Chorý Carassius auratus



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Chorý Carassius auratus

Odoslaťod aya » 05 Okt 2006 10:19 am

mam oranzovu rybicku v 14litrovom okruhlom akva od marca. vsetko bolo ok, az teraz jej nieco je. ma cierne plutvy, aj okolo hornej pery. akoby mala biele rozstrapkane plutvy..vtedy som k nej pridala este jednu rybicku, ta jej ich okusala a rybicka ostala plavat hore bruchom. oddelila som ich, rybicke som pridala do akva nejaku modru vodicku, vraj vseobecne liecivo na plesne a bakterie, chvost uz ma trochu zrasteny, ale stale plava na hladine hore bruskom. vcera som si dokonca vsimla, ze ma akoby supinky odstate od tela. jej nejako stoja...
neviete co jej je? nenasla som v prispevkoch nic podobne...dakujem[/u]
Obrázok používateľa
aya
 
Príspevky: 10
Založený: 05 Okt 2006 10:07 am
Bydlisko: Povazska Bystrica

Reklama

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod MajkaK » 05 Okt 2006 12:41 pm

vodnatielka v pokrocilom stadiu
www.sera.cz - sera rádce
MajkaK
 
Príspevky: 60
Obrázky: 2
Založený: 26 Mar 2005 16:52 pm

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod shooty » 05 Okt 2006 17:36 pm

To uz nevyliecis.
Obrázok používateľa
shooty
 
Príspevky: 85
Obrázky: 12
Založený: 16 Feb 2003 13:05 pm

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod aya » 06 Okt 2006 08:52 am

ale ona ostala hore bruchom ked jej ta druha okusala plutvy a nemohla sa udrzat rovno...potom na tom bola uz chvilu lepsie, no zase je len na bruchu.nestihne ani nic spapat, kym sa dole hlavou k niecomu dostane, spadne to na dno a ona sa tam nedostane, lebo ju nadnasa hore:(
Obrázok používateľa
aya
 
Príspevky: 10
Založený: 05 Okt 2006 10:07 am
Bydlisko: Povazska Bystrica

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod martin_s » 06 Okt 2006 09:43 am

Asi by bolo rozumne jej trapenie ukoncit. Pokial je to vodnatielka tak to uz aj tak nerozchodi (nerozplava).
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod aya » 06 Okt 2006 09:47 am

lenze ona je takto uz dost dlho, mozno tri tyzdne..si myslim, ze keby to bola ta vodnatielka, tak takto dlho nezije..nie? ja teda neviem, nemam ziadne skusenosti s rybickami, ale tato bola darcek :cry:
Obrázok používateľa
aya
 
Príspevky: 10
Založený: 05 Okt 2006 10:07 am
Bydlisko: Povazska Bystrica

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod MajkaK » 06 Okt 2006 11:43 am

a preco si cakala tak dlho?
uz si si nasla nejake info o tejto chorobe? - rybka umiera pomaly, postupne je zlyhavaju vnutorne organy, preto sa jej telo naplni vodou a dosledok toho su odstavajuce supiny. to je konecne stadium a rybka dost trpi

keby si ju zacala liecit hned, tak by to asi zvladla, ale po 3 tyzdnoch
iba ju trapis
MajkaK
 
Príspevky: 60
Obrázky: 2
Založený: 26 Mar 2005 16:52 pm

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod MajkaK » 06 Okt 2006 11:50 am

a prepac za uprimnost, ale okruhle akva je podla mna hlupost
MajkaK
 
Príspevky: 60
Obrázky: 2
Založený: 26 Mar 2005 16:52 pm

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod Ceco » 06 Okt 2006 12:09 pm

Vzhladom na to, ze aya nema ponatia o problematike chovu akvarijnych ryb, povedal by som, ze akekolvek akvarium by nebolo pre nu vhodne (zatial).

aya, aj ked mozes argumentovat, ze to bol darcek, pokus sa najprv nastudovat si nejaku tu literaturu (mohla si toho stihnut dost, od kedy si dostala akva do daru), az potom zistis, ze akvaristika nie je len o supnuti rybky do akvaria a vytesovani sa z nej.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod martin_s » 06 Okt 2006 13:47 pm

aya nenechaj sa vsak odradit od akvaristiky. Cely zivot sa ucime na vlastnych chybach a chybach inych. No poradim ti necakat pri nejakych chorobnych prejavoch rybiek na to co to urobi za 3 tyzdne (rybka pri tom dost trpi) ale snazit sa zistit CO sa to vlastne deje s nou, najst pricinu, odstranit ju, vyliecit rybku a vyhybat sa tomu aby sa v buducnosti take nieco vyskytlo.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod aya » 07 Okt 2006 20:24 pm

no yo, dnes som prisla domov a uz je po rybicke..tak aj tak dakujem za rady..ja som sa v akvaristike pytala, dali mi kvapky do vody. najskor multimedikal, ked mala tie biele xumaciky na plutvax, neskor malaxotovu zelen. ale neviem, ci to bola spravna liecba:(
no a je to fakt pravda, ze zavojnatke bezne ocerneju plutvy a je to vraj len tym ze je v puberte? niekto to tu tak pisal..nexcem prist aj o tu druhu!!dik
Obrázok používateľa
aya
 
Príspevky: 10
Založený: 05 Okt 2006 10:07 am
Bydlisko: Povazska Bystrica

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod martin_s » 07 Okt 2006 22:53 pm

no ja ked som mal na gupkach tie chumaciky tak multimedikal vobec nezaberal. Nie je to asi moc silne na plesne a bakterie.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod Ceco » 08 Okt 2006 09:07 am

aya, zaklad je snazit sa rybam zabezpecit take podmienky k zivotu, aby si podobne situacie nemusela riesit.

A k dristom, ktore ti mozu natarat v akvaristike, treba pristupovat s odstupom. Ich ciel je jediny - predat (cest vynimkam).
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod aya » 08 Okt 2006 09:41 am

martin_s napísal:no ja ked som mal na gupkach tie chumaciky tak multimedikal vobec nezaberal. Nie je to asi moc silne na plesne a bakterie.


a co si im nakoniec na to daval ty? mne ani moc nevedeli poradit, nejako zmatene pozerali..a zatial xudak moja rybicka :x
Obrázok používateľa
aya
 
Príspevky: 10
Založený: 05 Okt 2006 10:07 am
Bydlisko: Povazska Bystrica

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod Ceco » 08 Okt 2006 13:20 pm

aya napísal:a co si im nakoniec na to daval ty? mne ani moc nevedeli poradit, nejako zmatene pozerali..a zatial xudak moja rybicka :x

Ak nastudujes a vstrebas dost informacii, zistis, ze vodnatielka sa liecit neda, a jedinny sposob predchazdat jej je prevevncia. Tiez ako zaciatocnik som mal s nou problemy, uprimne priznavam. posla mi SAE n a nu... Ale bol by som rad pomoct inym, menej skuesnym ;), aj ked to niekedy vyznie mozno ako buzeracia.... Tak si vyber ;)
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod aya » 08 Okt 2006 22:44 pm

aha, takze super, lebo ta druha rybka co mam, zacina mat tie iste prejavy..je akoby spinava, cierne skvrny na plutvax, a mam pocit, ze jej ta xrbtova plutva zacina byt nejaka zvlastna...presne to, co mala na zaciatku ta prva.
ax jaaaaaj :cry:
Obrázok používateľa
aya
 
Príspevky: 10
Založený: 05 Okt 2006 10:07 am
Bydlisko: Povazska Bystrica

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod Ivan-ps » 01 Nov 2006 18:27 pm

Ahojte. Mam problem so zavojnatkou :cry: . Nevladze plavat na dno akvarka. Stale je iba pri hladine a uz sa aj zacina otáčať hore bruškom. Navovnok vyzera zdravo. Plutvy a supiny vyzeraju zdravo, iba vyzera trosku nafuknuta. Dal som ju teda do 5 l nadrže, dal som jej tam asi 1,5 l cistej vody a 3,5 l som tam dal vodu z akvarka. Dalej som do vody nalial MULTI-MEDIKAL podla navodu a dal som jej tam vzduchovaci kamen. Co mozem este urobt? Dakujem
Ivan-ps
 
Príspevky: 22
Založený: 08 Aug 2006 12:56 pm

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod shooty » 01 Nov 2006 23:00 pm

Skus si precitat predchadzajuce prispevky.
Obrázok používateľa
shooty
 
Príspevky: 85
Obrázky: 12
Založený: 16 Feb 2003 13:05 pm

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod MajkaK » 02 Nov 2006 18:17 pm

www.sera.cz
sera radce - jak uzdravit sve rybky
tvoja rybka ma vodnatielku, mne sa ju podarilo vyliecit sera baktopurom direct. ale ja som to zachytila v pociatocnom stadiu. neviem ci sa ti ju podari zachranit, ale za pokus to stoji (pokial ti nebude luto financii, jedno balenie stoji cca. 200,-)
MajkaK
 
Príspevky: 60
Obrázky: 2
Založený: 26 Mar 2005 16:52 pm

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod Ivan-ps » 07 Nov 2006 23:25 pm

Cawte. Tak moja zavojnatka ma nabeh na vodnatielku, takze som ju zacal liecit SERA baktopurom. Vcera som pouzil baktopur, dnes ma byt den pauzy a zajtra zase baktopur. Ale mam otazku. Co ak sa stav zavojnatky nezacne lepsit? ako mam pokracovat s liecbou? Zatial vyzera este zavojnatka celkom dobre, nezhorsuje sa to, ale este ani viditelne nezlepsuje. Ako mam teda dalej postupovat? dakujem
Ivan-ps
 
Príspevky: 22
Založený: 08 Aug 2006 12:56 pm

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod nanuska » 07 Nov 2006 23:32 pm

::zatial pokracuj. sam cas ukaze ci sa to zlepsi, alebo zhorsi
::inak drzim palce :wink:
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod Ivan-ps » 08 Nov 2006 00:32 am

NO ano, budem pokracovat. Ale ako? Mam stiredat den baktopur a den bez neho ako doteraz? alebo mam zvysit davku baktopuru???
Ivan-ps
 
Príspevky: 22
Založený: 08 Aug 2006 12:56 pm

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod MajkaK » 09 Nov 2006 13:36 pm

a aky baktopur pouzivas? lebo na vodnatielku musis davat baktopur direkt. pouzivaj ho presne podla navodu ale odporucam vylovit rybku do "liecebneho akva" a tam jej mozes dat aj dvojitu davku. denne odstranuj vykaly a cisti filter. baktopur direkt nepouzivaj v spolocenskom akva, lebo ti to moze zabit rybky zijuce na dne.
MajkaK
 
Príspevky: 60
Obrázky: 2
Založený: 26 Mar 2005 16:52 pm

Re: chora zavojnatka

Odoslaťod Ivan-ps » 26 Jan 2007 15:40 pm

Zdravim. Mam takyto problem. Uz asi pol roka sa mojim zavojnatkam darilo velmi dobre. Ziadna choroba ani nic podobne. Dnes som ale nasiel jednu moju zavojnatku uplne nafuknutu a šupiny jej uplne odstavaju od tela. Zatial vyzera byt čulá, ale neviem dokedy. Na hladinu ju zatial nevynáša. Neviete mi nietko poradit? dakujem
Ivan-ps
 
Príspevky: 22
Založený: 08 Aug 2006 12:56 pm

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.