Výmena filtra



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Výmena filtra

Odoslaťod emkac » 31 Aug 2006 00:37 am

Pred par dnami som zistil, ze mi nefunguje vnutorny filter (AquaEl Fan 1).
(A to nesiel asi par dni :( )
Rozobral som ho, vycistil, zatial ide.

Ale kedze som mu prestal doverovat, kupil som druhy, taky isty.
A chcem ho vymenit.

Moja predstava je, ze novy filter vlozim do akva, obom nastavim najmensie prudenie, necham ich tak spolu asi tyzden, stary vyberiem.

Je to ok?

emkac

p.s. Ja viem, najidealnejsie by bolo pouzit staru filtracnu spongiu do noveho filtra, ale uz ma vyse rok a pol a nejako sa mi nepaci.
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Reklama

Re: Výmena filtra

Odoslaťod jocai » 31 Aug 2006 16:54 pm

Ja si myslím, že by to malo byť v pohode. Ak aj by si starý filter už nemal, tak by to malo fungovať, veď tie baktérie sú aj v dne aj vo vode. Teda ak by si nemenil filter aj vodu, tak by to asi malo byť ok. Možno, že trocha zakalenia od nálevníkov, ale aspoň by ryby mali čo žrať. Daj potom vedieť, že ako si dopadol.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Výmena filtra

Odoslaťod Miloš » 31 Aug 2006 18:30 pm

co tak vyplachat novu spongiu vo vode v ktorej najskor vyplachnes staru bakterie sa dostanu do novej spongie aj ked urcite nie vsetky ale malo by to stacit na nastartovabie a aspon ti v akva nebudu strasit dva filtre
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Výmena filtra

Odoslaťod jocai » 31 Aug 2006 19:19 pm

alebo ak chceš istotu, tak dostať v akva obchodoch taký preparát, čo ti aj s čerstvej vody spraví už "starú". Ale neviem, ja som to neskúšal. Mne sa raz stalo dokonca to, že som čistil akva a vymenil som aj náplne vo filtry. No a čo sa stalo, biely zákaľ v akva, to boli rozmnožené nálevníky, ale nič strašné. Pustil som do vody cez hadičku vzduch, aby sa rybičky nezadusili. Celé to trvalo asi 4-5 dní a potom to ustúpilo. Bo, to skôr iba taký kozmetický problém, na pohľad to vyzeralo strašne a vyriešil som to, aj za pomoci rád na tejto stránke. Neskapala ani jedna ryba a potom som iba po čase musel vypláchnúť náplne vo filtry, lebo boli dosť zanesené od tých nálevníkov. Vypláchol som ich ale v starej vode a všetko bolo v pohode. Ale vtedy som to prehnal. Dal som vtedy nové náplne a asi 1/2 novej vody do akva.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Výmena filtra

Odoslaťod jacik » 31 Aug 2006 20:56 pm

emkac, zbytocne sa trapis. stary filter vyber a vloz tam novy. zabehnute akvarium si tu zmenu ani nevsimne.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Výmena filtra

Odoslaťod roox » 02 Sep 2006 11:30 am

Jak rika Jacik.. moc to prozivate ;)
Jestli chces sichr nech tam tyden oba. Nejaky vodicky lit do akva je naprosto zbytecny (akorat tahani penez z lidi).
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.