Otocinclus affinis



Všetko okolo akvarijných rýb

Otocinclus affinis

Odoslaťod dlhy » 14 Apr 2003 14:05 pm

V sobotu mi pošiel jeden Otocinclus affinis. Pri ritnom otvore mal ako keby dve biele "guličky" a bol "tvrdý" :cry: . Neviete čo mu mohlo byť :?:
Obrázok používateľa
dlhy
 
Príspevky: 128
Založený: 01 Apr 2003 12:43 pm
Bydlisko: Nováky

Reklama

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod azet » 14 Apr 2003 14:34 pm

mne uz odisli vsetci, v sume to je mozno 15 ks, niektori odchadzali zjavne bez dovodu, ini postupne chradli a tmavla im farba, mal som ich z niekolko dodavok, niektore prijimali nahradnu potravu ine len obhryzovali riasy. vo vsetkych pripadoch je to vsak import, odlov priamo v prirode, nikto nevie presne, aku stravu potrebuju a ake choroby mozu mat (cervy atd.) nepocul som o pripade, ze by sa otik dozil viac ako 1 rok v zajati. castokrat sa do predajne dostava uz v zlom stave, je to bylinozravec, v crevach potrebuje bakteriovu kulturu, ktora riesi travenie, ak su dlho transportovane nemaju prisun prirodzenej potravy, kultura sa neobnovi, tak bud ich nafukne a netravia, alebo nie su schopni prijimat potravu a postupne hynu hladom.

mne sa inac osvedcilo pridavanie vitaminov a stopovych prvkov do vody, vtedy sa jedna varka znacne vzchopila avsak tiez postupne odchadzali, takze otika si uz nekupim, su lacnejsie a trvanlivejsie alternativy, okrem toho su to dost drahe rybky a pokial nebude mozne kupit kvalitne a zdrave odchovane ryby, bude to stale riziko. inak na tuto temu tu uz raz bola otvorena kapitola...
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod dlhy » 14 Apr 2003 14:46 pm

No ja mám jedného už rok tento bol z druhej várky (2ks) a vydržal pol roka, inak sú docela v pohode. Aj farbu majú docela ustálenú a ten čo to neprežil, večer nejavil žiadne príznaky, že by sa chystal na odchod. Uvidím, čo ostatné dva, zatiaľ sa držia. A tento týždeň rozbieham konečne väčšie (96l) akvárko :D :D :D , takže uvidím, keď ich po pár týždňoch preložím do väčšieho.

Inak súhlasím s tebou, že sú dosť drahé, mne ich dovielzol známy (minky) z BA. Možno sa časom o nich dozvieme aj niečo viac :idea:
Obrázok používateľa
dlhy
 
Príspevky: 128
Založený: 01 Apr 2003 12:43 pm
Bydlisko: Nováky

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod jacik » 14 Apr 2003 19:44 pm

no aj mne po tyzdni zdochol jeden otocinclus. z piatich. nic nezvycajne som si na nom nevsimol, ale ked sa stale schovavaju ... skoda, taka super rybka
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod minky » 14 Apr 2003 20:31 pm

Nie je tak davco co aj men odisiel posledny z troch. Vydrzali v celku dlho. Ten posledny skoro rok. Odisiel a ani sa nerozlucil. Tiez bol tuhy ako skala. Asi to bude tym posmrtnym krcom hehe).

To Dlhy: Co nenapises ako si pokrocil s novym akvarkom ha?
Obrázok používateľa
minky
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 08 Júl 2002 10:21 am
Bydlisko: Prievidza

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod dlhy » 15 Apr 2003 10:00 am

No čo ti poviem, stojan sa včera dokončil, ešte svetlo potrebujem urobiť, ale do konca týždňa chcem napúšťať :lol:
Obrázok používateľa
dlhy
 
Príspevky: 128
Založený: 01 Apr 2003 12:43 pm
Bydlisko: Nováky

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod Martin » 16 Jún 2003 10:48 am

Ja som kupil 2ks otocinclus affinis,su velmi zlaty,zatial sa mi drzia a dufam ze mi dlho vydrzia.Krasne pozieraju a pri skalaroch su strasne krasne mali :wink:
Obrázok používateľa
Martin
 
Príspevky: 128
Založený: 02 Apr 2003 22:13 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod jacik » 16 Jún 2003 11:04 am

dvaja z piatich sa mi este drzia. uz vyse 5 mesiacov. len zaklopat. :D
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod barky » 16 Jún 2003 11:57 am

Priznam sa ze ja jednu samicu uz mam dva roky, zije v pohode, aj ked ma teraz pri chrbtovej plutve, nejaky vyrastok, ale zjavne jej to nevadi. Dokonca sa mi parkrat aj vytreli, ale nic z toho nebolo.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod Martin » 16 Jún 2003 11:59 am

Ak si pamatas,nepopisel ako sa ti to podarilo rozmnozit? :shock:
Obrázok používateľa
Martin
 
Príspevky: 128
Založený: 02 Apr 2003 22:13 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod barky » 16 Jún 2003 13:30 pm

Nerozmnozil som ich, len sa vytreli. To nie je nic tazke, mal som ich v akvariu spolu s parom Apistograma macmasteri, ktoremu som sa snazil vytvorit vhodne podmienky na vyter, takze som pridaval makku vodu, krmil som hlavne cyklopom, mrazenym, zivym, artemiami. A raz som v jeden den nasiel na skle male ikry a kedze v tom akvarku neboli ziadne ine ryby, ktore by takto mohli naklast ikry, tak som vedel ze su to otocinclusi, zial ikier bolo prilis malo, aby som sa snazil ich nejak odchovat, takze si ryby spestrili svoj jedalnicek.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod Martin » 16 Jún 2003 22:16 pm

A nevies ci sa o to starali?Alebo to nechali len tak na pospas?Vytreli sa na kamen.Sakra ja ziaden v akva nemam.Dufam ze to bol len nahodny vyber.Diki :P
Obrázok používateľa
Martin
 
Príspevky: 128
Založený: 02 Apr 2003 22:13 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod barky » 17 Jún 2003 08:55 am

Otocinclusy sa vytieraju rovnako ako panciernickovia (Corydoras), takze ziadna starostlivost o ikry. Co som si vsimol boli nalepene na skle, inde som ich nenasiel.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod Astrid » 22 Aug 2003 19:38 pm

V utorok som kupila som v Symbioze troch otikov. Zdaju sa mi to byt pekne a zaujimave rybky. Vobec ma nenapadlo, ze by mohli mat problem s potravou. Stale niekde behaju a obhryzaju. Dnes som si vsimla, ze ked som im dala vlocky, tak prisli az k hladine, prisali sa na hladinu vody zospodu a sali papanicu.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod Martin » 03 Sep 2003 10:48 am

ja som mal dvoch otikov v akvarku ale behom tyzdna ich nemozem najst.Mohli sa vyparit? :cry:
Obrázok používateľa
Martin
 
Príspevky: 128
Založený: 02 Apr 2003 22:13 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod JARABA KURA » 06 Sep 2003 00:21 am

Otocinclus je kratkoveka ryba(2-4r.).U nas sa predavaju zatial iba dospele inporty(aj to zriedka) a u nich tazko clovek odhadna ake su stare.Mozno su uz na dochodku.To je asi dovod preco dlho neziju.Daju sa odchovat aj na umelom krmive,je to ale piplacka.
JARABA KURA
 
Príspevky: 8
Založený: 08 Aug 2003 23:14 pm
Bydlisko: ZA

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod azet » 08 Sep 2003 11:46 am

ad jaraba kura: a tebe sa odchov podaril?
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod azet » 27 Nov 2003 11:24 am

taky maly update: sme sa tu uz davnejsie bavili o zivotnosti otikov, dokopy som ich kupil cca. 25 kusov, rozne varky po cca 5 kusov. Dnes z nich ziju len 3 borci, ktorym sa ale velmi dobre dari. zda sa, ze tazko znasaju dlhy transport a tym padom sa asi aj velmi problematicky adaptuju na nove podmienky. Musim vsak povedat, ze ti, ktori prezili, su v skutocne optimalnom stave, zmenili vsak trosku sposob zivota a stali sa z nich nocni upratovaci, to zn. cez den vacsinou visia na skle alebo rastlinach (vzdy v skupinke) a po zhasnuti sa zacnu prehanat po celom akva a poctivo cistia rastliny a skla.

dovody vysokej umrtnosti su asi rozne, no ja som takmer vzdy pozoroval traviace tazkosti. bud otici chradli, tmavli, zakrutene crevo bolo uz jasne viditelne, ked sa prisali na sklo. naopak, niektorych postupne nafuklo, alebo sa im na bruchu vytvoril akoby nador. mam dost velke podozrenie, ze sa jednalo o vnutorne parazity, takze zrejme bude pri dalsom nakupe nutne odcervenie. (ma s tym niekto skusenosti?)

zatial sa nikdy u mna nedozili viac ako 6 mesiacov, tak dufam ze to nezakriknem, lebo moji posledni tuto magicku hranicu bez problemov prekrocili.

a este potrava: z tejto varky som nikdy nevidel, zeby otici zrali umelu potravu (druha varka zase vlocky a pod. vyhladavala) uz mesiace ziju zrejme len z rias a zvyskov potravy, i ked tie sa u mna takmer nevyskytuju...

ak mate hocijake ine/podobne skusenosti, dajte vediet...
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod Spectre » 27 Nov 2003 13:26 pm

Spytal by som sa ako taky laik :D .....

Ked som nedavno kupoval rybky v Biotope, pytal som sa na najmensich prisavnikov, aki su. Predavac mi povedal a ukazal prave tychto otikov. Hovoril vsak o tom, ze je to hrozne citliva rybka, staci sa na nu skarede pozriet a....

No lenze z toho, co pisete tu na fore som to pochopil skor tak, ze sa jednoducho drviva vacsina rybiek zle adaptuje na podmienky v akvariu a v dosledku toho je po nej.

Vseobecna otazka teda znie, ci ma pri tychto rybkach vyznam mat presne parametre vody a podobne, alebo ci odchadzaju doslova podla nahody???
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod azet » 27 Nov 2003 18:52 pm

tak nejak to bude, kym sa dostanu do nasich predajni, su uz tak zubozeni, ze prezije len niekolko percent. keby to bol domaci odchov, bola by to pohodicka.

v zasade ta rybka nieje az tak citliva ako sa o nej hovori (samozrejme ze neprezije zaobchadzanie ako gubka a ine), lenze co z toho, ked ti 75% neprezije. prave preto by ma zaujimali skusenosti inych, ze ake percento prezilo a ako alebo na co posli ti ostatni. co sa tyka podmienok, tak urcite sa dokaze prisposobit sirokej skale. ten torpedovity tvar a male stetinky na tele zarucuju minimalny odpor, v prirode urcite ziju ci uz v dravych potokoch ale takisto aj v malych uzavretych jazierkach resp. vo velkych riekach.

takze na presnych parametroch vody ani tak nezalezi. skor si myslim, ze by zabrala vhodna forma preliecenia. ak vsak v predajniach zacnu liecit profilakticky standardnymi liecivami, tak to rybke este viacej ublizi...
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod Spectre » 27 Nov 2003 20:01 pm

Preco sa nedaju rozmnozit? Skusal to uz niekto? Alebo nie je o nich zaujem? Sak tu na akva.sk chodia hocijaki fanatici, takze niekto, kto ma na to vybavenie by s tym mohol nieco urobit a zopar otikov namnozit. Snad, keby boli z tuzemskeho odchovu, ze by vyrastali v akva by to s potomstvom uz bolo ok, nie? :D :D :D
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod Astrid » 27 Nov 2003 23:03 pm

Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod salik » 28 Nov 2003 00:31 am

...ja ich mam azet hadam 2-rok, a to som kupoval 3-kusky, mam 2, a za ten cas som 2x prerabal akva, raz planovane, a raz "neplanovane", zazili toho dost...

otocinclus affinis
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=109

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Naposledy upravil salik dňa 28 Nov 2003 05:19 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Otocinclus affinis

Odoslaťod roox » 28 Nov 2003 01:19 am

Docela aktualni diskuze :) Právě jsem koukal, že je mají v nabídce HORNBACHU... (34 Kč) přemýšlel jsem jestli je koupit a ty diskuze o úmrtnosti mne docela rozhodila... tak nevím :? . Asi je koupím a budu doufat, že chvíli vydrží.
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.