Kedy zacat hnojit?



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Kedy zacat hnojit?

Odoslaťod Sorrymate » 30 Nov 2006 20:03 pm

Ahoj, potreboval by som radu. Zacal som experimentovat s PMDD a teraz zakladam nove akva. Neviem kedy je vhodne zacat hnojit. Ak ma s tym niekto skusenosti, budem velmi rad, ked mi poradi. Hladal som odpoved v starsich prispevkoch, ale nemal som stastie. Vopred dik.
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Reklama

Re: Kedy zacat hnojit?

Odoslaťod redskorpion » 30 Nov 2006 21:45 pm

akoze kedy??? rano?? na obed?? vecer?? ak myslis cas tak je to asi jedno ale skor by som to daval rano...aby mali vyzivu po cely den...

a ina odpoved na tvoju otazku..
treba zacat hnojit vtedy ked rastlinam nieco chyba..trebarz zelezo,fosfor a ine.. ale to uz musis zistit pomocou testov co ti chyba..

asi som ti vystizne odpovedal..ak nie tak napis konkretne co potrebujes.
:wink:
redskorpion
 
Príspevky: 115
Obrázky: 40
Založený: 29 Jan 2006 01:16 am
Bydlisko: NR

Re: Kedy zacat hnojit?

Odoslaťod redw » 30 Nov 2006 22:12 pm

Nie on to myslel tak že kolko dni - týždnov ma počkať lebo ma nove akvarium. V jednej príručke som vyčítal že tak 2týždne po vysadeni ale to je len taka rada ........
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kedy zacat hnojit?

Odoslaťod XP » 01 Dec 2006 03:26 am

Hnojit zacni len vtedy , ked zistis testami ze ti chyba nieco, ...nieco teda niektory z hlavnych prvkov ovplyvnujucich rast rastlin...teda Fe , P, CO2, NO2, NO3, a podla potreby (ak je nizko hladina v akvarijnej vode ) podla toho pridaj adekvatne mnoztvo hnojiva tak, aby si dosiahol optimalne paramtre vody.
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Kedy zacat hnojit?

Odoslaťod Sorrymate » 01 Dec 2006 09:53 am

Dik za odpovede, myslel som to tak ako to redw pochopil. Samozrejme, ze budem pridavat jednotlive zlozky podla potreby a testov, ale chcel som vediet, ci sa neodporuca pri novozalozenom akva pockat nejaky cas s hnojenim, pokial nenastane urcita rovnovaha v akva a pokial sa rastliny nezakorenia a pod. Bol by som nerad, aby som vyzivoval hned na zaciatku riasy a nie rastliny. Este raz dik za odpovede.
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Kedy zacat hnojit?

Odoslaťod orcan » 01 Dec 2006 10:00 am

ano,spravne je pockat 2-3 tyzdne.to je doba,za ktoru sa eventualne prejavi nedostatok prvkov a rastliny uz budu adaptovane na submerzny zivot.
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Kedy zacat hnojit?

Odoslaťod Sorrymate » 01 Dec 2006 10:15 am

Dik orcan, pomohol...
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Kedy zacat hnojit?

Odoslaťod jzamko » 01 Dec 2006 11:00 am

s tým hnojením samozrejme súhlasím, je potrebné pridávať, ak čosi chýba, no z mojich skúseností viem, že tak ako on, keď zariadzuje akva, pomohlo by mu na začiatok hnojivo už do substrátu, pre lepší štart rastlín, alebo sa mýlim?
Obrázok používateľa
jzamko
 
Príspevky: 120
Obrázky: 5
Založený: 02 Nov 2006 17:58 pm
Bydlisko: Poprad


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 3 hostí.