Bojazlivost terčovcov [Symphysodon ...]



Všetko okolo akvarijných rýb

Bojazlivost terčovcov [Symphysodon ...]

Odoslaťod zrnki » 25 Aug 2006 20:44 pm

Zdravim, mam taky maly"problem"...
Kupil som tercovce hnede okolo 10cm,osem kusov,su zdravy pekny chuti im len v poslednom case su strasne lakavy,lietaju po celom akva a narazaju do stien.
Mam ich asi 2 tyzdne,od preveho dna bez problemov zrali pri slke a nebali sa ale teraz je to asi 2 dni co staci ked sa priblizim k akva a uz lietaju po akva,narazaju kym sa neschovaju do hustia rastlin.
Akva nie je v moc frekventovanej izbe ale do teraz s tym problem nebol,az teraz...bojim sa aby si pri tych stresoch neublizili :(
Niekde som cital ze by bolo dobre tam dat este niake ryby(rozmyslal som na hufom neoniek),tercovci su v akva sami je tam len par loricarii,akva ma 180x60x60cm
Prosim poradte :?
Obrázok používateľa
zrnki
 
Príspevky: 117
Obrázky: 94
Založený: 31 Dec 2004 18:05 pm
Bydlisko: Newcastle upon Tyne, United Kingdom

Reklama

Re: Bojazlivost tercovcov

Odoslaťod caloghero » 25 Aug 2006 20:59 pm

mne sa to iste stavalo pri piranach, prvy tyzden bezproblemovy ale akonahle bolo dostatok detritu, co zvysilo NO3, tak boli o dost lakavejsie a bojazlivejsie, riesil som to vymenou vody, po 1-2 dnoch bolo vsetko v poriadku
ale napriek vsetkemu si myslim, ze je to len preto lebo ta "nepoznaju", ad. pirane pri mne nemali problem sa priblizit ku sklu a pozovat a hadzat pohlady vo vzdialenosti 10 cm od mojej tvare :), no akonahle bol aj niekto iny v izbe, koho nepoznali, alebo sa len mama obsmietala okolo..... to iste pri krmeni (ked som nebol pritomny) spravali sa bojazlivo a narazali do stien pri rychlejsich pohyboch
neviem presne aku povahu maju tercovce ale mozno to bude prave tymto
:idea: podla mna to robia vsetky ryby...

neviem ti lepsie poradit, skus urcit ktory je to problem, tesim sa, ak som dobre poradil :roll:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Bojazlivost tercovcov

Odoslaťod snake » 25 Aug 2006 21:05 pm

Skor si myslim, ze prave to, ze nie su vo frekventovanej izbe je problem..V obchode, alebo u chovatela boli zvyknute na pohyb okolo akva.U teba si za dva tyzdne zvykli na klud a pripadny pohyb ich vylaka..Ja mam akva s tercovcami v obyvke, kde sa to v kuse mele. A ryby??Nejaky naznak pohybu a uz stoja nastupene v nadeji ze im nieco pod zub padne do vody..
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: Bojazlivost tercovcov

Odoslaťod Macadlo » 25 Aug 2006 21:47 pm

Zrejme niekto nechtiac silnejsie drgol do nadrze a to ich vylakalo - mne sa to stava s halancikmi ked nedam v chovni pozor a buchnem silnejsie do nadrze tak sa idu ryby splasit a potom su take poplasene este niekolko dni ked sa c len priblizim ale po par dnoch sa to spravi a su zas normalne tak skus chvilu pockat a uvidis
Obrázok používateľa
Macadlo
 
Príspevky: 405
Obrázky: 84
Založený: 02 Okt 2005 14:01 pm
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Bojazlivost tercovcov

Odoslaťod nanuska » 25 Aug 2006 22:43 pm

::ja by som akvarium doplnila dalsimi, ak mozno pokojnymi a nebojazlivymi rybickami. tie by mali upokojit bojazlive tercovce.
::a pravdaze, ak nemas dostatocne zarastene akvarium tak doplnit rastlinami, ryby ich vyuziju ako utocisko a pokytuju im pocit bezpecia.
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Bojazlivost tercovcov

Odoslaťod zrnki » 25 Aug 2006 22:58 pm

no dosiel som akurat domov a tercovce si pokojne cakali ze im tam daco hodim....aj som skusal ze otvorim kryt a uz boli nastupene,prechadzal som po izbe a nic,ale ked som sa zacal prezliekat tak bum zaliazli :)
Zajtra meniim cast vody tak uvidime co to spravi ale vsetkym moc dakujem :)
Obrázok používateľa
zrnki
 
Príspevky: 117
Obrázky: 94
Založený: 31 Dec 2004 18:05 pm
Bydlisko: Newcastle upon Tyne, United Kingdom

Re: Bojazlivost tercovcov

Odoslaťod Miloš » 25 Aug 2006 23:13 pm

asi ti chceli nechat sukromie :D
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bojazlivost tercovcov

Odoslaťod pepo311 » 25 Aug 2006 23:26 pm

Ahoj!Urcita farba oblecenia ich plasi,u mna vecsinou tmava a prudke pohyby-ked si obliekas bundu.Takisto poznaju cudzich ludi-to mam odskusane na 100%,mne sa plasili (nie casto)tak asi do 1roka a to ich mam v hale kde je staly pohyb.Este sa vynimocne zblbnu aj teraz,ale to fakt musi byt nesympaticky ksicht co na nich kuka.Bezne sa mi vytieraju pri odkalovani a napustani akva-aj ma dobu do ruky,ked sa pri udrzbe dostanem blizko ikier.Inac vecne zobru zradlo ked idem okolo-a to je dobre-su OK.
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Bojazlivost tercovcov

Odoslaťod nanuska » 26 Aug 2006 10:44 am

::ryby sice "plasia" tmave farby, ale plachost urcite nesposobuju. vsetko je to o vibraciach. mne ked vojde do izby cudzia osoba, ani by neuverila, ze mi v akvariu ziju nejake ryby. akonahle do izby vstupim ja ryby i neryby vyjdu zo svojich skys.
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Bojazlivost tercovcov

Odoslaťod Miko.B » 02 Okt 2006 16:38 pm

caute ako tak pozeram na odpovede tak ma zaujali tercovce pozeral som aj na nete nejake info o nich su to narocne ryby na chov?? a neprekaza im spolocnost skalarov??
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Bojazlivost tercovcov

Odoslaťod Truhlik » 02 Okt 2006 20:48 pm

Miko.B napísal:caute ako tak pozeram na odpovede tak ma zaujali tercovce pozeral som aj na nete nejake info o nich su to narocne ryby na chov?? a neprekaza im spolocnost skalarov??



ano, su dost narocne....ja niesom odobornik, ale co som cital tak su citlive na kvalitu(cistotu) vody....a myslim, ze sa mozu chovat so skalarmi (ak sa mylim, tak sa na mna nehnevajte a opravte ma :!:)
Obrázok používateľa
Truhlik
 
Príspevky: 53
Obrázky: 5
Založený: 01 Máj 2006 19:05 pm
Bydlisko: Blava

Re: Bojazlivost tercovcov

Odoslaťod skizuzka » 03 Okt 2006 09:01 am

ja by som skalare k nim nedavala.Myslim ze nie su az tak velmi narocne na chov,pokial im das poriadnu stravu castejsie vymenis vodu a budes ju drzat na cca 28stupnov nebudes mat problemy.
Oproti vo firme ma chlapik asi 500litrovu nadrz kupil z nitry vo frontoze tercovcov ma ich ale 6-7ks kus za 2500sk samozrejme ze vsetko hradila firma a nemaju tam pitnu vodu,chlapik im vymeni vodu raz za 5-6tyznov a ryby sa maju k svetu. Takisto co som ja brala od jedneho pana povedal ze teraz v lete ked chodil na ryby kazdy vecer namal na tercovce moc casu a menil vodu raz za 3tyzdne a ryby su uplne v pohode.A pravdu povediac uz to aj mna nudi menit vodu kazde 2-3dni.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Bojazlivost tercovcov

Odoslaťod kyslík » 03 Okt 2006 10:11 am

Terčovce sa moc nedoporučujú so skalármi , z dôvodu možného nakazenia dierovou chorobou.Ich vzájomný chov je však možný , ale vhodné je všetky jedince ,skaláre ako aj terčovce najprv preliečiť v karanténe ,práve na parazity Hexamita , ktoré túto chorobu spôsobujú.
Terčovce treba hlavne chrániť proti stresu , potom je ich chov potešením...
Takisto je vhodné zvoliť vhodné krmivo, patentky a srdce nie je najvhodnejšie,lepšie je použiť kvalitné granulované krmivá, špeciálne určené pre terčovce.
kyslík
 
Príspevky: 152
Obrázky: 4
Založený: 17 Jún 2003 08:32 am
Bydlisko: Partizánske

Re: Bojazlivost tercovcov

Odoslaťod skizuzka » 03 Dec 2006 14:39 pm

k tej bojazlivosti,moje sa dnes tak plasili ze jeden vyskocil na krycie sklo a tam chvilu skakal musela som nadvihnut krycie sklo aby sklzol naspat do vody nechcela som ho chytit rukami.Chvilu bol potom chudak za rastlinamy,zda sa ze sa trochu prebral a uz odtial vyliezol.Rano som im menila vodu tak asi boli stale v strese preto sa tak plasili,ale to sa mi este nestalo ryba na krycom skle,chudak snad to prezije uz je velky borec.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.