Ceratophyllum demersum



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Ceratophyllum demersum

Odoslaťod Andisko » 03 Feb 2006 11:51 am

Caute, neviete niekto poradit ako sadit tuto rastlinku do substratu. Skusal som uz vselijake finty pomocou sponiek, zatvaracich spendlikov a pod. ale kedze tato rastlinka nema skoro ziadne korene tak sa mi po case(tak po tyzdni...asi aj za pomoci prisavnikov)cela vytiahne a plava po hladine. Sadim ju v skupine cca 5-10 vyhonkov do substratu z kremiciteho strku. Mate niekto na to niaky zlepsovak ako to sadit aby to drzalo v substrate, prip. som rozmyslal tie stonky niak zviazat a priviazat iba o niaky koren a nechat to volne plavat nad substratom.............alebo ju pouzit ako plavajucu rastlinku na hladine......alebo ju prestat pestovat(nakolko je to tak povediac burinka)? ..........neviem. Dik za radu.

Andisko
Obrázok používateľa
Andisko
 
Príspevky: 42
Obrázky: 20
Založený: 12 Máj 2005 11:18 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Ceratophyllum demersum-sadenie

Odoslaťod milop » 03 Feb 2006 15:35 pm

c. demersum - je plavajúca rastlina - takže preto nemá korene
sadi sa len pre efekt - doporučujem ti zviaž tie stonky dokopy a normalne ich zatlač do dna a prihrň štkom (?)
pripadne prilož z dvoch stran kamene aby ti ich ryby nevytiahli , alebo ty pri udržbe
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Ceratophyllum demersum-sadenie

Odoslaťod xDodox » 05 Sep 2006 08:38 am

Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ceratophyllum demersum-sadenie

Odoslaťod jozino » 05 Sep 2006 08:51 am

:) ja som si s tym poradil tak,ze som ich zviazal dokopy a priviazal k tomu antikorovu podlozku priemeru asi 15-20 mm a "zasadil" takto ako klasicku rastlinku...drzi to fest dobre :)
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Ceratophyllum demersum-sadenie

Odoslaťod xDodox » 05 Sep 2006 08:55 am

Skúšal som ju i sadiť, ale veľký úspech to nebol. Na hladine bola rastlinka hustá, kdežto ponorená časť nie.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ceratophyllum demersum-sadenie

Odoslaťod jozino » 05 Sep 2006 09:13 am

xdodox: tak toto mozem len potvrdit...ona sa proste taha na hladinu...pri dne su 3-5cm medzery a na hladine je to huste ako kefa na flase :D schoval som to za koren,tak z nej vidno len krajsiu cast :)
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Ceratophyllum demersum-sadenie

Odoslaťod xDodox » 05 Sep 2006 09:23 am

jozino napísal:xdodox: tak toto mozem len potvrdit...ona sa proste taha na hladinu...pri dne su 3-5cm medzery a na hladine je to huste ako kefa na flase :D schoval som to za koren,tak z nej vidno len krajsiu cast :)

Presne tak. Ceratophyllum demersum.
Naposledy upravil xDodox dňa 02 Dec 2008 20:31 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ceratophyllum demersum-sadenie

Odoslaťod caloghero » 05 Sep 2006 12:06 pm

odporucam nesadit na miesto s vacsim prudenim vody, tam totizto rastlinka hnedne a straca chut zit :idea:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Ceratophyllum demersum-sadenie

Odoslaťod nanuska » 05 Sep 2006 15:31 pm

Andisko napísal:Caute, neviete niekto poradit ako sadit tuto rastlinku do substratu. Skusal som uz vselijake finty pomocou sponiek, zatvaracich spendlikov a pod. ale kedze tato rastlinka nema skoro ziadne korene tak sa mi po case(tak po tyzdni...asi aj za pomoci prisavnikov)cela vytiahne a plava po hladine. Sadim ju v skupine cca 5-10 vyhonkov do substratu z kremiciteho strku. Mate niekto na to niaky zlepsovak ako to sadit aby to drzalo v substrate, prip. som rozmyslal tie stonky niak zviazat a priviazat iba o niaky koren a nechat to volne plavat nad substratom.............alebo ju pouzit ako plavajucu rastlinku na hladine......alebo ju prestat pestovat(nakolko je to tak povediac burinka)? ..........neviem. Dik za radu.

Andisko


::ak by si chcel do akvaria inu, ale "podobnu" rastlinku ako ceratophyllum demersum,... tak skus limnophylu sessilifloru. zakorenuje, takze ju mozes aj zasadit. priestor zaplnuje rovnako dobre. pri dobrom osvetleni a hnojeni rastie rychlo a husto
Obrázok
zdroj fotografii: internet - fotografie upravovane
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Odoslaťod reno123 » 02 Dec 2008 21:12 pm

kvety maju semena a z nich vyrastu nove rastliny?
reno123
 
Príspevky: 55
Založený: 27 Júl 2007 16:59 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod Dexter » 03 Dec 2008 21:29 pm

Povedal by som, ze sa skor rozmnozuje odrezkami, resp. rastie zo stopky "doosprostenia""
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.