skodi prievan rybkám?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

skodi prievan rybkám?

Odoslaťod kustro » 24 Nov 2006 19:31 pm

chcel by som sa vas opytat ci moze prievan nejako negatívne vplývať na rybky.chcel by som ho umiestniť bližšie k oknu,ale do tmaveho kúta kde nesvieti priame slnko.
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Reklama

Re: skodi prievan rybkám?

Odoslaťod Richard Tokušev » 24 Nov 2006 19:42 pm

Neviem si predstaviť ako. V istých prípadoch a to bez krycieho skla môže škodiť labyrintkám, či iným rybám s prídavným dýchacím ústrojenstvom. Záleží to aj od veľkosti akvária, v ktorom sa môže v krátkom čase podstatne znížiť teplota vody.
Richard Tokušev
 

Re: skodi prievan rybkám?

Odoslaťod kustro » 24 Nov 2006 20:04 pm

mam len skalare a tetry,tak asi v pohode.akva je cca 60litrov.myslel som skor ci nema vyrazny vplyv na vykyvy teplot v akva.ale vdaka za nazor
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Re: skodi prievan rybkám?

Odoslaťod Raviolka » 24 Nov 2006 21:39 pm

Skaláry v 60 l akváriu mi moc v pohodě nepřipadá :? Jinak průvan v létě pomůže ochlazovat akvárium a v zimě taky tak, ale to už je potom nepříjemné, protože topítko bude častěji zapnuté. Ale nejsem si jistá - to máte v bytě průvan? Občasné vyvětrání nevadí (ale pozor na už zmíněné labyrintky).
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: skodi prievan rybkám?

Odoslaťod kustro » 25 Nov 2006 21:25 pm

ja viem ze tym skalarom je to malo aj ked uz mali par krat male tak sa im mozno paci alebo su velmi do seba zalubene.uz sa ale pokukavam po vacsom akva.v lete je prievan stale:) cital som v knizke ze nemalo by sa davat ku oknu kvoli priamemu slnecnemu svetlu a prievanu,no a to sa mi nezdalo tak sa radsej pytam.ale ako to tak vyzera je to ok.
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Re: skodi prievan rybkám?

Odoslaťod mig07 » 26 Nov 2006 00:18 am

No ja si myslím že v knižke písali aby nebolo pri okne kvôli tvorbe rias a prievan si myslím nevadí rybkám, len sa ti zapína častejšie ohrievač.

Leda že by si mal tie "lietajúce" rybky. :lol:
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.