Slovanistove akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Slovanistove akva

Odoslaťod slovanista21 » 06 Nov 2005 02:58 am

Takže ahojte...
Akvárka ktoré boli u Skalu už mám doma , teda doma mám len jedno , druhé som musel dať otcovi .
Rozhodol som sa že budem chovať len živorodky (asi!!! :oops: ) a ikernaté rybky dám otcovi.
Mám nádherné živorodky a mám sľúbených pár gupiek , mám jednu mollu samicu , mečúne a platy ... A ešte pancierniky...
Ostatné (razbory,tetry,guramy,dam otcovi ale tetry si asi necham cize spravim vynimku a dalsie si dokupim...alebo zozeniem...) dam otcovi samozrejme zadarmo ked som do nich investoval svojich ťažko ziskanych 1000 SK ale čo už :( :( :(
Rastlinky som mu tiež nejaké dal na väčšine mojich mám štetinkovú riasu....Mimochodom ako ju odstránim či ich mám vyhodiť( tie raastliny)??
Štrk som dal do svahu....
Z rastlín mám - Limnophilla aquatica (s riasou) , cryptokorinu nadhernú (bez riasy) , a ešte nejakú burinku....
Rastliny stále zháňam lebo ich mám málo keďže sa o nich musím deliť...
Mám tam pár šutrov.....
A pár zásadných problémov ktoré sa pokkúsim vyriešiť....
A to - štetinková riasa , pokazené osvetlenie (svietim núdzovo , dvomi svetlami slabymi ) , veeeeeeeeeela prachu ktorý je všade a neviem ako ho odstrániť (neviete??) , musím si nejako zohnať tlmivku.....
Toť vsio
Díky za rady a komentáre foto nejak zoženiem Díky
Čaute
Obrázok používateľa
slovanista21
 
Príspevky: 82
Obrázky: 14
Založený: 12 Apr 2005 17:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Slovanistove akva

Odoslaťod Pakluc » 06 Nov 2005 11:05 am

Mne nejdu otvorit tie fotky...:(
Obrázok používateľa
Pakluc
 
Príspevky: 25
Založený: 17 Okt 2005 01:54 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Slovanistove akva

Odoslaťod DragonForce8 » 06 Nov 2005 22:26 pm

ani mne
Obrázok používateľa
DragonForce8
 
Príspevky: 11
Založený: 09 Okt 2005 15:54 pm
Bydlisko: Martin

Re: Slovanistove akva

Odoslaťod skala » 07 Nov 2005 10:08 am

slovanista, stetinkovu riasu tam nemas. je to cosi ako zabi vlas. a ked budes svietit tak mizerne ako opisujes, aj tak ti skape
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Slovanistove akva

Odoslaťod slovanista21 » 07 Nov 2005 22:57 pm

bohuzial niesom milionar
Obrázok používateľa
slovanista21
 
Príspevky: 82
Obrázky: 14
Založený: 12 Apr 2005 17:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Slovanistove akva

Odoslaťod skala » 08 Nov 2005 11:16 am

no neviem, skor by som povedal, ze nastastie nie si milionar
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Slovanistove akva

Odoslaťod Tibi » 08 Nov 2005 14:42 pm

Ani ja neviem otvoriť fotky.
Tibi
 
Príspevky: 24
Založený: 10 Jan 2005 19:12 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Slovanistove akva

Odoslaťod slovanista21 » 08 Nov 2005 16:50 pm

skala neprovokuj :(
tibi asi nepojdu uz su vymazane a aj tak su neaktualne
Obrázok používateľa
slovanista21
 
Príspevky: 82
Obrázky: 14
Založený: 12 Apr 2005 17:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Slovanistove akva

Odoslaťod skala » 08 Nov 2005 17:01 pm

slovanista, vysvetlim ti to po lopate - nemas dobre skusenosti s chovom ryb a pestovanim rastlin, vela o tom nevies, preto je dobre, ze nemas vela penazi, za ktore by si si riesenie mohol kupit. v tvojom veku chapem, ze nemas prostriedkov nazvys, ale je to aj vec tvojich rodicov, aby ti dali aspon par korun. a naozaj to je par korun, pretoze vacsinu mas. na tvojom mieste by som sa vykaslal na rastliny a neorientoval na svietenie, a skusil len chovat ryby, napokon v chovniach je to zvacsa len tak. nariekanie nema zmysel, treba nieco spravit

radsej nam napis, ako si pokrocil, ved akvarium uz mas doma. Ryby zeru? Poznaju ta ? ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Slovanistove akva

Odoslaťod slovanista21 » 08 Nov 2005 18:05 pm

skala napísal:slovanista, vysvetlim ti to po lopate - nemas dobre skusenosti s chovom ryb a pestovanim rastlin, vela o tom nevies, preto je dobre, ze nemas vela penazi, za ktore by si si riesenie mohol kupit. v tvojom veku chapem, ze nemas prostriedkov nazvys, ale je to aj vec tvojich rodicov, aby ti dali aspon par korun. a naozaj to je par korun, pretoze vacsinu mas. na tvojom mieste by som sa vykaslal na rastliny a neorientoval na svietenie, a skusil len chovat ryby, napokon v chovniach je to zvacsa len tak. nariekanie nema zmysel, treba nieco spravit

radsej nam napis, ako si pokrocil, ved akvarium uz mas doma. Ryby zeru? Poznaju ta ? ;-)
tie tvoje moc nezeru ale razbory zeru ako dive
co sa tyka financii to je moja vec tak o tom uz koncim
akvarku sa nedari ta nadherna kryptokoryna sa rozpadla mam riasu
ale rybam sa dari a svietim dvomi svetlami
a chcem mat pekne akva :)
Obrázok používateľa
slovanista21
 
Príspevky: 82
Obrázky: 14
Založený: 12 Apr 2005 17:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Slovanistove akva

Odoslaťod Pakluc » 08 Nov 2005 19:47 pm

Daj tomu cas. Nic nieje hned. Ja som sa s mojim prvym akva strasne ponahlal a dopadlo to tak, ze som vyhodil asi 2000Sk len tak von oknom lebo mi nic neprezilo a vsetko som musel robit znovu.
Ak nemas hned peniaze tak zadovazuj veci pomalicky a postupne. Aj ked pojednom a bude to dlhsie trvat ale postupne bude take ake chces.

Ja som napriklad vyhodil vsetky prachy za techniku a prve dva tyzdne som mal len 4 prisavnikov a jednu bojovnicu. mozno dve rastlinky a aj to od tatka. Teraz uz to vyzera trosku inac. Islo to pomaly ale mam skoro plne akvarium rastlin aj ked rybyciek je malo ale to sa casom zmeni...
Obrázok používateľa
Pakluc
 
Príspevky: 25
Založený: 17 Okt 2005 01:54 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Slovanistove akva

Odoslaťod slovanista21 » 10 Aug 2006 14:49 pm

Mám zlé správy...Moje 60l akvarko je mimo...Otec bol múdry, priniesol z Auparku botiu bez toho aby som tam bol a hádajte čo sa stalo? Všetky ryby okrem jednej tetry ciernej ci aka to je a 3 black molly podochli...:-(...Tak teraz budem mať jednodruhové akvárko s veliférkami...
Obrázok používateľa
slovanista21
 
Príspevky: 82
Obrázky: 14
Založený: 12 Apr 2005 17:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.