Pomoc so zavonatkou!!!



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Pomoc so zavonatkou!!!

Odoslaťod Ivan-ps » 12 Aug 2006 10:08 am

Zdravim. Mam doma 4 závojnatky. Mal som dve a minuly tyzden som doniesol dalsie dve. Teraz budem pisat o jednej z tych, co som minule kupil. Vcera som si vsimol, ze ma ako keby "zvädnuté" plutvy. Ma ich ako keby taky nejake vysusene, alebo ako to mam nazvat. Sice sa snazi plavat,ale len s velkou namahou. Co mam robit???pomozte mi!!!
Ivan-ps
 
Príspevky: 22
Založený: 08 Aug 2006 12:56 pm

Reklama

Re: Pomoc so zavonatkou!!!

Odoslaťod Raviolka » 12 Aug 2006 11:22 am

V jak velkém je máš akváriu, jaká je tam filtrace, čím krmíš, jak často měníš vodu a kolik?
Jako první pomoc můžeš teď hned vyměnit asi 1/2 - 1/3 vody a zítra to zopakovat.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Pomoc so zavonatkou!!!

Odoslaťod Ivan-ps » 12 Aug 2006 11:54 am

Mam 40l akvarium a mam v nom ten filter s tou "penou", na ktorom sa zachytavaju necistoty. Menim 1/3 vody kazdy tyzden. Krmim mrazenym a susenym krmivom.
Ivan-ps
 
Príspevky: 22
Založený: 08 Aug 2006 12:56 pm

Re: Pomoc so zavonatkou!!!

Odoslaťod Raviolka » 12 Aug 2006 12:32 pm

Hmm, 40 l akvárium je tak na jednu závojnatku, maximálně na dvě, ale je potřeba věnovat údržbě velkou pozornost :-(
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Pomoc so zavonatkou!!!

Odoslaťod Ivan-ps » 12 Aug 2006 12:49 pm

Raviolka napísal:je potřeba věnovat údržbě velkou pozornost :-(


Co to znamena???
Ivan-ps
 
Príspevky: 22
Založený: 08 Aug 2006 12:56 pm

Re: Pomoc so zavonatkou!!!

Odoslaťod nanuska » 12 Aug 2006 19:55 pm

::to znamena:
zavojnatky primaju velke mnozstvo potravy,... z toho vyplyva velke mnozstvo vykalov ale i nezjedeneho krmiva. pri krmeni mrazenou potravou sa voda z nezjedenych zvyskov kazi rychlejsie(hnije). tvoj penovy filter nie je dostacujuci aby rychlo a efektivne precistoval vodu. zavojnatky potrebuju k zivotu cistu, filtrovanu a okyslicenu vodu... a ako ti mozno napoveda raviolka, vacsie akvarium.
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Pomoc so zavonatkou!!!

Odoslaťod Ivan-ps » 05 Sep 2006 21:29 pm

Udravim. Dnes osm si vsimol, ze jedna moja zavojnatka ma hornú "peru" - teda hornú časť papulky ciernu. Teraz neviem ci to ma spinave od toho, ako stale prehrabava dno, alebo je to zaciatok nejakej choroby??? Velmi sa v tom nevyznam. Zatial vyzera byt čulá a v poriadku...
Ivan-ps
 
Príspevky: 22
Založený: 08 Aug 2006 12:56 pm

Re: Pomoc so zavonatkou!!!

Odoslaťod stando » 05 Sep 2006 23:17 pm

Ivan-ps napísal:Udravim. Dnes osm si vsimol, ze jedna moja zavojnatka ma hornú "peru" - teda hornú časť papulky ciernu. Teraz neviem ci to ma spinave od toho, ako stale prehrabava dno, alebo je to zaciatok nejakej choroby??? Velmi sa v tom nevyznam. Zatial vyzera byt čulá a v poriadku...
Nie je to nič vážne, len je v "puberte". Čierne sfarbenie sa rozšíri po celom tele a po istom čase postupne zmizne :)
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK

Re: Pomoc so zavonatkou!!!

Odoslaťod Ivan-ps » 05 Sep 2006 23:46 pm

stando napísal:
Ivan-ps napísal:Udravim. Dnes osm si vsimol, ze jedna moja zavojnatka ma hornú "peru" - teda hornú časť papulky ciernu. Teraz neviem ci to ma spinave od toho, ako stale prehrabava dno, alebo je to zaciatok nejakej choroby??? Velmi sa v tom nevyznam. Zatial vyzera byt čulá a v poriadku...
Nie je to nič vážne, len je v "puberte". Čierne sfarbenie sa rozšíri po celom tele a po istom čase postupne zmizne :)


Ako to myslis, ze sa rozsiri po celom tele??? Na co sa mam vlastne pripravit???
Ivan-ps
 
Príspevky: 22
Založený: 08 Aug 2006 12:56 pm

Re: Pomoc so zavonatkou!!!

Odoslaťod jacik » 06 Sep 2006 08:19 am

Ivan-ps napísal:Co to znamena???


Ivan-ps napísal:Ako to myslis, ze sa rozsiri po celom tele??? Na co sa mam vlastne pripravit???


v prvom rade by si sa mal pokusit vyhladat informacie sam a az potom klast otazky do fora.

napriklad
http://www.google.sk/search?q=zavojnatka
http://www.akva.sk/viewtopic.php?p=34949
http://www.akva.sk/viewtopic.php?p=1139

diskusia vo fore nie je tvoje pravo ale privilegium, tak sa tak aj chovaj a neplytvaj casom a energiou druhych.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.