chory panciernicek-albin?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

chory panciernicek-albin?

Odoslaťod orcan » 27 Okt 2006 12:00 pm

Ahojte akvaristi, prednedavnom som kupil dvoch panciernickov albinov (Corydoras paleatus albino) a vyzeralo to, ze je vsetko ok, boli culi ako rybka :) spolu plavali, santili na dne a tak tri dni dozadu mi jeden z nich nejak pochudol a je menej pohyblivy :( . Nema ziadne ine priznaky nejakej znamej choroby. Aspon co som pozrel. Len, ze je ovela menej pohyblivy a vychudnuty. Ziadne zavazne zmeny som v akvariu nerobil. Panciernikov nijak zvlastn neprikrmujem, dojedanu zvysky padnute na zem. Fotky panciernickov su aj v mojej galerii. To boli obidvaja v poriadku. Docital som sa, ze panciernici zvyknu zo dna na den umriet, tak dufam, ze to nie je moj pripad. Nemate niekto podobnu skusenost?
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Reklama

Re: chory panciernicek-albin?

Odoslaťod dracula » 28 Okt 2006 09:54 am

o umierani zo dna na den som počul, a žial to aj zažil....kamošovy padlo cez noc 6 pancierničkov.....a v akvarku nič nemenil, takže je to zahada....mne padli toto leto dvaja.........občas sa to žial stane no.....:(
z albínmy mám tie najlepšie skúsenosti, boli to prvý pancierničkovia čo som kúpil..jedného z nich už mám skoro dva roky.....druhý padol asi pred mesiacom, po rovnakých príznakoch ako máš ty....bol trošku chudší, nnie až taký aktívny...skrátka nebol vo svojej koži.....v akva nebola prevedená tiež nejaká radikálna uprava....nevedel a neviem si to vysvetliť .....
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: chory panciernicek-albin?

Odoslaťod orcan » 28 Okt 2006 13:29 pm

hmmm, neviem ci ma vobec cenu nieco unho preventivne liecit. Lebo zevraj su na lieky dost haklivi, ze posobia na ne skor toxicky. A ozaj, myslis, ze by som ho mal izolovat, moze to byt nakazlive? alebo to moze byt nejaka zahadna psychicka zalezitost? Lebo celkovo je nejaky bez nalady. Len lezi na dne, obcas sa chodi nadychnut na hladinu, ani nechce zrat...
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: chory panciernicek-albin?

Odoslaťod dracula » 28 Okt 2006 19:38 pm

ťažko povedať či izolovať alebo nie....lebo pokiaľ nevieme čo mu je, ťažko zistíme či to je nákazlivé alebo nie........treba sledovať aj ostatné ryby......s nejakými liečivami by som asi moc nešpekuloval....mohlo by mu to skôr uškodiť.......neviem aké máš akva a tak..možno by to chcelo zväčšíť skupinku.......ja mám momentálne jedného solo panciernička...ale planujem mu čoskoro kupiť kolegov...aby nebol osamotený.....
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.