Bojovnica pestrá [Betta splendens]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod ruso20 » 13 Aug 2006 18:05 pm

bojovnica je ryba mierumilovna teda ak nemas dvoch samcov ja ich mam aj pri gupkach a funguju v poho
ruso20
 
Príspevky: 5
Založený: 13 Aug 2006 17:53 pm

Reklama

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod nanuska » 13 Aug 2006 21:28 pm

xDodox napísal:Tak toto sú "kúsky".


::tak toto je huste, ani by som nepovedala, ze su to betty :shock:
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Asmina » 13 Sep 2006 18:13 pm

ahojte...prave som sa sem prihlasila a po precitani vsetkych troch stran sa mi poskytlo vela odpovedi na moje otazky co sa tyka bojovnic, ale niektore veci mi stale vrtaju hlavou...niektori vravia ze ich bojovnice su mierumilovne voci inym rybkam...ale moj samcek zabil uz dve gupky...a este nerozumiem jednej veci, teda neviem ci som to dobte pochopila, ale niekto pisal ze na rozmnozenie treba dat k samcekovi jednu samicku ( no mne by ju ustval), a ked je ich viac...(myslim tym samicek) v akvarku so samcom tak mi nezacne staviat hniezdo a ani sa mi nerozmnozia??...samcek prezil krupicku... a je stale agresivny voci trom samickam co ma v AQ..a hned idem kupit volake rastlinky lebo v novej 40l nadrzi kde su je len jedna umela a hrad, pretoze po vycisteni nadrzky som vyhodila vsetky rastlinky..som ja ale blba :roll: ... s akvaristikou este len zacinam a je to celkom narocne na zaciatku...teda aspon pre mna...dopredu dakujem za rady :)
Obrázok používateľa
Asmina
 
Príspevky: 8
Založený: 13 Sep 2006 16:01 pm
Bydlisko: Hlohovec

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod duri75 » 14 Sep 2006 12:47 pm

To Asmina: co som ja cital a aj zazil ak chces rozmnozit musi byt jedna samica. Pri dvoch nahana obe, vzdy ho jedna vyrusuje a mne vtedy ani nestaval hniezdo. Ano samicu dost bije. To patri k rozmnozovaniu. Porob jej ukryty napr. polovica kokosu na stojaka, kde sa moze samica schovat. Mne takto samica prezila 3 dni po vytreti.

Inak agresivnost sa u bojovnice ceni, su za to v sutazi body.

Co sa tyka gupiek cital som to aj to. Ja mam cca 50ks samcov v jednom akva s gupkami a tie sa veselo rozmnozuju. niektore vsak maju natrhnute plutvy. Zase niektori mi pisali, co odo mna brali samca, ze mi gupky pokalicil.
Obrázok používateľa
duri75
 
Príspevky: 334
Obrázky: 45
Založený: 07 Mar 2006 11:40 am
Bydlisko: Bratislava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Asmina » 14 Sep 2006 15:16 pm

duri75: zvlastne ake su tie bojovnice rozdielne v spravani..normalne by som povedala ze aj ony maju dusu...ja mam v jednom akva samceka s 3-omi samickami a hned v ten den ako som ich dala vstkych spolu, zacal staviat hniezdo (vcera) 8) ..samicky maju ukrytov dost, ale aj tak sa k sebe nespravaju nejako krvilacne, len ich nahana...no zatial tance nepredvadza..vzdy len roztiahne kryty na licach a vystreli po nich..tak asi dam dve baby prec a tu s ktorou si najlepsie rozumie mu tam necham, lenze dalsia moja starost spociva v tom, ze on si to hniezdo postavil nad filtrom a kazdy zasah do akvarka mu ho trochu poskodi, takze nemozem zapnut okyslicovanie :? ...ako dlho tak vydrzia?..alebo mu to mam znicit a pustit vzduch?...a dakujem za predanie skusenosti :D
Obrázok používateľa
Asmina
 
Príspevky: 8
Založený: 13 Sep 2006 16:01 pm
Bydlisko: Hlohovec

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Miloš » 14 Sep 2006 16:13 pm

Asmina bojovnica nepotrebuje vzduchovat ak tam nechas parik je pravdepodobne ze sa ti coskoro vytru a co sa tika zasahov do akva ja som mal v 45l akva paik bojovnic a nezasahoval som do neho vyse pol roka :) rybky sa vytreli a az potom ked tam boli male som zacal s udrzbou ta uz bola postivejsia
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod caloghero » 14 Sep 2006 16:46 pm

Asmina napísal:lenze dalsia moja starost spociva v tom, ze on si to hniezdo postavil nad filtrom a kazdy zasah do akvarka mu ho trochu poskodi, takze nemozem zapnut okyslicovanie :? ...ako dlho tak vydrzia?..alebo mu to mam znicit a pustit vzduch?...a dakujem za predanie skusenosti :D


asmina, bojovnica nedycha ziabrami ako prevazna vacsina ryb, cize nepotrebuje kyslik, ktory je vo vode, ona sa chodi nadychovat na hladinu (musi mat miesto), dycha tzv. labyrintom atmosfericky vzduch, takze okyslicovanie im mozes kludne vypnut (ak sa nebojis o ostatne rybky, ktore tam mas) a skus omedzit zasady do akvarka, aby to hnizdo vydrzalo
ozaj a samec stavia hniezdo na miesto, kde je najmensie prudenie vody, preto vedla filtra, pomohlo by znizit jeho vykon a pridat dake plavajuce rastliny a spravit jej cast kde by sa mohlo ukryt, najlepsie dako "ohradit" plavajuce rastliny vedla filtra, kde si hniezdo stavia, urcite by to prospelo :wink:
viac ma momentalne nenapada :roll:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Asmina » 14 Sep 2006 17:12 pm

Miloš: uff.. diky moc..uz som sa strachovala, pretoze by som o ne nechcela prist..dobre ze si reagoval na moju spravu..tato stranka na nete je super vec, pretoze dnes som obehala cele mesto (s rastlinkami v sacku) a v kazdej akvaristike co som nasla som sa snazila dozvediet sa co najviac o tychto rybkach..a ked som predavacom hovorila o tom ze samcek mi napada samicky, len vygulili oci a cudovali sa ako je to mozne, podla nich sa medzi sebou biju len samci...dokonca jedna pani mi povedala, ze hniezdo si stavaju spolocne samcek so samickou, :| a podozvedala som sa len plno bludov a hovadin...a to mame na take male mestecko tychto obchodov v hojnom pocte...a v ziadnom nie je ani jeden clovek co by sa v tomto smere vyznal :| ...po precitani si niekolkych for tu na nete by som si v tom pripade mohla zalozit akvaristiku aj ja..ale to neplanujem :) len malo ludi vie odcenit ,,znalcov" v takychto obchodoch, pretoze malo ludi sa o to vazne zaujima..napriklad ja som nestretla este ani jedneho vasniveho akvaristu tu v okoli :)...takze dobre..nebudem im to okyslicovat ani filtrovat a pockam co sa bude diat..ale mam taky pocit ze don Chuan (samcek) straca o hniezdo zaujem...nevadi..aj zajtra je den :)..este raz dakujem Miloš :) budem pokojne spavat
Obrázok používateľa
Asmina
 
Príspevky: 8
Založený: 13 Sep 2006 16:01 pm
Bydlisko: Hlohovec

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Asmina » 14 Sep 2006 17:24 pm

cavicko caloghero..noo :) aj mi to bolo zvlastne ze casto chodia k hladine a doslova nasavaju vzduch..dalsi zaujimavy poznatok :) aj tebe dakujem
Obrázok používateľa
Asmina
 
Príspevky: 8
Založený: 13 Sep 2006 16:01 pm
Bydlisko: Hlohovec

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod duri75 » 16 Sep 2006 17:00 pm

Asmina: v pohode to vypni, nechaj vsak ohrievac. Z hora akva prikry aby mu tam nevnikal chladny vzduch, nebodaj prievan.

Po vytreti budes musiet samicku vylovit inde ak nemas obrovske akva a po niekolkych dnoch aj samca. Priprav si aj nejake krmivo na zaciatok- nalevnikov a na potom.

Tusim prve 2 tyzdne sa potom nema odkalovat.

Pozri si aj stranku www.splendenspower.cz.
PS Mne sa predvadzaju a obcas utocia na seba aj samice, ale nie az tak ako samci. Ale obcas si to vysvetlia. A su to zarucene samice lebo sa mi rozmnozili so samcom. :-)
Obrázok používateľa
duri75
 
Príspevky: 334
Obrázky: 45
Založený: 07 Mar 2006 11:40 am
Bydlisko: Bratislava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod robo.pa » 26 Sep 2006 14:19 pm

chcel by som nadviazat na tu temu a troch sa poinformovat o rozmnozovani a hlavne odchove bojovnic:
-mam stale problem po vytreti tychto ryb (po niekolkych dnoch po rozplavani zacinaju asi po 10 az 20 umierat)

vie mi niekto poradit?

-teplota 27 stup.,
-jemny strk,
-vyska vody 10cm,
-potrava jemna - pre najmensi poter,
Obrázok používateľa
robo.pa
 
Príspevky: 27
Obrázky: 40
Založený: 07 Feb 2006 17:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod caloghero » 26 Sep 2006 23:08 pm

robo.pa napísal:chcel by som nadviazat na tu temu a troch sa poinformovat o rozmnozovani a hlavne odchove bojovnic:
-mam stale problem po vytreti tychto ryb (po niekolkych dnoch po rozplavani zacinaju asi po 10 az 20 umierat)

vie mi niekto poradit?

-teplota 27 stup.,
-jemny strk,
-vyska vody 10cm,
-potrava jemna - pre najmensi poter,


co tak NO3? :roll:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod duri75 » 27 Sep 2006 09:34 am

mas tam vzduchovanie? Pripadne skus tekute krmivo alebo nalevnikov.
Obrázok používateľa
duri75
 
Príspevky: 334
Obrázky: 45
Založený: 07 Mar 2006 11:40 am
Bydlisko: Bratislava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod check » 04 Okt 2006 13:35 pm

Kamárat ma dvoch 4 ročných prísavníkov už druhý rok v samostatnom akváriu 40l. Je vhodné k nim dokúpiť bojovnicu? Obáva sa toho, že by napádala prísavníkov.
check
 
Príspevky: 16
Obrázky: 4
Založený: 29 Sep 2006 15:06 pm

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod martin_s » 04 Okt 2006 14:30 pm

check napísal:Kamárat ma dvoch 4 ročných prísavníkov už druhý rok v samostatnom akváriu 40l. Je vhodné k nim dokúpiť bojovnicu? Obáva sa toho, že by napádala prísavníkov.


Toho sa nemusi bat. Bojovnica je dost mierumilovna ryba a agresivita sa prejavuje len medzi samcami navzajom.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod jano99 » 28 Okt 2006 13:32 pm

robo.pa napísal:chcel by som nadviazat na tu temu a troch sa poinformovat o rozmnozovani a hlavne odchove bojovnic:
-mam stale problem po vytreti tychto ryb (po niekolkych dnoch po rozplavani zacinaju asi po 10 az 20 umierat)

vie mi niekto poradit?

-teplota 27 stup.,
-jemny strk,
-vyska vody 10cm,
-potrava jemna - pre najmensi poter,

Viem, že už asi neskoro... Ale najvhodnejšia potrava je liahnutá artémia. Podľa mňa bol problém v potrave. Je to jasné podľa toho ak začnú zomierať po cca 3-5 dňoch. Nemajú čo jesť. Ako po dlhšom čase sú to iné faktory (teplota, kvalita vody,...).
jano99
 

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod robo.pa » 31 Okt 2006 11:52 am

nazdar, no uz som tu zas s dalsimii problemami, mam pripravene cele akvarko na vyter bojovnic samec postavil hniezdo, nahana samicu, no ta nie a nie sa priblizit k hniezdu, ked sa nahanaju skoro vzdy ho rozbiju. Ale toto nie je az tak vazny problem ten vecsi je ze od kedy ich mam spolu samica menej zere a zo dna na den jej rastie brucho uz ho ma akoby na puknutie. Vie mi niekto poradit cim to bude?
Obrázok používateľa
robo.pa
 
Príspevky: 27
Obrázky: 40
Založený: 07 Feb 2006 17:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod jano99 » 31 Okt 2006 20:01 pm

robo.pa napísal:nazdar, no uz som tu zas s dalsimii problemami, mam pripravene cele akvarko na vyter bojovnic samec postavil hniezdo, nahana samicu, no ta nie a nie sa priblizit k hniezdu, ked sa nahanaju skoro vzdy ho rozbiju. Ale toto nie je az tak vazny problem ten vecsi je ze od kedy ich mam spolu samica menej zere a zo dna na den jej rastie brucho uz ho ma akoby na puknutie. Vie mi niekto poradit cim to bude?

To, že sa naháňaujú a bijú nie je žiadny problém, ale je to štandard. Určite sa jedná o pár čo sa nikdy nevytieral a pri nich sú "drahoty" bežné. Doporučujem ich nechať spolu max. 7-10 dní a ak z toho nič nebude oddeliť (samica bude príliš vystresovaná, aby sa dala na niečo nahovoriť a samec už príliš agresívny) a skúsiť za cca 2 týždne. Kŕmenie mrazený a dostatočne sa doporučuje už na začiatku plánovaného chovu. Predtým ako ich pustíš k sebe doporučujem, aby na seba pár dní do predu videli.

Veľké brucho pri vytieraní môžu byť ikry, ale môže to byť aj choroba. Pri vytieraní samica veľmi nežere, lebo nemá šancu a samec nemá čas. Po vytretí niektorí samci nejedia aj 3-4 dni aj keď majú možnosť.
jano99
 

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Zuu » 01 Nov 2006 14:44 pm

ahojte
mam taky problem. samceka som doteraz mala v malom akva bez samicky a vzdy si staval velke pekne hniezda. teraz som ho prelozila do velkeho aj so samickou. uz su tam2dni a on nechce stavat hniezdo. ma tam aj zrkadielko ale neni ani naznak ze by zacal stavat hniezdo. co snim je???
Obrázok používateľa
Zuu
 
Príspevky: 19
Obrázky: 19
Založený: 18 Okt 2006 19:18 pm

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod nanuska » 01 Nov 2006 15:47 pm

::1.odstran zrkadielko 2.samcek si musi zvyknut na nove akva a novu samicku. nesmies byt tak "hrr-hrr". pride cas, kedy zacne.
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod jano99 » 04 Nov 2006 21:11 pm

nanuska napísal:::1.odstran zrkadielko 2.samcek si musi zvyknut na nove akva a novu samicku. nesmies byt tak "hrr-hrr". pride cas, kedy zacne.

Súhlasím :wink:
Len v tom veľkoém musia byť sami hladinu minimálny pohyb.
jano99
 

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod labyryntko15 » 04 Nov 2006 22:08 pm

chcem sa opitat niekoho kto chova labirintky ked samec stava penove hniezdo moze sa cerit hladina
Obrázok používateľa
labyryntko15
 
Príspevky: 199
Založený: 28 Okt 2006 17:49 pm
Bydlisko: Spisšska nová ves

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod martin_s » 05 Nov 2006 14:04 pm

labyryntko15 napísal:chcem sa opitat niekoho kto chova labirintky ked samec stava penove hniezdo moze sa cerit hladina


Ak sa ti pri tom ceri hladina tak penove hniezdo nepostavi. Pri pohybe hladiny sa hniezdo rozpadne.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod Zuu » 05 Nov 2006 20:13 pm

jano99 napísal:
nanuska napísal:::1.odstran zrkadielko 2.samcek si musi zvyknut na nove akva a novu samicku. nesmies byt tak "hrr-hrr". pride cas, kedy zacne.

Súhlasím :wink:
Len v tom veľkoém musia byť sami hladinu minimálny pohyb.

vsetko som dodrzala. hladina sa vobec nehybe su tam sami ale samcek stale nerobi hniezdo.... a inokedy uz aj za 2dni mal hniezdo. a teraz nic. co snim je?
Obrázok používateľa
Zuu
 
Príspevky: 19
Obrázky: 19
Založený: 18 Okt 2006 19:18 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.