zazracne pripravky na upravu vody alebo klamu?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Pouzivate chemiu na upravu vodovodnej vody?

ano
6
30%
nie
14
70%
 
Celkový počet hlasov : 20

zazracne pripravky na upravu vody alebo klamu?

Odoslaťod Truhlik » 01 Sep 2006 19:29 pm

Ahojte.

Momentalne riesim problem s vodovodnou vodou. S tym, ze je upravovana a moze obsahovat nebezpecne latky pra ryby. V obchode som videl pripravky, ktore maju za ulohu odchlorovat vodu a odstranit nebezpecne latky z vody. Tieto pripracky zarucuju zdravy zdravy rast ryb a ochranuju ich ziabre a slizice. Ovsem ja som v akvaristke amater a chemia nie je tiez moj oblubeny predmet. Na fore som sa docital, ze vacsina akvaristou, pokial nemusi, chcemiu nepouziva. Otazka znie: je dobre liat tieto pripravky do akva?
Pripravky su to napr. AquaSafe od Tetry alebo StartPlus od DanajaPet a videl som aj od Sery a Jbl. Vychadzam z toho, ze vodovodna voda nie je prirodzenym prostredim pre ryby.

Dakujem za odpovede.
Obrázok používateľa
Truhlik
 
Príspevky: 53
Obrázky: 5
Založený: 01 Máj 2006 19:05 pm
Bydlisko: Blava

Reklama

Re: zazracne pripravky na upravu vody alebo klamu?

Odoslaťod repik » 01 Sep 2006 20:04 pm

Prípravky na odbúranie chloru a ťažkých kovov s vodovodnej vody treba používať. Značky si si vybral dobre ale Dajanu určite nie. Nech nie je tvojím rádcom cena ale kvalita.
Obrázok používateľa
repik
 
Príspevky: 57
Založený: 22 Okt 2005 17:49 pm
Bydlisko: Ba?ovany

Re: zazracne pripravky na upravu vody alebo klamu?

Odoslaťod redw » 01 Sep 2006 20:04 pm

Na to možeš zabudnuť. To je ako kupovať psovi oblečenie. Ked nemáš kam dať peniaze tak si to možeš kupiť ale vätšina nenáročných rýb sa uspokojí aj s obyčajnou vodovodnou vodou. Stačí ju nechať odstáť jeden deň, aby vyprchal chlór. Funguje to tak už niekolko desatročí, čo sa u nás rozvíja akvaristika. Možno keby máš nejake naročné ryby ale odpoved na to nechám na niekoho odbornejšieho.
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: zazracne pripravky na upravu vody alebo klamu?

Odoslaťod Miloš » 01 Sep 2006 20:22 pm

nehladaj problem tam kde nie je pri vymene vody menis tak 20% a to tam mozes dat vodu aj priamo z vodovodu. teda pri predpoklade ze ako zaciatocnik nebudes chovat nejake chulostive ryby
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: zazracne pripravky na upravu vody alebo klamu?

Odoslaťod jocai » 01 Sep 2006 20:53 pm

Podľa mňa sú to vyhodené peniaze
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.