Pomoc pri výbere rybiek



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Poradíte prosím jakou rybku?

Odoslaťod sesty » 12 Júl 2005 09:07 am

Hm taky pěkná ale u ní jsem se dočetl: chovat s většími rybkami nebo něco takového.

Ještě jsem našel tuto: Thorichthys meeki měl by to být Kančík červenohrdlý o něm také čtu, že je mírumilovný a stejně jako Akara Hnědá jde do společenského akvária s menšími druhy ryb.

Tak to zatím vypadá na jednu z těchto dvou rybiček.
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Reklama

Re: Poradíte prosím jakou rybku?

Odoslaťod Raviolka » 12 Júl 2005 13:37 pm

Americké cichlidy jsou nádherné, docela tě chápu :D Na druhou stranu jsou to často majestátné a klidné ryby, moc mi k neonkám nesedí. To platí i pro akaru hnědou - narozdíl od kančíka červenohrdlého zaručeně neryje ve dně a je opravdu mírumilovná, ale nepotrpí si na divoké spolubydlící. (Netvrdím, že kančík bude bagrovat a ohrožovat ostatní, ale někteří jedinci to prostě dělají.) Potom bývá plachá a často se schovává. Ve 120l asi nedoroste své maximální velikosti. Těžko říct, ryba je to krásná a do tvé představy by zapadala... vážně tam musíš mít i neónky?! :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Poradíte prosím jakou rybku?

Odoslaťod sesty » 12 Júl 2005 15:48 pm

Mno, nemusí :) jak jsem psal na úvod, jsem ochoten slevovat z nároků. Nepatřím mezi ty co mají to co chtejí na úkor pohodlí a spokojenosti rybí osádky. Já prostě chci spokojené rybičky.

Takže se zeptám, jak o kančíkovi tak hlavně o akaře jsem četl že snášejí dobře společenství menších rybiček, čož se mi líbilo, ale budu rád když se to upřesní. Je to částečně nadnesené? Nebo co by se dalo považovat za termín menší rybky? Nejaký den již serfuji po internetu a hledám vše možné, ale konkrétní zkušenosti jsou asi nejcenější. :)
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Re: Poradíte prosím jakou rybku?

Odoslaťod Raviolka » 12 Júl 2005 17:55 pm

Já mám akary hnědé a jsou to neskuteční dobráci - ale musím podotknout, že jsem je netestovala s malými rybami. Akary se drží většinu času pohromadě a jsou dost lekavé. Ostatní ryby naprosto ignorují, mezi nimi navzájem občas nějaký ten kousanec padne. Nejmenší ze spoluobyvatel jsou tetry císařské - ty jsou ale oproti neónkám dvojnásobné. Ale nedávno jsem v akváriu objevila jedno mládě teter (cca 2cm)... akary ho nechávají na pokoji.
Mimochodem, kolik takových velkých ryb by sis v tom akváriu představoval? Protože když si ve 120 l představím vzrostlou akaru, tak nejspíš jen 1 pár... a kam se natlačí ostatní ryby až se budou chtít třít... :? Nechci tě vůbec odrazovat, jenom si dobře naplánuj osázení a dekoraci akvária :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Poradíte prosím jakou rybku?

Odoslaťod sesty » 13 Júl 2005 10:39 am

Také jsem přemýšlel jen o jednom páru. Ale do jaké míry mám šanci že mi prodavač vyloví páreček? Četl jsem že rozdíl v pohlaví není zas až tak markantní, zkušené oko jistě pozná, ale známe různé prodavače, že? :x Co by následovalo když by se ke mě dostali dvě samice nebo dva samci? :?:

Také si říkám že do jednoho páru asi půjdu a kdyby to nedělalo dobrotu tak ty neonky někomu daruji a nechám si ty Akary. Začínají se mi líbit čím dál víc. :)

Můžu se zeptat do jaké velikosti můžou vyrůst ve 120l ? Většinou se píše 10cm výjimečně až15 ale u mě možná nedosáhnou ani těch 10.
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Re: Poradíte prosím jakou rybku?

Odoslaťod Raviolka » 13 Júl 2005 11:20 am

Trefit v prodejně pár bude složité, u mladých ryb to prostě dost dobře nejde. Dvě samice nebo samci by nebyl takový problém, akary jsou trochu kousavé, ale nebojují spolu a neterorizují se. Byla by to ale škoda, protože pozorovat je při vodění potomstva je nádhera. Na tvém místě bych koupila třeba 4 ryby a později, až se spárují, dala přebytečné pryč. 10cm by měly dorůst určitě.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Poradíte prosím jakou rybku?

Odoslaťod sesty » 19 Júl 2005 11:02 am

Tak Akaru hnědou již sháním, ale nikde jí nemají, akorát jedna kvaristika mi přislíbila, že mi jí objednají.

Ovšem našel jsem ještě tuto rybku: Archocentrus sajica (Kančík zelenooký)

Je přibližně stejně velký, neměl by být tak plachý dokonce prý dokáže uhájit v době tření teritorium i před většíma rybama, ale viděl jsem ho ve společné nádrži i s neonkami a daniemi. Což netvrdím že je správně, proto se ještě ptám, připadal by také v ůvahu jako Akara? :)
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Re: Poradíte prosím jakou rybku?

Odoslaťod Jožo » 19 Júl 2005 11:14 am

Ahoj. Ja som kupil minuly tyzden do spolocenskeho akva Pelvicachromis pulcher, Ostriezik purpurovy. Je o nom dost napisane tu na fore, pouzi aj google. Mozem ti povedat, prenadherna ryba. Hned sa mi vytvorili dva pariky. Samicky sa nepohnu od svojich samcekov :-)
Okrem toho mam z cichlid Apistogramma cactuoides, no comment. Podla mna dva najkrajsie druhy ryb. Okrem inych samozrejme :-)
Obrázok používateľa
Jožo
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 19 Feb 2005 21:49 pm
Bydlisko: Košice

Re: Čo poviete na tento vyber ryb?

Odoslaťod ruso20 » 23 Aug 2006 16:18 pm

ja mam 60l akva mam tam 5 molinez 2 platy dvoch prisavnikov a 2 tetry zial neviem ich presny nazov a chcel by som dokupit este nejaky ikernate rybky ale neviem ake poradili by ste mi ake,ako sa maju chovat, popripade ako dosiahnut ich rozmnozenie dik nemam moc skusenosti mam akv len pol roka a som este zaciatocnik
ruso20
 
Príspevky: 5
Založený: 13 Aug 2006 17:53 pm

Re: Čo poviete na tento vyber ryb?

Odoslaťod Zralok » 23 Aug 2006 16:44 pm

Ja mam v 100L akve 20ks neoniek,2ks SAE,1ks otocinclus,2ks neocaridina japonica,2ks gubka duhova,2ks botia histronica,2ks prisavnik stitovy,1ks corydas tinidadsky,2ks corydas neviem aky
Obrázok používateľa
Zralok
 
Príspevky: 127
Obrázky: 32
Založený: 20 Jún 2006 17:29 pm
Bydlisko: Kosice

Pomoc vo vybere rybiek

Odoslaťod Nina Bockova » 26 Nov 2006 17:01 pm

Caute vsetci
potrebovala by som od vas pomoc vo vybere Rybiek. :)
Nina Bockova
 
Príspevky: 2
Založený: 26 Nov 2006 16:01 pm

Re: caute

Odoslaťod strbino » 26 Nov 2006 17:05 pm

vtstiznejsi nadpis temy si ani nemohla dat :D
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: caute

Odoslaťod dodek » 26 Nov 2006 17:25 pm

:D:D:D
Obrázok používateľa
dodek
 
Príspevky: 21
Obrázky: 3
Založený: 18 Okt 2006 13:25 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Pomoc vo vybere rybiek

Odoslaťod Raviolka » 26 Nov 2006 17:57 pm

Nina, co vlastně čekáš, že ti poradíme? O rybách je tu nekonečné množství témat - a zdaleka se tu nezmiňují všechny druhy, které jsme si vybrali my. Máme ti radit, jaké ryby se líbí nám? Je to tvoje akvárium... :wink:
Zkus napsat, jak velké akvárium máš a jaké ryby se ti líbí. Potom ti někdo může poradit, jestli sis vybrala dobře, nebo navrhnout nějakou pěknou rybu - ale takhle to asi nepůjde. Já si třeba ráda vybírám pstruhy :-D
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Pomoc vo vybere rybiek

Odoslaťod snake » 26 Nov 2006 19:08 pm

:twisted: :twisted: :twisted:
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: Pomoc vo vybere rybiek

Odoslaťod Nina Bockova » 26 Nov 2006 19:44 pm

mne sa pacja napr. Neonssaimier,Platy waigtail-cerveny,Brillantsalmer,Guppy Noen-modre
Nina Bockova
 
Príspevky: 2
Založený: 26 Nov 2006 16:01 pm

Re: Pomoc vo vybere rybiek

Odoslaťod rooosta » 27 Nov 2006 19:05 pm

Skús radšj presne zadefinovať ktoré by si naozaj chcela, resp. ktoré sa ti páčia a pýtaj sa či sa k sebe hodia...
Určite dostaneš kopec rád a odpovedí :D :D :D
Obrázok používateľa
rooosta
 
Príspevky: 59
Obrázky: 31
Založený: 29 Nov 2005 16:05 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Pomoc vo vybere rybiek

Odoslaťod martin_s » 27 Nov 2006 21:15 pm

A ako raviolka napisala, bolo by dobre upresnit ake mas velke akva. Takto je aj to ci tvoj vyber je dobry ako vestenie z krystalovej gule. Mozes si vybrat ryby ake sa ti pacia, mozu sa k sebe hodit, ale nemusia sa hodit k tvojmu akva ak je pre ne male.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Pomoc vo vybere rybiek

Odoslaťod ACAB » 28 Nov 2006 21:47 pm

A nemusia sa hodit k sebe tie ryby ( agresivita ryb etc. ) .
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc vo vybere rybiek

Odoslaťod pepo311 » 28 Nov 2006 23:58 pm

Kup si cervene,modre a zlte-dufam ze mas 4l gulu a chces tam 20 ryb.
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Pomoc vo vybere rybiek

Odoslaťod skala » 29 Nov 2006 00:12 am

nina, vyber si take co sa ti pacia. potom si ich napis potom sa pytaj.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Pomoc vo vybere rybiek

Odoslaťod emkac » 29 Nov 2006 10:36 am

skala napísal:nina, vyber si take co sa ti pacia. potom si ich napis potom sa pytaj.


a az POTOM ich kup
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Pomoc vo vybere rybiek

Odoslaťod barky » 29 Nov 2006 10:44 am

Ahoj Nina,

sice to uz tu napisalo viac ludi, ale zopakujem to, na to aby ti ktokolvek mohol poradit ohladne vyberu akvariovych ryb, potrebujeme aby si nam napisala aj nejake dalsie informacie ohladne tvojich zamerov. Pomohli by nam napriklad informacie typu - ake velke je akvarium, ako budes mat riesenu filtraciu, osvetlenie, ci sa ti paci akvarium s rastlinami alebo naopak bez rastlin, ci to ma byt akvarium okrasne alebo napriklad odchovne, ci by si radsej chcela viac mensich rybiek alebo menej vacsich a podobne. Cize skus tu otazku polozit este raz ale pridaj aj nejake tvoje predstavy...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

ake rybycky

Odoslaťod zulu » 03 Jan 2008 09:44 am

Doteraz som mala 20l akvarium s troma teleskopkami, kupila som ale vacsie, 63l. Som uplny zaciatocnik, tak vas chcem poprosit s pomocou, ake rybky sa k tym mojim hodia, kolko ich tam mozem mat a aka teplota ma byt nastavena pre ne na vyhrievatku. dakujem
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.