problem s pozadim/cistenie



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

problem s pozadim/cistenie

Odoslaťod mattscott » 24 Nov 2006 23:46 pm

Zdravim vsetkych skusenych.

Idem rovno k veci: Kvoli nenormalnemu semestru v skole som kvalitne zanedbal akvarium a co je najhorsie mal som v nom aj pozadie - normalnu kvalitku (skorepinu - po cesky) - take to co sa da kupit a 100x50 stalo okolo 3000sk. No a toto zanedbane akvarko - chudence ryby - chytilo tu hnusnu riasu - na skle sa vytvorili take tie hnusne zelene bodky co ide zoskrabat napr ziletkou, prip. drsnou stranou spongie. No len je problem ze mi zozelenelo aj to pozadie. A kedze je dost drazkovane dostala sa riasa pekne vsade aj na horsie dostupne miesta. Ja potrebujem radu ako sa tej sra.ky zbavit... Jar, Pur nefunguje - snazim sa zubnou kefkou ale teda nic moc. Potreboval by som nieco agresivne asi ale co neznici to pozadie, lebo predpokladam ze aj to asi bude farbene... neviem z akeho materialu to vyrabaju len viem ze zadok je zierny a predok "bol" imitaciou nejakej hnedej skaly...
Poradte prosim, budem vdacny
mattscott
 
Príspevky: 66
Obrázky: 11
Založený: 24 Nov 2006 22:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: problem s pozadim

Odoslaťod martin111 » 25 Nov 2006 11:23 am

ja cistim zo savom toto http://www.akvashop.sk/product_info.php ... cts_id=961

vlozim do vedra dam savo + voda 1:1 pockam 10 minut a je to ako uplne nove a byva na tom zelena ,stetinkova riasa a nieco ako vodny kamen je to uplne spinave asi raz za pol roka to tymto sposobom vycistim .Takze skus toto urcite ti to neposkodi farbu a vycisti ti to na 100%
Obrázok používateľa
martin111
 
Príspevky: 23
Obrázky: 7
Založený: 31 Okt 2005 22:34 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: problem s pozadim/cistenie

Odoslaťod mattscott » 25 Nov 2006 14:07 pm

Dik toto si fakt cenim
mattscott
 
Príspevky: 66
Obrázky: 11
Založený: 24 Nov 2006 22:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: problem s pozadim/cistenie

Odoslaťod janko » 26 Nov 2006 03:03 am

mattscott napísal:Dik toto si fakt cenim



No s tým savom je to fajn , iba to treba dobre prepláchnuť!
Možno schodnejšia varianta by bola soľ a voda, že s kefkou na zuby a soľou by to šlo horšie , ale zostalo by tam len nutné minimum , slúžiace ako kolorit, by to v akvarku nebolo až moc umelé!!
Aleboby to požrali prísavníky , prísavky thajské , slimáci.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: problem s pozadim/cistenie

Odoslaťod mattscott » 26 Nov 2006 04:52 am

Vies co, zacal som to asi pred piatimi dnami cistit vo vani. Zubna kefka a rozne saponaty na to. Musel som riadne makat aby som z toho dostal aspon nieco. Nehovoriac o tom ze to ma rozmer 100x 45. Z tej vane mi to vsak matka vyhodila na balkon lebo, ze to strasne smrdi. (Samozrejme ved riasa smrdi ne?) tak teraz sa chystam na dalsie pokusy. Skoda ze kvoli skole nemam moc casu. Rozmyslal som nad tym savom plus voda 1:1. To dufam ze savo nebude moc drahe. Lebo pri tom riedeni budem potrebovat toho hodne, aby som to cele ponoril. Budem to musiet premysliet - ale hold to mam za to ze som to necal kysnut v tej vode pol roka
mattscott
 
Príspevky: 66
Obrázky: 11
Založený: 24 Nov 2006 22:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: problem s pozadim/cistenie

Odoslaťod martin111 » 26 Nov 2006 11:59 am

ak ti je savo drahe (inak asi 50 ) tak mozes riedit viacej z vodou ale potom je cistenie dlhsie takze daj menej sava a viac cakaj , ale cistenie savom ma vyhodu oproti zubnej kefke take ze staci namocit a potom len oplachnut vsetko zide same
Obrázok používateľa
martin111
 
Príspevky: 23
Obrázky: 7
Založený: 31 Okt 2005 22:34 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: problem s pozadim/cistenie

Odoslaťod mattscott » 26 Nov 2006 16:35 pm

nie nie, ziadne drahe, keby som nebol furt v praci a mimo uz mam sava plnu vanu, chcem ho predat tak musi byt ciste ako povodne. Ale dik za rady!!!
mattscott
 
Príspevky: 66
Obrázky: 11
Založený: 24 Nov 2006 22:27 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.