Chov ryb vo vedre



Všetko okolo akvarijných rýb

Je chov rýb vo vedre tyranie?

ano , je to týranie
39
75%
nie je to týranie
13
25%
 
Celkový počet hlasov : 52

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod thomas111 » 18 Sep 2006 22:18 pm

Phantom napísal:
sano napísal:Experimentovanie uznávam.
sano

Ale ADA je uz snobizmus :wink: :pivo:

Co tim chcel basnik říci?
Inac celkovo tato tema tuna je dost nepritazliva. Mam pocit akoby sa tu chcel len niekto vykecavat...ale ved na to je IRC pokial sa nemylim.
EDIT: prepac Phantom, az teraz som si uvedomil ze co si vlasne chcel povedat. Precital som si temu o tvojom akva ;)
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Reklama

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod skala » 18 Sep 2006 22:59 pm

jojo, skus si predstavit, ze tvoja izba v ktorej si, je okruhla a bez okien. garantujem ti, ze sa z toho zblaznis. A ver mi, ze tie ryby su na to citlivejsie ako clovek.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod caloghero » 18 Sep 2006 23:07 pm

skala napísal:jojo, skus si predstavit, ze tvoja izba v ktorej si, je okruhla a bez okien. garantujem ti, ze sa z toho zblaznis. A ver mi, ze tie ryby su na to citlivejsie ako clovek.


10 bodovy prispevok :angel:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod shooty » 19 Sep 2006 02:49 am

hm... rybniky maju okna?
Obrázok používateľa
shooty
 
Príspevky: 85
Obrázky: 12
Založený: 16 Feb 2003 13:05 pm

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod SoRex » 19 Sep 2006 09:05 am

skala napísal:jojo, skus si predstavit, ze tvoja izba v ktorej si, je okruhla a bez okien. garantujem ti, ze sa z toho zblaznis.

To by asi bylo na delší polemiku s odborným psychologem a nemyslím, že bys tento názor obhájil. (viz indiánská teepe, nebo eskymácká iglů)

skala napísal:A ver mi, ze tie ryby su na to citlivejsie ako clovek.

Tak tomu neuvěřím ani na chvíli...


Tím ale nezpochybňuji názor na nevhodnost kbelíku (vědra) na chov ryb. Jen nesouhlasím s touto ergumentací.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod Patrox » 19 Sep 2006 09:24 am

K argumentácii za a proti, sa ja osobne prikláňam k strane "proti". Aj keď dodržíš priestorové nároky rybiek, predsa len plast sa dá ľahko poškriabať a to nebude vyzerať dobre (to je aj jeden z dôvodov prečo sa neujali akvárka z plexiskla). Taktiež mi príde pochabé mať doma v obývačke na poličke vyložené "vedro" :evil: .
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod sano » 19 Sep 2006 13:31 pm

skala napísal:jojo, skus si predstavit, ze tvoja izba v ktorej si, je okruhla a bez okien. garantujem ti, ze sa z toho zblaznis. A ver mi, ze tie ryby su na to citlivejsie ako clovek.

Nakoľko som psychológ, prepáčte tento silový vstup, môžem povedať, že experimentálna psychológia skúmala pôsobenie tvarov interiérov na ľudskú psychiku.
Okrúhle tvary ako típí, iglú, zaoblené domorodé chyže pôsobia na ľudskú psychiku liečivo. V Rakúsku dokonca majú experimentálne pracovisko, ktoré postavilo okrúhly rozoberateľný dom. ( Vid " Manuál ekologickej výstavby")
Čo sa týka experimentovania, domnievam sa, že nevýhody vedra sú také jasné, že každý, kto má len trochu záujem o prírodu od neho veľmi rýchlo upustí.
Napriek tomu musím povedať, že sestrenica mala niekoľko mesiacov gupky v lavóri, vytvorila si izbové jazierko na japonský spôsob( samozrejme so spústov doplnkov) a vyzeralo to dobre, aj rybky sa v tom dobre cítili, množili sa ostošesť a mali zdravé mladé.
Prajem pekný deň všetkým, ktorí čítajú túto diskusiu.
sano
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod glevo » 19 Sep 2006 14:36 pm

luboss14 napísal:ale tie akvárive su väčšinou šlahtené z prírodných ,takže take kolísanie teploty im môže uškodiť!


to mas pravdu ale aj slachtene ryby pochadzaju z povodneho druhu (formy)...ako si sam napisal...len musis pozerat na to ze je to stale ten isty druh hoci ina forma a tym padom ma v sebe urcite vlastnosti a urcitu odpoved na zmenu podmienok prostredia zakodovane v genoch...

za taketo kacirske myslienky by si mal byt vyluceny z nasho akvaristickeho kruzku :P :o
srandujem...
vedro ma mozno pre teba zmysel ale pre ryby urcite nie...mali by ony povedat a kedze nepovedia mal by si k tomu pristupovat tak ako by si sa citil ty v jej kozi a vo vedre(humanisticky pristup)

AMEN
Obrázok používateľa
glevo
 
Príspevky: 106
Obrázky: 11
Založený: 04 Apr 2005 15:42 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod milop » 19 Sep 2006 14:46 pm

glevo napísal:...
za taketo kacirske myslienky by si mal byt vyluceny z nasho akvaristickeho kruzku :P :o
srandujem...
vedro ma mozno pre teba zmysel ale pre ryby urcite nie...mali by ony povedat a kedze nepovedia mal by si k tomu pristupovat tak ako by si sa citil ty v jej kozi a vo vedre(humanisticky pristup)
AMEN


a ja si myslim, že ak im v tom kybli urobiš dobre podmienky a tebe to estetický nevadi , tak prečo nie :?: - máš pohodlne prenosný "akvakybel" :idea: - nový smer akvaristiky
miniakva, pidiakva, akvakybel a môže byť aj akvakybelnature :)
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod milop » 19 Sep 2006 14:55 pm

akvakybel nature
- treba ti ešte vymyslieť pravidla osadenia - konkávne konvexné, zlatý rez najlepšie pilkou na drevo,... a všetko čo nebude s tým totožné je na exkrement a aspon budeme mať čo kritizovať,
foto bude prijateľné len z nadhľadu najlepšie bez blesku a za uplnej tmy aby neboli odrazy, to sa ešte so skalom dohodneme :wink:
a ked použiješ vhodný kybel , môžeš osadiť aj prkenko na krmení ryb bez liliofilizovanej potravy

a ešte doplnok :
tak ako píše vyslužil2 :
viewtopic.php?t=4461&postdays=0&postorder=asc&start=75

ivan -spravime standarty aj pre akvakybelnature :wink: najlepšie pre EU&svet :o :wink: :wink:
Naposledy upravil milop dňa 19 Sep 2006 15:10 pm, celkovo upravené 1 krát.
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod glevo » 19 Sep 2006 14:58 pm

dobre....vidis z takehoto pohladu som nato nepozeral... :o
Obrázok používateľa
glevo
 
Príspevky: 106
Obrázky: 11
Založený: 04 Apr 2005 15:42 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod vysluzil2 » 19 Sep 2006 19:14 pm

Strasne zmatocna otazka-Je chov ryb vo vedre tyranie?Koho tyranie-chovatela ?
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod ondro » 19 Sep 2006 22:50 pm

No som trochu teraz v rozpakoch. Moja mi kupila take male plastove cierne jazierko, ze si ho na jar v zahradke osadíme a eventualne jej tam nasadim nejaku tú zlatú rybku.
Ale po tomto zaujimavom čítaní som trochu v rozpakoch, lebo to jazierko je skôr do hlbky ako do šírky a veľmi mi pripomína taký väčší kýbel.
Takže teraz neviem bude to týranie, nebude :wink: .
ondro
 
Príspevky: 71
Založený: 26 Sep 2005 19:42 pm

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod milop » 19 Sep 2006 23:58 pm

Ondro : Osaď a nasaď :!:
teraz to myslim bez ironie a nadsadzky!!!
myslim, že ak ti taká nádrž bude robiť radosť tak je to v poriadku, nech je to v súlade aspon s tvojim citením pre splnenie požiadaviek na vytvorenie rovnoáhy a vhodného prostredia.,
Ked si uvedomiš , že chovatelia v 50l sú schopný odchovať 50- 100 - 200 rýb, tak taketo kyble-jazierka su luxsusné apartmany proti preplneným garsonkam
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod skala » 20 Sep 2006 00:28 am

milop - myslis, ze ondrovi ide o vytvorenie rovnovahy? myslis, ze lubosssovi zalezi na tom, ci sa ryby budu mat dobre? silne o tom pochybujem
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod vysluzil2 » 20 Sep 2006 03:52 am

Este k formulacii tej otazky- o aku rybu sa jedna a ky velky kybel by to mal byt.Nedokoncil so prispevok,musel som odist.Mozno by luboss14 dokazal vytvorit dobre podmienky pre ryby aj v kybli.Je to dokonca aj realne.Zaregistroval som uz vela aq neuveritelnych veci.Napr platu,ktora zila 2 roky v 4 litrovej guli , som okamzite zaradil do svojho chovu.Bola mensia,ale to mi nevadilo.Ziskal som od nej jeden vrh mladych,a potom mi padla.A to mam platy,za ktorimi na zahranicnych vystavach slinta nejeden chovatel.A musim este podotknut,ze platy sa u mna dozivaju okolo 18 mesiacov.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod Ceco » 20 Sep 2006 08:33 am

skala napísal:milop - myslis, ze ondrovi ide o vytvorenie rovnovahy? myslis, ze lubosssovi zalezi na tom, ci sa ryby budu mat dobre? silne o tom pochybujem


Nebud taky skeptik skala, uvedom si, ze aj ty si raz zacinal ;)
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod skala » 20 Sep 2006 08:38 am

takto prepytujem debilne som nezacinal. nekukal som po blbostiach na nete, ale do knih. mal som uctu a nech sa na mna nikto nehneva, ale aj intuiciu.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod joko » 20 Sep 2006 12:43 pm

skala napísal:takto prepytujem debilne som nezacinal. nekukal som po blbostiach na nete, ale do knih. mal som uctu a nech sa na mna nikto nehneva, ale aj intuiciu.

:lol:
Mozno tu je viacej takych co si vedia predstavit okruhlu miestnost bez okien a s matracmi na podlahe ...
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod luboss14 » 20 Sep 2006 17:27 pm

xxx
Naposledy upravil luboss14 dňa 30 Sep 2006 21:33 pm, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod skala » 20 Sep 2006 20:30 pm

luboss, kazdemu sa asi stane, ze niekedy ma ryby vo vedre. ale dlhodobo chovat / uvazovat o vedre nie je asi najlepsi napad. okrem toho to nevyzera ani pekne. pokial by si mal to vedre vacsie ako 100 litrov, tak zacinam o tom uvazovat ako o moznosti. to uz bude na urovni tych indianskych tipii.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod Phantom » 20 Sep 2006 20:35 pm

Co poviete na chov ryb v sackoch-mozete ich dat kde chcete(dokonca si ich aj zavesit) a asi najvacsia vyhoda je vymena vody 8) nehovoriac,ze mozete na rybu pozerat zo vsetkych stran co u akvaria nie je mozne :idea:
Debata o nicom a uz sme na 3 strane.
Stupidne-luboss14-daj si ich do vedra.
At se dari :wink:
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod luboss14 » 20 Sep 2006 21:41 pm

xxx
Naposledy upravil luboss14 dňa 30 Sep 2006 21:38 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Chov ryb vo vedre

Odoslaťod janko » 21 Sep 2006 20:35 pm

Chovať rybky patriace minimálne do akvária so slušným množstvom vody a miesta na plávanie a ukrývanie vo vedre , aj keď priehľadnom , mi dosť pripomína nedávno zverejnený pokus jedného nemenovaného kúzelníka, ktorý sa nechal na niekoľko dní zatvoriť do sklenenej gule naplnenej vodou a na koniec pokusu chcel prekonať svetový rekord vo výdrži pod vodou bez kyslíku.
Možno by nebolo zlé chovať tie rybky v sáčiku , v ktorom sa tie chudence transportujú z obchodu do domácností pokusantov ,v niektorých prípadoch nepoučiteľných a celoživotných , a nakoniec ich naučiť dýchať vzduch alebo možno aj sa obliekať podľa módnych časopisov?????

Bože , toto je jedna chutná debata , ježia sa mi vlasy , brrrrr!!!
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.