kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod robo714 » 17 Okt 2006 12:38 pm

:wink: možno pre Vás banálna otázka ale pre mňa velký problém neviem sa dostať k literatúre ktorá by podrobne túto problematiku opisovala. Dá sa povedať že som začínajúci akvarista a chcel by som sa začať tejto záľube venovať pofesionálnejšie - aj tu som nový takže sa vo vašej akvaristickej rodine prvé predstavím. Volám sa Róbert Schäffer som zo Senice (Západné Slovensko). Rád by som pridával svoje príspevky k téme aj keď budú mať väčšinou formu otázky. :D I love akvaristika.
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Reklama

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod xDodox » 17 Okt 2006 12:46 pm

Pozri: Výživa rýb - krmivo. Je tam i chov/získavanie živej potravy.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod robo714 » 17 Okt 2006 13:16 pm

ďakujem už to študujem ale chcel by som aj vaše skúsenosti so získavaním potravy alebo chovom jedna vec je literatúra a druhá praktické skúsenosti tie sú na nezaplatenie
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod xDodox » 17 Okt 2006 13:21 pm

Ten link je na Skalovu stránku, takže to sú určite jeho vlastné skúsenosti. Veď sa ho opýtaj (SS).
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod skala » 17 Okt 2006 13:21 pm

robo to su prakticke skusenosti
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod xDodox » 17 Okt 2006 13:22 pm

skala napísal:robo to su prakticke skusenosti

No, nehovoril (či vlastne nepísal :? ) som :D .
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod robo714 » 17 Okt 2006 13:24 pm

okey už som sa dal do čítania rozmýšlam že sa dám ešte aspoň mesiac PN :D aby som to dočítal, ale nie študujem študujem. Díky moc

Skala ty si nejaký veľkochovateľ akváriových rybičiek?? Do budúcna mám takú ideu otvoriť chovprodukt tak kontak na dodávateľa by nebol zlý :-)
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod skala » 17 Okt 2006 13:29 pm

co, budeme predavat kvalitu? :-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod robo714 » 17 Okt 2006 13:32 pm

ako si to myslel?? že či kvalitný materiál??? - to určite my máme aj firmu ktorá sa zaoberá distribúciou a predajom kŕmnych zmesí pre hospodárske zvieratá a presadila sa hlavne kvalitou a sloganom zákazník náš pán. K obchodu sa treba postaviť svedomito ľudia na to časom prídu a dobré meno je k nezaplateniu ;)
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod peters » 17 Okt 2006 14:31 pm

robo714 napísal:ako si to myslel?? že či kvalitný materiál??? - to určite my máme aj firmu ktorá sa zaoberá distribúciou a predajom kŕmnych zmesí pre hospodárske zvieratá a presadila sa hlavne kvalitou a sloganom zákazník náš pán. K obchodu sa treba postaviť svedomito ľudia na to časom prídu a dobré meno je k nezaplateniu ;)


A aké krmivo predávate ?
Obrázok používateľa
peters
 
Príspevky: 8
Založený: 09 Okt 2006 13:04 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod robo714 » 17 Okt 2006 14:46 pm

pre všetky druhy hospodárskych zvierat + holuby, hlodavci, fretky a podobne. Značka hobby. daj si www.chov-mat.sk sice sa to už pekne pohlo ďalej ale tak zhruba to tam je.
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod skala » 17 Okt 2006 15:55 pm

ano myslel som to tak nejako. radsej predavat za vyssiu cenu, ale kvalitku. nie mecune po 6 sk vykupovat a nutit chovatelov chovat za nizke naklady a tym aj horsie ryby. a o rastlinach ani nehovoriac
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod janko » 17 Okt 2006 16:37 pm

čau robo 714, aj ja som zo Senice , čo tak stretnúť sa a pokecať , o rybách , rybkách , rýbičkách a vode?hmm
Ja by som prijal
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod robo714 » 17 Okt 2006 18:11 pm

ahoj janko hmmmmm možno sa aj poznáme ja poznám veľa ľudí tak prve by som uprednostnil icq :-) moje číslo je 339-243-723 môžeme pokecať a dohodnúť sa ;) ale ak chodíš na pokec do Senickej miestnosti tak moja prezývka je Sefri - tak mi aj všetci hovoria

ani nie predávať za vyšiu cenu ale skôr sa uskromniť nepotrebujem mať 50% na každom kusy predanej rybky, treba sa držať pri zemi nie mať hneď veľké oči s výziou veľkého zárobku a rýchleho zbohatnutia, všetko ide pomaličky. Radšej kúpim napr. toho mečúňa za 12 Sk a predám za 20 a viem že konkurencia sa nechytá aj keď má cenu 18. To je na dlhé písanie. :-) a rybky nebudú hlavným artiklom predaja a nebude na nich závisieť celý obchod. V senici nie je poriadny chovprodukt okrem jedného ale ani tí čo mám informácie to neberú moc vážne je tu ešte miesto sa presadiť a v 25 tisícovom meste musia prežiť dva chovprodukty.
Aj tie zmesy čo predávame sú v okolí najlacnejšie a tie isté sa predávajú v Považskej Bystrici o 5 sk drahšie na kilograme ( a sú kvalitné)
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod ASCARI » 29 Mar 2007 12:22 pm

xDodox napísal:Pozri: Výživa rýb - krmivo. Je tam i chov/získavanie živej potravy.


Velmi dobrý článok :!:
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod Miro69 » 29 Mar 2007 20:55 pm

Neviete niekto ako založiť menší chov niteniek? Stačia aj kusé informácie. Niečo z toho pozliepam. Zatiaľ viem, že žijú v organicky znečistenej vode, takže domový septik by im mohol vyhovovať.
Tiež by ma zaujímalo ako by sa dali efektívne loviť kriváky, (ráčiky, gammarus)
Obrázok používateľa
Miro69
 
Príspevky: 98
Obrázky: 8
Založený: 15 Feb 2006 23:39 pm
Bydlisko: Levice

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod slade14 » 30 Mar 2007 00:43 am

ja som mal nitenky v akvariu s korytnackou a s riecnym hrubym strkom a na spodku je dobre mat zeminu.
mesiac som ho nevicistil a ked to uz pachlo tak som korytnacku premiestnil inam (cca po 2 tyzdnoch) a poviem ti, ze taka 3mm vzstva vykalov im zrejme pekne vonala a aj sa mi poriadne rozmnozovali ,proste parada.Toto akva som mal v izbe takze si asi vies predstavit aky tam bol kandel... a snad sa mi nebudete cudovat ze som chov musel zrusit.
PS:kamarat byva v rodinnom dome so zahradov takze ma tu moznost ich chovat v jame cca 40cm hl. kam im haze supky od bananov ,jablk,pripadne pokazeny kompot ...
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod skala » 30 Mar 2007 00:55 am

no, ja by som povedal, ze na nitenky by si potreboval studenu vodu a aspon na mieste ich vyskytu vyssiu vrstvu ilovito-strkoveho dna. kazdopadne okyslicenu vodu. tubifex najdes skoro v kazdom potoku, kde to dovoluje prud vody, len malokde v hustote, ktora vyhovuje akvaristom.

z gammarusmi si to dost neviem predstavit. zvacsa ich najdes pod kamenmi a dvihat ich a vkladat do kibla z vodou mi velmi prakticke nepride. ale na 1-2 akvaria by to asi slo
Naposledy upravil skala dňa 30 Mar 2007 08:25 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod jan toman » 30 Mar 2007 08:18 am

Ahoj,,skala,, a pekny den.
Ja iba dodam, ze vhodna je stara kopana studna.Avsak,voda musi mat neustale odtok,staci pomerne slabe cerpadlo,aby vedno aj s vodou nenasavalo nitenky.:P
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod Miro69 » 30 Mar 2007 21:39 pm

A čo hovoríte na chov a skrmovanie lariev muchy mäsiarky-kostniaky?
Ako na hygienický chov a zber?
Obrázok používateľa
Miro69
 
Príspevky: 98
Obrázky: 8
Založený: 15 Feb 2006 23:39 pm
Bydlisko: Levice

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod skala » 30 Mar 2007 22:07 pm

tie larvy su vhodne pre velke ryby. daju sa kupit v rybarskych obchodoch. niektori to odsudzuju, ze ryby budu chore, ja na tom nic nevhodne nevidim.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod Miro69 » 30 Mar 2007 22:15 pm

Chovám am. cichlidy, mám záhradu, tak by som si ich aj dopestoval. Choré podľa mňa nebudú, skôr tučné.
Obrázok používateľa
Miro69
 
Príspevky: 98
Obrázky: 8
Založený: 15 Feb 2006 23:39 pm
Bydlisko: Levice

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod jan toman » 30 Mar 2007 23:24 pm

skala napísal:tie larvy su vhodne pre velke ryby. daju sa kupit v rybarskych obchodoch. niektori to odsudzuju, ze ryby budu chore, ja na tom nic nevhodne nevidim.


Sam som isteho casu mal zalozenu chovnu ,,kostnych cervov,,
Tie v rybarskych obchodoch nie su prave ,,kostniaky,, ale iba ich nahrada,nieco ako mucne cervy.
Zber ,,kostniakov je pomerne jednoduchy,no ja som sa nejako k tomu nemal a ked sa kamarad odstahoval do ineho mesta,zanechal som to/nik iny ich kvoli pachu a odporu nechcel triedit.
Staci nejaka naberacka alebo velka lyzica,ktorou cervy nalozis to sitka ktore ma oka okolo 2 mm. Sitko treba umiestnit nad nejaku nadobu v ktorej su piliny ,alebo hoc struhanka a nechat chvilu na slnecnom svetle.Cervy v snahe ukryt sa pred svetlom,cez sito padaju do nadoby.Dobre je ich tam nechat niekolko dni, aby sa precistili.No i napriek tomu,ze takmer vsetke ryby su zanimi doslova poblaznene,neni dobre s nimi casto krmit,
Su moc tucne a staci zopar zapadnutych medzi kamenmi a coskoro voda silno zapacha.A prave kostniaky niesu skutocne hygienicky nezavadne,nakolko sa zivia mrcinami zvierat,alebo pokazenym masom.Su to larvy muchy masiarky.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod Lipka » 30 Mar 2007 23:38 pm

Niečo k nitovkam.Mam v zahrade potok a skusal som niekolko rokov vseličo ale neni šanca ak vam tam netečie nejaky "humus".Snad celoročny chov vodnej hydiny.Inak sa to neda dopestovat.Ale zase v bazene som toho dopestoval dost hodne ako komare, perloocky a iny plankton.
Lipka
 
Príspevky: 43
Založený: 24 Feb 2007 18:16 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 3 hostí.