Krmenie (granule vs. vlocky)



Všetko okolo akvarijných rýb

Krmenie (granule vs. vlocky)

Odoslaťod Spectre » 13 Sep 2003 19:13 pm

Dnes som kupil nove krmivo "Nutrafin max". Presiel som od vlociek, ktore som doteraz vyhradne pouzivam k granulam. Mam male akvarko s Neonkami a Mecunmi Mexickymi. Problem je v tom, ze aj ked granuly su male (1mm), rybky ich akosi nevedia zozrat, aj ked sa moc snazia. Pritom na obale je pisane, ze sa jedna o univerzalne krmivo. V obchode tvrdili, ze s tym nemaju problemy ani najmensie rybky. Ako je najlepsie adaptovat rybky na novy druh potravy???
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Krmenie (granule vs. vlocky)

Odoslaťod jojko » 13 Sep 2003 21:09 pm

asi budu kusok vecsie, hmm skus ich namocit pred krmenim tak na 5 min do vody a potom ich daj do akvaria. vo vode by mali zmeknut a mozno si ryby snimi poradia
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Krmenie (granule vs. vlocky)

Odoslaťod Spectre » 13 Sep 2003 21:57 pm

jojko napísal:asi budu kusok vecsie, hmm skus ich namocit pred krmenim tak na 5 min do vody a potom ich daj do akvaria. vo vode by mali zmeknut a mozno si ryby snimi poradia


No, myslim, ze oni sa v akvarku rozmocili dost. U neoniek to bola celkom sranda, pretoze ked chytali vlocky na hladine a potom s nimi v tlamke plavali, pripominalo to trochu, ako ked mravce odrobinky :) Mecune s nimi ale mali trochu problemy, chvilu s nimi "zapasili". Samozrejme, v konecnom dosledku sa trochu najedli, avsak boli z toho trochu mimo - jednoducho tym nikdy krmene neboli. Je to nieco ine, ako Skalare, ktore mame v robote - tie by taku vlocku hned zhltli :D

Kedze aj vlocky, ktore som predtym mal boli Nutrafin a mali rovnake zlozenie, potrava rybiek sa prakticky nezmenila, iba ta konzistencia.

Rozmyslal som, ci by sa nedali prisposobit tak, ze by som ich krmil po urcitu dobu zmesou (trochu vlociek + trochu granuliek) s tym, ze pocet granuliek by som postupne zvysoval. Ono, tych vlociek je tam tak na dne, takze tie zbytky musim dajako zuzitkovat.
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krmenie (granule vs. vlocky)

Odoslaťod jojko » 13 Sep 2003 22:04 pm

je dobre mat na dne dake sumceky alebo prisavnikov ty popadane krmivo pekne spapkaju. vyhnes sa tym zbytocnym zakalom vody....
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Krmenie (granule vs. vlocky)

Odoslaťod salik » 14 Sep 2003 01:05 am

a ktore je to krmivo? (http://www.hagen.com/usa/aquatic/nutrafinmax/tropical.cfm)
ja im davam s marlom Hikari Micro pellets (http://hikari.zde.cz) a to neonky zeru bez problemov (nie len neonky), nic lepsie som este nemal

No, myslim, ze oni sa v akvarku rozmocili dost. U neoniek to bola celkom sranda, pretoze ked chytali vlocky na hladine a potom s nimi v tlamke plavali, pripominalo to trochu, ako ked mravce odrobinky

bude to pre ne velke :idea:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Krmenie (granule vs. vlocky)

Odoslaťod angelika » 01 Aug 2009 15:42 pm

ja pouzivam pre rybky toto:

O.S.I. Red Tiny Bits Fine 85g

Je to sice drahsie, ale rybkam to strasne chuti a najedia sa aj pancierniky aj razborky, lebo cast im padne na dno, cast plava.. dokonca aj prisavniky si obcas zobnu.. sice ti moji zeru vsetko, co im pride do cesty

A ucila som ich tak, ze som im nedala par dni jest (viem, krute) a potom, ked boli hladne, tak som dala na hladinu par granuliek a ked som videla, ze to pomaly zeru, tak som dala viac.. a teraz, ked to poznaju, tak musim povedat, ze viac im chutia uz iba patentky.. vlocky ked nemusia, tak nezeru
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.