Kontinualna vymena vody



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Pouziva niekto z Vas kontinualnu vymenu vody?

Ano
2
5%
Nie
38
95%
 
Celkový počet hlasov : 40

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod skala » 26 Aug 2003 16:32 pm

Ale pramene zvyknu byt aj casto inymi akvaristami a ludmi vyuzivane. Nemusis to brat predsa tak prisne exaktne, nepestujeme spory plesni. ... ale zas si nemyslim, ze by si to tak bral, ale trochu ma to zvadza k tejto myslienke.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Reklama

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod shooty » 26 Aug 2003 17:36 pm

Som si myslel, ze chovas prinajmensom tercovce, ale kvoli gupkam a mecunom, sa mi tieto chemicke sarady zdaju dost zbytocne.
Obrázok používateľa
shooty
 
Príspevky: 85
Obrázky: 12
Založený: 16 Feb 2003 13:05 pm

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod majko » 26 Aug 2003 18:42 pm

shooty napísal:Som si myslel, ze chovas prinajmensom tercovce, ale kvoli gupkam a mecunom, sa mi tieto chemicke sarady zdaju dost zbytocne.

Pozri tu ide o princip. Ja ziadne sarady nerobim. Jedine co robim je, ze sa snazim mat tvrdsiu vodu. To robim tak , ze primiesavam tvrdsiu vodu. To je cela moja sarada. Tato tema bola na zaciatku o niecom inom. Zrazu sa ma pytali, preco to robim tak ako to robim. Dostal som par podnetov to robit inak. Ja som sa snazil len exaktne povedat, preco si myslim, ze moje riesenie je pre mna najlepsie. A osobne si myslim, ze akvarista by mal vediet co sa deje v akvariu. Je to dolezite, ked musi rychlo reagovat na situaciu. Veci co som napisal najdes v kazdej akvaristickej knihe, alebo na internete. Bol som poproseny, aby som si precital temu TVRDOST VODY. Len som sa k nej vyjadril. Myslim si vsak, ze k rybkam pristupovat tak , ze tento druh zdrzi vsetko je nespravne. Nehovoriac o tom, ze je velmi dolezite vytvorit podmienky aj pre rastlinky.To je vsak kazdeho osobna vec. Takze prepacte ako som niekomu zacal ist na nervy.
Naposledy upravil majko dňa 26 Aug 2003 18:58 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod majko » 26 Aug 2003 18:55 pm

skala napísal:Ale pramene zvyknu byt aj casto inymi akvaristami a ludmi vyuzivane. Nemusis to brat predsa tak prisne exaktne, nepestujeme spory plesni. ... ale zas si nemyslim, ze by si to tak bral, ale trochu ma to zvadza k tejto myslienke.

Ja som nechcel povedat, ze to nieje riesenie. Ak je nejaky pramen vyskusany a pouzivaju ho viaceri ludia, ziaden problem. Ja som chcel len naznacit, ze ak najdes nejaky pramen je nepravdopodobnejsie ze bude OK ako, ze bude nevhodny. Akvariine ryby su mimoriadne citlive na niektore stopove prvky, tazke kovy atd. Ak v nej preziju moze to mat vplyv na porodnost, pripadne vyvin plodu a degenerativne poruchy. A tychto latok je tam vdaka nasej civilizacii pozehnane. Este ani to, ze voda je oznacena ako pytna neznamena, ze tato voda nesposoby katastrofu v akvariu. Ale to si musi rozhodnut kazdy sam. Ja som chcel len prezentovat svoj nazor. K nemu som dosiel po vlastnych skusenostiach,precitani literatury a badani v nemeckych akvaristickych forach. Takze tak.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod Atilla » 26 Aug 2003 20:33 pm

R2D2 skoro vsetci co chodia na akvu.sk sa snazia znizit Gh a Kh a ty to xces zvysit v com ale nevidim ziadny problem napr. 'szera' ma pripravok ktorym pridavas do vody ionty ktore dlhodobo tvrdost zvysuju
co by som dal za to keby mi v okoli domu tiekla takato makka voda aj ked neviem co podla teba makka voda je
nepisal si ze xces chovat tanganiky alebo malawi takze nevidim ani problem to ze tvoje ryby budu v makkej vode

uz som to nasiel - 3GH a 1.5KH tak takuto vodu by som xcel mat
zajtra by uz tam plavali diskusy :)

po precitani tvojich prispevkov musim podotknut ze ikonku si si vybral velmi trefne :)
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod skala » 27 Aug 2003 08:24 am

je fajn, ze sa o to tak zaujimas, len tak dalej. ale neda mi nespomenut, ze mexicke mecune chcu asi trochu nieco ine ako juhoamericke Poecilie. Ja neviem presne co, ale ty mozno hej. Skus to nacat, mozno sa nieco poducime!!!
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod Vai » 27 Aug 2003 08:45 am

Atilla napísal:... skoro vsetci co chodia na akvu.sk sa snazia znizit Gh a Kh... nepisal si ze xces chovat tanganiky alebo malawi takze nevidim ani problem to ze tvoje ryby budu v makkej vode...
...uz som to nasiel - 3GH a 1.5KH tak takuto vodu by som xcel mat
zajtra by uz tam plavali diskusy...
Asi jsi to nepřečetl důkladně, Majko uvádí že jeho oblíbené ryby jsou Poecilia reticulata, Poecilia latipinna, Xiphophorus helleri, které se určitě nebudou cítit příliš dobře ve velmi měkké vodě, každý zrovna netouží chovat terčovce.

shooty napísal:Som si myslel, ze chovas prinajmensom tercovce, ale kvoli gupkam a mecunom, sa mi tieto chemicke sarady zdaju dost zbytocne
A to jsou nějaké méněcenné rybky, že je můžeme trápit v pro ně nepřirozené vodě s nevhodnými parametry :?:

Takže méně posměchu a zkuste se také zamyslet i nad jinými ne příliš příznivými vlastnostmi velmi měkké vody, mezi které patří malá pufrační schopnost a s tím spojené nadměrné kolísání hodnoty pH nahoru i dolů, shopnost snést menší zatížení odpadnímy látkami. Takže ať žije tvrdá voda, já mám 20°dGH a rybkám i rostlinám se daří hej a o snižování tvrdosti vůbec neuvažuji.
Na závěr přidám takovou perličku, pokud si někdo stáhl z Drdových stránek A&T nebo časopis máte doma, zkuste si najít v jednom článku seriálu Diskuse o diskusech, kdy jeden známý německý chovatel terčovců drží své chovné formy mimo dobu tření ve vodě o tvrdosti přes 20°dGH...
Vai
 
Príspevky: 202
Založený: 13 Mar 2003 17:14 pm
Bydlisko: Břeclav

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod majko » 27 Aug 2003 08:54 am

Atilla napísal:nepisal si ze xces chovat tanganiky alebo malawi takze nevidim ani problem to ze tvoje ryby budu v makkej vode
Ja mam biotopove akvarium stredoamerickej rieky. Biotopove akvarium znamena, ze sa akvarista snazi co najviac napodobnit vybrany biotop. A to vo vsetkom. To znamena len rybky a rastliny, ktore sa v danej oblasti vyskytuju, svetelne pomery a predovsetkym kvalitu vody. A tento biotop by mal mat GH asi 5-10GH (odporucam pozriet si http://www.mongabay.com/fish/biotope.htm ). Co sa tyka toho prostriedku od SERA, netusim co v nom je. A ja nedavam do akvarka nic o com nemam aspon zakladne informacie (aspon sa snazim :D ). Mozno by to bolo riesenie, ale mam obavu z kazdeho prostriedku, ktory udajne zvysuje len KH. Ked si pozries npr. AqaDur od JBL mas pri tom napisane coho kolko v tom je.

Atilla napísal:uz som to nasiel - 3GH a 1.5KH tak takuto vodu by som xcel mat zajtra by uz tam plavali diskusy
Problem vody s nizkym KH je, ze pri minimalnej odchylke CO2 sa meni PH v obrovskych skokoch co moze stat osadenstvo zivot. Priroda to dokaze uregulovat, ale v akvariu je to problem(vzhladom na rozmery). Ak sa niekomu dari pri takychto podmienkach udrzat dlhodobo stabilnu kvalitu vody, tak je kanon a skladam klobuk. Vedlajsim efektom takejto vody je ze neobsahuje takmer ziadny CO2, co stazuje pestovanie rastlin. Akavristike sa s prestavkami venujem uz asi 8 rokov, ale nepovazujem sa za dostatocne skuseneho, aby som si bez rizika na nieco take trufol. Mozno s kontrolerom PH :?:
Inak neviem ci sme sa pochopili :D . Ja nemam problem zvysit KH a GH ja som svoj problem uz zdarne vyriesil. Ja som len nahodou spomenul moje riesenie s ktorym som max. spokojny a nasledne sa tu rozputala tato debata. Ja som len chcel kazdemu odpovedat na jeho otazky.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod Atilla » 27 Aug 2003 09:06 am

tvrda voda je mozno stabilna ale urcite nie vhodna pre vacsinu ryb najma pri takych cislach ako uvadzate ohladom tej tvrdej vody a diskusov to iste mi napisali z diskus.cz ale tak vysoke cisko urcite neuviedli a xcel by som vidiet domaceho akvaristu ktory dokaze menit podmienky v akvariu z 20dG na 3 pripadne este menej taktiez kontinualna vymena vody je 'fasa' ale vela ludi si ju asi nespojazdni ale ako popisanie niecoho noveho to beriem !
majko: sprav aspon 2-3 fotky nech vidim(e) ako to funguje mozno to nebude az take narocne
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod Roman » 27 Aug 2003 10:05 am

majko napísal: A zmena PH vody uz len o 0.1 znamena 10 nasobne vyssiu alebo nizssiu alkalitu.


urcite? Nas na ZS ucili ze je to pri zmene pH o 1,0 a nie 0,1....
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod majko » 27 Aug 2003 10:44 am

skala napísal:je fajn, ze sa o to tak zaujimas, len tak dalej. ale neda mi nespomenut, ze mexicke mecune chcu asi trochu nieco ine ako juhoamericke Poecilie. Ja neviem presne co, ale ty mozno hej. Skus to nacat, mozno sa nieco poducime!!!

OK. Tak zacnime:Medzi zivorode ryby patria predovsetkym 4 celade:
Poeciliidae,Goodeidae,Hemiramphidae,Anablepidae. Zivorodky celade Poeciliidae ziju v sirokom pase v strede americkeho kontinentu. Ich domovom su tvrde zasadite vody, niekedy mierne brakicke, dobre zarastene rastlinami, vykazujuce len mierny pohyb vody.Do tejto celade patri aj par nezivorodych ryb. Zivorode ryby su sustredene do podcelade Poeciliinae. Sem patria aj Poecilia Reticulata (gupka) a Xiphophorus Helleri (mecun). Domovom gupky je povodne juzna America: Venezuela, Barbados, Trinidad, severna Brazilia Guyana. Tato ryba vsak pre svoje vlastnosti bola postupne zavlecena do viacerych casti sveta. Ludia totiz prisli nato, ze je to idealna zbran proti komarom. Je to ich prirodzeny predator. Ludia to vsak podcenili a sposobili malu ekologicku katastrofu. Tato ryba sa totiz velmi rychlo rozmonozuje. Preto sa vola aj milionova ryba. Preto ju mozeme bezne napriklad najst aj v Mexicu, ktory je domovom Xiphophorus helleri (mecun) a Poecilia latipinna (molinka). Takze tieto ryby mozeme podla mojich zdrojov najst v jednom biotope.
Ak sa zaujimate o biotopove akvaria odporucam ( www.mongabay.com/fish/biotope_countries.htm ). Podla ( www.fishbase.org ) ziju gupky vo vodach s nasledujucimi parametrami:
typ:sladka alebo mierne brakicka voda
pH:7.0-8.0
GH:9-19
t:18-28

a pre mecunika:
typ:sladka alebo mierne brakicka
pH:7.0-8.0
GH:9.0-19.0
t:25-27

Takze podla mojich skumani a informacii su to ryby, ktore maju rovnake poziadavky na kvalitu vody (ved ziju v rovnakom priestore).
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod majko » 27 Aug 2003 10:59 am

Atilla napísal:majko: sprav aspon 2-3 fotky nech vidim(e) ako to funguje mozno to nebude az take narocne

Mile rad, ale budete musiet este chvilu pockat. Ja nema digitalny fotak, ale objednal som ho pred dvoma mesiacmi na firmu. Zial je to novinka (Olympus 750UZ) takze sa na nu caka. Dufam ze tu kazdu chvilu bude. Ale hned ako ho budem mat fotky zverejnim. Co sa tyka narocnosti nieje to az take zlozite. Potrebujete len nadrze par trubiek a hadiciek a cerpadlo. Jediny problem je miesto kam to vsetko dat.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod skala » 27 Aug 2003 11:10 am

majko, pH je zaporny dekadicky logaritmus koncentracie vodikovych kationov, takze
pH 7 a ph 6 je 10 nasobny rozdiel, pretoze zaklad logaritmu je 10
Log 10 je 1!!!
Roman, nas to tusim ucili na strednej skole, alebo ty si bol na nejakej inej? :) A ci ja? :P
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod skala » 27 Aug 2003 11:12 am

majo, ale to si nam vela neprezradil, pretoze o chove tam nie je toho vela. trochu mozno na konci :(
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod majko » 27 Aug 2003 11:43 am

skala napísal:majko, pH je zaporny dekadicky logaritmus koncentracie vodikovych kationov, takze
pH 7 a ph 6 je 10 nasobny rozdiel, pretoze zaklad logaritmu je 10
Log 10 je 1!!!
Roman, nas to tusim ucili na strednej skole, alebo ty si bol na nejakej inej? :) A ci ja? :P
To je sice pravda. Vo vode s pH7 je 10 krat viac H+ ako vo vode s pH6. Ja som ale pod alkalickejsou vodou myslel pomer H+ a OH-. To znamena, ze voda s pH 7 ma 10na7 H+ a 10na7 OH-. Pretoze sucet pH a pOH je vzdy 14 voda s pH6 ma 10na6 H+ a 10na8 OH-. To znamena, ze pomer castic ktore robia vodu kyslejsou a castic ktore robia vodu alkalicejsou je 100. OK :?: :D .Zmena z pH 6 na 7 totiz sposobi 10 nasobny narast H+ a 10 pokles OH-. Preto bude voda 100 krat alkalickejsia. Nemozes brat len jednu cast pH a na druhu zabudnut.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod majko » 27 Aug 2003 12:09 pm

skala napísal:majo, ale to si nam vela neprezradil, pretoze o chove tam nie je toho vela. trochu mozno na konci :(

Mne sa to akosi vymyka spod kontroly. Uz nestiham ani reagovat. Ale to je fajn, rad debatujem okolo akvaristiky :D .
Neviem ktory link myslis. Tu bola debata o vlastnostiach vody a preto som tu napisal link (mongobay), kde je mozne si pozriet, ktore druhy spolu ziju a aky chemizmus vody potrebuju. Na druhom linku (fishbase) najdes viacej informacii: od reprodukcie cez popis metabolizmu, obrazky az po pomer vahy modzgu k telu :D . Neviem o ake informacie mas zaujem. Ak Ta zaujima ako chovat zivorodky je mnoho zdrojov:

Knihy:
npr. Harro Hieronimus - Zivorodky a dalsie jeho knihy

Internet:
www.lebendgebaerende.de
www.andreas-john.com
www.guenter-ellenberg.de
www.dglz.de
http://livebearers.org

a mnoho dalsich.

Napis co konkretne by si chcel vediet.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod skala » 27 Aug 2003 12:12 pm

10 na -7 - 10^-7, ked uz

a nemozem s tebou suhlasit. vyjadrenie pH opisuje primarne obsah H+, ano hovori aj o OH-, ale nemozem tvrdit ze voda pH 8 oproti vode s pH 7 je 100 x alkalickejsia. Uz len preto ze alkalitu urcuje koncentracia OH-, alebo H+, ako chces. Ale nie obe.

predstav si iny priklad: mas 2 futbalistov, jeden kope do lopty 5 rokov druhy 15. povedzme, ze maximum je 20 rokov. Cize jeden "vyuzil" 25%, druhy 75% svojho potencialu. A nevyuzili 75% a 25 % potencialu.

Popisal by som nejaku vlastnost, napr. potenciu, hehe. A porovnal by som jedneho oproti druhemu. A spravil by som to co ty:
1 - 5 rokov - 25 ano
2 - 15 rokov - 25 nie
A k comu by som dosiel - k hluposti.

Jeden je podla rokov 3*skusenejsi a ma v teda v nohach o 200% viac ako druhy. To ze mozem inak postupovat pri pH je len preto, ze nejde o linearnu zavislost - spocitanie c (H3+) a c (OH-) nie je za inych podmienok - pri inych pH nie je rovnake. Iba ich logaritmicke vyjadrenia dava rovnaky sucet 14 za kazdych okolnosti.

Ale inak mas samozrejme pravdu, voda s pH 8 a 7 je pomer c(H3+)/c(oH-) 100:1

inak, myslim ze ide len o logicky problem.

ale ked sa tolko v tom sprtame, co povies na vodivost, pretoze ta je smerodatnejsia pri makkej vode ako tvrdost. Napr. mas vodu o nulovej tvrdosti, cize obsah horecnatych a vapenatych soli je nula, ale pritom mas ionov vo vode dost.

skus si pozriet prispevky od FCELY, ten vodivost aj meria konduktometrom
Naposledy upravil skala dňa 27 Aug 2003 12:24 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod Astrid » 27 Aug 2003 12:16 pm

Majko, ja len chcem povedat trochu od temy, uz to neviem vydrzat...
Skala je vystudovany ochranar zivotneho prostredia, cize vie toho dost ohladom chemie a biologie (ak si este nieco pamäta ;) ) a taktiez vela o rybach a aj o mnohych inych veciach. On je autorom tem o biotopoch v "Akvarijnych rybach". Skus si pozriet jeho stranku, adresu najdes myslim pod kazdym jeho prispevkom.
Len tolko som chcela povedat :D
Kludne pokracujte dalej v debate...
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod Roman » 27 Aug 2003 12:22 pm

skala napísal:10 na -7 - 10^-7, ked uz
a nemozem s tebou suhlasit. vyjadrenie pH opisuje primarne obsah H+, ano hovori aj o OH-, ale nemozem tvrdit ze voda pH 8 oproti vode s pH 7 je 100 x alkalickejsia. Uz len preto ze alkalitu urcuje koncentracia OH-, alebo H+, ako chces. Ale nie obe.
inak, myslim ze ide len o logicky problem.
ale ked sa tolko v tom sprtame, co povies na vodivost, pretoze ta je smerodatnejsia pri makkej vode ako tvrdost. Napr. mas vodu o nulovej tvrdosti, cize obsah horecnatych a vapenatych soli je nula, ale pritom mas ionov vo vode dost.
skus si pozriet prispevky od FCELY, ten vodivost aj meria konduktometrom

co ma privadza na myslienku, ked do destilovanej vody v cistej sklenej nadobe nalejem kilo kuchynskej soli bude stale velmi makka ale koncentracia sodikovych ionov by zabila aj slona, detto plati aj o jedlej sode
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod skala » 27 Aug 2003 12:28 pm

co by som chcel vediet? nepotrebujem majo odkazy na Internet. teraz mi o to nejde. ani o literaturu. to co chcem je, co si myslis ty, co odporucas ty v akvariu a ako idu dokopy parametre pre Xiph. helleri a Poecilia reticulata. Ty by si to mohol vediet, ale nie z literatury, lez z hlavy, o to mi ide!!

Napr. opisovany je velky rozdiel medzi podmienkami pre X. helleri a pre X. maculatus. A to nevravim P. shenops?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod skala » 27 Aug 2003 12:30 pm

Roman myslim, ze letalna davka je pre 70 kg cloveka 250 g soli :)
letalna davka destilovanej vody je asi 1 l, a tam sa deju potom osmoticke "tlaky" :P
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod Roman » 27 Aug 2003 12:43 pm

skala napísal:Roman myslim, ze letalna davka je pre 70 kg cloveka 250 g soli :)

dakujem za upozornenie, uz nebudem chlipat vodu z mora
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod Vai » 27 Aug 2003 13:30 pm

skala napísal:co by som chcel vediet? nepotrebujem majo odkazy na Internet. teraz mi o to nejde. ani o literaturu. to co chcem je, co si myslis ty, co odporucas ty v akvariu a ako idu dokopy parametre pre Xiph. helleri a Poecilia reticulata. Ty by si to mohol vediet, ale nie z literatury, lez z hlavy, o to mi ide!!
Napr. opisovany je velky rozdiel medzi podmienkami pre X. helleri a pre X. maculatus. A to nevravim P. shenops?

No comment !!!!!!!!!!!!!!!!!! Skala, věnuj se radši africkým cichlidám, jak můžeš napsat takový blábol ! Asi si myslíš, že jsi chytřejší než přední světoví ichtyologové příspívající na server fishbase - viz dále, kde jsou ty rozdílné parametry ???

P. latipinna - Environment: benthopelagic; non-migratory; freshwater; brackish Climate: subtropical; 20 - 28°C; 35°N - 26°N

P. reticulata - Environment: benthopelagic; non-migratory; freshwater; brackish; pH range: 7.0 - 8.0; dH range: 9.0 - 19.0 Climate: tropical; 18 - 28°C

P.sphenops - Environment: benthopelagic; non-migratory; freshwater; brackish; pH range: 7.5 - 8.2; dH range: 11.0 - 30.0
Climate: tropical; 18 - 28°C

Xiphophorus helleri - Environment: benthopelagic; non-migratory; freshwater; brackish; pH range: 7.0 - 8.0; dH range: 9.0 - 19.0 Climate: tropical; 25 - 27°C; 12°N - 26°N

X.maculatus - Environment: benthopelagic; non-migratory; freshwater; pH range: 7.0 - 8.0; dH range: 9.0 - 19.0
Climate: tropical; 18 - 25°C
Vai
 
Príspevky: 202
Založený: 13 Mar 2003 17:14 pm
Bydlisko: Břeclav

Re: Kontinualna vymena vody

Odoslaťod majko » 27 Aug 2003 14:05 pm

Astrid napísal:Majko, ja len chcem povedat trochu od temy, uz to neviem vydrzat...
Skala je vystudovany ochranar zivotneho prostredia, cize vie toho dost ohladom chemie a biologie (ak si este nieco pamäta ;) ) a taktiez vela o rybach a aj o mnohych inych veciach. On je autorom tem o biotopoch v "Akvarijnych rybach". Skus si pozriet jeho stranku, adresu najdes myslim pod kazdym jeho prispevkom.
Len tolko som chcela povedat :D
Kludne pokracujte dalej v debate...

Len akosi neviem co to ma pre mna znamenat. To ze on je studovany ochranar zivotneho prostredia neznamena, ze si s nim nemozem vymienat nazor a uz vobec nie, ze ma vo vsetkom pravdu. Neviem preco si "vsetci" myslite, ze taram :( . Ak tu v tomto fore nieco spomeniem tak som to zazil, alebo cital a som schopny zdroj svojich informacii uviest. Takze nechapem :shock:
Ale ked si tu uz robime srandu:
Otazku:
Na co potrebujes CO2. Pre rastliny. Nie je lepsie PMDD, raselina, alebo jednoducho dubova kora?
by som od studovaneho ochranara zivotneho prostredia necakal. Uj, ale som zly :oops:
Naposledy upravil majko dňa 27 Aug 2003 14:20 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.