Plesen v akva



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Plesen v akva

Odoslaťod dzoni » 10 Okt 2006 19:33 pm

Neviete mi niekto poradit? V novozalozenom akva (cca dva tyzdne) sa mi zacala tvorit biela plesen (ako napr. na starom jedle v chladnicke). Plava v takych malych chumacoch, na CO2 teste spravila taky maly "oblacik". Pozorujem to uz druhy den, akva ma 10L a zije v nom iba 5 neocaridin, ktore sa zatial tvaria uplne v pohode... do konca som jednu videl ako zozrala kus tej plesne. Myslite ze je to OK a zmizne (bude zozrana) sama?

vyzera to takto nejako:
gallery/image_page.php?&image_id=9318

ps: nenasiel som temu presne s tymto problemom, tak zakladam novu... ak sa niekomu zda ze by mala byt pod niecim existujucim, tak mi to pls presunte.
dzoni
 
Príspevky: 97
Obrázky: 30
Založený: 04 Jan 2006 10:22 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Plesen v akva

Odoslaťod Raviolka » 10 Okt 2006 20:11 pm

Není to zrovna estetický doplněk, ale nemusí tě trápit. Plíseň zmizí sama a krevetkám by neměla vadit - resp. neocaridiny bych se tam nebála nechat (kdysi jsem měla v "plesnivém" akváriu i cherryny a množily se). Já mám teď něco podobného, ale v mnohem větším rozsahu v nově založené padesátce a zvažovala jsem, jestli tam nepřidat krevetky, aby ty povlaky někdo narušoval. Ale po dvou týdnech je ta hmota na ústupu, zdá se :-)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Plesen v akva

Odoslaťod jany emm » 10 Okt 2006 20:39 pm

Ja mam nieco podobne v "rebricku" na difuziu bubliniek CO2. Netusim ako sa to tam dostalo, ale neviem sa toho zbavit :( . Je to ale vlaknitejsie. Drzi sa to len tam a je problem z toho vobec nieco pinzetou odtrhnut. Bubliny sa musia cez to predierat, takze sa rozpustia uplne :wink: ale aj tak to musi zomriet :x . Pravdou je ze zatial som nespozoroval ziadne negativne vplyvy ( okrem toho ze "to" dost rychlo rastie a musim to kazde 3dni redukovat aby mi to uplne neupchalo rebrik ). Nezbadal som ze by to mal nejaky obyvatel akva ako maskrtu :lol: ( vyhlasujem konkurz na plesnozrutika ), ale Physy sa cez to premavaju a nevypada ze by s tym mali psychicky problem. Krevetky zatial v akva nie su.
jany emm
 
Príspevky: 178
Obrázky: 3
Založený: 07 Júl 2006 19:13 pm
Bydlisko: Martin

Re: Plesen v akva

Odoslaťod dzoni » 11 Okt 2006 09:41 am

Diky Raviolka, budem to teda zatial ignorovat... bolo mi jasne ze akva cakaju nejake riasy, kedze je este v plienkach, ale toto som necakal :o
dzoni
 
Príspevky: 97
Obrázky: 30
Založený: 04 Jan 2006 10:22 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.