čierny páchnuci štrk



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

čierny páchnuci štrk

Odoslaťod lubosh » 27 Nov 2006 12:51 pm

Prosím o radu
Potreboval som sa v zanedbanom akváriu zbaviť premnožených slimákov, rôznych rias a sinice. Všetok štrk bol inak čistý a nezapáchal. Po dôkladnom premytí a prevarení štrku aj kameňov som znovu založil celé akvárium. Slimákov aj rias som sa zbavil, ale vyskytol sa iný problém. Pri odkalovaní dna som na niektorých miestach narazil na čiermo sfarbený a silne zapáchajúci štrk. Viete mi poradiť čo to mohlo spôsobiť a ako to odstrániť ? Samotná voda inak nepáchne, ryby sú v pohode aj rastliny rastú normálne.
lubosh
 
Príspevky: 2
Založený: 27 Nov 2006 11:58 am

Reklama

Re: čierny páchnuci štrk

Odoslaťod ACAB » 27 Nov 2006 15:32 pm

A jak dlho mas zalozene to akva ?
Ono to zvyknie niekedy mat taku farbu a smrdet ked Ti odumru korene rastlin. Ale to asi nebude Tvoj pripad.
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: čierny páchnuci štrk

Odoslaťod xDodox » 27 Nov 2006 15:36 pm

Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: čierny páchnuci štrk

Odoslaťod lubosh » 28 Nov 2006 07:00 am

ACAB napísal:A jak dlho mas zalozene to akva ?


Bude to nejakých 5 mesiacov. Ale ten štrk som si všimol možno už po mesiaci od založenia. Čakal som či sa to nevyrieši samo. Od tých starých koreňov to určite nebude, rastliny v tých miestach prakticky ani neboli, skôr sú tam kúsky bridlice na sformovanie dna, ale tie tam boli aj pred tým. Skúsim v tých miestach častejšie odkalovať a viac do hĺbky.
lubosh
 
Príspevky: 2
Založený: 27 Nov 2006 11:58 am

Re: čierny páchnuci štrk

Odoslaťod ACAB » 28 Nov 2006 21:34 pm

No skus, mozno to pomoze. Ale ako vravia, ani ja by som si s tym dako nelamal hlavu :)
Ale to zas zavisi na tom ako komu to vadi..
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.