" Medzirybné vzťahy "



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

" Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod ACAB » 12 Nov 2006 12:49 pm

Otvaram novu temu s nazvom " Medzirybné vzťahy " co zn. spravanie sa roznych druhov ryb v akva medzi sebou. Tu by mali podla mna hlavne novi akvaristi precitat si z prispevkov ake ryby sa s akymi znasaju a naopak a tympadom budu vediet pri zakladani akva co by si tam mohli dat a co nie.
A podla mna to obmedzi niekedy zbytocne temy ako " Ake ryby do 90l akva " a pod. . ;)
Tak zacnem trebars ze ci by mohli byt krevetky spolu v akva s racikmi ?
A pocul som,ze labeo zvykne zrat krevetky, co je na tom pravdy ?
Dakujem za rady a prispevky sem na tuto ( hadam nie zbytocnu ) temu :)
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod jiskra » 12 Nov 2006 13:18 pm

Tema je to dobre,jen aby se chytlo :lol:
Z vlasni skusenosti vim,ze neni dobre chovat Raky ve sladkovodnim spolecenskem akvarku.Nejen,ze sezerou a znici kytky,ale v noci mi chytali ti parchanti i Zivorodky,ktere odpocivaly na dne :oops:
Pak kdyz uz nemeli Zivorodky,zacli lovit Ancistrusy a Pancernicky...Proste hruza.Dokonce zacali okousavat i umele rostliny a penovy filtr :lol:
Taky bych mel otazku na Labeo Bicolor.Jak se chova k ostatnim rybam?Neni treba teritorialni,neni nebezpecna svemu okoli? :o Jak se chova k rybam sveho druhu?Labeo vs.Labeo? :)
Dalsi otazku bych mel na Prisavku thajskou.Jak se chova k rybam ve svem okoli a jak k rybam sveho druhu...Diky za odpoved. :wink:
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod ACAB » 12 Nov 2006 13:33 pm

Sak to, aby sa chytlo ;)

To viem,ze do spolocenskeho akva neni dobre davat raciky. Len ja planujem ich dat do akva kde mam len krevetky, ale asi to nebude mozne ako vidim ich tam mat :(
A to labeo ? Tak k ostatnym rybam by mal byt v klude. Labea su agresivne voci vlastnemu druhu povacsine. Vtedy uz nahana a utoci.
Ale moze to byt aj individualne, lebo ja mam napr. labeo albin, ten je dost agresivny voci druhym rybam a aj labeo bicolor a ten je uplne ze " neskodny " :D voci inym rybam. Labea zvyknu utocit hlavne na " dnove ryby " ( ryby ktore sa drzia pri dne ako prisavnik, panciernicek etc. ).
A este postreh, kazdy akvarista povie asi inak, bo ked som ich kupoval v Zoodome, tak mi 1 predajca tvrdil uplne ine ako druhy. Takze asi tolko k labeam. A prisavku thajsku nemam, takze neporadim :(
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod martin_s » 12 Nov 2006 15:38 pm

ACAB napísal:A to labeo ? Tak k ostatnym rybam by mal byt v klude. Labea su agresivne voci vlastnemu druhu povacsine.


Trochu ta opravim ak mozem. Zalezi od druhu labea. Inak sa chova labeo bicolor ktora moze byt v ramci druhu agresivna ale k inym druhom ryb je mierumilovna. Napriklad take labeo frenatus je voci svojmu druhu mierumilovna ryba a voci inym mensim rybam moze byt agresivna. Takze tvoje tvrdenie moze byt mierne zavadzajuce.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod ewyk » 12 Nov 2006 16:10 pm

mam tiez podobne skusenosti s labeo frenatus albin. voci svojmu druhu relativne neskodna ale voci inym rybkam, v mojom pripade mrenkam dost agresivna. nakoniec som ich musela dat prec.
Obrázok používateľa
ewyk
 
Príspevky: 27
Založený: 02 Okt 2006 18:58 pm
Bydlisko: puchov

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod Tono Lackovič » 12 Nov 2006 21:14 pm

Chcel by som prispiet mojim poznatkom
zakladom dobrych medzirybnich vztahov je velkost akvaria
mam 540l akvarium a krasne vidim aky je to rozdiel oproti 100 a 54l akvariam co mam tiez.
ryby su k sebe agresivne len medzidruhovo a ak si zasahuju do teritorii pocas strazenia potomstva alebo ikier... :wink:
Obrázok používateľa
Tono Lackovič
 
Príspevky: 156
Obrázky: 5
Založený: 18 Máj 2005 18:58 pm
Bydlisko: Veľká Lomnica, okes Kežmarok

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod martin_s » 12 Nov 2006 21:21 pm

Tono suhlasim s tebou. Cim maju rybky väcsi priestor, tym menej moze dochadzat k ich stretu a tym padom aj prejavom agresivity.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod ivanN » 12 Nov 2006 21:35 pm

viete mi poradiť ohladne crossocheilus siamensis ( dufam som to napisal spravne :wink: ) SAE, dal som ich do spoločenského akva. 200lit. mam tam mrenky, dva skalare, prisavnika a dva mecune. nemoze to narobit nejaký problem?
Obrázok používateľa
ivanN
 
Príspevky: 88
Obrázky: 4
Založený: 06 Nov 2006 20:56 pm
Bydlisko: bratislava

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod Tono Lackovič » 12 Nov 2006 22:49 pm

Podla mna by to nemal byt problem,Sae su skvele rybky od nikoho nic nechcu a v mojom akvariu na nich neutocia ani skalare ani ostrieze
Obrázok používateľa
Tono Lackovič
 
Príspevky: 156
Obrázky: 5
Založený: 18 Máj 2005 18:58 pm
Bydlisko: Veľká Lomnica, okes Kežmarok

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod dracula » 13 Nov 2006 12:21 pm

ivanN napísal:viete mi poradiť ohladne crossocheilus siamensis ( dufam som to napisal spravne :wink: ) SAE, dal som ich do spoločenského akva. 200lit. mam tam mrenky, dva skalare, prisavnika a dva mecune. nemoze to narobit nejaký problem?


to by malo byť max v poho...keď som dával do mojho akva dve SAE mal som o ne strach aby jeden z mojich agresívnych samcov gurám nejak neutláčal tieto inak skvelé rybky. Zo začiatku sa snažil zapárať, ale SAE je rýchla jak smrť.....po dvoch-troch dňoch ho to prestalo baviť bo zistil že nemá šancu :wink: a už si nažívajú takto spolu skoro pol roka 8)
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod ivanN » 13 Nov 2006 12:30 pm

a ešte by som sa chcel opýtať ako je to skrevetkami, možem ich mať v spoločenskom akva? prip. ake podmienky potrebujú... ph,teplotu a tak...
Obrázok používateľa
ivanN
 
Príspevky: 88
Obrázky: 4
Založený: 06 Nov 2006 20:56 pm
Bydlisko: bratislava

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod dracula » 13 Nov 2006 12:50 pm

ivanN napísal:a ešte by som sa chcel opýtať ako je to skrevetkami, možem ich mať v spoločenskom akva? prip. ake podmienky potrebujú... ph,teplotu a tak...


to dost záleží od rýb.......či s nimi budú krevetky vychádzať......ja napr. nemám problém s kombináciou krevetky - platy...ale najlepšie bude keď sa ozvú tí ktorí majú skúsenosti s inými kombináciami....a čo sa týka podmienok pre krevetky..myslím že to tu je dosť obsiahlo obkecávané v téme o krevetkách :wink:
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod martin_s » 13 Nov 2006 13:57 pm

Ja mam krevetky v spolocenskom akva, s mecunmi, gupkami, bojovnicou, molly. Vychadzali bez problemov, ale ked pribudla botia macracantha tak sa mi zdal mierny ubytok, ale uz je to v poho po tom co som botii zacal servirovat aj slimakov, ktore v akva neboli a na ktorych si pochutnava.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod lausko » 13 Nov 2006 14:31 pm

Ja mam labeo bicolor spolocne s 2 krevetkami, na ne neutoci ani ziadny prejav agresivity. Vsimol som ze utoci len na zivorodky mecune a black molly.
Obrázok používateľa
lausko
 
Príspevky: 9
Obrázky: 12
Založený: 02 Nov 2005 19:58 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod luboss14 » 13 Nov 2006 16:22 pm

Mal som krevetky spolu s platami pestrými v akva ,spočiatku bolo všetko v poriadku no po dovolenke uiž nebola ani jedna živá,a to moj znami chodil krmiť ryby !
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod Astrid » 14 Nov 2006 11:43 am

luboss14 napísal:Mal som krevetky spolu s platami pestrými v akva ,spočiatku bolo všetko v poriadku no po dovolenke uiž nebola ani jedna živá,a to moj znami chodil krmiť ryby !


Ak ozaj vsetky posli, tak by som skor povedala, ze tam bol iny problem pocas tvojej nepritomnosti.. Nebolo to v lete? Potom je mozna zvysena teplota... alebo ten znamy bol neakvarista a prekrmoval -> zvysena hladina dusicnanov a .... celkovo krevetky su myslim citlivejsie na rozne zmeny podmienok ako obycajne zivorodky...

Inak teda dost pochybujem o tom, ze by si na dospelych krevetkach nejake platy pochutnali...
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod ivanN » 22 Nov 2006 11:37 am

viete mi poradiť ako je to s prísavkou thajskou? ako sa znáša s ostatnými rybami napr. skaláre, mrenky, platy? dik 8)
Obrázok používateľa
ivanN
 
Príspevky: 88
Obrázky: 4
Založený: 06 Nov 2006 20:56 pm
Bydlisko: bratislava

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod wigy » 22 Nov 2006 23:30 pm

mno mna by zaujimalo ci by som mohol dat k zavojnatkam cinskym(karasom) nejaky druh krevetiek a ako by to malo vyzerat medzi prisavnikmi a zavojnatkami,mne ich totiz jeden prisavnik stale napada
wigy
 
Príspevky: 7
Založený: 22 Nov 2006 23:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod mig07 » 23 Nov 2006 00:54 am

u mna Labeo bicolor (300l akva 4ks 12-15cm) sa nahanali ked niektorý zaplával niektorému do "teritoria". Voči ostatným rybkam je naladový. Niektoré dni si nič nevšímal a zase niektorý den mi nahanal akary hnedé. :-(
Prísavku thajskú mám medzi terčovcami a su v pohode voči všetkym. Ked povyrostnu tak ich dám tlamovcom.
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod ACAB » 23 Nov 2006 13:00 pm

Tak to hej, labea zvyknu byt agresivne medziteritorialne. Len je skoda, ze su aj proti inym druhom ryb. Ja akurat uvazujem, ze by som spravil len akva s labeami.
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod Andisko » 23 Nov 2006 14:33 pm

Ja som pokusne dal jednu neocaridinu denticulatu(cca 1.5-2cm) do spolocenskeho akva 60l , kde su aj apistogrammy cacadu(1xsamec, 2 samice). Cakal som rychly koniec ...........aj som si myslel ze sa to nedobre skoncilo ale po dvoch tyzdnoch pri vymene vody som ju nasiel zivu . Supol som tam este jednu a teraz sa bez problemov promenaduju na hladine a apistaky si ich ani nevsimaju. :D
Obrázok používateľa
Andisko
 
Príspevky: 42
Obrázky: 20
Založený: 12 Máj 2005 11:18 am
Bydlisko: Bratislava

Re: " Medzirybné vzťahy "

Odoslaťod ACAB » 23 Nov 2006 18:58 pm

No tak asi sa dobre skryla :o
Oni su totizto majstri v skryvani :roll:
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.