vplyv poctu ryb na ich velkost



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

vplyv poctu ryb na ich velkost

Odoslaťod ičo » 27 Aug 2003 11:11 am

Zaujimalo by ma, aky vplyv ma pocet ryb v akvarku na ich velkost.
Vsade sa uvadza, ze je lepsie mat v africkom akvarku vacsie mnozstvo ryb (prerybnene). Tym su menej agresivne.
Ale tym padom nemozu narast do takej velkosti akoby mali. Alebo sa mylim?
Chcel by som vediet, aku mate s tym skusenost.
Dakujem.
Obrázok používateľa
ičo
 
Príspevky: 10
Obrázky: 5
Založený: 09 Júl 2003 13:54 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: vplyv poctu ryb na ich velkost

Odoslaťod skala » 27 Aug 2003 11:17 am

Mylis sa, ak by si prerybnil napr. rybnik s kaprami, v lete by ti predsa vykapali. s mierou. na 15 l jedna ryba pre kusy velke 10 - 15 cm, pre vacsie na 30 l. ten naznak potlacenia agresivity ma vyznam, ale na unosnu mieru.

a ak ma vplyv pocet ryb na ich velkost, tak takto socialne spravanie a ani populacnou biologiu a v umelej nadrzi asi nikto neskumal. ani si nemyslim, ze by to malo nejaky velky vyznam.

ja si myslim, ze ak je prilis malo ryb, resp. ak su ryby stresovane, tak nerastu. pozor ale na to ze stres moze vyvolat aj nedostatok potravy, aj jej prebytok, jednoducho povedane velke mnozstvo vyznamnejsich faktorov.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: vplyv poctu ryb na ich velkost

Odoslaťod azet » 27 Aug 2003 13:01 pm

na tuto otazku neexistuje jednoznacna odpoved, ani vedecke pozorovania. zavisi to zrejme od mnohych faktorov. mhoho ryb v zajati nedosahuje velkost, ktoru dosahuju v prirode, moze to byt sposobene malou nadrzou, stresom, nedostatkom potravy alebo zlou kvalitou potravy. na druhej strane je zname, ze mnohe africke cichlidy dosahuju v zajati vacsie rozmery ako v prirode. vseobecne sa vsak da povedat, ze ak su ryby v dobrej kondicii (zdrava kvalitna potrava, vyvazeny ekosystem, spravny vyber ryb), tak ziju zdravo mnohe roky aj v teoreticky malej/prerybnenej nadrzi, bez toho, zeby sa dalo hovorit o zastavenom raste alebo zakrpateni.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: vplyv poctu ryb na ich velkost

Odoslaťod ičo » 27 Aug 2003 13:30 pm

Nechcel som tu rozvirit vedecku diskusiu. Len by som chcel vediet ci to nahodou nema vplyv. Napriklad u prisavnikov ma mala nadrz vplyv na jejich rast. Mam 270L. nadrz a v nej cca25ks ryb, plus daake mlade.Krmim vlockovim krmivom Sera Sun,Vipan, granulove krmivo od Sery(nepamatam si presny nazov), vlocky od Dajana Pet, ciklop a artemia. Potravu sa snazim denne obmienat.(Neviem ci je to dobre)
Ryby mam asi rok a niektore napr. pseudotropheus demasoni, tie narastli z povodnych asi 3,5cm na 4 - 4,5cm.
P.king size asi na 6,5 - 7cm a p.flavus podobne.Niektore samicky su mensie.Akurat jedna samicka melanochromis chipokae narastla asi na 8cm.
Neviem ci je to za ten rok dost, alebo nie.Niesom totiz profik.
Z afrikou som zacal, ako som pisal, asi pred rokom.
Preto by som bol rad, keby ste mi poradili.
Dakujem.
Obrázok používateľa
ičo
 
Príspevky: 10
Obrázky: 5
Založený: 09 Júl 2003 13:54 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: vplyv poctu ryb na ich velkost

Odoslaťod skala » 27 Aug 2003 14:49 pm

velkosti mas v pohode. demasony su normalne 6 cm, flavusy a kingy tak do 15 chipkae 10 - 15 centi.

a ze krmis pestro - (no nie celkom - pozri inu temu), ale ze obmienaj je priam super!
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: vplyv poctu ryb na ich velkost

Odoslaťod ičo » 27 Aug 2003 16:16 pm

A co ten pocet?
Kolko ich v takom akvarku mozem mat?
Pytam sa preto, lebo flavusi a kingy sa rozmnozuju jedna radost.
Obrázok používateľa
ičo
 
Príspevky: 10
Obrázky: 5
Založený: 09 Júl 2003 13:54 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: vplyv poctu ryb na ich velkost

Odoslaťod skala » 27 Aug 2003 16:41 pm

pocet som ti napisal v druhom prispevku v poradi - od vrchu.

cize mas to asi tak v norme. len ked budes uvazovat o doplneni, tak sa bud niecoho zbav. ak sa ti nieco nerozhodne :( odist samo do vecnych lovist :)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: vplyv poctu ryb na ich velkost

Odoslaťod FANATIX » 25 Nov 2003 22:42 pm

choval som cichlidy v nádržiach 100, 190 a teraz 240l. Moje skusenosti sú: ryba sa prispôsobuje veľkosti akvarka (ak ich chováš od malička). Ak ju preložíš do väčšieho jej rast sa znovu spustí. Tento pochod sa opakuje až do dosiahnutia veľkosti dospelej ryby. Mal so 2 roky PS CRABRO v 190l nádrži a mali cca. 7cm, akonáhle som ich preložil do novej 240l za pol roka podrástli na 10-12cm
Obrázok používateľa
FANATIX
 
Príspevky: 13
Založený: 17 Nov 2003 23:46 pm


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.