Prvni akvarium



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Prvni akvarium

Odoslaťod Nafrayu » 14 Aug 2006 17:08 pm

Zdravim vsechny chovatele rybek

Chtel bych zacit s chovem akvariinich ryb. Kamarad mi poradil, ze pekne a celkem vhodne rybicky jsou bojovnice.
Mohl by mi zde prosim dati nekdo navod(at jiz strucny, ci obsahlejsi), jak si zaridit prvni akvarko? Jak velike je potreba, zda staci jedna ci je nutno vice rybicek, jaky substrat na dno, jake osvetleni, vytapeni, filtrace, vzduchovani, kyticky a hlavne kde poridit tu pravou rybicku a jak poznam ze je zdrava? (Pracuju v praze, domu to mam ale 2 hodiny, prezije rybka cestu?)

ps: prosim neposilejte odkazy, precetl sem vse mozne, ale radsi bych slysel nejake konkretni navrhy.

Moc diky, Nafrayu
Nafrayu
 
Príspevky: 2
Založený: 14 Aug 2006 17:05 pm

Reklama

Re: Prvni akvarium

Odoslaťod duri75 » 14 Aug 2006 17:59 pm

Nafrayu

no samotnej bojovnici staci obycajne akvarko bez vsetkeho, aj ked ohrievac s termostatom by sa asi zisiel aby neprechladla. To znamena, samotnej bojovnici je jedno, ci mas osvetlenie, velkost akvaria, vzduchovanie nepotrebuje ani rastlinky ani dno.

Samozrjeme v pripade bojovnice najviac 1 samec. Pocet samic je lubovolny. ak ich chces rozmnozit tak jednu ak nie tak aspon 2 lebo oni to maju radi dost na "sadomaso" a jedna by to nemusela zvladnut., resp. by sa Ti nepacila.

Takze zalezi skor na Tebe ako chces aby akvarium vyzeralo. Pozri si zopar fotiek v galeriach.

Ja mam moju napriklad v 20l akvariu (guly aj ked gula sa neodporuca zvycajne pre ryby a aj z inych dovodov - napr. zle tam uchytis filter)

Na spodku mam tmavsi strk v strede dva korene "na stojaka" a na nich pripevnene anubias nana a microsoria. Tieto rastlinky sa nesadia do strku ale na tie korene. Mam aj maly filter a ohrievac. Svietim kancelarskou lampou.

Je tam 1 samcek bojovnice, 2 samicky, 3 panciernicky a 1 prisavnik.

Ryba cestu prezije v poriadku specialne bojovnica, ktora dycha vzduch z atmosfery. Jedine ju nedaj v aute na priame slnko.

Ci je ryba zdrava uvidis az ked roztiahne plutvy, pozri ci ich nema potrhane, pozri oci ci nie su kalne a ci nema nejake biele chumaciky na plutvach alebo bodky. Alebo si kup jednu odo mna :-)
Obrázok používateľa
duri75
 
Príspevky: 334
Obrázky: 45
Založený: 07 Mar 2006 11:40 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvni akvarium

Odoslaťod nanuska » 14 Aug 2006 20:04 pm

::pravdaze bojovnice su velmi krasne a patria ku tym menej narocnejsim(ak by si chcel viacej o tychto rybkach staci sa obratit na Duriho75, ten ich ako rozmnozuje tak aj predava :wink: ), ale je tu este mnozstvo krasnych a nenarocnych druhov ryb, ktore mozes chovat. treba len hladat a hadam ti nejaka padne do oka :roll: .
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Prvni akvarium

Odoslaťod Nafrayu » 15 Aug 2006 07:42 am

Diky moc vsem.
Nafrayu
 
Príspevky: 2
Založený: 14 Aug 2006 17:05 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.