Tetra Medica-Contralck(liečivo)



Ak mate doma výrobok o ktorom chcete napísať recenziu

Tetra Medica-Contralck(liečivo)

Odoslaťod wild » 13 Nov 2006 00:39 am

1.Výrobca:Tetra
2.Kde bol kúpený:Akvaristika v Žiline (R.Zaujmusa 6)
3.Cena:235 Sk,-
4:Foto:http://www.mm-aquaristik.de/Shop/pd-2013394615.htm?defaultVariants=search0_EQ_100%20ml%20Flasche_AND_%7BEOL%7D&categoryId=
5.Popis:Liečivo proti vonkajším parazitom,Kožovec,Costia,Chilodonella,Trichodina,Oodinium,Pijavice,Gyrodactylus a Dactylogyrus.
6:Hodnotenie:
K tomuto liečivu som prišiel náhodne pred rokom,keď som zriadoval 100l akvárko v práci.Samozrejme všetky rybky boli nové zakúpené snáď z každej akvaristiky čo mám na okolí :? Behom týždňa sa prejavila krupička a ja ako veľký odporca liečiv a iných "hovadín" moderného liečiteľstva v akvaritike,som sa snažil použiť len soľ a zvýšenie teploty a iné metódy som tvrdohlavo odmietal :P daľší týždeň začali hynúť prvé ryby gupky a húfik neóniek pravých,kolegiňa sa na ten masaker už nemohla dívať a sama zašla kúpiť "niečo" čo by im pomohlo.Keď mi to ukázala tak som si povedal,že s ňou dobre vymietli a dali jej to najdrahšie čo mali,lenže už druhý deň po aplikácii ryby prestali dochnúť a na 4 deň už nebolo po krupičke ani stopy,čo ma fakt prekvapilo :shock: V deň podania toho liečiva jeden sumec v akva bol ako poprášený múkou na druhý deň bolo z neho 50% krupičky preč :roll: Škoda,že som bol tvrdohlavý a nezadovážil som si ho skôr z húfu 10 neoniek ostala 1.
Toto liečivo už používam ako prevenciu vyše roka a zatiaľ som s parazitami nemal problém!
Hodnotenie 9/10 pretože neviem aké účinky má na iné parazity,ale krupica nemá šancu aj vo vysokom štádiu!(skúšané aj u iných beznádejných akvaristov)
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: Tetra Medica-Contralck(liečivo)

Odoslaťod Richard Tokušev » 13 Nov 2006 20:03 pm

Myslím, že v tomto roku mnohé z komerčných prípravkov na tzv. krupicu nezaberajú. Neviem či sa jedná o nejakú zmutovanú ázijskú formu ale jednoducho je to tak.
Tetra Medica-Contralck však zaberá vždy spoľahlivo a to aj bez zvyšovania teploty.
Richard Tokušev
 

Re: Tetra Medica-Contralck(liečivo)

Odoslaťod Norman » 14 Nov 2006 10:08 am

Tento rok som osobne krupicu nemal (klop, klop) ale minuly rok sa mi ju nejako podarilo zavliect. Mozem potvrdit, ze na nu nezabrali ani tetra Contraick ani Tropical ichtio forte :( Nakoniec pomohla len sol a teplota + moja vydrz. V zivote som nemal taku odolnu krupicu, trvala 2 tyzdne a prezilo len okolo 50% ryb.

Co ma vsak prekvapilo bolo, ze to prezili prave panciernici a prisavnici, aj Otocinclusy, neprezili zvacsa tetry.

U mna teda Tetra Contraick 0 bodov. Jedine + mala, ze nezabila citlive ryby, ale ani krupicu :(
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Tetra Medica-Contralck(liečivo)

Odoslaťod STH » 16 Jan 2007 09:08 am

urobil som skolacku chybu a krupicou som si zamoril 3akvaria,toto liecivo som pouzil a krupica do tyzdna zmizla bez uhynu co i len 1rybky :)
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Tetra Medica-Contralck(liečivo)

Odoslaťod LANGosh » 16 Jan 2007 11:30 am

wild napísal: Toto liečivo už používam ako prevenciu vyše roka a zatiaľ som s parazitami nemal problém!


Co myslíte tím, že ji používáte jako prevenci? Nemyslím si, že by se nějaké léčivo mělo používat jako prevence...
Roman :)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: Tetra Medica-Contralck(liečivo)

Odoslaťod laci » 16 Jan 2007 12:31 pm

To ma rovnako zaujíma .
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Tetra Medica-Contralck(liečivo)

Odoslaťod STH » 16 Jan 2007 12:34 pm

ja to pouzivam tiez ako prevenciu,pri kazdom nakupe novych ryb a pre istotu aj rastlin 8)
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Tetra Medica-Contralck(liečivo)

Odoslaťod laci » 16 Jan 2007 12:45 pm

STH napísal:ja to pouzivam tiez ako prevenciu,pri kazdom nakupe novych ryb a pre istotu aj rastlin 8)


To beriem, veď ide o nový prírastok.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Tetra Medica-Contralck(liečivo)

Odoslaťod Hajo34 » 31 Dec 2007 00:11 am

Proti krupičke určite najlepšie. Predávajú za 199Sk v predajňi v BA www.akvatera.net . A zistil som, že keď veľmi rýchlo spozoruješ nákazu krupičky, dá sa ľahúčko vyliečiť. Zvýšiť teplotu pomaly o 2-3 stupňe a pritom po kvapkách pridávať liečivo. Stačí 1ml na 10L a o pár dní zopakovať.
Hajo34
uzivatel ma zakaz vstupu na akva.sk
uzivatel ma zakaz vstupu na akva.sk
 
Príspevky: 3
Založený: 30 Dec 2007 23:33 pm

Re: Tetra Medica-Contralck(liečivo)

Odoslaťod strbino » 31 Dec 2007 00:47 am

hajo, nepoznas nahodou pana menom Michal Šafárik?
mnohy mame asi pocit ze ste ta ista osoba :?:
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod tigrik321 » 10 Nov 2009 19:40 pm

takze...costapur zabral asi po tyzdni ryby su z toho vonku az na tetri cervenohlave..takze pri zriadovani noveho akvaria teda na novo menim liecivo a skusam contralck na 100 litrov davam 50 ml.....pozajtra zopakujem.....objem pripravku 100ml cena 109sk...../3.62/euro
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Tetra Medica-Contralck(liečivo)

Odoslaťod Volodus » 10 Nov 2009 21:40 pm

Hlavny efekt lieciva je ze zabranuje rozsireniu krupicky. Ak uz ale rybka ma na sebe bodky tak jej to nepomoze (ak to je skutocne I. multifilis) . Treba pockat az to znej zacne opadavat a ak je liecivo stale vo vode tak uz to znova nechyti.
Osobne mam najradsej FMC od dajany kedze je extremne lacne a ucinnost rovnaka ako pri ostatnych liecivach.
Stym liecenim pokrocilych stadii ... pochybujem no :)
Ale najblisie skusim ten Contraick ci ako to je a dam vediet.I. multifilis
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tetra Medica-Contralck(liečivo)

Odoslaťod tigrik321 » 10 Nov 2009 22:08 pm

Volodus napísal:Hlavny efekt lieciva je ze zabranuje rozsireniu krupicky. Ak uz ale rybka ma na sebe bodky tak jej to nepomoze (ak to je skutocne I. multifilis) . Treba pockat az to znej zacne opadavat a ak je liecivo stale vo vode tak uz to znova nechyti.
Osobne mam najradsej FMC od dajany kedze je extremne lacne a ucinnost rovnaka ako pri ostatnych liecivach.
Stym liecenim pokrocilych stadii ... pochybujem no :)
Ale najblisie skusim ten Contraick ci ako to je a dam vediet.I. multifilis


no uvidime ako to dopadne teraz robim take pokusy na rybach s tym..../liecivami/....vysledok costapuru je 100 percentny len v jednej veci ze to neprezili TRnovce/takze varovanie ked niekto bude liecit krupicku costapurom trnovcov okamzite vybrat/.....sol tiez nula bodov aj morska ci aku sme to kupili v akvaristike..!!!........o contralcku dam info o par dni co ako preco a kto to prezil.......!!!
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Tetra Medica-Contralck(liečivo)

Odoslaťod tigrik321 » 17 Nov 2009 14:00 pm

takze ryby su vyliecene..este mam 2 neonky v malom karantennom akvarku ale da sa povedat ze Contralck zabral....teplota bola 30 stupnov a kazdy druhy den som pridavala 50 ml na 100litrov vody....jedna flasticka 100ml takze 2 balenia minute cena dokopy cez 200sk......costapur bol v mojom pripade neucinny.....pomaly znizujem uz teplotu v akva kazdy den o stupen momentalne mam 28 a znizim na 27 co si myslim ze je optimum...vcera do vody pridane hnojivo na rastliny Plantamin a vitaminy pre ryby Multimineral....aktivne uhlie vo filtry zatial nemam dam ho spat az o tyzden ked si uz budeme vysledkami na 100 percent ista a akvarko pojde uz na 100 percent...bilancia...krupicka asi mesiac! neprezilo cca 25 ryb/neonky,tetri cervenohlave,trnovci,ramirezy 2/....trnovci na Costapur....povodca 5 neoniek.....skusenosti...nove ryby len do karanteny a az po niekolkych dnoch do akvarka...prevencia.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Tetra Medica-Contralck(liečivo)

Odoslaťod gorky » 17 Jan 2010 13:37 pm

pridavam moju skusenost. Tetricky neonove chytili krupicku a nakazili cele akvarko, mecune, gupky, bojovnicu, prisavnikov. Kedze som mal karantennu nadrz obsadenu, lebo som tam mal poter, musel som pouzit lieivo na rastlinne akvarko. Liecivo som aplikoval podla navodu 1. den, uciinost lieku je 5 dni. potom som este cyklus pre istotu zopakoval 2 krat. Vacsina krupicky bola prec po 3 dnoch prveho cyklu, po 2. cykle uz neboli ziadne naznaky. Teplotu som mal zvysenu iba na 26 stupnov. Vysledok bol jasny, vsetky rybky vyliecene, ziadne umrtie, prezil aj ottocinklus aj tetricky. Rastlinky to prezili bez ujmy, takze liecivo uplne splnilo moje ocakavania a odporucam aj ostatnym chovatelom.
Obrázok používateľa
gorky
 
Príspevky: 79
Obrázky: 22
Založený: 12 Aug 2008 14:02 pm
Bydlisko: Bratislava III

Re: Tetra Medica-Contralck(liečivo)

Odoslaťod Byk » 17 Jan 2010 13:41 pm

JA som na krupicku pouzil Sera Costapur F a zabrala vinikajuco.Za tri dni som vimenil cast vody a uz sa neobjavilo nic
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce


Naspäť na Recenzie výrobkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.