Krupička a iné



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Krupička a iné

Odoslaťod redw » 14 Sep 2006 20:08 pm

Ani strk, ani rastlinky netreba umyt, to by bolo dost pracne, riad sa navodom co je na tej malachytovej zeleni, kazdopadne preventívne tam ešte možeš dať, aby sa zničili pripadne parazity. A daj tam do akva sol, za kávovu lyžičku.
No a tie bublinky, to spravila ta bojonica.
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Krupička a iné

Odoslaťod Miloš » 14 Sep 2006 20:10 pm

Asmina nic tam nelej ak chces mat istotu tak zvys teplotu na 28-30 °C
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krupička a iné

Odoslaťod Asmina » 14 Sep 2006 21:08 pm

ups... :? 5 minut co som odtialto odysla som tam dala preventin a sol...zajtra vymenim aspon tretinu vody a mam novy problem..pretoze som im uz dva dni nefiltrovala koli hniezdu samcek mi zacal tmavnut...najprv som si myslela ze je to jeho novou spolocnostou, ale prave som dorazila od akvarka a vsimla som si ze hlavu ma uhlovo ciernu :shock: ...do kelu!! ja nechcem aby mi skapal :cry: ...da sa to este zachranit???..samicky sa zdaju byt v pohode...nemam dat dona Chuana do karantennej nadrzky?...ja asi nezaspim :oops: co mam este spravit?...uz sa nestaram o podmienky na rozmnozovonie momentalne chcem moje rybky dostat z kase..chudery..teda aspon Chuan... :(
Obrázok používateľa
Asmina
 
Príspevky: 8
Založený: 13 Sep 2006 16:01 pm
Bydlisko: Hlohovec

Re: Krupička a iné

Odoslaťod Raviolka » 14 Sep 2006 22:09 pm

A vypadá, že by chtěl skapat? To zbarvení může být vyvolané třením, resp. přípravami na ně.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Krupička a iné

Odoslaťod Asmina » 15 Sep 2006 07:49 am

to asi nie..je strasne culi, ani chvilu nepostoji...a stale sa samolubo predvadza pred zrkadlom :) ...ani by som nepovedala, ze mu nieco je..ale poriadne ma vystrasilo to cierne sfarbenie hlavy (nastastie som si ho odfotila na digi fotak pred par dnami, takze som mohla porovnat ako ho to zasiahlo, lebo som si nebola ista) ...ono to vyzera tak akoby pchal hlavu do komina a padla na neho sadza...aj plutvicky mu stmavli, a tie dve cervene co mu idu z brucha su tiez lemovane ciernou a ich konce su zase ako po namoceni do sava, jednoducho spicky tych plutiev mu naopak zbledi...a uz sa tak neleskne, je skor matny, ale ostatnu cast tela mu to nezasiahlo..myslis ze by to mohlo byt tym, ze maju zlu cistotu akvarka? alebo tym, ze tam ma samicku alebo ciiimm?...vecer som im dala preventin, sol, zvysila teplotu a dnes som dala malachitovu zelen...myslis, ze mu to pocase zmizne? :|
Obrázok používateľa
Asmina
 
Príspevky: 8
Založený: 13 Sep 2006 16:01 pm
Bydlisko: Hlohovec

Re: Krupička a iné

Odoslaťod luboss14 » 15 Sep 2006 10:54 am

choroba by sa mohla rozšírit .Samozrejme ak by to bola. Ja by som ho preventivne dal inam a tam skušal rôzne liečiva.
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Krupička a iné

Odoslaťod Asmina » 15 Sep 2006 15:11 pm

uz som ich oddelila a dala som mu malachitovy kupel...mam taky pocit ze mu to ustupilo, ale nie uplne...ako casto sa moze davat malachitova zelen do akvarka?
Obrázok používateľa
Asmina
 
Príspevky: 8
Založený: 13 Sep 2006 16:01 pm
Bydlisko: Hlohovec

Re: Krupička a iné

Odoslaťod Dark Hawk » 18 Sep 2006 19:03 pm

Chcel by som sa opytat, ci mozem krmit ryby ked maju krupicku
Obrázok používateľa
Dark Hawk
 
Príspevky: 7
Založený: 03 Sep 2006 17:38 pm

Re: Krupička a iné

Odoslaťod redw » 18 Sep 2006 20:48 pm

No to by vadiť nemalo, radšej sa ale snaž ich čo najskor vyliečiť(ako to asi vieš) inak ti tie malo odolné rýchlo odídu do rybieho neba.
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krupička a iné

Odoslaťod Dark Hawk » 19 Sep 2006 15:31 pm

Dufam ze ne.
Obrázok používateľa
Dark Hawk
 
Príspevky: 7
Založený: 03 Sep 2006 17:38 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.