obyvatelia noveho akvarka



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

obyvatelia noveho akvarka

Odoslaťod kika-k » 12 Apr 2006 13:32 pm

Ahojte, prosim o radu. Mam 120l akvarko a ziju v nom: 4 skalare, 2 mecunky, 1 balon molly, 8 panciernickov, 2 prisavniky a 8 gubiek. Teraz sme kupili 500l akvarko, chceme pocet obyvatelov zvysit a mne by sa to pacilo asi takto:
4 skalare, 2 guramy perletove, 10 gubiek, 3 mecunky, 3 molly, 10 roznych panciernickov, 6 prisavnikov, 4 tetry cierne a 10 neoniek. Bude to OK?

Dakujem, kika-k :roll:
Obrázok používateľa
kika-k
 
Príspevky: 18
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 10:47 am
Bydlisko: okres Pezinok

Reklama

Re: obyvatelia noveho akvarka

Odoslaťod Rori » 12 Apr 2006 14:01 pm

Ako spolunazivaju skalare a gupky? Moje skalare su relativne agresivne a s gupkami by sa nezniesli. Mozna si uz zvykli na ne, ale bal by som sa ze neonky by brali ako potravu ...
Ja mam sice jednu neonku s 3mi skalarmi ale bola v akva skorej ako skalare a skalare boli dodane ako mlade tak si na seba zvykli... Inak ja osobne si myslim, ze to je OK.
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: obyvatelia noveho akvarka

Odoslaťod kika-k » 12 Apr 2006 15:01 pm

Skalare si gupky nejako zvlast nevsimaju, nezmizla mi ani jedna dospela. S cerstvo narodenymi je to ine :P ale ked chcem, aby niektorej mlade prezili, dam samicku do maleho akvarka. Neonky sme uz mali, ale pokapali, nemizli zahadne v bruchach skalarov. Mozno skalare neutocia na gupky, lebo sa do akvarka dostali ako mladucke, ale gupky boli uz dospele. Aj teraz to mozno vyriesim tak, ze najprv zariadim akvarko len rastlinkami, potom dam "kludasov" a nakoniec skalare. Ma to vyznam? Alebo namiesto neoniek kupime nieco ine? Das mi tip?

kika-k :roll:
Obrázok používateľa
kika-k
 
Príspevky: 18
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 10:47 am
Bydlisko: okres Pezinok

Re: obyvatelia noveho akvarka

Odoslaťod Miloš » 12 Apr 2006 15:15 pm

no neviem ake nas velke tie skalare ale ja by som tam neonky nekupoval davnejsie som sa o to viac krat pokusal ale bola to len draha potrava a prisavniky sa ti tak pacia ze ich tam chces az 6 ak ano potom v pohode ale ak ich chces na cistenie skiel tak by som ich dal menej a radsej by som tam dal trebars SAE lebo prisavnik vyrastie a riasy si moc nevsima panciernickov pises ze roznych ale pri pocta 10 by som povedal tak 2 druhy po 5 Ks tetier ciernych jednoznacne viacej v 500l akva ti 4 nihjak neviniknu to ich tam nemusis davat vobec aspon 10 ich tam daj
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: obyvatelia noveho akvarka

Odoslaťod kika-k » 12 Apr 2006 15:27 pm

Ok, jasne, dam si poradit. 10 tetier sa mi tusim pozdava aj viac, ako 10 neoniek. Ano, prisavnici sa mi velmi pacia. K panciernikom - teraz mam 4 panciernicky panda, 2 zlate a 2 skvrnite. Mam zohnat dalsie take, ake mam? Prosim Ta, co je to SAE?

kika-k :roll:
Obrázok používateľa
kika-k
 
Príspevky: 18
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 10:47 am
Bydlisko: okres Pezinok

Re: obyvatelia noveho akvarka

Odoslaťod Miloš » 12 Apr 2006 15:41 pm

panciernikov dokup tak aby bolo s kazdeho druhu 5 ks a SAE je rybka ktora poziera riasy vola sa Crossocheilus siamensis a je celkom pekna teda spon podla mna
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: obyvatelia noveho akvarka

Odoslaťod kika-k » 12 Apr 2006 15:53 pm

Nasla som si obrazok, ano, mas pravdu. je to pekna rybka. Kolko ich odporucas kupit?
kika-k
Obrázok používateľa
kika-k
 
Príspevky: 18
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 10:47 am
Bydlisko: okres Pezinok

Re: obyvatelia noveho akvarka

Odoslaťod Rori » 12 Apr 2006 17:02 pm

Podobny setup mam aj ja - 3 skalar (pravidelne sa vytieraju), 5x prisavnik, 4x SAE, 6 Tetra Konska, 5x plata, 6 Panciernicek Sterbai + 2x panciernicek skvrnity (myslim ze sa tak vola :) )
+ 5racikov
+ 1 stara neonka

Chcel som tym povedat ze to funguje v pohode spolu :)
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: obyvatelia noveho akvarka

Odoslaťod kika-k » 12 Apr 2006 17:33 pm

A mavas aj skalare-babatka? Mne takmer kazdu sobotu (neviem preco) dve samicky nakladu na filter ikry a hned si ich pozeru. Zeby boli hladne? :D
Obrázok používateľa
kika-k
 
Príspevky: 18
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 10:47 am
Bydlisko: okres Pezinok

Re: obyvatelia noveho akvarka

Odoslaťod Miloš » 12 Apr 2006 17:53 pm

mozes ich tam dat tak 5 v pohode rataj 1cm/1l oni dorastaju vraj 15 cm
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: obyvatelia noveho akvarka

Odoslaťod Rori » 12 Apr 2006 19:16 pm

Skalare-babatka nemam :) ale nepozeru ich sami ale mam kopec inich zaujemcov - predpokladam ze hlavne ampularie sa najedia ...
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: obyvatelia noveho akvarka

Odoslaťod kika-k » 06 Aug 2006 23:30 pm

Ahojte, vraciam sa k svojej starej dileme = co do noveho akva. Dnes uz je dost dlho zalozene, obyvatelia su: skalare, prisavniky, SAE, panciernicky, gubky, molly, mecune a botia macracantha. Mozem k nim pridat nejake krevetky? Mam v malom akva 3ks krevetiek, ale absolutne netusim, ake to su. Su strasne malilinke, maju nieco cez 1 cm, su bledunko zelene a jedna mala plne brusko ikier. Pochutna si na nich botia, alebo skalare, alebo...?
Foto mam len velmi skarede, nic lepsie sa mi nepodarilo.

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
kika-k
 
Príspevky: 18
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 10:47 am
Bydlisko: okres Pezinok

Re: obyvatelia noveho akvarka

Odoslaťod caloghero » 06 Aug 2006 23:51 pm

kika-k napísal: Pochutna si na nich botia, alebo skalare, alebo...?


skalare ich naisto budu "plasit" keby len to, aj si pochutia.... botie nemyslim, ak je husta nadrz a napr velka gula machu, tak sa skryju pred zvedavym a dotieravym skalarom, ale ja by som si to este raz rozmyslel.
inac su to Neocaridiny
vela stastia :wink:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: obyvatelia noveho akvarka

Odoslaťod Wepman » 07 Aug 2006 09:18 am

No ja mam v 450 l akva aj skalare, aj botie a vpustil som tam hned na zaciatku 10ks Neocardina sp. krevetky. Odvtedy som o nich nevedel, akva sa husto zarastlo, myslel som ze asi pokapali, az kym som nevidel 2 pekne dospele kusky ako si vegetia v rohu v javskom machu. A ked som v sobotu cistil vnutorny biofilter, na vrchu som nasiel kopec pol az jedno centimetrovych krevetiek, tak sa mi cistenie natiahlo na hodinu, lebo som ich vsetky prelovoval do maleho akva :)
Obrázok používateľa
Wepman
 
Príspevky: 136
Obrázky: 16
Založený: 03 Nov 2005 09:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: obyvatelia noveho akvarka

Odoslaťod kika-k » 07 Aug 2006 16:18 pm

Akvarko vyzeralo prednedavno takto, este sme nieco prisadili a nieco sa rozrastlo. Nase skalare su asi divne, lebo pohrdli aj mladymi gupkami. Ked sa narodili, stihli sa schovat a neskor, ked podrastli, kludne sa zacali premavat po akvarku. Skalare si radsej pockaju na kupovane zradielko :) .
Tak neviem, ci ich tam dat, alebo si kupit ine :?:

Obrázok
Obrázok používateľa
kika-k
 
Príspevky: 18
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 10:47 am
Bydlisko: okres Pezinok

Re: obyvatelia noveho akvarka

Odoslaťod Wepman » 07 Aug 2006 18:11 pm

no je to na tebe, podla tej fotky to zas az take zarastene akva nie je... pre velkeho skalara je taka krevetka slusne spestrenie stravy, ale ak ich dobre krmis tak sa za nimi mozno nahanat nebudu :)
Obrázok používateľa
Wepman
 
Príspevky: 136
Obrázky: 16
Založený: 03 Nov 2005 09:51 am
Bydlisko: Zilina


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.