Nove krevetarium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Nove krevetarium

Odoslaťod caloghero » 04 Sep 2006 12:07 pm

Radka napísal:Caloghero,jak velké máš to tvoje krevetárium?Jde mi o to, kolik krevet neocaridin,můžu mít v 10l .Chci aby se mi i množily.


ake velke sa da urcit aj z velkosti rastlin, inac prezradim, ze stara znama klasika 30*20*20, v uplnej pohodicke to funguje, tyzdenna vymena 40-50% vody, rastlinkam sa dari, vela druhov kvitne, jedine s cim mam problem je pistia (zltla -> NO3 = 0, uz pridavam aj KNO3, takze sa to rozbehlo aj to) a po urcitom case budem mat problem aj s detritom, ktory sa naplni az po vysku substratu, mozno sa odhodlam ho potom odsat
Ravi ak sledujes tuto temu, napis co s tym spravit :idea:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Reklama

Re: Nove krevetarium

Odoslaťod shiney » 04 Sep 2006 12:52 pm

2caloghero:ano mas pravdu este som nic z toho webu necital priznavam chcel som aj vase postrehy dik :roll:
shiney
 
Príspevky: 12
Založený: 30 Aug 2006 18:45 pm

Re: Nove krevetarium

Odoslaťod Radka » 04 Sep 2006 15:16 pm

Taky přemýšlím,čím ten detrit odsát v tak malém akva.? :?
Obrázok používateľa
Radka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2005 15:43 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Nove krevetarium

Odoslaťod caloghero » 05 Sep 2006 11:52 am

Radka napísal:Taky přemýšlím,čím ten detrit odsát v tak malém akva.? :?


malou hadickou 1/4 palcovou cca. 0,6 cm a na koniec si spravis zvon, treba len experimentovat... zvon o velkosti Kinder vajicka alebo hocco :wink:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Nove krevetarium

Odoslaťod Norman » 05 Sep 2006 12:05 pm

Ja odkalujem male akvarka vzduchovacou hadickou bez zvona, kto by chcel zvon, nech si na hadicku nasadi maly lievik. Kupi ho v napr. lekarnickych potrebach.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Nove krevetarium

Odoslaťod caloghero » 05 Sep 2006 12:16 pm

Norman napísal:Ja odkalujem male akvarka vzduchovacou hadickou bez zvona, kto by chcel zvon, nech si na hadicku nasadi maly lievik. Kupi ho v napr. lekarnickych potrebach.


Norman a aky substrat tam mas? len tak pre zaujimavost

napad sa chvali, je dobry, jednoduchy a efektivny :wink:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Nove krevetarium

Odoslaťod Norman » 05 Sep 2006 12:31 pm

No, v malych akvarkach mam povacsinou hole dno, pouzivam ich len ako docasne riesenia, porodnicky alebo pokusne akvarka :)
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Nove krevetarium

Odoslaťod Raviolka » 05 Sep 2006 13:03 pm

caloghero napísal:a po urcitom case budem mat problem aj s detritom, ktory sa naplni az po vysku substratu, mozno sa odhodlam ho potom odsat
Ravi ak sledujes tuto temu, napis co s tym spravit :idea:
Já neodkaluju, to by mě v miniakváriu nenapadlo ani ve snu :roll: Detrit tam je, někde docela dost, ale mám hustý trávník rostlin, kterým to očividné prospívá (hlavně Lilaeopsis) a já díky nim ten nepořádek nevidím. On ten detrit je fajn, mám dusík a fosfor na nule, takže není důvod uklízet - je to jen estetický problém a dost zanedbatelný, pokud někdo nemá holé dno, nebo málo zarostlé akva.

Abych ale neuváděla někoho na zcestí - neradím přestat odkalovat, v některých akváriích to dělám poctivě :wink: Ale v mini, kde je rostlin pomalu víc než vody, je to zbytečné až kontraproduktivní. Je to potřeba zvážit individuálně, ostatně to platí v akvaristice vždy a všude...

Měním jen 20% vody týdně, to podle mě bohatě stačí... vlastně poslední dobou se k tomu dostanu tak jednou za měsíc :oops:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Nove krevetarium

Odoslaťod caloghero » 05 Sep 2006 13:59 pm

Raviolka napísal:Já neodkaluju, to by mě v miniakváriu nenapadlo ani ve snu :roll: Detrit tam je, někde docela dost, ale mám hustý trávník rostlin, kterým to očividné prospívá (hlavně Lilaeopsis) a já díky nim ten nepořádek nevidím. On ten detrit je fajn, mám dusík a fosfor na nule, takže není důvod uklízet - je to jen estetický problém a dost zanedbatelný, pokud někdo nemá holé dno, nebo málo zarostlé akva.


ani ja neodkalujem, ale je tam pomaly viac detritu ako dna, tak s tym budem musiet nieco spravit....
Lilaeopsis aj u mna dava poriadne slahune a neako sa mu nechce zastavit
bez PMDD som mal aj ja vsetky hodnoty na nule myslim tym (NO3, NO2, PO4, Fe) ale s nim sa rastlinam dari viac, skusil som pridavat aj CO2, ale k tomu sa dostanem len asi tak 2-3x15 min a polka do zvona, takze asi tak
esteticky problem to je, kym sa v dne strati, ale co bude, ak namiesto substratu budes mat hornu vrstvu 2-3 mm detritu??? :dead:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.