Čerpadlo



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Čerpadlo

Odoslaťod mig07 » 30 Nov 2006 15:46 pm

Budem robiť 2 vonkajšie filtre o objeme cca 200 l na 3100 akva. Potreboval by som poradit čerpadla ktore, mi budu tahat vodu z akva do filtra. Z filra to pojde samospádom. Výkon filtra od 1000 l/hod. Prosím poradte s takýmito filtrami nemám žiadne skúsenosti.

A ešte by som potreboval vediet akej velkosti by som potreboval priemer prepadu aby to stíhalo odtekat.
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: Čerpadlo

Odoslaťod Roman » 30 Nov 2006 15:49 pm

v prvom rade by som dal filtre pod akvarko a vodu do nich bral z hladiny. Budes mat na akva krasne cistu hladinu bez povlaku

neuvadzas prevysenie, ktore potrebujes vytlacit
vykon cerpadla od toho dost zavisi
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Čerpadlo

Odoslaťod mig07 » 30 Nov 2006 16:27 pm

Neviem neviem chcem to nad akva aby mi v prípade výpadku prudu nepretieklo akvarko. Ono by to určite bolo lepšie pod akva ale nemam s takýmito filtrami skúsenosti. A hlavne nechcem robiť diere do velkeho akva. Nemas nejake fotky ako je filter zapojení, ked je filter dole pod akva ale nie su spravene prepady v akvariu. Viem že sa to nejak dá cez nejaku vonkajšiu nádobku vid: (úplne dole)
http://www.discus.cz/web/index.php?page ... &clanek=52
ale neviem si to predstavit.

Ja osobne by som to dal pod akva ale neviem ako sa to robí.
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: Čerpadlo

Odoslaťod Roman » 30 Nov 2006 16:36 pm

vsetky akvarka mam navrtane 40mm dierami a v zivote som s tym nemal problem. Vysvetli mi prosim ta, ako by ti ohlo akvarko pri vypadku prudu pretiect??? ved hrana diery (prepadu) je vzdy vo vyske hladiny, takze ked vypinas cerpadla, tak hladina v akva klesne cca o 2mm (to je vyska toho vodopadu na hrane)

ak vsak nechces vrtat , existuju zavesne prepady napr od fy Tunze , cena je vsak okolo 100eur a potrebuju pravidelne odvzdusnovanie

pozri si sekciu morska akvaristika, tam to bolo preberane aspon 3x , nechce sa mi to opisovat dookola
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.