hnedy povlak na listoch echinodory a hygrophily



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

hnedy povlak na listoch echinodory a hygrophily

Odoslaťod orcan » 04 Okt 2006 15:07 pm

Ahojte, prehladal som forum, no presnu odpoved na moj problem som nenasiel. Pred tyzdnom som zalozil akva 50l, dno mam STARE DNO a na nom NOVE DNO od Rataja. Nasadil som rastlinky : Hygrophila, Echinodorus, dopredy travicku Lilaeopsis a Micra... presne latinske nazvy si nepamatam. Higrophile sa dari velmi dobre aj Echinodorus uz vyhodil 4 vyhonky. Osvetlenie mam OSRAM Lumilux 15W (co sa mi zda slabe a budem ho asi menit)... Po tyzdni som zacal pridavat CO2 z kvasnic, potom, co som zistil, ze mam vysoke pH - nad 7,5 (nestacila ani stupnica na teste). CO2 mi ide do jaskyne z kamena (pieskovec), kde sa aj zdrzuje a obcas vybublinkuje prebytok von. Teraz mam pH 6,5 a snazim sa ho mierne zvysit na 6,7. Pri porovnani s UT som zistil, ze sa pohybujem na spodnej hranici pre optimum CO2. Po tyzdni Echinodorus zacal mat problem s "priesvitnymi" listami a miernym zozltnutim a Hygrophila ma na zopar listoch (ale asi len tri-styri) male dierky. Preto zacinam uvazovat nad pridavanim hnojiva BRUTUS, ktore mi odporucili v Akvaristike, musim vsak spravit este testy na Fe. Co ma vsak trapi viac, je zacinajuci hnedy "povlak" na listoch echinoduru a hygrophily. Je to akoby hnedasty prasok, ale vsimol som si, ze sa nachadza aj na roznych ohyboch listov, takze ako som sa najprv domnieval, nejedna sa o sedimenty s kamena-jaskyne, ktory tam mam (pieskovec). Prosim Vas skuste mi ako zacinajucemu akvaristovi poradit, o co sa moze jednat. Ci je to zacinajuca hneda riasa, alebo nieco ine... Popr. nejake riesenia. Vdaka
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Reklama

Re: hnedy povlak na listoch echinodory a hygrophily

Odoslaťod vysluzil2 » 04 Okt 2006 16:47 pm

Hnedy povlak ti odstrania ancistrusi.Hnedy povlak je dosledok uvolnovania castic zostareho dna az rozkladajucich sa listou rastlin.Hygrophily sa sadia na odrezky,pretoze v pazuche kazdeho listu je ocko ,z ktoreho ti vyrastie nova rastlinka.Stare listy totiz odhnivaju.Takisto si musia vytvorit novu korenovu sustavu.To iste sa deje u echinodorov.Takisto si musia vytvorit novu korenovu a listovu sustavu.Stare korene odhniju a stare listy su zoslabnute,takze na zoslabnutych listoch si pochutna vacsi prisavnik.Vsetko ma svoj cas NOVE VYHONKY AK BUDU MAT DOSTATOK ZIVIN ti uz problemi robit nebudu.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: hnedy povlak na listoch echinodory a hygrophily

Odoslaťod mika2 » 04 Okt 2006 20:14 pm

obcas sa na listoch vytvara vapnity povlak,ktory vyzera ako jemna vrstva piesku,je to biogenne odvapnenie-t.j.ze sa vo vode vyzrazaju hydrogenuhlicitany-je to dosledok silneho svetla,vela rastlin,malo ryb a malo co2-ale ten povlak byva dobiela a to asi nie je tvoj pripad,kedze svetlo mas povedal by som len symbolicke.ten hnedy povlak moze byt ako pise vysluzil2,osobne som sa s tym nestretol,ale sklovatenie a zltnutie listov naznacuje nedostatok nejakej ziviny-mozno Fe-sklovatenie,alebo Mn,Ca-zltnutie.asi nejake to hnojivko budes potrebovat.. 8)
Obrázok používateľa
mika2
 
Príspevky: 21
Obrázky: 43
Založený: 18 Nov 2005 01:24 am
Bydlisko: BA petrzalocka

Re: hnedy povlak na listoch echinodory a hygrophily

Odoslaťod martin_s » 04 Okt 2006 21:38 pm

Ja som raz kupil rastliny s takym hnedym povlakom a ako povedal vysluzil, ancistrusy sa mi o to perfektne postarali. listy ostali pekne ciste, zelene.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: hnedy povlak na listoch echinodory a hygrophily

Odoslaťod orcan » 04 Okt 2006 22:41 pm

vysluzil2 napísal:Hnedy povlak ti odstrania ancistrusi.Hnedy povlak je dosledok uvolnovania castic zostareho dna az rozkladajucich sa listou rastlin.Hygrophily sa sadia na odrezky,pretoze v pazuche kazdeho listu je ocko ,z ktoreho ti vyrastie nova rastlinka.Stare listy totiz odhnivaju.Takisto si musia vytvorit novu korenovu sustavu.To iste sa deje u echinodorov.Takisto si musia vytvorit novu korenovu a listovu sustavu.Stare korene odhniju a stare listy su zoslabnute,takze na zoslabnutych listoch si pochutna vacsi prisavnik.Vsetko ma svoj cas NOVE VYHONKY AK BUDU MAT DOSTATOK ZIVIN ti uz problemi robit nebudu.


Dakujem Vysluzil2... asi to budu naozaj castice zo stareho dna a rozkladajucich sa listov... taktiez som to "prekonzultoval" s mojou oblubenou predavackou v nasom chovprodukte a ta mi ukazala nazornu ukazu riasy na listoch, co sa na moj problem vobec nepodobalo. Podla nej taktiez sa jedna o castice z dna, ktore sa uvolnili pri sadeni a pod... a inak som sa nou nechal ukecat na hnojivo BRUTUS, zevraj vacsina jej zakaznikov s tym ma velmi priaznive skusenosti. Dnes som meral Fe pomocou Ferrin od Rataja a nameral som 0,0 :oops: tak som sa rozhodol pre BRUTUS a budem davkovat 2,5 ml denne. Uvidim, mozno sklovatenie listov prestane... Vdaka za odpovede... idem vytiahnut CO2 hadicku :shock:
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: hnedy povlak na listoch echinodory a hygrophily

Odoslaťod luky_02 » 25 Feb 2008 20:08 pm

mam v albume anubiasi.... tak sa chcem opytat ze ci je to ta ista riasa ako ta o ktorej tu diskutujete

Za kvalitu sa ospravedlnujem fotene len mobilom...

A ak pomozu anicistrusi tak si urcite zaobstaram.
luky_02
 
Príspevky: 39
Obrázky: 27
Založený: 19 Feb 2008 17:52 pm
Bydlisko: Košický Klečenov (Košice - okolie)


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.