Akvarijné komplety



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Akvarijné komplety

Odoslaťod sturm » 25 Sep 2006 22:30 pm

Zdravím,

Chcel by som založiť akvárium ako dekoratívny prvok do bytu (cca 200l).
Môžte mi napísať Váš názor na kúpu tzv. akvarijného kompletu (napr. firma Juwel, Aquatlantis, a pod.) ? Sú použité osvetlenie a filtre dostatočné. Je samotné spracovanie na solídnej úrovni, keď za to zaplatím napr. 15000,- Sk ? Alebo sa mám naháňať za jednotlivými komponentmi, predovšetkým stolík by bol problém....


ďakujem.
sturm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 14
Založený: 25 Sep 2006 22:23 pm
Bydlisko: Zvolen

Reklama

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod luboss14 » 25 Sep 2006 22:44 pm

Nie vsetky komplety sú najlepšie hlavne osvetlenie , u niektorých aj filtre atď. Ak by som mal ja zakladať akvá tak si postupne kúpim potrebné veci o ktorých viem že sú kvalitné . A aby som nemusel vyhadzovať peniaze za filter tak si ho spravím sám takisto aj osvetlenie . Skrinka sa dá zohnať v mnohých predajňach nábytku ale aj v akváristykach.
Naposledy upravil luboss14 dňa 25 Sep 2006 22:51 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod nanuska » 25 Sep 2006 22:46 pm

::osobne by som si vsetko pozhanala samostatne. komplety su vacsinou predrazene a niekedy nenajdes ani vhodnu velkost akvaria. osvetlenie je pri niektorych akvariach nedostatocne(na pestovanie narocnejsich rastlin), filtraciu ohodnotit bohuzial neviem.
::stolik si mozes zhotovit sam ak si sikovny popr. kupit stolik danych rozmerov a este si ho vystuzit, bo cca 200l je uz nejaka vaha :lol:
::pockaj este na nazory ostatnych, urcite sa najde aj niekto, kto preferuje tieto komplety... :wink:
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod bettina » 26 Sep 2006 07:38 am

ahoj, ja tiez neuznavam tieto komplety - napr. filtre byvaju vacsinou zabudovane vnutri - je to neesteticke a kvalitou nic-moc. Osvetlenie detto.
Ja osobne si poskladam cele akva vzdy z jednotlivych kuskov - sice to trva a na vsetko dlho cakam, ale potom to stoji zato!
Na druhej strane zas ide o to, co planujes v akva chovat - do akej urovni chces az zajst. Ked to chces cisto ako dekoraciu, tak ok, ale pamataj, ze neskor ta to moze pochytit vaznejsie, a budes jednotlive komponenty v akva menit.
A kebyze sa mam rozhodnut medzi tymi dvoma, tak urcite Juwel. Myslim, ze to je celkom ok, aspon som pocula dobre referencie.
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod sturm » 26 Sep 2006 10:31 am

ďakujem za názory....
sturm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 14
Založený: 25 Sep 2006 22:23 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod D.. » 26 Sep 2006 13:18 pm

Ja mam cca pol roka Juwel 300 a som spokojny. Par drobnosti na vylepsenie by sa sice naslo, ale to by som si urcite skor ci neskor povedal aj u skladanej zostavy.
D..
 
Príspevky: 49
Obrázky: 8
Založený: 26 Júl 2004 12:42 pm

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod rooosta » 26 Sep 2006 15:02 pm

Ja by som určite volil alternatívu kúpy akva samostatne po komponentoch. Každopádne to budeš mať lacnejšie. Najlepšie ak by si sa s niekým poradil ohľadom výberu veľkost akva, filtra, osvetlenie / vlastne na tomto fóre sa všetko dočítaš /. Skús si zistiť neaký veľkosklad v okolí tvojho bydliska. Skrinku si daj vyrezať prípadne aj poskladať tak aby to stačilo na váhu akva. Ja mám 360l akva a mám skrinku z drevotriesky. Robil mi ju stolár a urobil ju tak, že by mohli po nej " slony " skákať. Osvetlenie som robil sám. Chce to len trochu trpezlivosti. :!:
Obrázok používateľa
rooosta
 
Príspevky: 59
Obrázky: 31
Založený: 29 Nov 2005 16:05 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod marian69 » 26 Sep 2006 17:36 pm

Nechcem popierať názor ostatných, ale ked si chces kupit veci kvalitne ,tak urcite zvol komplet napr.juwel.-Jediný problem je asi vo filtri ak by tam bol vnutorný, radsej si kup vonkajsi.Nemyslim si ,ze jednotlive diely su lacnejsie, iba ak nekupujes so zlavami .Hovorím s vlastnej skusenosti.Nekupoval som komplet, ale po dieloch: 240 akva ,skrinka je robená, svetlo juwel,filter eheim,ohrievac jager. a tiez ma to vyslo na tych 15000.
Obrázok používateľa
marian69
 
Príspevky: 29
Obrázky: 16
Založený: 11 Nov 2005 14:02 pm
Bydlisko: zvolen

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod luboss14 » 26 Sep 2006 18:15 pm

svetlo si na akvá spravis sám čiže ta to bude stát maximálne neonky a ak chceš poriadne tak asi 2000sk + materiál to je asi 200sk . Filter externí asi taká 54l nádoba + materiál , sklo navyše + filtracny materiál a čerpadlo mna podobný vyšiel na 2300sk ale do väčšieho akvá . Ohrievač , nádobu z nejakého veľkobchodu. Ak si šikovný tak si stolík spravis sám. Takže celkovo do 10000sk
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod Mesjacique » 26 Sep 2006 18:28 pm

Ja som si akva tiez skladal sam. Nieco som kupil od ruky, ale vacsina nova. Rastlinky som vacsinou dostal. 240l akva, (zatial) vnutorny filter, 4xLumilux Osram 860, dva predradniky Sinecan5, ohrievac 200W, CO2 z flase, teda redukcny ventil, ihlovy aj magneticky, skrinka z dreva vo vzore nabytku a aj kryt, v ktorom su neony.. vyslo ma to na cca 12-13 000 a myslim si, ze co sa toho tyka, je to dost kvalitne. Takze ak chces co-to usetrit a nemas dve lave ruky, rozhodne skladat.. ale ked chces len kupit akva, aby bolo a nebabrat sa s tym, tak komplet.. kvalitu by som do tohto rozhodovania velmi nemiesal.
Obrázok používateľa
Mesjacique
 
Príspevky: 144
Obrázky: 17
Založený: 13 Aug 2006 16:30 pm
Bydlisko: Presov

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod glevo » 26 Sep 2006 18:43 pm

kupte si AquaEl ti su najlepsi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
glevo
 
Príspevky: 106
Obrázky: 11
Založený: 04 Apr 2005 15:42 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod sturm » 26 Sep 2006 19:49 pm

dnes som bol zisťovať nejaké podrobnosti v akvaristikach a nie je to také SUPER ako to vyzera na internete. Veľa vecí, ktoré človek vidí na internete sa na Slovensku nedá zohnať, v predajniach predávajú len málo a sem tam sú schopní zohnať niečo z katalógu (ale len od jednej firmy, ktorú zastupujú, nič viac ... :( ). A k tomu nie sú ani veľmi zbehlí v problematike. Keď som sa vypytoval na nejaké podrobnosti tak opakovali vždy nejaké naučené blbosti... :cry:

Zdá sa, že budem musieť poskladať akvarko sám, len mám málo času sa tomu venovať, preto som chcel využiť kúpu nejakého kompletu :x . Mám niekoľko požiadaviek, ktoré to sťažujú (napr. stolík by mal byť z drevotriesky s imitáciou čerešňového dreva alebo hrušky, aby sa hodil do obývačky k nábytku). Taktiež chcem urobiť akvárko na "Amano" systém a tam asi vzniká problém s nedostatočným osvetlením u akv. kompletov a pod.... :evil:

Tak surfujem po internete, študujem, cez obedňajšiu prestávku obieham firmy a obchody... bude to ťažké.
sturm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 14
Založený: 25 Sep 2006 22:23 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod votrelec » 26 Sep 2006 19:52 pm

no ak si trocha sikovnejsi, tak fakt bude lepsie si to zbuchat sam. jednak usetris kopec penazi a bude to presne podla tvojich poziadaviek. (a budes z toho mat aj vacsiu radost :) )
votrelec
 
Príspevky: 109
Obrázky: 31
Založený: 24 Júl 2005 09:48 am
Bydlisko: bratislava

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod bettina » 27 Sep 2006 07:12 am

sturm: stolik ti odporucam nakreslit presne rozmery a dat ho nejakemu sikovnemu stolarovi (mali by mat rozne imitacie dreva - ja som to tak urobila a som velmi spokojna.
filter som kupovala cez akvashop - maju najlepsie ceny a aj vyber - velmi odporucam! Vlastne mozes aj samotne akva kupit, popripade ine doplnky...

nebudes to mat vsetko naraz a hned, ale oplati sa pockat
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod D.. » 27 Sep 2006 14:11 pm

Co sa tyka osvetlenia u kompletov, nie je problem dokupit dalsiu dvojicu; dalej napr. sety MP akva maju externe filtre Eheim a niektore aj T5 osvetlenie. MP sady su mozno este lepsie nez Juwel, ale aj drahsie. Zohnat to na Slovensku nie je problem, mne Juwel doviezli na 2. den po objednavke rovno do bytu (doprava v cene akva). A napr. co sa tyka kvality, myslim si, ze horny ram/kryt tak ako je na kompletoch doma neurobim.
Tiez som najprv presiel fazou skladat+robit sam alebo komplet, nakoniec som si nasetril na ten komplet. Okrem neho mam aj dalsie mensie "nizkonakladove" akva na robenom stoliku.
Kazde riesenie ma svoje za aj proti, rozhodnutie je naozaj individualne.
Co sa tyka porovnavania nakladov, skuste pri skladacke zahrnut do ceny aj naklady na behanie k stolarovi, zhanie dosiek, trubic, predradnikov, dobreho lepica akvarii, pretelefonovane minuty, cenu casu, ktory pri tom stravite.... (alebo nie, ak to niekto robi ako hobby, a na takychto "drobnostiach" mu nezalezi).
D..
 
Príspevky: 49
Obrázky: 8
Založený: 26 Júl 2004 12:42 pm

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod Mesjacique » 27 Sep 2006 18:37 pm

D.., mas kus pravdy.. ale niekoho tesi, ked si nieco spravi a vymysli "sam".. nie kazdy chce len postavit akvarko do obyvacky a pozerat na neho.. mna skladanie velmi bavilo napr.
Obrázok používateľa
Mesjacique
 
Príspevky: 144
Obrázky: 17
Založený: 13 Aug 2006 16:30 pm
Bydlisko: Presov

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod martin111 » 27 Sep 2006 20:01 pm

Moj znamy ma tiez komplet juwel vision 260 ,skladal som ho a mozem povedat ze je to do posledneho detailu dotiahnuty akva set ,ja som si svoje akva skladal sam "ja som myslel a iny pracovali - sklenarstvo , stolarstvo " ale ak niekto nie je dobry kutil a nema skusenosti tak si myslim ze kupa kompletu je dobra volba .Aj kvoli bezpecnosti je komplet lepsi,myslim osvetlenie ,no nechcem niekoho urazit ale vidiet kadeco.Dovod mojej skladacky bol skrinka a vrch akva s masivneho dreva. Inak si myslim ze ak nahodou zatecie drevotrieska od klasickeho stolara tak sa moze odlepit dyha ale nemam s tym skusenosti ,len z nabytkom po preliati kvetov .kdezto juwel to ma tak inak zakoncene .Niekedy skladanie kompletu byva aj otazkou penazi ale za malo penazi malo muziky


a je dost problem pri skladacke ked sa rozhodnes pre vypukle akva
Obrázok používateľa
martin111
 
Príspevky: 23
Obrázky: 7
Založený: 31 Okt 2005 22:34 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod Mesjacique » 27 Sep 2006 20:14 pm

skrinku som lakoval lodnym lakom 3x po 24h.. stalo ma to cca 200Sk za lak, 50 za riedidlo a 30 za stetec + praca a cas (ceny odhadom), takze vody sa nebojim
Obrázok používateľa
Mesjacique
 
Príspevky: 144
Obrázky: 17
Založený: 13 Aug 2006 16:30 pm
Bydlisko: Presov

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod sturm » 27 Sep 2006 20:16 pm

aký je rozdiel medzi trubicami T5, T8 a "žiadne T" ?
sturm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 14
Založený: 25 Sep 2006 22:23 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod LANGosh » 27 Sep 2006 20:52 pm

Laicky řečeno - T5 jsou určeny pouze pro elektornické předřadníky, jsou taky dražší a není v nich tak velký výběr jako u T8 (opticky jsou tenší než T8 ).
Roman :)
Naposledy upravil LANGosh dňa 11 Júl 2007 12:43 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod martin111 » 27 Sep 2006 20:55 pm

Mesjacique napísal:skrinku som lakoval lodnym lakom 3x po 24h.. stalo ma to cca 200Sk za lak, 50 za riedidlo a 30 za stetec + praca a cas (ceny odhadom), takze vody sa nebojim


nie kazdy je taky zrucny ako ty ,no ale ked si to lakoval a nie striekal tak si myslim ze najkrajsie to nebude a skus si pozriet neaky set od juwelu niekde v predajni a porovnaj s tym tvojim ukoncenie hran a vrch akvaria.myslim ako kryt
Naposledy upravil martin111 dňa 27 Sep 2006 21:07 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
martin111
 
Príspevky: 23
Obrázky: 7
Založený: 31 Okt 2005 22:34 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod martin111 » 27 Sep 2006 21:02 pm

inak ak by niekto chcel tak juwel vision 260 l cena 25 000 .180 l cena 18 900, uplne nove rozlozene.viem aj doviezt
Obrázok používateľa
martin111
 
Príspevky: 23
Obrázky: 7
Založený: 31 Okt 2005 22:34 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod skizuzka » 28 Sep 2006 08:12 am

mne urobili nadrz v akvaristike skrinku akvarium vrch nejake osvetlenie + externy fluval 304,akvarium je 130x50x60.Dohodli sme sa na 20tisic. To ich svetlo klasicke co sa dava na strop som vyhodila a mam tam predradniky na t5. Komplet vyzera super podobny juwel by vysiel asi omnoho viac.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Akvarijné komplety

Odoslaťod Mesjacique » 28 Sep 2006 08:55 am

20 tisic? ;) hrozna suma.. ;) Ja tam mam tiez T5 a o dost menej som za to dal, ale popisal som to tusim vyssie. Mno k lakovaniu.. lakovana je na skrinke ta vrchna doska, na ktorej akva stoji (odskusana, mojou chybou mi po skrinke vytiekla asi tretina akva, zvysok som stihol vypustit hadicou [o pol tretej rano] a vsetko prezilo bez problemov, nikde to nenapuchlo a ani nic a to lakovanie vidno prakticky len na hrane vrchnej dosky skrinky, teda hned pod akva..) a este je z vnutra lakovany kryt, v ktorom su neony hned nad vodnou hladinou. A ked sme pri striekani.. za max. 500Sk k tym suciastkam by som to mal aj nastriekane, ked len o to ide. Mno a stale.. nemozem tvrdit, ze to vyzera uplne super dokonale, chyby sa najdu, ale (mne ako studentovi, ktory peniazmi neoplyva) stalo za to usetrit tych par tisic.
Obrázok používateľa
Mesjacique
 
Príspevky: 144
Obrázky: 17
Založený: 13 Aug 2006 16:30 pm
Bydlisko: Presov

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.