Akvarijni komplet Juwel, model Vision 180l



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Akvarijni komplet Juwel, model Vision 180l

Odoslaťod Rimsy » 23 Aug 2003 11:56 am

Mam v planu koupit akvarijni komplet. Videl sem firmu Juwel, model Vision 180l. Chci se zeptat, jaka je kvalita, stoji to za to? A je lepší predni sklo mirne vypoukle, nebo klasika ploche? Osvetleni, je v pohode? S cim bych mel pocitat a na co si dat pozor? rozhoduju se pro 180l nebo 240l. Ze zacatku bych to videl na nenarocny mensi rybky - neonky, tetry, skalary ...
Rimsy
 
Príspevky: 4
Založený: 23 Aug 2003 11:43 am

Reklama

Re: Akvarijni komplet

Odoslaťod nino_q » 23 Aug 2003 12:31 pm

odporucil by som viac ako 2x25W ziarivky, na 180L je to dost malo, jedine ze by si tam mal rastlinky nenarocne na svetlo

mimochodom, skalare nepatria k zrovna mensim rybkam :-)

aj filter by som volil skor vonkajsi, menej to spati vnutrajsok akvaria
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Akvarijni komplet

Odoslaťod Astrid » 23 Aug 2003 13:34 pm

Rimsy napísal:A je lepší predni sklo mirne vypoukle, nebo klasika ploche? Osvetleni, je v pohode?

Mierne vypukle sklo je mozno zaujimave a netradicne, ale podla mojho nazoru sa bude tazsie cistit od pripadnych rias (magneticka stierka, ziletka).

S takymito kompletmi skusenosti nemam, ale co som pocula, v kryte ja malo ziariviek, ako povedal nino. Cize ak chces pekne zarastene rastlinne akvarium, odporucam radsej postupne si takyto komplet poskladat. Cize dat si urobit u sklenara akvarko a u stolara skrinku pod akvarium, pripadne z rovnakeho dreva aj kryt a dat si tam tolko ziariviek, kolko potrebujes. A rozmery vsetkeho si prisposobis podla toho, kolko mas v byte/dome miesta. Tak sme to urobili my.

Ale ak sa chces zamerat hlavne na ryby a na rastlinach ti tolko nezalezi, mozes kupit takyto komplet. Avsak ak sa niekedy rozhodnes pre rastliny a teda budes potrebovat viac svetla, asi to bude problem.
Tot moj nazor.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Akvarijni komplet

Odoslaťod Rimsy » 24 Aug 2003 13:37 pm

Ok, diky. Skalary sou vetsi, myslel jsem, ze zacatku nebudu chovat tercovce, tlamovce nebo cichlody. proste spis tu klasiku. Zarivky se ale daji dokoupit silnejsi, ne?
Co znamena "aj filter by som volil skor vonkajsi, menej to spati vnutrajsok akvaria" spati?

Esdte mam dotaz k filtru, je nekde obrazek, jak ma byt umisteny? Mam v 30l akvarku vnitrni filtr Atman f302 a nevim, jestli ma byt vytok nad hladinou, nebo pod hladinou, navod k tomu neni. [/b]
Rimsy
 
Príspevky: 4
Založený: 23 Aug 2003 11:43 am

Re: Akvarijni komplet

Odoslaťod Astrid » 24 Aug 2003 15:05 pm

Rimsy napísal:Zarivky se ale daji dokoupit silnejsi, ne?

nedaju. Dlzke ziarivkovej trubice zodpoveda vykon vo Wattoch. Okrem pridavania dalsich trubic (a tym zvysenim poctu wattov) sa to da vylepsit nalepenim odrazovej folie do krytu, pripadne kupenim ziariviek s vysokou svietivostou, takymi su tusim Osram Lumilux. Avsak neviem, nakolko to bude v konecnom dosledku ucinne.

Rimsy napísal:Co znamena "aj filter by som volil skor vonkajsi, menej to spati vnutrajsok akvaria" spati?

Proste ak mas väcsie akvarko, potrebujes aj vykonny filter. Cim väcsia filtracna napln, tym lepsie. Avsak takyto velky filter by v akvariu neposobil velmi esteticky. Preto su podla mna dobre vonkajsie filtre. V takom pripade je cely filter mimo akvaria a v akvarku su len hadice na satie vody z avarka a na vratenie prefiltrovanej vody.

Rimsy napísal:Esdte mam dotaz k filtru, je nekde obrazek, jak ma byt umisteny? Mam v 30l akvarku vnitrni filtr Atman f302 a nevim, jestli ma byt vytok nad hladinou, nebo pod hladinou, navod k tomu neni.

Ja mam vnutorny filter Aquael a neviem, ako je to s inymi znackami, ale myslim, ze rovnako. V navode je napisane, ze vytok z filtra by mal byt asi 10 cm pod hladinou vody.
Inak mozno by si mnohe odpovede na svoje otazky ohladne ryb a aj akvarijnej techniky nasiel v nejakej akvaristickej knihe. Da sa tam toho vela najst- o vsetkom.
Naposledy upravil Astrid dňa 25 Aug 2003 08:53 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Akvarijni komplet

Odoslaťod nino_q » 24 Aug 2003 17:07 pm

Astrid napísal:pripadne kupenim ziariviek s vysokou svietivostou, takymi su tusim Osram Lumilux

Lumilux ani nie, ale myslim ze SunGlo (tusim zn. Hagen) ma dost vysoku svietivost.

Ako pisala Astrid, vyhoda vonkajsieho filtra je vo vacsom objeme, a podla mna hlavne v tom ze v akvariu mas naozaj iba hadice a nie nejaku skatulu - predsa len hadice lahsie zamaskujes ako cely filter
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Akvarijni komplet

Odoslaťod skala » 25 Aug 2003 08:41 am

Vypukle sklo nekupuj !!!
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Akvarijni komplet

Odoslaťod l_laco » 25 Aug 2003 08:42 am

Rimsy napísal:rozhoduju se pro 180l nebo 240l. Ze zacatku bych to videl na nenarocny mensi rybky - neonky, tetry, skalary ...


- 240 je viac ako 180 a v akvaristike plati, cim vacsie akvarko, tym lepsie
- neonky, tetry a skalary su mozno viac narocne ako niektore cichlidy a mrenky a to hlavne na kvalitu vody
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: Akvarijni komplet

Odoslaťod skala » 25 Aug 2003 08:50 am

ano miesas jablka z hruskami Rimsy a Astrid, ale co uz.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Akvarijni komplet

Odoslaťod bolek » 25 Aug 2003 11:21 am

Skala... Prečo nie vypuklé...? Pokiaľ to nie su poľské akvária (zle sú zlepené), tak nevidím dôvod....
Ja osobne mám tiež predné sklo vypuklé a vôbec žiadny problém s tým nemám. Riasy sa rovnako dajú z neho zotierať (používam hubku na riad...) a čo sa týka ostatných dôvodov... Naozaj netuším prečo nie...
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Akvarijni komplet

Odoslaťod skala » 25 Aug 2003 11:51 am

Prave pre polske akvaria nie. Len preto. Rimsy nic podobne vsak nespomenul, to je pravda.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Akvarijni komplet

Odoslaťod Rimsy » 25 Aug 2003 21:00 pm

Diky za odpovedi. Jestli micham jabka s hruskama tak sorry, ja v akvaristice zacinam...
Rimsy
 
Príspevky: 4
Založený: 23 Aug 2003 11:43 am

Re: Akvarijni komplet

Odoslaťod skala » 26 Aug 2003 07:31 am

nic sa nedeje, ale napokon na vhodne druhove zlozenie sa chovatela tazko pytat. pretoze asi to ma ten efekt, ze budes mat takuuu hlavu. no len sa pytaj!
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.