pouzitie piesku ako podkladu



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod danissimo » 13 Sep 2006 13:03 pm

:?: ma tu niekto skusenosti s pouzitym klasickeho piesku - ten na pieskovskych :D ako podkladu?
Obrázok používateľa
danissimo
 
Príspevky: 28
Založený: 28 Júl 2006 10:08 am
Bydlisko: Tyrnavia

Reklama

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod lukáš » 13 Sep 2006 13:19 pm

Pouzival som ho uplne bezne, kym som sa este venoval sladkovodnej akvaristike. Samozrejme priamo z pieskoviska moze byt znecisteny, no na nejakom stavenisku ti za kybel urcite podaruju.
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod nanuska » 13 Sep 2006 14:18 pm

::ak ziskas piesok zo stavby, tak nezabudni poriadne premit a prepiect(mozes aj v normalnej trube). aspon 15 min.
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod skala » 13 Sep 2006 15:10 pm

a naco prepiect nanuska. to by fakt zaujimalo co povies. inak, s pieskom netreba okrem premytia nic, ak ho budete varit, piect, len znicite mikroorganizmy, ktore su tam, co je hlupost. piesok by som beztak ale NEPOUZIL, zvacsa je prilis jemny, ak tak hrubozrnny.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod nanuska » 13 Sep 2006 15:29 pm

::by si sa skala cudoval kolko "svinstva" sa nachadza v tom piesku zo "stavby". prepecenie nie je len kvoli bakteriam a mikroorganizmom(niektore z nich nie su podla mojho nazoru vobec vhodne do akvaria). ved po case v zabehnutom akvariu sa v piesku vytvoria "vlastne" mikroorganizmy. to iste je ako keby si nasiel vonku suchy konar, ktory chces strcit do akvaria. nevies co v nom moze byt,... plesne a vsakovake zarodky. takze nielen premyt. ja som niektore aj prevarila a prepiekla.
::ak je piesok kupovany(akvaristika), tak vtedy staci len preplachnut.
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod Dexter » 13 Sep 2006 16:26 pm

Piesok stoji par desiatok korun... Mozno nejaku tu stovku, dve tri..., ked ho potrbujes viacej... To ti za to nestoji aby si mal v akva zly zaklad. Radsej si zbehni do akvaristiky, kde ti ponuknu rozne zrnitosti a pri. aj znacky...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod nanuska » 13 Sep 2006 16:30 pm

Dexter napísal:Piesok stoji par desiatok korun... Mozno nejaku tu stovku, dve tri..., ked ho potrbujes viacej... To ti za to nestoji aby si mal v akva zly zaklad. Radsej si zbehni do akvaristiky, kde ti ponuknu rozne zrnitosti a pri. aj znacky...

::tiez pravda
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod danissimo » 13 Sep 2006 16:31 pm

mnoo ono to bude piesok z pieskoviska co mam akurat pod oknom, tak milo sa na mna tu usmieva :D myslim ze tiez nebude o nic menej spinavsi ako nejaky zo stavby, dakujem nanuske za radu :wink:

:?: skala a ty preco neodporucas piesok? na tvojej stranke som zhodou okolnosti cital, ze si spominal nejake nevhodne procesy potom v substrate ci tak nejak .. mas s tym aj svoju osobnu skusenost?
Obrázok používateľa
danissimo
 
Príspevky: 28
Založený: 28 Júl 2006 10:08 am
Bydlisko: Tyrnavia

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod skala » 13 Sep 2006 19:52 pm

nanuska, a preco mam cakat na piesok, ktory sa zabehne. ako pises aj tak. minuly tyzden som menil akvarium. myslis, ze som pouzil spinavy stary strk, alebo nejaky novy a nebodaj vyprany? kedze piesok neodporucam

a pouzit stavebny piesok, v ktorom je privela bordelu - ved tomu sa treba nasiroko vyhnut.

jemny piesok je nanic, je "tazky", je potom ulahnute dno. beztak pada az uplne na dno. nuz danissimo, akvarista som viac ako 20 rokov, takze nad tym, ci mam osobnu skusenost som sa na chvilocku pousmial.

nedavno som vymenil piesok za jemny strk aj africkym cichlidam, kde ma dno dost inu ulohu. doporucujem aj tam jemny piesok nepouzivat
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod nanuska » 13 Sep 2006 20:18 pm

skala napísal:nanuska, a preco mam cakat na piesok, ktory sa zabehne. ...

::kedze tu ide o piesok z pieskoviska, odporucam prepiect a i. kedze dobre vieme co tam vsetko moze byt. pre informaciu, do detskych pieskovisk sa chodia vyprazdnovat macky (takze hrozi salmonela, zltacka,...). ja osobne keby som mala deti tak ich do verejneho pieskoviska nepustim.
ak je piesok kupovany, tak len preplachnut.
skala napísal:...ako pises aj tak. minuly tyzden som menil akvarium. myslis, ze som pouzil spinavy stary strk, alebo nejaky novy a nebodaj vyprany? kedze piesok neodporucam ...

::ja ked cistim komplet akvarium (nie u mna doma), tak stvrtinu strku preplachnem. stary strk s (vyzivnym)dentritom vysypem na dno a nan rozprestriem tu stvrtinu preprateho strku. mozno zvyk mozno nie,... ale su tu i mnohe vyhody.
::co sa tyka piesku do akvaria, tak ti davam za pravdu, ze velmi jemny a jemny piesok nie je vhodny. po case sa utlaci a je nepriepustny a tazky. popr. zospodu zacne zahnivat(stava sa malokedy). dentrit ostava napovrchu a rastlinam sa nedari. osobne mam radsej strk s jemnou zrnitostou. skusenosti s pieskom nemam vela, ale su.
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod Dexter » 13 Sep 2006 20:31 pm

skala napísal:nanuska, a preco mam cakat na piesok, ktory sa zabehne. ako pises aj tak. minuly tyzden som menil akvarium. myslis, ze som pouzil spinavy stary strk, alebo nejaky novy a nebodaj vyprany? kedze piesok neodporucam

a pouzit stavebny piesok, v ktorom je privela bordelu - ved tomu sa treba nasiroko vyhnut.

jemny piesok je nanic, je "tazky", je potom ulahnute dno. beztak pada az uplne na dno. nuz danissimo, akvarista som viac ako 20 rokov, takze nad tym, ci mam osobnu skusenost som sa na chvilocku pousmial.

nedavno som vymenil piesok za jemny strk aj africkym cichlidam, kde ma dno dost inu ulohu. doporucujem aj tam jemny piesok nepouzivat


Som prave vo faze reinicializacie mojej 45l akva a pouzil som piesok - Stare dno od RATAJa (skala sa teraz pousmeje, ze naco som vyhodil 75 Sk - no nikto v okoli piesok nema...). A teraz preco a ako? Dal som ho ako spodnu vrstvu (to je to ako) a nan som nasypal uz zmienovany jemny strk - tak 1-2 mm... A to preto, ze je v nom vela zivin a vodu nezamuti ani nazaplackatie dno, lebo je ako grund...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod skala » 13 Sep 2006 20:50 pm

a co na tom, ze sa tam chodia macky? aspon tam bezia nejake rozkladne procesy. ja nevravim, ze treba brat nejaky zanepleseveny piesok, ale mocovka sa na polia dava a potom rastie obilie, melie sa muka, vyraba chlieb a co?

salmonela? ufff. no, nie som odbornik, ale potom by boli ohrozene asi skor deti ako akvaristi, a ryby, nemyslis. okrem toho, macky sa nemaju co chodit vysinit na pieskovisko. aj brat piesok na pieskovisku nie je najlepsi napad. okrem ineho aj preto, ze to nie je nas majetok. okrem toho, piesok do akvaria vobec nepatri, nie jemny. a kupovany piesok som snad este nevidel, obycajny snad este nikdy. ale je mozne, ze taku kravinu tiez predavaju. poviem to tak, ze nie som taky nemozny, aby som piesok / strk kupoval. nemam na to ani tolko penazi, aby som vyhadzoval prostriedky na to, co sa da polahky najst skoro v kazdom potoku, rieke.

aha, takze, ty 1/4 preplachnes? hn, a to podla coho robis, podla vlastneho uvazenia. a co to znamena, komplet cistenie, pretoze akvarium potrebuje komplet cistenie len pri najvascsich pohromach, alebo ak treba nadrz premiestnit. vobec, velke zasahy su velmi osemetna zalezitost. to co robis je celkom fajn pre rast rastlin, ale vlastne v tvojom pripade mimochodom
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod SoRex » 13 Sep 2006 23:11 pm

Já bych se obyčejného písku zase tak vehementně nevzdával. Jsou ryby, které jej dokonce vyžadují, nebo se na něm cítí lépe. Jen namátkou rejnoci Potamotrygon, tlamovci Xenotilapia, ad. Já mám třeba výborné zkušenosti s pískem u chovu Neoheterandria a Scolichthys, kteří na štěrku neprosperují. Slehávání písku (jak píše skala), se dá zabránit celkem snadno nasazením piskořek Melanoides tuberculata.
Je ale fakt, že příprava písku před použitím není tak snadná jako u štěrku. I čistý říční, tzv. plavený písek je nutno poměrně dlouho promývat. Čistit kopaný písek (nejčastější na stavbách) je vysloveně za trest. Jedinkrát jsem jej z nouze začal promývat a nadával jsem si za to ještě 14 dní. A manželka ještě déle - dělal jsem to ve vaně.
Oproti štěrku se také písek hůř udržuje; je lehký, takže problémy jsou hlavně při vysávání detritu. Ale i přes tuto nepraktičnost se mi písečné dno líbí víc, než štěrkové. Ovšem abych vás neblamoval - ze svých 22 akvárií jej mám jen ve 3.

Co se týká různého vypékání, desinfekce a převařování, domnívám se, že jde o vcelku zbytečné obavy. Osobně jsem to ani já, ani nikdo z mého okolí nikdy nedělal a nikdy jsme neměli ani náznak nějakých problémů. Jistěže to není žádný argument, jenom dlouholetá zkušenost. Myslím, že současný trend, volající po sterilitě vždy a všude, není zcela na místě.

Nanuska třeba zmiňuje i převařování kořenů proti plísním a jiným zárodkům. Nevím jaké měla na mysli, ale konkrétně plísně nejsou žádný velký problém. Na člověka, ryby ani rostliny nepůjdou, takže jde hlavně o estetickou stránku, navíc jen dočasnou. Spóry plísní jsou samozřejmě i ve vodě, takže pokud není kořen dostatečně vyzrálý v rašelině (není prosycen antibakteriálními a antimykotickými látkami, flavonoidy), nebo pokud se nejedná o extrémně tvrdá dřeva typu Mopan, kořen zplesniví stejně. A převařením se jen naruší struktura dřeva, takže se rozkládá o to rychleji.

Nechci tím rozhodně tvrdit, že hygiena a opatrnost jsou zbytečné, ale zrovna tady se opravdu není čeho bát. Předpokládám ovšem, že budete brát písek, či kořeny z normálních zdrojů a ne ze skládek komunálního odpadu...
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod skala » 13 Sep 2006 23:53 pm

samozrejme sorex. ale pozri sa na prispevky hore. myslis, ze maju na mysli Xenotilapie, alebo raje? ja sam chovam ryby aj pri materialy, ktory snad je nieco medzi jemnozrnnym pieskom a takym nejakoy strednym.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod SoRex » 14 Sep 2006 07:36 am

Jasně, jen jsem nabídl jiný pohled na problematiku. A především svůj názor na všude propagovanou úzkostlivou sterilitu.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod nanuska » 14 Sep 2006 15:29 pm

skala napísal:a co na tom, ze sa tam chodia macky? aspon tam bezia nejake rozkladne procesy. ja nevravim, ze treba brat nejaky zanepleseveny piesok, ale mocovka sa na polia dava a potom rastie obilie, melie sa muka, vyraba chlieb a co?

:: ??? ak tuzis po macacis kakanickach v akvariu...
skala napísal:salmonela? ufff. no, nie som odbornik, ale potom by boli ohrozene asi skor deti ako akvaristi, a ryby, nemyslis. okrem toho, macky sa nemaju co chodit vysinit na pieskovisko.

:: macke nerozkazes kam sa ma ist vyspinit a uz vobec nie takej co beha nadivoko vonku.
skala napísal:a kupovany piesok som snad este nevidel, obycajny snad este nikdy. ale je mozne, ze taku kravinu tiez predavaju.

::predavaju
skala napísal:poviem to tak, ze nie som taky nemozny, aby som piesok / strk kupoval. nemam na to ani tolko penazi, aby som vyhadzoval prostriedky na to, co sa da polahky najst skoro v kazdom potoku, rieke.

::ja som si jemny strk kupovala,... nevysiel ma az tak draho, takze to bola dobra kupa. Vo vhodnom potoku a rieke je tiez dobre si nabrat.
skala napísal:...aha, takze, ty 1/4 preplachnes? hn, a to podla coho robis, podla vlastneho uvazenia. a co to znamena, komplet cistenie, pretoze akvarium potrebuje komplet cistenie len pri najvascsich pohromach, alebo ak treba nadrz premiestnit. vobec, velke zasahy su velmi osemetna zalezitost. to co robis je celkom fajn pre rast rastlin, ale vlastne v tvojom pripade mimochodom

::svoje akvarium som takto cistila len raz. Ale vacsinou cistim akvaria mimo mojho domova (ale to su vacsinou pohromy/jedenkrat aj zaplesnene akvarium-ani rybam ani rastlinam sa nedarilo a pomaly odumierali)
SoRex napísal:Nanuska třeba zmiňuje i převařování kořenů proti plísním a jiným zárodkům. Nevím jaké měla na mysli, ale konkrétně plísně nejsou žádný velký problém. Na člověka, ryby ani rostliny nepůjdou, takže jde hlavně o estetickou stránku, navíc jen dočasnou.

::pliesne – teda najma ich spory su nebezpecne nielen pre cloveka ale aj ostatne zivocichy. Ale je tu fakt, ze len niektore druhy pliesni. Na cloveka nepojdu, to je jasne ale zivot (aj v akvariu) vedia zneprijemnit. Ci spory vo vzduchu alebo vo vode, vyvolavaju neziaduce ucinky, pri mensich zivocichoch mozu sposobit aj smrt - vlastna skusenost
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod skala » 14 Sep 2006 15:43 pm

macacie kakanicky v akvariu nie su postrachom. naopak, hnoj sa moze do akvaria dat. chovatelia niektori si z neho vyrabaju hnojivo pre rastliny. samozrejme, hned tak rychlo to neskusajte !!!

u nas macky velmi po meste nebehaju nanuska. nanuska, plesne patria medyi huby. slovo plesen je mozno skarede, mozno je "personifikovane" s nasou civilizaciou ako nieco nechutne, nespravne, skarede, ale plesen je tiez len organizmus, v zasade ako kazdy iny.

plesne vedia zneprijemnit zivot v akvariu? kolkokrat si videla plesen v akvariu? a mimo ryb? ja viem, ze mozu, len sa pytam. precitaj si sorexov prispevok, drevo v akvariu sa rozpada a je to normalne.

len tak mimochodom, vies kolko bakterii, MO mas v ustach? V traviacej sustave? Vsade? Vies, ze bez Escherischia coli by sa nam potrava nespracovavala?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod nanuska » 14 Sep 2006 15:53 pm

::skal nerob zo mna de.... (hlupacika). toto vsetko co hovoris poznam a je to pravda svata. poznam aj chovatelov, ktory si z hnoja vyrabaju hnojivo.
::slovo plesen pre mna nie je skarede. ako pisem: len niektore z plesni su nebezpecneeeee.
::nejdem sa tu hadat, ze drevo sa vo vode nerozpradava. to z mojich ust (a slov) nikdy nevyslo.
::neviem o co ti ide ked sa ma pytas, ci som videla plesen. videla som uz tolko plesni, ze az. v akvariu, nad akvariom, dokonca na krycom skle, v substrate, v terariach a paludariach, zivocichoch,... syre(mnam-mnam),...
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod danissimo » 14 Sep 2006 16:01 pm

myslim ze sorex plne vystihol podstatu topicu :wink:

hmm skala aj ja som sa musel pousmiat nad tvojim pousmiatim...neboj o tvojich 20rocnych skusenostiach som sa tu uz viac krat docital a ktore tak casto spominas vo svojich prispevkoch :D iba som prihodil slovicko osobna skusenost, aby som sa dozvedel ci si aj sam mal docinenia s pouzitym piesku al. ci neslo iba o info z literaty al. kolegov pocas tych 20 rokov :wink: tot vse

je pravda ze je hlupost a zbytocnost za piesok ci strk vyhadzovat prachy, ked sa pri troske vole da ziskat aj inym sposobom - ale to nech si kazdy zvazi sam.

ten argument ze piesok z pieskoviska sa brat nema, sa mi zda ako argument pre argument, ktore ty rad casto uplatnujes napr ako teraz pri nanuske :D
piesok v pieskovisku sa kazdy rok pravidelne vymiena a zamiena za novy z dovodu hygieny, takze taky drobny ubytok nemoze sposobit nikomu skodu.

treba dat nanuske zapravdu ze v piesku z pieskoviska sa nachadza straaasne velke mnozstvo bordelu vo forme bakterii, mikroorganizmov a podobne, preto je vzdy lepsie doneseny material radsej dokladne zbavit moznej nakazy ako potom horekovat nadtym co som si to ja len doniesol do akvarka. u nas v tt robila statna hygiena previerky vsetkych pieskovisk, je ich tu niekolko stoviek a ani jedno z nich nevyhovelo poziadavkam.
Obrázok používateľa
danissimo
 
Príspevky: 28
Založený: 28 Júl 2006 10:08 am
Bydlisko: Tyrnavia

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod lukáš » 14 Sep 2006 16:35 pm

Kam ste sa to zase dostali od jednoduchej otazky :? . Isteze, premyvanie vacsieho mnozstva piesku vo vani nie je najlepsi napad. Ja som ho cistil v zahrade, na 20-30 min som do vedra s pieskom strcil hadicu a s bordelom sa vyplavila aj vacsia cast najjemnejsej frakcie piesku. Ziadny zakal ani nic podobne sa v AQ uz neprihodilo. S odkalovanim to tiez nebolo az take hrozne, no treba povedat, ze vdaka zrnitosti sa detrit udrzal na povrchu a prudom cerpadiel bol postupne odplaveny do filtra, cize odkalovat vacsinou nebolo co.
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod Bojovnica » 01 Dec 2007 22:25 pm

Mam tak isto piesok v akva tak isto aj so strkom a nie je problem..

urcite by som si tam nevysypala piesok z pieskoviska, vsak by mi tie moje rybky hned skapali a tak isto suhlasim s nanuskou,
ze plesni je v akvariu az az.ci uz takych co sa tvoria ked akva nema swetlo alebo takyx na dreve al mimo akva...
a maciek je v meste kopa, ktore teda poriadne znecistuju nielen pieskoviska
Obrázok používateľa
Bojovnica
 
Príspevky: 20
Obrázky: 20
Založený: 24 Nov 2007 20:02 pm

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod jiri sajar » 02 Dec 2007 21:10 pm

Nehnevajte sa sa vážení diskutujúci, no ja by som celé toto téma charakterizoval vetou - Veľa povyku pre nič - danissimovi doporučujem jedno, nech si z toho pieskoviska naberie tak za pol litra piesku a skúsi si ho premyť doma, podla nečistôt ktoré v tom pol litri nájde si hneď urobí obraz o tom čo ho čaká, ak sa rozhodne si nabrať a vyčistiť celý potrebný obsah piesku do svojej náadrže...
pre ostatných, pravda je niekde uprostred a všetci máte svoju - relatívnu pravdu... videl som nádherné akvária s dnom z obyčajného piesku, nech si ho zvoli ten, ktorý ho v akva chce mať.... nie je to ideálny substrát, no dá sa použiť... piesok má jednu obrovskú výhodu, ktorá je zároveň aj relatívnou nevýhodou, ..vzhľadom na svoju kompaktnosť nepustí dolu žiadny detrit, ten zostáva na najnižšom bode dna akva, alebo pri rastlinách, takže je vidieť každá špinka v akva...no zároveň sa dobre nečistoty zbierajú ak použijete zodpovedajúcu typ odkalovania....
to je z mojej strany všetko.
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod Mark2233 » 27 Jan 2011 22:14 pm

Mne vsetky rastliny v piesku hniju :cry:
Obrázok používateľa
Mark2233
 
Príspevky: 21
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2010 17:06 pm
Bydlisko: Partizanske

Re: pouzitie piesku ako podkladu

Odoslaťod Maco » 01 Mar 2011 09:10 am

Ten piesok co je v pieskoviskach som mal aj ja (homok- ci ako sa vola) mal som ho na dne a mal som ho aj na pozadi. To bolo z polystyrenu, natrete klebrom a za mokra nan nasypany piesok. rastlinky v pohode, akurat som potom zacal chovat cichlidy priecnopruhovane a tie vsetko vyorali :-) myslim , ze sa im ten piesok pacil, lebo cele dni papulami vyhrabavali v piesku zakopy a kladli tam ikry :-) Len sa nedal moc cistit. Ked som zrusil cichlidy, dal som prec aj ten piesok
Obrázok používateľa
Maco
 
Príspevky: 83
Obrázky: 2
Založený: 25 Jan 2005 04:45 am
Bydlisko: Martin

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.