Zahadne umrtia.



Všetko okolo akvarijných rýb

Zahadne umrtia.

Odoslaťod AQVA » 31 Aug 2006 20:01 pm

Kedze som nic o tom nenasiel tak som zalozil tuto temu.

Od zaciatku co mam zalozene moje akvarium mi stale zdochynaju prisavnici.Takto som uz prisiel asi o 4 prisavnikov.Nestalo sa to niekomu.Pls poradte.

Priznaky:
Pred tym ako zdochnu tak sa im vzdy naduje brucho.PO 1 tyzdni sa to strati a potom sa niekde zasiju sem tam vyjdu a po dalsom tyzdni su vo obrovskom akva v nebi.
Obrázok používateľa
AQVA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2006 18:55 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod kardano » 31 Aug 2006 20:31 pm

Ake ma paramentre vody? NO2, NO3 a pod?. Neprekrmujes? Maju dlhy zazivaci trakt. Lubia sa "upchat". Napis nieco viac. alebo nemas foto?
Obrázok používateľa
kardano
 
Príspevky: 224
Obrázky: 41
Založený: 25 Máj 2006 18:41 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod Peťo K. » 31 Aug 2006 22:41 pm

Oni su tusim dost citlivy na chemiu, mi raz jeden skapal ked som nakvapkal prevenciu. ale neviem nakolko to suvisi s tym nadutym bruchom.
Obrázok používateľa
Peťo K.
 
Príspevky: 53
Obrázky: 6
Založený: 19 Mar 2006 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod kardano » 31 Aug 2006 23:37 pm

CO som cital, tak nemaju radi FMC. Ked pouzivam chemiu, tak idu anciky von. Teoreticky by to mohol byt rozdi4el v chemii vody medzi predajnou a tvojim akva. hlavne NO2 je svina. :cry: Inak albini su citlivejsi. U mna je to tak, ze ak ma ancik aspon 4cm a viac uz je OK. Pytal som sa v jednej predajni (babenka sa vyzna, sama chova) a vravela ze niekedy jej s varky prezije 90% do 14 dni niekedy len 20%. Tazko povedat cim to je. Najsko voda, lebo su vsetky krmene rovnako. To je len dohad. Idealne je nakupid od niekoho kto ma chovnu ak mas moznost. Ja co som kupil z chovne tak prezili vsetky. Z isteho obchodu u nas uspesnost 0% z druheho (tam kde som sa pytal 80%). :)
Obrázok používateľa
kardano
 
Príspevky: 224
Obrázky: 41
Založený: 25 Máj 2006 18:41 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod xiphophorus » 01 Sep 2006 11:17 am

mne sa to tiež stalo každu noc mi skapal aspoň jeden na koniec som prišiel asi o 15 prísavnikov aj som too tu raz písal že čo to može byt tak som potom nechal akva aspon mesiac bez nich nakvapal malachitovej zelene a o mesiac som to skusil snimi znova a do teraz žiadne problem už je to no bude to už skoro rok
xiphophorus
 
Príspevky: 34
Založený: 19 Feb 2006 11:39 am

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod Peťo K. » 01 Sep 2006 12:20 pm

Moj otec este davno pradavno choval jedneho "malickeho" prisavnika. Teda, mal v tom akvariu co zrat, ani ho krmit netrebalo :D . Za jeden rok sa z neho vyvinula normalna obluda, seriozny moby-dick. Prezil vsetky prirodne katastrofy v akvarku. a zomrel dost stary.
Obrázok používateľa
Peťo K.
 
Príspevky: 53
Obrázky: 6
Založený: 19 Mar 2006 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod AQVA » 01 Sep 2006 16:00 pm

No2 ma tak okolo 0.2 mg na liter.Ph ma asi 7.5 a alkalitu mam medzi 80 a 120.

fotku mam ale nieje kvalitna.
http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=8470

Oni mi ani riadne nezrali.Mali pre seba cele akva s riasami a ani sa ich nedotkli.(mozno mam tych rias az tak vela ze im to vadilo.)

P.S dnessom nasiel dalsiho lezat hore bruchom.Ti je uz 5-ty
Obrázok používateľa
AQVA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2006 18:55 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod AQVA » 01 Sep 2006 16:04 pm

Viem ze jeden mi zdochol tak ze zozral celu rastlinu..Ostali po nej len korene.Este mam jednu taku podobnu tak moze to byt aj z nej ale nevyzera lebo co tych prisavnikov mam tak mi z nej ani jeden list nezmyzol.Nemože nieco vylucovat do vody??NIeco co im skodí??
Obrázok používateľa
AQVA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2006 18:55 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod caloghero » 01 Sep 2006 19:46 pm

AQVA napísal:No2 ma tak okolo 0.2 mg na liter.Ph ma asi 7.5 a alkalitu mam medzi 80 a 120.


to si po znovuzalozeni akvaria hned vlozil celu osadku? :shock:
NO2 je pri takych davkach uz vazna vec, malo by to byt maximalne na NULE:!:
treba pockat minimalne 2-3 tyzdne, kym tam das faunu, treba pockat kym sa flora rozbehne a nastane "rovnovaha", potom tam mozes davat co chces
ak to chces spravit zo dna na den, tak musis pouzit tu istu vodu co si vypustal a neprevarat kamene ani filter necistit (ani ostatne blbosti) aby si denibakterie nezlikvidoval, to je jedine riesenie, ktore nema opodstatnenie v refreshovani celeho systemu

a tu alkalitu medzi 80 a 120 tak to vaaaazne nechapem :idea: :?: :!:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod xiphophorus » 01 Sep 2006 20:19 pm

Hlavne pozri teplomer či je v poriadku kamarát mal prasknuty ani si to nevšimol a unikala ortu´t do vody a stale mu hnilo akvarko a umierali postupne ryby možno to neni tým ale davajte si na to pozor :!:
xiphophorus
 
Príspevky: 34
Založený: 19 Feb 2006 11:39 am

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod AQVA » 02 Sep 2006 16:03 pm

caloghero napísal:to si po znovuzalozeni akvaria hned vlozil celu osadku? :shock:
NO2 je pri takych davkach uz vazna vec, malo by to byt maximalne na NULE:!:

Neboj sa.Akvarko som neprestavoval ani som s nim nic nerobil.

Ortutov to nebude.ZDOCHINAJU MI IBA PRISAVNIKY A JA NEVIEM PRECO.Nikdy sa mi to nestavalo v predoslich akvariach.To len v tomto.
Obrázok používateľa
AQVA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2006 18:55 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod AQVA » 03 Sep 2006 16:50 pm

Nema niekto niejake vysvetlenie??
Obrázok používateľa
AQVA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2006 18:55 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod Dragon » 05 Sep 2006 22:56 pm

Peťo K. napísal:Moj otec este davno pradavno choval jedneho "malickeho" prisavnika. Teda, mal v tom akvariu co zrat, ani ho krmit netrebalo :D . Za jeden rok sa z neho vyvinula normalna obluda, seriozny moby-dick. Prezil vsetky prirodne katastrofy v akvarku. a zomrel dost stary.


A ako to suvisi s tymto prispevkom??? Podla mna si moc neporadil. Sice ani ja teraz, ale nedalo mi nezareagovat...
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod Silvester Valentin » 06 Sep 2006 23:52 pm

AQVA napísal: a alkalitu mam medzi 80 a 120.


co mas medzi 80 a 120? nepochopil som...
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod caloghero » 07 Sep 2006 13:00 pm

AQVA napísal: a alkalitu mam medzi 80 a 120.


caloghero napísal:a tu alkalitu medzi 80 a 120 tak to vaaaazne nechapem :idea: :?: :!:


Silvester Valentin napísal:co mas medzi 80 a 120? nepochopil som...


asi sa vezieme na rovnakej lodi :)
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod Raviolka » 07 Sep 2006 13:47 pm

AQVA, už to tu zaznělo. NO2- má být neměřitelné! Pokud je 0,2 nebo 0,1, tak máš problém a něco s tím dělej. Nevím, jak dlouho je akvárium založené, jak máš vyřešenou filtraci, jak měníš vodu, kolik je tam ryb atd. O dusitanech tu toho bylo popsáno dost, tak si to nastuduj. První pomoc je měnit často vodu, třeba obden, a čekat až se fitrace rozběhne jak má (poku k tomu má vůbec podmínky).

P.S. Je jedno, jestli se některým rybám daří a chcípají jen přísavníci. I kdyby mi ryby nadšeně vyprávěly, jak se jim daří, při naměřitelných dusitanech bych v klidu nebyla :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod AQVA » 07 Sep 2006 15:18 pm

uz sa deje.Skusam castejsie menit vodu.S filtraciou nieje problem.Bezi nonstop ako hodinky.Ale aj tak nechapem preco mi zdochynaju..??
Obrázok používateľa
AQVA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2006 18:55 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod AQVA » 07 Sep 2006 15:20 pm

ani ja neviem co ma s tym spolocne alkalita.Bolo to pri teste tak som napisal.
Obrázok používateľa
AQVA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2006 18:55 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod Raviolka » 07 Sep 2006 15:29 pm

AQVA napísal:S filtraciou nieje problem.Bezi nonstop ako hodinky.
Chceš asi říct, že běží filtr? Já jsem slovem filtrace označovala nitrifikaci - tj. ne ten hukot filtru a proud vody, ale to co se má dít uvnitř. A to neběží tak jak má, pokud máš měřitelné dusitany.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod AQVA » 07 Sep 2006 18:40 pm

no ja viem ze co si tym myslela.Len to co sa vo filtri vytvori sa to proste v akvariu hromadi.Rastliny to nestihaju spracovat.A prave preto sa snazim co najcastejsie cistit akvarium.tj.1/3 vody v akvariu vymenim za 2 dni odstatu vodu.
Obrázok používateľa
AQVA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2006 18:55 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod Raviolka » 07 Sep 2006 21:44 pm

Ale tak to není - ve filtru se sice vytváří NO2-, ale taky by se mělo zase spotřebovávat = přeměňovat na NO3-, které potom využívají rostliny. NO3- taky nepředstavuje většinou riziko pro ryby, pokud nedosáhne vysokých koncentrací... ale NO2- je prudce jedovaté, i když je ho minimum.
U tebe fitrace nefunguje jak má, protože NO2- prostě musí být na nule. K tomu nepotřebuješ výměny vody, ani ti s tím nepomůžou rostliny - prostě musíš filtru dopřát čas, vhodné podmínky a nepřecpat hlavně akvárium rybami.
Něco si o tom nastuduj, jsou to velmi důležité věci.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod caloghero » 07 Sep 2006 22:39 pm

Raviolka napísal:Ale tak to není - ve filtru se sice vytváří NO2-, ale taky by se mělo zase spotřebovávat = přeměňovat na NO3-, které potom využívají rostliny. NO3- taky nepředstavuje většinou riziko pro ryby, pokud nedosáhne vysokých koncentrací... ale NO2- je prudce jedovaté, i když je ho minimum.
U tebe fitrace nefunguje jak má, protože NO2- prostě musí být na nule. K tomu nepotřebuješ výměny vody, ani ti s tím nepomůžou rostliny - prostě musíš filtru dopřát čas, vhodné podmínky a nepřecpat hlavně akvárium rybami.
Něco si o tom nastuduj, jsou to velmi důležité věci.


su nitrifikacne bakterie v pitnej vode? (alebo ich treba dokopnut prostriedkami?) :roll:
tak preto treba pockat s osadkou min 2 tyzdne od zalozenia? alebo ako to je? ked je to pitna voda, tak tam potom co hladaju?
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod Roman » 07 Sep 2006 22:53 pm

no ja sa najprv pokusim pomoct aby ma zasa niekto neobvinil ze nepomaham :) a potom si dovolim jeden ostrejsi postreh

takze
- prisavnici zle znasaju okrem NO2 aj med vo vode, a casta vymena vody moze znamenat ze do akva pridavas med , potrubia su casto mosadzne a pod. Preto pri poziti zazracnych lieciv s obsahom medi , idu prisavnici ako prvi do kytek. Pomoze zmerat obsah medi vo vode a v pripade akejkolvek meratelnej koncentracie nasadit aktivne uhlie

- uz neviem ako dlho mas zalozene to akvarko, ale po mesiaci by NO2 malo byt nemeratelne, ak mas 0,2 znamena to 2 veci, nefungujuca filtracia a zrejme aj brutalne prekrmovanie alebo ti tam nieco hnije (koren, nieco v dne...)

pre caloghero:- nitrifikacne bakterie su vsade, aj v pitnej vode, vsade okolo nas , aj na svojich prstoch by si jednu dve nasiel :) dokupovanie zazracnych pripravkov je vyhadzovanie penazi

a na zaver si rypnem:
vidim ze bojujes s dost zakladnymi principmi biologickej filtracie a pritom mas ambiciu urobit stranku kde chces druhym ludom radit ako sa maju starat o akvarka. Moja rada je, trosku menej pis a trosku viac citaj, aspon zatial, casom sa mozes vratit k tej stranke a sam uvidis ze budes mat o com pisat
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Zahadne umrtia.

Odoslaťod caloghero » 07 Sep 2006 23:17 pm

Roman napísal:pre caloghero:- nitrifikacne bakterie su vsade, aj v pitnej vode, vsade okolo nas , aj na svojich prstoch by si jednu dve nasiel :) dokupovanie zazracnych pripravkov je vyhadzovanie penazi


vyzeraju ako moj avatar? :lol:
jedna (vlastne 2) pekne: http://www.blm.gov/nstc/soil/bacteria/i ... itrify.jpg :wink:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.