Basiho mini akva po prerabke



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod basi » 06 Okt 2006 11:20 am

Obrázok

Obrázok

d34xš19xv24, 15L, osvetlenie 2x NARVA 9W cool white, filter vlastná výroba, PMDD+CO2set, rastlinky: Hemiathus Callitrochoides, Monosolenium tenerum, Monosolenium tenerum.
Osadenstvo: Boraras urophthalmoides, cca. 30-40ks neocaridiny, 2ks Caridiny japonici

Takže som sa aj ja stal majitelom HC, tak som musel kvôli tomu prerobiť cele akva aby spravne HC vynikol. Dúfam že sa mu bude dariť a pekne sa rozrastie.
Naposledy upravil basi dňa 06 Okt 2006 13:53 pm, celkovo upravené 1 krát.
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod nanuska » 06 Okt 2006 11:56 am

::zatial to vyzera nadejne,... budem drzat palceky :lol:
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod AQVA » 06 Okt 2006 12:01 pm

to vyzera ako keby malo aspon 100L
Inac pekne.Ked tam das este niejake rasltlinky kobercoveho tipu tak to bude super
Obrázok používateľa
AQVA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2006 18:55 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod nanuska » 06 Okt 2006 12:15 pm

::podla mna nie,... ked tam bude rozrasteny len HC tak to bude vyzerat lepsie ako keby tam bolo viacej kobercovych rastlin.
mozno popripade len dozadu a medzi kamene nejaky pas vytvoreny eleocharisom
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod basi » 06 Okt 2006 12:36 pm

to AQVA: ..rastlinka HC kobercoviteho typu tam je nasadená od včera, viac
druhov tam nechcem dávať lebo sa medzi sebou popletú a to nechcem.

to nanuska: bojím sa tam dať nejaké iné rastlinky, raz som sa už prerátal a aj preto bola táto prerábka, pred pár mesiacmi som tam fukol sagitariu subulatu a už som sa jej nevedel zbaviť, strašne rýchlo sa rozrástla a vytlačila mi glossu o čo som vôbec na začiatku nemal záujem.
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod Patrox » 06 Okt 2006 12:51 pm

Neni moc hrubý ten štrk na HC ? Inak zatial to vyzerá nádejne :wink:
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod basi » 06 Okt 2006 13:52 pm

Patrox napísal:Neni moc hrubý ten štrk na HC ? Inak zatial to vyzerá nádejne :wink:


zrnitosť 2mm, myslím že by nemal byť problem, ked to niekto dáva do AC ten je podstatne hrubší
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod mika2 » 06 Okt 2006 15:15 pm

basi napísal:..bojím sa tam dať nejaké iné rastlinky, raz som sa už prerátal a aj preto bola táto prerábka, pred pár mesiacmi som tam fukol sagitariu subulatu a už som sa jej nevedel zbaviť, strašne rýchlo sa rozrástla a vytlačila mi glossu o čo som vôbec na začiatku nemal záujem.

presne,tiez som mal v mini sagittariu a musel som ju vykmasat,lebo to je ako burina.teraz tam mam glossu,hemianthus ale ten vysoky micranthemoides a eleocharis-a toho sa zacinam bat,lebo uz sa divoko zacina sirit po akvarku.mate niekto skusenost s eleocharisom v tak malom akva??30*20*20
Obrázok používateľa
mika2
 
Príspevky: 21
Obrázky: 43
Založený: 18 Nov 2005 01:24 am
Bydlisko: BA petrzalocka

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod jano_i » 06 Okt 2006 17:44 pm

Takyto filter chystam do mojich 12l. Ake je tam cerpadielko, ako si spokojny s tymto "kompletom"?
Obrázok používateľa
jano_i
 
Príspevky: 210
Obrázky: 40
Založený: 04 Feb 2006 14:12 pm
Bydlisko: Senne City

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod basi » 06 Okt 2006 22:24 pm

jano_i napísal:Takyto filter chystam do mojich 12l. Ake je tam cerpadielko, ako si spokojny s tymto "kompletom"?


vstavaný filter je super v týchto menších akva, v priestore pre ryby a rastlinky nič nezavadzia, môžeš sa naplno realizovať bez toho aby si rozmýšlal kam dáš filter, CO2 difuzor, permanentný co2 test..atd.
Výhoda je aj v čistení filtra, filtračné náplne preperiem raz za pol roka, mini čerpadlo mám pustené na minimum.
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod basi » 07 Okt 2006 15:33 pm

ešte by mi mohli páni moderatori vysvetliť prečo mi zmizla moja foto akva z verejneho albumu!...taky Dade tam šupuje fotku za fotkou a ja čo tam dám jednu foto raz pol roka tak ju zmažete....divné spôsoby, asi vám Dade zaplatil poplatok za prednostne a neobmedzene pridavanie fotiek do verejneho albumu...
Dakujem za podporu a motiváciu páni moderatori akvaristi!!!
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod jano_i » 07 Okt 2006 16:19 pm

basi napísal:ešte by mi mohli páni moderatori vysvetliť prečo mi zmizla moja foto akva z verejneho albumu!...taky Dade tam šupuje fotku za fotkou a ja čo tam dám jednu foto raz pol roka tak ju zmažete....divné spôsoby, asi vám Dade zaplatil poplatok za prednostne a neobmedzene pridavanie fotiek do verejneho albumu...
Dakujem za podporu a motiváciu páni moderatori akvaristi!!!

Trochu cudne, ale neboj, na kazdeho raz dojde :wink:
Obrázok používateľa
jano_i
 
Príspevky: 210
Obrázky: 40
Založený: 04 Feb 2006 14:12 pm
Bydlisko: Senne City

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod basi » 02 Nov 2006 10:18 am

Obrázok

Takže zhruba po mesiaci to vyzerá takto.....troška sa mi zosunul štrk, plánujem to opraviť na pôvodné, ináč sa to pekne rozrastá okrem HC, myslel som že HC bude rýchlejšie rásť..:-(
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod marlo » 02 Nov 2006 18:33 pm

jano_i napísal:
basi napísal:ešte by mi mohli páni moderatori vysvetliť prečo mi zmizla moja foto akva z verejneho albumu!...taky Dade tam šupuje fotku za fotkou a ja čo tam dám jednu foto raz pol roka tak ju zmažete....divné spôsoby, asi vám Dade zaplatil poplatok za prednostne a neobmedzene pridavanie fotiek do verejneho albumu...
Dakujem za podporu a motiváciu páni moderatori akvaristi!!!

Trochu cudne, ale neboj, na kazdeho raz dojde :wink:



Az teraz som si vsimol tento prispevok.... ale to naozaj neviem o com hovoris ..?
Mas povodny link na ten obrazok..? ak ano zasli mi ho SS ....
Moderatori zvyknu upozornit pri mazani alebo premiestnovani obrazkov,prispevkov...tak mi to je naozaj zahada.

Ak mozes tak ho pridaj este raz..
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod redw » 02 Nov 2006 18:51 pm

basi napísal:ešte by mi mohli páni moderatori vysvetliť prečo mi zmizla moja foto akva z verejneho albumu!...taky Dade tam šupuje fotku za fotkou a ja čo tam dám jednu foto raz pol roka tak ju zmažete....divné spôsoby, asi vám Dade zaplatil poplatok za prednostne a neobmedzene pridavanie fotiek do verejneho albumu...
Dakujem za podporu a motiváciu páni moderatori akvaristi!!!


Vieš to mohla byť náhoda, internetovy škriatok či niečo take,iste ti ju nevymazal moderátor naschvál, tak nemusíš hned zúriť na nich :wink:

ps. to akva vyzera celkom zaujimavo :roll:
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod strbino » 02 Nov 2006 19:17 pm

a s riasou nemas problem?
to pozadie sa mi strásne lubi, a to s tym hc, nie si jediny kto cakal ze bude rast rychlejsie :)
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod virus31 » 02 Nov 2006 19:23 pm

basi napísal:Takže zhruba po mesiaci to vyzerá takto.....troška sa mi zosunul štrk, plánujem to opraviť na pôvodné, ináč sa to pekne rozrastá okrem HC, myslel som že HC bude rýchlejšie rásť..:-(



layout vypada zajimave a volba kamenu a rostlin je ok az po druhy, ktere nejsou zas tak jednoduche na pestovani.. v pripade mini bych se spis zdrzel u lowtech veci (mech-i jako travnik misto HC, anubias, pripadne eleocharis, bolbitis)..

btw, nemas tam problem s rasou?

jinak, mas naslapnuto .)
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod Kubo » 02 Nov 2006 20:21 pm

Zajtra uz budem mam dorieseny cely kryt aj novu elektraren a skusim svietit viac potom vam poviem ako nato reaguje HC.Momentalne sietim 230W na 530l a rastie zda sa mi v pohode. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod atiles » 02 Nov 2006 22:21 pm

k HC treba v prvom rade trpezlivosť, v mojom mini trvalo dva mesiace kým vôbec vymenil emerzné listy, a čo som sa našpekuloval nad tvrdosťou vody, prešiel som dvakrát sinicou, raz štetinkovu riasou,mám doma zbierku žiariviek a lámp na písací stôl, ale už je ho 5 x toľko ako som ho kúpil.(jeden košik) zatiaľ sa mu darí. klop, klop,
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod basi » 02 Nov 2006 23:10 pm

to Marlo: kašli na to, už som na to aj zabudol, proste som pridal foto do verejneho albumu, aby ho bolo vidno hned na uvodnej stranke a zrazu do pol hodiny tam nebola, tak neviem kto sa s tým vtedy hral.

to redw: vtedy to tak vyzeralo a nakoniec mám odbornosť na IT odvetvie, takže viem kto môže/nemôže robiť zásahy do web stranok, ak to ovšem nie je hacker.

to strbino: nie s riasou nemám problém, len na hladine mám zelený povlak, vždy ked ho odstránim tak po pár dnoch tam je znova, pripisujem to ale intenzite svetla, lebo svietim 18W/15L.

to virus31: dik za pochvalu, ale od toho HC ma neodhovoríš, velmi sa mi páči koberček z neho, tak sa to pokúsim dotiahnuť do konca

to Kubo: ..no ja svietim 18W/cca. 15L, takže svetla má určite dosť, aj Co2 aj PMDD, pravidelne meriam parametre vody.
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod virus31 » 03 Nov 2006 04:51 am

basi napísal:to virus31: dik za pochvalu, ale od toho HC ma neodhovoríš, velmi sa mi páči koberček z neho, tak sa to pokúsim dotiahnuť do konca


to verim :)
tak at ti to roste
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod basi » 05 Dec 2006 20:14 pm

Obrázok

Tak sa ozývam zase po mesiaci, celkom pekne sa to rozrástlo, okrem HC ..:-((, ale už som spozoroval že aj HC sa už pomaly zviecha.
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod sturm » 06 Dec 2006 09:25 am

čo je to za druh rastliny, ten kríček "trávy" vpravo ? Blyxa japonica ?
sturm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 14
Založený: 25 Sep 2006 22:23 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Basiho mini akva po prerabke

Odoslaťod basi » 06 Dec 2006 09:48 am

sturm napísal:čo je to za druh rastliny, ten kríček "trávy" vpravo ? Blyxa japonica ?


správne je to Blyxa Japonica
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.