udelat pozadi primo na stenu akvarka mozné je.
svetlo je nutne umistit vzdy do krytu-svetlo z jine strany nez z hora neni pro ryby vhodne.
chemizace-pridej do jedne komory filtru nebo do akvarka vapenec. zvysi pH.
a ja mam taky jednu otazku. jakto ze tak rychle menis nazory? vcera chces zraloka dneska dneska malawi nebo tanganiku...co bdes chtit zitra?

No, ja se nehodlam upnou na konkretni rybicky, chtela jsem mit takovy mix a doufala jsem, ze ten zralucek spis jen vypada jako zralucek,ale ze jinak klidne muze byt s rybkami jako jsou tlamovci ci jine.Co se tyce tanganiky, zde mi libi spis dekorace akvaria.Tos tak proc trosku nezaexperimentovat a nemit mix vseho mozneho?Ja ti napisu, co mam v planu kpoupit,jo?Budes kroutit hlavou,ale ja to chci stejne zkusit:)
Cichlidka kakadu, kancik cervenohrdly,mrenka nadherna parmiccka zraloci(kdyzuz jsem teda upustila od toho zraloka:)) sumicek thajsky tlamovec kingsizei ,tlamovec duboisuv, ostnatec skvrnity, tlamovec pricnopruhy,cichavec pruhovany, a jednoho sladkovodniho rejnoka.Od kazdeho duhu budu mit par kousku.No a jestli mi to pochcipa, tak hold prestanu experimentovat,ale ja myslim,ze by to melo nejak vyjit...co ty na to?
Jo a co se tyce filtru...vybrala jsem siPJF 1501 za 2080Kc nebo 2xeheim 2213 na 250l akvarko.mam dotaz.Je lepsi mit jeden filtr na 500l akvarko nebo dva na 250l?Ja bych typoval;a dva, kazdy muze byt na jedne styrane..
Dale bych se chtela zeptat, jestli nahopdou nevis o nejakem internetovem obchode, kde se daji koupit nejake z druhu rybicek, ktere jsem ti vyjmenovala?Popripade jestli nahodou nevis priblizne ceny techto ryb.Snazim se udelat rozpocet a furt tyto typy rybek nejak nemuzu sehnat.dekuju

Bumba
Bumba
 
Príspevky: 7
Založený: 05 Aug 2006 14:31 pm

Re: Sladkovodni zralok-pangasius hypophimus

Odoslaťod pytel » 06 Aug 2006 15:13 pm

no kroutim hlavou tahle kombinace nemuze fungovat. navic sladkoodni rejnok je do takhle maleho akvarka moc velky a pro zacatecnika moc narocny....mam pro tebe navrh kup pangasius suthi(podobny tomu zraloku), parmicku zraloci a treba i ty mrenky a kanciky. ti tlamovci potrebuji uplne jinou vodu asi by se jim tam nelibilo. pokud nechces trapit zvirata a to ty urcite nechces, kdyz uz ses zacala ptat, tak si takovou kombinaci ryb neporizuj.

kup radsi jedno velke akvarku a klidne ty dva eheimy.

ceny ryb co jsi vyjmenovala: vetsina do stovky rejnok 2500kč
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Sladkovodni zralok-pangasius hypophimus

Odoslaťod jiskra » 06 Aug 2006 15:14 pm

Ty mas tatku Radovana Krejcire co?... :oops:
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Sladkovodni zralok-pangasius hypophimus

Odoslaťod Bumba » 06 Aug 2006 18:37 pm

pytel napísal:no kroutim hlavou tahle kombinace nemuze fungovat. navic sladkoodni rejnok je do takhle maleho akvarka moc velky a pro zacatecnika moc narocny....mam pro tebe navrh kup pangasius suthi(podobny tomu zraloku), parmicku zraloci a treba i ty mrenky a kanciky. ti tlamovci potrebuji uplne jinou vodu asi by se jim tam nelibilo. pokud nechces trapit zvirata a to ty urcite nechces, kdyz uz ses zacala ptat, tak si takovou kombinaci ryb neporizuj.
kup radsi jedno velke akvarku a klidne ty dva eheimy.
ceny ryb co jsi vyjmenovala: vetsina do stovky rejnok 2500kč

Hmmm,tak to byla zase cara pres rozpocet.myslim tim,zes mi vymluvil ty tlamovce.Ja bych totiz chtela to akvarko maximalne barevne,at to proste hyri barvami,ty rybky.Coz se zrovna o tech rybkach,ktere jsi mi doporucil rict neda.Vis jeste o nejakem pestrem druhu,ketry by se snasel s rybkami,keter jsi mi vyjmenoval?Aaaach joooo
Jo a ja se koukala na toho pangasia suthi a nasla jsem,ze se dorusta 46cm...neni to trosku velka rybicka na mem "mini" akvarko?
Bumba
 
Príspevky: 7
Založený: 05 Aug 2006 14:31 pm

Re: Sladkovodni zralok-pangasius hypophimus

Odoslaťod Roman » 06 Aug 2006 20:47 pm

pirane sa znesu so vsetkym, su farebne a celkom aktivne :)

najviac sa bavim nad tym ze v prvom prispevku je "obrovske akvarium" a nakoniec z toho vypadla 500-ka :) co sice nie je najmensie , ale rozhodne nie obrovske
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Sladkovodni zralok-pangasius hypophimus

Odoslaťod Bumba » 06 Aug 2006 20:57 pm

Roman napísal:pirane sa znesu so vsetkym, su farebne a celkom aktivne :)

Koukam, ze mas stejny nazor jako muj pritel :Rikal,ze by byla aspon nejaka sranda... :D
Bumba
 
Príspevky: 7
Založený: 05 Aug 2006 14:31 pm

Re: Sladkovodni zralok-pangasius hypophimus

Odoslaťod caloghero » 06 Aug 2006 23:01 pm

Roman napísal:pirane sa znesu so vsetkym, su farebne a celkom aktivne :)


aspon ako myslienka sa ujala... 8)
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Sladkovodni zralok-pangasius hypophimus

Odoslaťod pytel » 07 Aug 2006 16:33 pm

takze ms dve moznosti: bud se vydat smerem velkeho spolecenskeho akvarka plneho ruznych mirumilovnych ryb(jako jsou parmicky,mrenky,gavunci,tetry, cichavci a mnoho monoh dalsich druhu) a rostlin nebo sklanateho akvaria s pestre zbarvenymi tlamovci z jezera malawi

a tady jsou prikaldy jak takova akvarka muzou vypadat

http://www.pbase.com/plantella/malawistgt
http://www.pbase.com/plantella/west_ka
http://www.pbase.com/plantella/hnjbl
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Nové akvárium

Odoslaťod vestly » 13 Dec 2012 19:24 pm

Zdravím , potrebujem poradiť ohľadom kúpi nového akva.
Mám 150l akvárium a mám v nom Sumčekov žraločích (Pangasius Sutchi). Rastú ako z vody , a teraz majú okolo 20 cm , kedže nechcem aby sa tlačili , chcem im kúpiť nové akvárium . Preto sa chcem spýtať , kedže im chcem spraviť perfektne prostredie , že ako ste to s nimi riešili vy . Poprípade fotky vášho akva , aby som sa mohol inšpirovať . Myslíte , že by im 500 l mohlo stačiť ? rozmery sú 200x50x50 .
vestly
 
Príspevky: 8
Založený: 21 Apr 2011 08:21 am

Re: Nové akvárium

Odoslaťod Fatimka » 13 Dec 2012 20:57 pm

Milý vestly, myslím že keď pôjdeš do sekcie "vaše akvária" tak tam nájdeš veľmi veľa inšpirácií. Nikto ti tuto na tomto fóre nebude nič vkladať do úst, všetko si musíš nájsť sám. Hľadať a googliť :-) Veľa šťastia prajem
Fatimka
 
Príspevky: 427
Obrázky: 13
Založený: 05 Okt 2011 09:24 am
Bydlisko: Dubník okres Nové Zámky

Re: Sumček žraločí [Pangasius hypophthalmus]

Odoslaťod Milan666 » 13 Dec 2012 22:00 pm

Ja mu predsa niečo, 500L im bude tiež málo časom, takže nájsť si tému hlavne o tom, že to nieje akvarijná ryba, ale tovar kšeftárov, ktorí by už predali aj vlastnú mater len, aby zarobili.
Pangasius sa predáva v potravinách ako filé, či filety a pochádza z Vietnamu, nájdeš ho v mrazákoch aj teraz pred sviatkami
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Sumček žraločí [Pangasius hypophthalmus]

Odoslaťod Majklooo » 13 Dec 2012 22:46 pm

Odchovaj a zkonzumuj :-D potom sprav malawi :-D
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Sumček žraločí [Pangasius hypophthalmus]

Odoslaťod martin_s » 13 Dec 2012 22:49 pm

Milan aj napr. Procambarus clarkii najdes v potravinach v mrazakoch...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Sumček žraločí [Pangasius hypophthalmus]

Odoslaťod Sid333 » 04 Nov 2017 22:02 pm

viete z coho to moze mat?
Prílohy
23336309_1753271481641984_1465175373_o.jpg
viete z coho to moze mat..tie bodky?
Sid333
 
Príspevky: 3
Založený: 04 Nov 2017 21:18 pm

Re: Sumček žraločí [Pangasius hypophthalmus]

Odoslaťod I.P. Pavlov » 05 Nov 2017 16:00 pm

Táto ryba nieje akvarijná, je to invazívna ryba pochádzajúca z Ázie. Obchodníci "kšeftári sú nenásytní a sú schopní predať takmer všetko. Táto ryba sa bežne predáva ako mrazená, viď:
http://tn.nova.cz/clanek/zavadny-pangas ... -voda.html
Do akvárií a ani veľkých nádrží sa nehodí, pretože dorastá do obludných rozmerov, viď.
https://www.fischlexikon.eu/fischlexiko ... 0000000402
Bolo by neseriózne ho nepreliečiť (zrejme to bude krupička), no potom by bolo dobré dať ho niekam kde bude mať aspoň 300L nádrž bez umelín v akváriu
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.