Egeria densa vs. Lagarosiphon major



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Egeria densa vs. Lagarosiphon major

Odoslaťod roan » 15 Okt 2006 20:03 pm

Egeria je známa nenáročná rastlinka okamžite identifikovateľná. To som si myslel kým som neuvidel Lagarosiphon major :shock: . Takže prikladám obrázok, podľa ktorého sa už nepomýlim pri jej identifikácii. Možno to všetci už vedia, v tom prípade sa ospravedlňujem za moju neznalosť.

Obrázok
Obrázok používateľa
roan
 
Príspevky: 14
Obrázky: 17
Založený: 21 Máj 2004 07:43 am
Bydlisko: Hlohovec

Reklama

Re: Egeria densa vs. Lagarosiphon major

Odoslaťod XP » 16 Okt 2006 00:33 am

Nuž, terazky sam neviem...toto co si prezentoval ako Lagarosiphon major vyzera teda uplne rovnako ako Egeria najas, ktora sa komercne bezne predava, kdezto Lagarosiphon major nema v ponuke ani Rataj ani Aqua-Daho, mne osobne to pripada ako jedna a ta ista rastlina, z praxe: egeria najas je burinka rastuca za kazdych okolnosti, nic oznacene nazvom Lagarosiphon major mi ale rukami nepreslo...tak naozaj neviem...
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Egeria densa vs. Lagarosiphon major

Odoslaťod martin_s » 16 Okt 2006 09:04 am

XP napísal:Nuž, terazky sam neviem...toto co si prezentoval ako Lagarosiphon major vyzera teda uplne rovnako ako Egeria najas, ktora sa komercne bezne predava, kdezto Lagarosiphon major nema v ponuke ani Rataj ani Aqua-Daho, mne osobne to pripada ako jedna a ta ista rastlina, z praxe: egeria najas je burinka rastuca za kazdych okolnosti, nic oznacene nazvom Lagarosiphon major mi ale rukami nepreslo...tak naozaj neviem...


Egeria najas je podobna ale nie je to to iste. http://www.lucidcentral.org/keys/FNW/FN ... 0major.htm
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Egeria densa vs. Lagarosiphon major

Odoslaťod roan » 16 Okt 2006 09:46 am

No veď práve že vyzerá takmer rovnako. Ale na tomto obrázku sú vidieť rozdiely. Egeria má listy akoby na poschodiach a lagarosiphon ich má jednotlivo. Na tom obrázku sú až štyri veľmi podobné druhy. Neviem aká ponuka je u nás dostupná a či sa vôbec niekto k tým ostatným rastlinám dostane, ale predpokladám, že ratajom a aqua-dahom svet nekončí. V ponuke je napríklad tu. Ja som ju objavil v jednej nie príliš širokej databáze akva rastlín. Inak som pátral a vypátral som, že lagarosiphon je studenomilná rastlina, kde by teplota vody nemala dlhodobo stúpnuť nad 22 C, takže možno vhodná tak do jazierka :roll: .

A ešte k lagarosiphon. Lagarosiphon madagascariensis je rastlinka vhodná do biotop akva madagaskar.
Obrázok používateľa
roan
 
Príspevky: 14
Obrázky: 17
Založený: 21 Máj 2004 07:43 am
Bydlisko: Hlohovec

Odoslaťod StanleyPWL » 15 Feb 2008 14:29 pm

podla starsej literatury obe tieto rastlinky by mali mat schopnost znizovat tvrdost vody, co je na tom pravdy?
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Egeria densa vs. Lagarosiphon major

Odoslaťod Halančík21 » 08 Aug 2011 16:01 pm

viem že je to už staršia téma ale tu sú vidiet rozdiely http://plants.ifas.ufl.edu/images/lagmaj/hydcom22.jpg
Obrázok používateľa
Halančík21
 
Príspevky: 1
Založený: 01 Aug 2011 15:31 pm

Re: Egeria densa vs. Lagarosiphon major

Odoslaťod prasan » 08 Aug 2011 16:30 pm

Halančík21 dal perfektný obrázok.Rozdiel je v kvete,postavení lístkov.(Už pri pohľade na lepšie fotky sa to dá rozlíšiť).
http://www.thekrib.com/Plants/Plants/NZ/egeria.jpg V pravo je Egéria.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.