Botia modesta



Všetko okolo akvarijných rýb

Botia modesta

Odoslaťod minky » 13 Jan 2003 18:09 pm

Zalozil som novu temu aby sa to lahsie hladalo. Je to k tvojej odpovedi na moje problemy so slimakmi Salik.
Co je to zac :?: Skusal som to vyhladat na http://www.fishindex.com ale tam druh "modesta" v databaze nemaju. Znasa sa s tetrovitymi :?: Nemas foto :?:
Obrázok používateľa
minky
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 08 Júl 2002 10:21 am
Bydlisko: Prievidza

Reklama

Re: Botia modesta

Odoslaťod salik » 13 Jan 2003 20:41 pm

nemusi to byt konkretne typ modesta, u marla "zapracovala" Botia macracanthus
Botia modesta:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

rybka dost do "pohody", znasanliva, chovat minimalne parik, mrazena + ziva strava, ma rada vyssiu teplotu, jednotlive rybky sa mozu farebne od seba lisit
viac info napr. na tychto strankach
http://www.loaches.com
Naposledy upravil salik dňa 07 Nov 2004 17:07 pm, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Botia modesta

Odoslaťod salik » 13 Jan 2003 20:46 pm

ak hladas konkretnu rybku/rastlinu atd. tak jednoznacne cez www.google.sk :arrow: Vyhľadávanie v obrázkoch :!: zatial sa mi este nikdy nestalo ze by nieco nenasiel
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Botia modesta

Odoslaťod minky » 16 Jan 2003 15:56 pm

Potom som nasiel na inej stranke aj tuto. Ale pisu tam, ze dorasta do dlzky 25cm a mozu byt pre vsetko co je mensie (a to tetrovite rozhodne su) nebezpecne. Ake su vase skusenosti :?: Aku velkost maju a chovate ich s akymi rybami :?:
Obrázok používateľa
minky
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 08 Júl 2002 10:21 am
Bydlisko: Prievidza

Re: Botia modesta

Odoslaťod salik » 16 Jan 2003 20:27 pm

25cm?....mozno v 1000L akvarku, moje maju takych 4-5cm, ine druhy ryb si nevsimaju (mam tam napr. male neonky), nebezpecne? :shock: ...nic take som po niekolkych mesiacoch nepozoroval, neverim ze by boli schopne zautocit na inu rybku
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Botia modesta

Odoslaťod marlo » 17 Jan 2003 11:07 am

ja ma Bota macracantha...cca8-10cm a su tiez v pohode..
ale na nete som videl foto tohoto druhu z prirody z dlzkou cca25cm..
myslim ze v akvariu nam taketo rozmery nehrozia ...
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Botia modesta

Odoslaťod Jiri Plistil » 22 Jan 2003 00:55 am

minky napísal:Zalozil som novu temu aby sa to lahsie hladalo. Je to k tvojej odpovedi na moje problemy so slimakmi Salik.
Co je to zac :?: Skusal som to vyhladat na http://www.fishindex.com ale tam druh "modesta" v databaze nemaju. Znasa sa s tetrovitymi :?: Nemas foto :?:


Ja bych zkusil hledat i na www.fisbase.org, tam ji urcite najdes. Nedalo mi to, tak jsem ji nasel za tebe :wink: http://filaman.uni-kiel.de/Summary/Spec ... me=modesta
Jiri Plistil
 
Príspevky: 9
Založený: 22 Jan 2003 00:37 am

Re: Botia modesta

Odoslaťod salik » 23 Dec 2003 15:47 pm

...ak chce niekto specialitku, v BA/Rači maju "Skunk Botia" (Botia morleti, formerly Botia horae)

Obrázok

podobna ako modesta, len ma dlhy cierny pruh od hlavy po chvost a ma hnedo/zlatu farbu, velmi pekna
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Botia modesta

Odoslaťod Ceco » 23 Dec 2003 19:00 pm

Dnes som bol v jednej Prazskej akvaristike na Archeologickej ulici. Velke priestory vela akvarok a terarii, personal pozostavajuci z kvalifikovanych dlhovlasych akvaristov a teraristov. Po stranke kvality vynikajuca predajna, kvalifikovany personal, ryby v perfektnej kondicii. Aj ked som odchadzal sklamany, pretoze som nezohnal jemny cierny strk pre Tomasa, prekvapilo ma 1 akvarko s Botia macracanthus. Velkost okolo 20cm. Taku velku som este nikde nevidel! Cena bola primerana velkosti: 900,- CZK!
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Botia modesta

Odoslaťod Pštros » 06 Apr 2005 12:25 pm

Vcera som kupil dve Botie Modesta, celkom pekne kusky v Poprade. Dnes sa uz dost dlho obhanju, narazaju do seba, obtieraju sa, par krat akoby sa aj hryzli. Neviete, co to moze byt za chovanie? Je mozne, ze by medzi sebou bojovali, alebo su to skor nejake ritualy pred trenim?
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Botia modesta

Odoslaťod liw » 10 Sep 2006 22:03 pm

priniesla som do akvarka samceka bojovnice a modesty (mam 2) mu najskor osklbali plutvy a nasledne roztrhali na male kusky - vyzeral ako po vybuchu granatu :(. Naozaj modesty bojovnicu neznesu a nemam to znovu skusat alebo si len "nesadli"? Ten samcek bol dost velky - taky akych maju v predajniach v kelimkoch.
Obrázok používateľa
liw
 
Príspevky: 14
Obrázky: 3
Založený: 05 Sep 2006 23:48 pm

Re: Botia modesta

Odoslaťod jiskra » 11 Sep 2006 08:09 am

Taky by me zajimala ta Botia macracanthus.Zakladam nove 300 L akva a moc by se mi libila,hlavne na sneky kdyby nejake byly :lol: .Nevim jestli ma vliv na osazenstvo,ale napisu ho sem.
Pterophyllum scallare.....................6x
Cleithracara maronii......................6x
Corydoras aeneus.........................20-25x (30x)
Apistogramma macmasteri.............4x
Apistogramma viejita.....................4x
Apistogramma juruensis.................4x
Hyphessobrycon callistus................20x (30x)
Ale zase jde o to,ze se od zacatku drzim biotopu Jizni Ameriky a tedka tam flaknu Mrenky z Asie? :cry: No uvidim,diky za rady.
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Botia modesta

Odoslaťod Raviolka » 11 Sep 2006 10:43 am

Uff... to budeš mít dooost přeplněné :shock: Určitě bych zredukovala počty ryb :? Jednak celková zátěž akvária by byla velká a potom by ryby neměly vůbec klid :!:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Botia modesta

Odoslaťod jiskra » 11 Sep 2006 11:01 am

Rav,ale ja nejdriv nasazim rostliny a az tak po mesici zacnu davat postupne ryby.Jako prvni pujdou Corydorasy,pak Skalary a Akary,pak Tetry a nakonec Apistogrammy.U kterych druhu se ti zda pocet ryb velkych?Myslis Tetry nebo ty Cichlidky?Porad dik.
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Botia modesta

Odoslaťod Raviolka » 11 Sep 2006 13:05 pm

To je jedno, že je tam budeš dávat postupně. Já když jsem zakládala 300 l, tak jsem dala 6 skalárů, 5 akar hnědých, nějaké ancistrusy, trio teter císařských (zbytek z předchozího akvária) a 2 páry akarek zelených. Bylo to tak akorát, ty plánuješ daleko větší počty...

25 přísavníků... uf! Ono jim sice bude dobře, ale ryby, které si vytvářejí teritorium na dně, jednoduše zešílí. Při ideální sestavě tam budeš mít 9 párů ryb, které by si rády obhajovaly nějaký ten revír na dně... prostě se tam nevejdou! A i kdyby se vešly, tak ani jeden jediný pár nebude mít klid od stáda pancéřníků, které se bude potulovat akváriem. Některé druhy ryb jsou zvyklé žít ve velkém společenství, ale drobné cichlidky určitě ne.
Nebudu ti radit co vypustit a co ne, podle mě je celá ta představa už od počátku špatná. Navíc tolik ryb bude strašně žrát a ...
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Botia modesta

Odoslaťod jiskra » 11 Sep 2006 13:07 pm

Ne,tak prave mi porad ne?Od ceho to tu je...Ktere ryby by jsi zrusila a kolik kusu od nich dala pryc.
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Botia modesta

Odoslaťod Raviolka » 11 Sep 2006 13:26 pm

Vyřadila bych všechny apisto a dala jen polovinu pancéřníčků - varianta 1 (jinak osobně mi moc nesedí ty tetry k akarám hnědým, ale to je jiná záležitost). Nebo bych dala jen jeden druh apistogram (2 páry jsou ok), ale jen 2 páry akar hnědých (pohlaví je u mladých ryb skoro neurčitelné) a cca 6 pancéřníčků, nebo spíš žádné - varianta 2.
... takhle bych mohla pokračovat do aleluja a skončila bych u úúúúplně jiných ryb :roll: Je to tvoje akvárium :wink:

Každopádně téma je věnované botiím - já bych je tam nedávala.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Botia modesta

Odoslaťod jiskra » 11 Sep 2006 13:29 pm

No a co to bude za akvarko,kdyz vsechno vyradim a necham tam jen ryby,ktere budou jen schovane? :(
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Botia modesta

Odoslaťod abba » 18 Sep 2006 09:53 am

neboj sa ja mam botie-viacero druhov /aj modesty/ a malym rybam nic nerobia
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.