Akvárium bez filtra a ohrievača



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Akvárium bez filtra a ohrievača

Odoslaťod check » 20 Okt 2006 13:26 pm

Ohrievač som predsa len pridal, taký malý decentný:).
check
 
Príspevky: 16
Obrázky: 4
Založený: 29 Sep 2006 15:06 pm

Reklama

Re: Akvárium bez filtra a ohrievača

Odoslaťod mika2 » 20 Okt 2006 19:06 pm

vola sa slengovo zebricka-ale k tvojmu akva-moja mala ma 22l.su tam 4 tieto dania alebo zebricky ak chces,parik gupiek,bojovnica,prisavnik a parmicka a su v pohode.je to prerybnene ale funguje uz rok a bez problemov.gupko ma semtam seknutu frizuru-chvostik,ale moze si za to sam,lebo je drzy jak opica a pri krmeni kradne bojovnici zradlo rovno spred papule.ale nezda sa,ze mu to nejako moc prekaza.pravda,je tam aj ohrievac aj filter .
www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=8579
Obrázok používateľa
mika2
 
Príspevky: 21
Obrázky: 43
Založený: 18 Nov 2005 01:24 am
Bydlisko: BA petrzalocka

Re: Akvárium bez filtra a ohrievača

Odoslaťod martin_s » 20 Okt 2006 20:59 pm

Myslim ze ta bojovnica by mu ho mohla pookusovat aj ked by jej nekradol zradlo. Jej staci ked ma pestry velky chvost.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Akvárium bez filtra a ohrievača

Odoslaťod Warrior » 03 Dec 2006 13:46 pm

Mám cca 50L akvárko, je tam potrebný filter ??? a aká ryby použiť ??
Warrior
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Dec 2006 12:30 pm

Re: Akvárium bez filtra a ohrievača

Odoslaťod lubosmihula » 05 Dec 2011 09:56 am

Trochu oprášim túto tému. Z môjho 30 litrového nanocube som odstránil filter (zavadzal tam a po surfovaní som zistil, že načo). Vyskytol sa mi maličký problém. Keď som mal filter nepotreboval som ohrievač. Teplota mi kolísala v rozmedzí 24 - 26 st. celzia. Bez filtra je to 21 - 23 st., tak som musel dať ohrievač. Je to paradox - jednej škatule sa zbavíš a druhú dáš. Ten elektrický filter so svietidlom to vytiali tie 2stupne hore. Ohrievač je síce menší, ale je tam. Tiež bojujem s myšlienkou miešania vody v aqa. Názory sa rôznia. Niekto vraví načo miešať, iný, že treba. Neviem sám. Skúsim to nechať na pospas osudu. Rybky prepáčte ak sa to nevydarí, dúfam, že nedopadnete ako Lajka :dead:
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Akvárium bez filtra a ohrievača

Odoslaťod papar » 05 Dec 2011 13:43 pm

to je normálne, filter premiešava vrchnú vodu zohriatu od osvetlenia so spodnou chladnejšou vodou. Aj keď dáš ohrievač bez filtra tak teplá voda sa drží pod hladinou a pri dne je zas studená,,rybky zažívajú šok,, prežijú ale nie sú vo svojej koži
Obrázok používateľa
papar
 
Príspevky: 237
Obrázky: 24
Založený: 12 Sep 2006 03:58 am
Bydlisko: Kežmarok - Huncovce

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.