prerobenie akva - help



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

prerobenie akva - help

Odoslaťod redw » 20 Aug 2006 00:05 am

Potreboval by som si ujasnit zopar veci, ktore uvediem v mojom prispevku, takze ak nieco bude nespravne tak mi prosim dajte vediet.

komu sa nechce čitat tak nech sa pozrie len na otazky na spodku prispevku.

Takže moje akva ma 37L, zalozene v decembry 2005. Mam tam strk zrnitost 4-8mm 3cm vrstvu. Kupil som si rastliny, vallisneriu a justicu schimpery(to uz viem ze neni akva rastlina) Svetlo vlastna vyroba 11W usporka. Zo zaciatku sa rastlinam darilo celkom dobre, nepridaval som ziadne hnojivo. Potom som si kupil hydrofilu polyspermu a rastla mi 2cm za den, tak som bol cely :D asi tyzden. Potom sa to zacalo menit :cry: Polysperma asi vyčerpala živiny a začala strácať listy.
kedže jej odpadavali listy tak som kupil hnojivo, no nic nepomahalo tak som sa dostal az k pmdd. To trocha pomohlo, zase sa na nej objavili listy.
No zacali sa mi tvorit riasy. Tak po case som kupil test na No3 a vysledok, strašne, no3 nad 50 v akva, ale co je horsie aj voda z vodovodu ma take hodnoty. Zacal som odkalovat a casto menit vodu a riasy sa prestali tvorit. Najhorsie ze aj do pmdd som dal kno3. Co2 pridavam pomocou zvona a kvasnic. Svetlo mam teraz 20w neon odtien 840.


Studovanim fora (a nejakych prospektov od sera a jbl) som nakoniec prisiel na tieto veci, preco mi asi nerastu rastliny.

Strk-z 3cm dam aspon na 7cm,2-4mm zrnitost preosiaty zo strku co je na dvore(skuska octom - šumi no nie vsetky kamienky, len niektore)
Kedze som nemal ziadne hnojivo v substrate tak som kupil od jbl substrat, ktory dam na spodok.
Budem davat pmdd bez kno3 a fosforu a pridavat nadalej co2

A este otazka ked dam novy strk ale mam uz zabehnuty filter, nemozem otrovit ryby prudkym zvýšením no3 a no2 (ryb mam malo, len 6, z toho 3maličke gupky)
tak mi prosim napiste ak si myslite ze chyba by mohla byt niekde inde alebo ci robim dobre co robim.
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: prerobenie akva - help

Odoslaťod Martin11111 » 20 Aug 2006 00:54 am

strk treba dat na tych 7 cm a to ze trochen sumi by nemalo vadit (gupkam na zivot teda rozhodne nie, mozno keby ich chces nejak vo velkom rozmnozovat :D). svetla mas dost tak to CO2 davaj stale + PMDD primerane bez tych KNO3 a fosforecnanov. treba len dat pozor, aby to svetlo bolo podobne ako slnecne. ryb mas malo, ale to je skor dobre, mozno by bolo dobre dat tam ete nejakych 2 panciernikov ak chces. filter by podla mna nemal vadit, ale ak bude dlhse bez prudu okyslicenev vody tak bakterie pokapu a to iste sa stane ked ho preplachnes chlorovanou vodou. ale oni sa tam spravia opat len to bude chvilu trvat. otrava myslim nehrozi :)
good luck. ak som napisal nekde kravinu tak sry :), ale dufam a myslim ze ne. mato.
re: neni za co :)
Naposledy upravil Martin11111 dňa 20 Aug 2006 22:41 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Martin11111
 
Príspevky: 46
Obrázky: 8
Založený: 09 Okt 2003 15:39 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: prerobenie akva - help

Odoslaťod redw » 20 Aug 2006 16:58 pm

Díky mato. Filter bude zatial bežať vo vedre, kde bu budu robiť spoločnosť aj ryby. Takže by bakterie mali prežiť.
Ak ma ešte niekto iný nazor tak prosím....
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.