podstavec pod 112l



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

podstavec pod 112l

Odoslaťod jen1982 » 17 Okt 2006 22:31 pm

Zdravim, porizuji podstavec pod 112l akvarko, chci si ho nechat udelat od kamose-stolare, sem si nacrtl obrazek (ja vim design obslehlej co prodavaj v akvaristikach, design zadna hitparada).
Obrázok
Par dotazu:
1.Jestli to z pevnostniho hlediska vydrzi 18mm drevotriska nebo jaka by byla ideal (myslim u tech ploch prenasejici zatizeni)?
2. Pokud myslite, ze je to predimenzovano, kde byste ubrali?
2. Pak jeset jestli ty spoje, ktery budou prenaset zatizeni musi byt nejaky specialni nebo klasicky, ktery se bezne delaj (v dreve se vubec nevyznam)?
3. Co je lepsi jestli, nechat pro kontakt se zemi celou plochu, nebo k tomu pridelat jeste nejaky "tupliky" - z hlediska rozlozeni vahy by urcite bylo lepsi asi nechat celou plochu jenze zas na druhou stranu mi to prijde trochu divny , protoze ta podlaha na kterou to polozim neni sice nejak kriva a idealne plocha asi taky nebude
4. Kdyz uz tu pisu, tak se zeptam, jakou ma shruba hustotu drevotriska?
Diky za jakekoliv odpovedi, rady a postrehy.
jen1982
 
Príspevky: 10
Obrázky: 1
Založený: 13 Okt 2006 20:50 pm
Bydlisko: Slapanice u Brna

Reklama

Re: podstavec pod 112l

Odoslaťod caloghero » 17 Okt 2006 22:39 pm

sorry ze som ti v citacii upravil link ;) pekny technicky vykres :)
videl som uz 200l na drevotrieske su s nim mensie problemy, ale este stoji. ktovie dokedy? :angel:

1. podla mna bez problemov, ja by som tam dal pre istotu dake zelezo... vid clanky/skrinka.php
2. je to ok
2. radsej si spravit zeleznu kostru a drevotriesku vyuzit na zakritie zeleza, nie na nosnost, ale ak to chces mat len z "dreva" tak do rohov ti odporucam dake L-ka a pod (nech sa ti nerozbehne)
3. vacsia plocha - mensia zataz, samozrejme ak je rovna podlaha
ale ak nie je, tak to musis doladovat a lepsie by bolo pod kazdy roh dat este neake stvorceky, tak ju das do "vody" lahsie
4. neviem ako si to myslel? na vahu? ci nosnost? :roll:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: podstavec pod 112l

Odoslaťod jen1982 » 17 Okt 2006 23:36 pm

No ja jsem bohuzel limitovany hmotnosti (tedy i tou litrazi, prave pod 100l se mi nechce min tech 96l), protoze pro me jedina moznost umisteni akvaria je u me v pokoji v podkrovi - u obvodove zdi, kolmo na tramy (nikam jinam to riskovat nebudu,i kdyz ty mraky knih co tam do ted strasily byly asi jeste horsi), proste do toho kovovy ramu se mi moc nechce, s tim souvisel ten bod ctyri, prave abych spocetl jak asi ta skrin muze byt tezka (ocel tam je to jasny, ale drevotriska netusim, ale to nekde sezenu)

Jeste ad skrine co prodavaji v shopech: tak mi pridou docela takovy dost nefestovni a to na nich maj jeste mnohem vetsi kravy, tak nevim jestli chytam zbytecne paranoiu, nebo jestli nejsu sam
diky za odpoved
jen1982
 
Príspevky: 10
Obrázky: 1
Založený: 13 Okt 2006 20:50 pm
Bydlisko: Slapanice u Brna

Re: podstavec pod 112l

Odoslaťod jozino » 18 Okt 2006 09:48 am

jen1982 napísal:... tak nevim jestli chytam zbytecne paranoiu, nebo jestli nejsu sam
diky za odpoved


Neboj, to akva ti ta tvoja skrinka udrzi v pohode...ja som si dal robit nieco podobne a nemam s tym ziadny problemik.teda jeden hej,ze ked mi na to kvapne voda a hned to neutriem,tak zostane flak a moja draha hned zvysuje hlas :) ale zas na to su tlmice do usi,takze pohoda :)
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: podstavec pod 112l

Odoslaťod Mesjacique » 18 Okt 2006 13:01 pm

pod 240l akvarkom mam skrinku z drevotriesky 16mm, pricom su vo vnutri este dve vzpery rovnakej hrubky pre istotu, aby to nepovolilo v strede na 120cm dlzky akva. pod skrinkou mam zelezny ram, len taky obdlznik, v ktoreho rohoch su navarene sruby, ktorymi regulujem vysku, pretoze mam podlahu krivu ako slak (rozdiel vysky medzi srubami na 40cm hlbke je 1cm :) ) vahovo nevidim ziadny problem, ale ja byvam v betonovej bytovke ;) k vahe drevotriesky.. doska 270x210cm 16mm hruba ma tusim 50-60kg, ked dobre pamatam.. tolko k veci, co mozem dodat
Obrázok používateľa
Mesjacique
 
Príspevky: 144
Obrázky: 17
Založený: 13 Aug 2006 16:30 pm
Bydlisko: Presov

Re: podstavec pod 112l

Odoslaťod jen1982 » 18 Okt 2006 16:24 pm

ok dikec za postrehy, ta vaha mi prijde docela hodne:), asi to takhle necham, jak bude ready, tak poreferuji, jo jeste jedna vec, nejaka povrchova uprava se hodi? Treba neco kvuli kapkam vody, sem tady forech cetl, ze to ma nekdo pretreny cimsi na lode:)
jen1982
 
Príspevky: 10
Obrázky: 1
Založený: 13 Okt 2006 20:50 pm
Bydlisko: Slapanice u Brna

Re: podstavec pod 112l

Odoslaťod jozino » 18 Okt 2006 16:34 pm

Nemusis to nicim natierat...ono to je zajedno. Teda pokial nekupis surovu drevotriesku. Idealne to budes mat, ked kupis laminovanu. S tym budes mat svaty pokoj. Nenavlhne. Zalezi aj na tom, ako mas urobene hrany. Neviem ako sa to spravne vola, ale je to taka technika hranenia do vlhkeho prostredia...porozpravaj sa s tym tvojim kamosom stolarom a ten ti najlepsie poradi :) Na natieranie sa moze pouzit vodny lak, ale to si myslim,ze je skor na masiv, ako na drevotriesku :)
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: podstavec pod 112l

Odoslaťod rooosta » 18 Okt 2006 17:51 pm

No ja mám akva 135 * 60 * 50 čo je cca 400l hrubý objem. Celé akva mám na podobnej skrinke akú chceš Ty a je to v pohode moja váha akva je cca 500 kg vrátane skla a štrku. Tá váha sa Ti rozloží ale spodnú dosku daj tak ako plánuješ. Hlavne Ti to musí stolár dobre spojiť / ja to mám spojené šrúbami / aby Ti tá skrinka držala riadne pokope daj aj zadnú stenu riadne z drevotriesky. Ten tlak na skrinku sa proste nezvyšuje takže to vydrží.
Obrázok používateľa
rooosta
 
Príspevky: 59
Obrázky: 31
Založený: 29 Nov 2005 16:05 pm
Bydlisko: Prešov


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.