Kupa rastlin z eshopu



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod XP » 08 Dec 2006 02:13 am

Pekny den vsetkym akvaristkam/akvaristom :), skusim postupne reagovat na Vase pripomienky:
Sorrymate napísal:Cau Roman, ja som objednaval rastlinky z shop.akva.sk a tiez od Rataja. Zo shop.akva.sk mi prisli vo velmi zubozenom stave, objednal som si kolekciu do 50l akva, maju to na stranke, su tam vlastne len dve kolekcie. Tretina rastlin boli ine druhy ako je tam pisane. Bol som velmi sklamany a nikto ma uz nepresvedci urobit to znovu. Naopak, s Ratajom som bol velmi spokojny, krasne zdrave rastlinky, uz ich mam aj zasadene asi druhy tyzden a drzia sa vynikajuco. Navyse nizke kobercove druhy balia do plastovej vanicky o rozmere 10x15cm myslim, stoja 140,-ceskych, ale stoja za to. Staci len cely obsah vyklopit a zasadit, pripadne preplachnut v peroxide, kvoli riasam a slimakom. Objednane rastliny expeduju vzdy v stredu a vo stvrtok na obed to mas doma. Postovne do Prievidze vyjde na cca 130,-Sk. Objednaval som si od nich pred casom aj substrat Aquaclay Ground, 2 balenia, spolu mali 16kg. Zo shop.akva.sk mi to neposlali, uvadzaju ze len vlastnym odberom, nie postou a od Rataja z Ciech nebol ziaden problem. Takze ja odporucam jednoznacne Rataja. A navyse, niekto to tu uz spominal, rastlinky zo shop.akva.sk su predrazene. Prepocitaj si Ratajove rastlinky kurzom ceskej koruny a vyjde ta to lacnejsie. Od Rataja to mas z prvej ruky. Shop.akva.sk je odberatel. S inymi online predajnami nemam skusenosti, ale medzi tymito dvoma volim Rataja.

Mily Sorrymate, medzi Ratajom a Ratajom aj ja volim Rataja, kedze s touto firmou uz nejaky ten piatok obchodujem a tiez som celkom spokojny s ich dodavkami aj ked sem tam... ako so vsetkym sa stane nejaky ten drobny zadrhel. Ja ako velkoobchodny odberatel firmy Rataj platim za kazdy dovoz tovaru 135CZK, plus 20CZK za sadbovac, plus 20CZK za kazdy karton s tovarom, tato cena je bez DPH 19% a nasobi sa prepoctovym kurzom 1,35 takze len doprava abalenie stoji 236SK bez DPH.... ty si zaplatil postovne do Prievidze ako vravis 130SK. Hmmm , dobre nie?
Okej , pises ze mas krasne posadene rastlinky od Rataja uz druhy tyzden v akvariu. Pytam sa ... uz ti zacali odhnivat spodne listky? Uz sa ti zacal menit tvar listov? Ak ano, vedz ze tvoje krasne emerzne rastlinky( u firmy Rataj je to cca 90%sortimentu u firmy AquaDaho este viac) sa zacali menit na vodnu ... submerznu formu, ktoru ked vyberies z akvaria a posles, bude presne v takom "zubozenom stave" ako ti prisli submerzne rastliny odo mna :o Ak si zakladas cerstvo akvarko, posledna vec ktoru mas vytvorenu su optimalne podmienky pre prechod rastlin z emerzu na submerz, ale to este len pride, preplachnutie peroxidom a likvidacia rias a slimakov? :) :) :) (zaujimavy nazor...)
Co sa tyka nazoru na predrazenie rastlin na mojom shope, je to hold moja nevyhoda, ze zijem na Slovensku a odvadzam 19% DPH (v cesku maju na rastlinky 5%DPH), platim za dopravu 3*tolko ako konecny spotrebitel, a to nehovorim o nakladoch na prevadzku pestovne, vody , elektriky a kurenia...
Ale podme spet k rastlinam, napadlo uz niekoho z Vas, preco vo vasich miestnych akvaristikach nemaju vyber rastlin? a ak maju , po tyzdni -dvoch od dovozu su v "zubozenom stave", a preco Hornbach a pod. firmy najradsej predavaju terarijne rastliny namiesto vodnych? Hold , nie je to take jednoduche krasne dopestovane emerzy previest na submerznu formu,ale to nech si kazdy vyskusa sam.
nanuska napísal:::ja som najspokojnejsia so shopom: vysluzil2
::a inak,... nic v zlom ale shop.akva je na nic, mna tiez sklamali,... vlastne nielen mna... nech si kazdy urobi vlastnu mienku

Nanuska je mi velmi luto ze som ta sklamal, ale kedze som otom nevedel - ziaden feedback o sklamani som od teba nedostal, ziadna reklamacia nic podobne sa nekonalo ,tak ako som mal zjednat napravu ?
bettina napísal:ja musim s vami len suhlasit - tiez ma v shop.akva sklamali - objednala som si sadu testov od Rataja a poslali mi ich, ale boli tesne pred skoncenim doby platnosti
rastlinky sa dali...

este musim dodat - urobila som chybu, ze som sa hned neozvala - ale ja som si tu splatnost vsimla az za 2 mesiace - a potom som uz na to kaslala.
je to prvorade ich povinnost kontrolovat co posielaju!!! :x

Oukej. co to znamena tesne pred skoncenim doby platnosti? Tovar bol posielany urcite v zarucnej lehote, to ze dva mesiace nepouzivas testy, hmm zato ja nemozem sorry, ja vypotrebujem test za tyzden napriklad. To by znamenalo, ze ak ja obejdnam testy od firmy Rataj, a poslu mi ich v tretom mesiaci 6mesacnej doby spotreby (co sa stava pravidelne) takisto ich v zaruke predavam, akonahle je tovar po zaruke mam smolu ostava na moju tarchu, a urcite to nebolo obdobie zeby koncila zivotnost 2dni po obdrzani zasielky. Aj napriek tomu...sklamanie ma opet mrzi, zial ak sa to dozviem takto na fore ako mam nato reagovat? Jedine ze odpisem... ale to nic na vecinezmeni, ak niekto nereaguje a nereklamuje ako mam opet vediet ze sa deje nieco nekale???? :shock:
nanuska napísal:::1x mi poslal pekne rastlinky, 2x boli v otrasnom stave ani jedna z x sa nedala dokopy a 3x to bolo este horsie prisli mi polozhite a vrecuska s PMDD (chemikalia:tenso) boli akoby zaliate vodou a vysusene. skalamala som sa. a ak si chce XP, svojich zakaznikov nalakat tak urcite nie takto. nech sa vyjadri aj on...
::najkrajsie rastlinky su podla mna od daho alebo priamo od pestovatelov a akvaristov: vysluzil, skala, dzoni, basi, je ich tu naozaj vela...

Nanuska, nehnevaj sa na mna,ale kedze neviem tvoje meno aby som pozrel v objednavkach, trosku ma zaraza jedna podstatna vec... Pises ze 1x ti prisli rastliny v poriadku, oki to som rad. Druhykrat si si objednala tovar... boli vraj v otrasnom stave a ani jedna z x sa nespametala. Je mi to velmi podozrive, pretoze tu by kazdy normalny zakaznik ihned reagoval a reklamoval ..ja by som to urobil tiez. Ty vsak zaryto mlcis a ziadna reklamacia/staznost/email/SS ???????? Ved si to nedostala zadarmo ale za peniaze, nie? Tak potom preco si nereklamovala ze ti vsetky rastliny odisli ? Ako pises tretikrat si objednala rastliny a prisli ti polozhnite, PMDD zaliate vodou ??? Tak toby nasrdilo uz aj mna , a to som veeelky kludas :o :wink: , a ty zas ziadna reakcia, ziadna reklamacia, ziadna spetna vezba...xixixi to si si nechala az sem na Forum??? Ja nedbam, comam k tomu dodat, len ze nememu decku ani vlastna maticka ... ale topozante kazdy :) Zaujimave natom je este jedna vec, ved sme si prednedavnom - pred burzou v Bratislave vymienali SS a ani polsloukom si nezmienila ze ti pokapali rastlinky, resp ze ti prisli ako pises "polozhnite"
janko napísal:Aj ja som chcel nakúpiť burinu do akva z shop.akva.sk a dobre som spravil , že som sa k tomu neodhodlal.

U nás v mestečku je jedna predajnička čo akotak stojí za to ale rastliny vozia stále tie isté už niekoľko rokov,a ani s tou ich vitalitou nie jenejak extra, takže som bol odkázaný pomôcť si vlastnými silami.

Sedím pri nete akva.sk a sledujem, dohadujem sem tam niečo ponúknem, bol som na burze v BA a bol som spokojný, všetko som zohnal ,čo som potreboval , všetko som mohol vidieť, omaknuť , aj keď tam bolo dusno a hlava na hlave.

Najlepšie j pomeniť si "veci" medzi samotnými akvamaniakmi

janko , janko... dobre si urobil ze si sa neodhodlal :) Na burze v Bratislave som ako jednu z veci okrem predaja rastlin videl to, aby sa zakaznici mali moznost nazivo pozriet ake "polozhnile a rozpadavajuce sa rastliny ponukam na eshope. Janko aspon ze si sa cestne priznal, ze si nakoniec nakupoval na www.shop.akva.sk aj ked som namiesto balika podal z polystyrenovej skatule rastlinku co sa ti pacila ja osobne, ak si si vsimol, bola zabalena v celofanovom vrecusku a dostal si ju do igelitovej tasky. Presne takto isto sa balia vsetky rastliny ked ich posielam postou a to co som prezentoval v Bratislave na burze ..ti ktori tam boli videli. Ja som bol ten 2metrovy xlapik co mal ruky 3hodiny ponorene do akvarii a podaval z polystyrenovych skatul mnozstvu zakaznikov - ja si trufam povedat pekne rastlinky. :D :D :D

Este v kratkosti na zaver by som xcel jednu vec doplnit, vzdy som sa snazil aj sa snazit budem vychadzat kazdemu zakaznikovi co najviac v ustrety, nikdy som na ziadnu reklamaciu nikomu nepovedal ze je neopodstatnena, a ti co ma osobne poznaju, comaju odo mna rastliny a vdaka nim krasne akvaria, vedia co ponukam, ako to posielam a aky pristup ku kazdemu zakaznikovi mam. Tu nech vravia ini. Ti co boli u mna osobne v pestovni...a nie je ich malo videli ako rasltiny pestujem ,skladujem a zakaznici na burze v BA videli aj co predavam . Ceny,politiku statu , kurz ceskej koruny voci slovenskej neovplyvnim, na prvotnu otazku Ro mana, ktoremu eshopu dat zarobit odpovedam , toto je kazdeho volba. Ja sam tiez najradsej nakupujem tam, kde je to najvyhodnejsie, ale to nie vzdy znamena ze kupujem najlacnejsie veci -tym nexcem nic povedat na ceny AD a Rataja -obidve firmy sumaximalne seriozni dodavatelia s 30rocnymi skusnostami v pestovani rastlin, ak sa rozhodli ist cestou priamych dodavok konecnemu zakaznikovi je to ich volba...ale tato volba je sposobena tym ze aj ony potrebuju prezit a zarobit sina seba, pretoze trh s rastlinami totalne upada , na slovensku pomaly nenajde clovek akvaristiku kde by okrem nejakych zakladnych buriniek kupil sortiment rastlin. Je vsak potrebne vziat v uvahu to , ze dostane zmes emerznych a terarijnych rastlin, ved vzdy sa da vyhovorit nato, ze predsa nevytvoril si optimalne podmienky pre rast rastlin a preto ti skapali... je to bussines. Cim viac ti toho skape tym viac krat predame :o :o :o
Toto nie je moja cesta, je vsak otazka ci sa dalej vobec zaoberat predajom rastlin...Alebo sa nato vykaslem ako vsetky akvaristiky? :idea: :?:
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod XP » 08 Dec 2006 02:31 am

Inak pre zanietenych akvaristov ponukam velmi zaujimavy link, je to clanok p.Hořanka a p.Gabriela z firmy ATZ (renomovani ceski pestovatelia vodnych rastlin) kde sa venuje problematike emerz/submerz.... pre navnadenie kratka citacia:
" Submersní rostliny. Osobně jim jednoznačně dávám přednost. Ale jejich kultivace, trnsport i prodej je po všech stránkách náročnější. Zato si akvarista kupuje již hotovou rostlinu relativně konečného vzhledu. Tyto rostliny po přenesení rychleji negativně reagují na nepříznivé podmínky třeba i rozpadem listů. Některé druhy jsou tím přímo pověstné. V odpovídajících příznivých podmínkách však pouze po dobu adaptace a do obnovení funkce kořenového systému přibrzdí růst.

Shrnutí: Koupíme li dvě až tři rostliny emersní a za stejný obnos jednu rostlinu stejného druhu submersní a zasadíme je vedle sebe, nebudou po určité době k rozeznání.
A nad rámec shrnutí uvedu k současné situaci příklad, jenž je bohužel spíše pravidlem: Občas hrdě přibalíme k zásilce rostliny submersní za stejnou cenu jako "emersy". V příští objednávce se obvykle objeví požadavek: "Ale ty rostliny s měkkými listy mi prosím neposílejte!"
cely clanok k dispozicii na adrese: http://web.telecom.cz/atzhoranek/4_t_situace.htm
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod janko » 08 Dec 2006 09:23 am

XP!!
ja som chcel poukázať iba na to , že som naozaj nechcel kúpiť to , čo na vlastné oči nevidím , myslím stav a kvalitu.
Nikde v mojom príspevku nevidím , nech pozerám ako pozerám , žiadnu kritiku na tvoj shop, čítaj pozorne a zistíš že som iba sám seba uistil , že na burze nakúpiť od TEBA a shop.akva.sk bola DOBRÁ voľba, a pochválil som aj to , že som zohnal , čo som naozaj potreboval(eustralis stellata)

Ak som sa ťa
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod majko » 08 Dec 2006 09:49 am

Viem, ze odo mna to vyjde trochu cudne, ale musim sa XP a shop.akva.sk zastat. Ano, moze sa stat, ze nieco neodpoveda Vasim predstavam, ale s XP sa da vzdy dohodnut. Neverim, ze ked sa nedohodnete, ak sa Vam to a to nepaci.Ked som ja nieco potreboval tak som povedal co chcem a aj ked to XP oficialne nepredaval, zohnal mi to. Ak som nieco potreboval rychlo, tak nevahal a poslal mi to busom. Za 3-4 hodiny som mal tovar doma.
Kazda jedna jedinka rastlinka a rybka, krevetka ktoru mam vo svojom akvariu
Obrázok
je s shop.akva.sk .
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod strbino » 08 Dec 2006 10:51 am

Ro man napísal:orcan: Z obchodmi nemam najlepsie skusenosti... Som často na cestách, ale či v BA alebo ZA - všade mám pocit že predajcovia nerozumejú tomu čo robia...Rastlinky sú všade v hroznom stave. Včera som bol v ZA, obehol som 3 obchody a veľký prd som kúpil... Možno vyskúšam toho Rataja alebo AquaDaho.... Mám čas :-) Inak ked som len tak btw pozrel cenu hygrophila diff. u shop.akva.sk 60 Sk a v aquadaho 20 Czk....Jedine žeby bol rozdiel v množstve trsov alebo ??? ...

v ziline je jedna super akvaristika kde ti objednaju co len xces, ine nestoja za nic. Minule mna a nanusku presviedcal jeden predavac ( radsej nemenujem) ze predava ricciu. Mal tam kadicky v ktorych plávala lemna a napisane tam bolo riccia 10sk. Vravel ze je to riccia ale nie fluitans, ze je to specialny druh......je mi az smutno ked vidim ako sa snazi obchodnik za kazdu cenu nieco predat , alebo to bolo jeho nevedomostou? :idea:
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Wepman » 08 Dec 2006 11:04 am

Ja osobne sa musim XPho zastat, jednou velkou objednavkou rastlin som vykryl 450 litrove akvarko a tych rastlin bolo vela a desiatky druhov, sadil som ich celu noc. Pri niektorych som sice neveril ze sa spamataju, ale uz pred sadenim mi slo akva par tyzdnov kvoli zabehu a snazil som sa vytvorit dobre podmienky. A vysledok, uchytilo sa vsetko, asi az na 2 druhy, ktore postupne vymizli. Takze s jeho shopom spokojnost. Dokonca to slo len klasickou postou - balikom koncom tyzdna a bal som sa ze to ostane na vikend niekde na ceste, ale prislo to hned na druhy den.

Objednaval som tiez z akvashop.sk a tovar prisiel v poriadku, akurat som nan cakal jeden mesiac, ked uz presla standardna doba dodania pytal som sa na objednavku mailom a odpisali v style co chces, este nam tovar nedosiel od dodavatela. Ale to uz bolo tak rok do zadu. Skor ci neskor vsetkych konkurencia dotlaci k tomu ze budu musiet firmy investovat peniaze aj pri eshopoch do vlastneho skladu, inak nepreziju. Ludia si radsej objednaju nieco co pride za 3 dni ako za 3 tyzdne.
Obrázok používateľa
Wepman
 
Príspevky: 136
Obrázky: 16
Založený: 03 Nov 2005 09:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Sorrymate » 08 Dec 2006 13:01 pm

Ahojte vsetci.
V prvom rade sa chcem ospravedlnit XPmu, nevedel som ze akva.sk manazuje on, inak by som moju kritiku adresoval priamo jemu. Nemysli si, ze som chcel na teba kydat za chrbtom, to nie je moj styl. Ale podme teraz k tomu, co si napisal:

-hovoris, alebo skor porovnavas ako velkoobchodny odberatel, podotykam VELKOOBCHODNY mojich 130,-Sk za postovne s tvojimi 236,-Sk bez DPH? Chces mi povedat, ze za rovnake objednane mnozstvo platis viac ako ja? Napis prosim konkretnejsie, konkretne mnozstvo za konkretnu cenu.

-spodne listky mi zatial nezacali odhnivat, ani sa nemeni tvar listkov, ked zacnu, tak ti dam vediet.

-"preplachnutie peroxidom a likvidacia rias a slimakov? (zaujimavy nazor...)"
Tak tento postup nie je moj, ani som ho nevymyslel, ale ak sa ti to zda take smiesne, tak sa na to mozes spytat konkretneho cloveka od ktoreho som to cerpal: http://janfiser.wz.cz/themes/rubriky/rostliny.htm
Neviem ci tento postup je spravny alebo nespravny, odbornik nie som.

-pises: "platim za dopravu 3*tolko ako konecny spotrebitel, a to nehovorim o nakladoch na prevadzku pestovne, vody , elektriky a kurenia..."
Znovu sa chcem opytat. To platis za rovnake mnozstvo ako konecny spotrebitel? Ja ako obchodnik tiez platim za dopravu viac ako konecny spotrebitel, ale: objednavam podstatne vacsie mnozstvo ako spotrebitel a cena za konkretny druh tovaru je podstatne nizsia ako pre maloobchod. Tak teraz tomu nerozumiem. Si, alebo nie si velkoobchodny odberatel? Nakupujes za velkoobchodne ceny, alebo len velke mnozstvo?

-pises: "napadlo uz niekoho z Vas, preco vo vasich miestnych akvaristikach nemaju vyber rastlin? a ak maju , po tyzdni -dvoch od dovozu su v "zubozenom stave", a preco Hornbach a pod. firmy najradsej predavaju terarijne rastliny namiesto vodnych? Hold , nie je to take jednoduche krasne dopestovane emerzy previest na submerznu formu,ale to nech si kazdy vyskusa sam."
Nie je to celkom pravda. V akvaristike co som spominal vyssie maju rastliny prevazne od Rataja. Mal som moznost vidiet, ze niektore rastliny, ktore tam boli dlhsiu dobu boli krajsie a vyvinutejsie ako tie v mojom akva. Takze pravdepodobne bola chyba v pestovani u mna.
Dovod, preco nemaju siroky vyber, je v tom, ze menej narocne rastliny sa udrzuju lahsie a u tych narocnejsich okrem tych podmienok pre rast urcite rozhoduje aj cena nakupu, pretoze su drahsie a tym padom sa aj zuzuje mnozstvo potencialnych kupcov.
Myslim, ze vacsina akvaristik by bola schopna vytvorit podmienky pre rast narocnych druhov rastlin, ale rozhoduje tam cena a zaujem zakaznika. Pre priklad mozeme uviest taky Anubias var. nana, relativne nenarocna rastlina, ale cena zavazi dost... Pani majitelova mi to sama povedala, zozeniem ale mne sa to neoplati objednavat vo velkom, pretoze vacsinu kupujucich cena 100,-Sk odradi, ked mozu mat rastlinu za 30,-Sk. To je ta neznalost.

Takze na zaver by som to zhrnul. Roman sa pytal na nazor, ja som mu povedal svoje vlastne skusenosti. Nemam zaujem tu nikomu kazit kseft, hlavne nie tebe XP. Poukazal som len na moznost vyberu medzi tebou a Ratajom. Ak ja ako obycajny spotrebitel mam moznost objednat tie iste rastlinky od jedneho predavajuceho za lepsiu cenu a v lepsom stave a za rovnake postovne, tak preco by som mal volit toho druheho? Nehnevaj sa, ale mna nezaujimaju tvoje naklady, alebo vyska DPH. Ale cena a kvalita, tak ako kazdeho ineho. (U niekoho mozno len cena :D)
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod janko » 08 Dec 2006 13:32 pm

páči sa mi ako si tu meníte názory , počkám kto vyhrá.

každý si má možnosť dnes vybrať , tí co nevyberajú sú zlatá generácia nenáročných klientov, takých v obchode majú najradšej.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod nanuska » 08 Dec 2006 16:04 pm

XP napísal:
nanuska napísal:::ja som najspokojnejsia so shopom: vysluzil2
::a inak,... nic v zlom ale shop.akva je na nic, mna tiez sklamali,... vlastne nielen mna... nech si kazdy urobi vlastnu mienku

Nanuska je mi velmi luto ze som ta sklamal, ale kedze som otom nevedel - ziaden feedback o sklamani som od teba nedostal, ziadna reklamacia nic podobne sa nekonalo ,tak ako som mal zjednat napravu ?
nanuska napísal:::1x mi poslal pekne rastlinky, 2x boli v otrasnom stave ani jedna z x sa nedala dokopy a 3x to bolo este horsie prisli mi polozhite a vrecuska s PMDD (chemikalia:tenso) boli akoby zaliate vodou a vysusene. skalamala som sa. a ak si chce XP, svojich zakaznikov nalakat tak urcite nie takto. nech sa vyjadri aj on...
::najkrajsie rastlinky su podla mna od daho alebo priamo od pestovatelov a akvaristov: vysluzil, skala, dzoni, basi, je ich tu naozaj vela...

Nanuska, nehnevaj sa na mna,ale kedze neviem tvoje meno aby som pozrel v objednavkach, trosku ma zaraza jedna podstatna vec... Pises ze 1x ti prisli rastliny v poriadku, oki to som rad. Druhykrat si si objednala tovar... boli vraj v otrasnom stave a ani jedna z x sa nespametala. Je mi to velmi podozrive, pretoze tu by kazdy normalny zakaznik ihned reagoval a reklamoval ..ja by som to urobil tiez. Ty vsak zaryto mlcis a ziadna reklamacia/staznost/email/SS ???????? Ved si to nedostala zadarmo ale za peniaze, nie? Tak potom preco si nereklamovala ze ti vsetky rastliny odisli ? Ako pises tretikrat si objednala rastliny a prisli ti polozhnite, PMDD zaliate vodou ??? Tak toby nasrdilo uz aj mna , a to som veeelky kludas :o :wink: , a ty zas ziadna reakcia, ziadna reklamacia, ziadna spetna vezba...xixixi to si si nechala az sem na Forum??? Ja nedbam, comam k tomu dodat, len ze nememu decku ani vlastna maticka ... ale topozante kazdy :) Zaujimave natom je este jedna vec, ved sme si prednedavnom - pred burzou v Bratislave vymienali SS a ani polsloukom si nezmienila ze ti pokapali rastlinky, resp ze ti prisli ako pises "polozhnite"

::mily XP, nechcem tu teraz na teba kydat sposte reci ani nic ine, to by som nebola ja. povedala som len pravdu, a co je pravda nie je hriech. rastlinky som nereklamovala z dovodu, ze som si myslela, ze ich dam nejak dokopy, nuz nepodarilo sa a na reklamaciu bolo dost neskoro. davam ludom druhu sancu a objednala som si opat (3x), ale vrecuska s PMDD a rastlinky neboli prave v najlepsom poriadku :(. tretiu objednavku som nereklamovala a mozem povedat, ze to bola aj moja chyba (chcem podotknut, ze neobjednavam na svoje meno).
::co sa tyka Bratislavy,... bola som tam a mozem verejne priznat ze som si tam od teba kupila opat rastlinku, s ktorou som spokojna. ale je ine kupovat si nieco "invisible" a nieco "live". clovek moze posudit, v akom stave je rastlina... na vytvaranie konfliktov face-to-face som nemala 3x naladu (aj vzhladom na to, ze som mierumilovna osoba :wink: )
::skoda je len, ze som si neodfotila tie rastliny co mi od teba dosli :( , potom by si mozno videl, ze co mas "na sklade".
::kazdy ma o niekom vlastny nazor, ja tu nebudem nikoho presviedcat co si ma mysliet. kazdy nech sa riadi vlastnou skusenostou, niektory si pochvaluju shop.akva ale ja patrim do tej druhej polovice. sklamana som a aj budem, co sa tyka poslednej objednavky, lebo rastliny v takej strasnej podobe som este nevidela(a nielen to). viem ako je to z prechodom emerz/submerz, ale to co prislo sa nepodobalo ani jednemu a ani prechodu z emerzu na submerz popr. naopak. hola stonka a nic(max. kde-tu odumretý listocek v stave rozkaldom)
tot vse z mojej strany
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Kubo » 08 Dec 2006 17:08 pm

Zdravim vsetkych.
Musim sa aj ja zastat XPho pretoze to nieje len moj kamarat ale aj kvalitny chovatel,pestovatel rastlin a takisto predajca.Vravite tu niektory ze XP predava rastliny v zubozenom stave no ja som take unho este nevidel.Ked neverite chodte sa k nemu presvedcit.Je to kazdeho osobny problem ci objednavku reklamuje alebo nie no neotvorit usta ked nieco nesedi je pre predajcu ovela horsie ako reklamacia pretoze dotycny clovek ktory to posiela cize v tomto pripade XP si potom mysli "no fasa som rad ze to tomu cloveku doslo v poriadku" no ale pravda je ina a on nic netusi.Potom sa nanho vrhnete tu na fore ako na psa pretoze jednemu cloveku sa tu rozpletie nejak jazyk po 100rokoch vahania a pridaju sa dalsi ktory uz to iba doplnaju ale doteraz by asi ani necekli.XP sa potom uz iba moze usmiat a nieco si mysliet.Ved sme tu nato aby sme mu aj trosku pomohli aby sa mohol aj zlepsovat v obchodnom smere to znamena ze ked vam dojdu zhnite rastliny tak to reklamujem a on uz hned vie "aha tak to sa uz nesmie stat".Lebo kazdy predajca chce aby zakaznik bol spokojny aby od neho kupil aj druhy,treti Xty krat.Ja ho mozem iba pochvalit bral som od neho rastliny a ne jednu ani dve a ja uz viem ako to s rastlinami chodi.Ked kupim emerz viem ze rastlina dasapovedat prvy mesiac stagnuje pokial nezmeni listy.A ked si Sorrymate mysli ze jemu sa to nestane je na velkom omyle a nehovorim o tom ze ma novozalozene akvarko.A to este nehovorim aj o takych spekulantoch (vela takych poznam) co kupia narocne rastliny svietia na nich baterkou , nehnoja a potom sa cuduju ze im to zhnije a nerastie a nakoniec to hodia na tu firmu z kt. to brali.Vecsiu skusenost mam so submerzom kt. zacne hned rast samozrejme , ze aj submerz reaguje na zmenu vody , ale hned sa adaptuje.XPho submerz nema chybu keby ste videli jeho blixy v akvarku :D (a to nehovorim o tych eustralisoch co tam mal naposledy ktore rozpredal na tych trhoch) by ste nechapali ja este taku nemam ale casom chcem mat aj ja taku lebo uz som pokrocili akvarista co sa tyka rastlin ne tak sefe(XP) ? :D Len mi robi problem trosku ten novy akvarium.

Nemyslite si ze praca okolo e-shopu je jednoducha je to makacka jak svina a napriek tomu sa XP snazi dodavat tovar co najskor kazdemu.Myslite ze preco napr. Rataj niekedy posle uplne ine rastliny miesto objednanych a preco niekedy nema niektore rastliny,lebo nestiha.Kazdy je len clovek.Ja osobne mam dobre skusenosti s XPem.Ked sa vam zda ze shop.akva.sk je zly obchod tak od nich nekupujte mate na vyber vela inych obchodou z kt. si vyberiete pekne emerzy (fuuuuuj da sa povedat terarijne rastliny uz iba kvetinac s hlinou si predstavit) aj XP ich ma treba o nich poziadat ak ste so submerzom nespokojny. :wink:

Taze asi tak zatial :) Respekt pre shop.skva.sk :D :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod jano_i » 08 Dec 2006 17:55 pm

Tiez sa XPeho zastavam. 2x som bol u neho v pestovni osobne na nakup, raz som kupoval postou. Stale vsetko OK! Da sa s nim rozumne a kludne dohodnut a pokecat a este vas za to aj ochotne hodi na bus :D

2majko: krasne akva
Obrázok používateľa
jano_i
 
Príspevky: 210
Obrázky: 40
Založený: 04 Feb 2006 14:12 pm
Bydlisko: Senne City

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod orcan » 08 Dec 2006 17:55 pm

Ro man napísal:orcan: Z obchodmi nemam najlepsie skusenosti... Som často na cestách, ale či v BA alebo ZA - všade mám pocit že predajcovia nerozumejú tomu čo robia...Rastlinky sú všade v hroznom stave. Včera som bol v ZA, obehol som 3 obchody a veľký prd som kúpil... Možno vyskúšam toho Rataja alebo AquaDaho.... Mám čas :-) Inak ked som len tak btw pozrel cenu hygrophila diff. u shop.akva.sk 60 Sk a v aquadaho 20 Czk....Jedine žeby bol rozdiel v množstve trsov alebo ??? ...


Ja som rastlinky nakupil v jednej akvaristike u nas v Petrzalke. Maly obchodik, no majitelka je akvaristka a o rastlinky sa velmi dobre stara. O velkych obchodoch typu Baumax, Hornbach skoda hovorit, pretoze rastliny maju naozaj v ubohom stave a v Baumaxe maju dokonca prepad vody, ktory vhana vela vzduchu do vody. Ked som sa predavaca pytal, preco to tak maju, tak mi povedal, ze to je len dobre, ked tam ide vzduch :) V tejto akvaristike ma pani oddelene akvarko specialne na rastliny, kde ma len cisto biologicku filtraciu a skoro ziadne prudenie vody. Rastliny bez rias a vzdy cerstve. Objednava od Aqua-Daho a da sa s nou aj dohodnut na objednani vacsieho poctu... Len neviem, ci ti vyhovuje, ze je v Petrzalke
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Sorrymate » 08 Dec 2006 18:22 pm

Cau Kubo,
neviem ako si prisiel na to, ze sa mi rozviazal jazyk po 100 rokoch... Niekto tu nahodil taku temu, chcel vediet nazor, tak som odpovedal. To, ze ty si mal od neho vzdy perfektne rastliny este neznamena, ze aj druhy. Mne sa to bohuzial stalo, a este horsie na tom je to, ze prvykrat. Povedz mi, ako by si reagoval ty?
Ja som si povedal, ze kaslem na to, lebo o reklamacii tovaru, ktory bol nakupeny cez e-shop vieme kazdy svoje a taktiez nemam s tym ziadne skusenosti. Povedal som si, ze ma sklamal, ale ved nevadi, su aj ini predajcovia, tak skusim...
Nezvelicuj, ze sme sa na neho vrhli ako na psa. Ja keby som vedel o koho ide, tak by som uz davno adresoval kritiku priamo na neho.
Dalsia vec, ja si absolutne nemyslim, ze ked zasadim perfektnu emerz rastlinu, tak sa mi prekonvertuje na perfektnu submerz len tak. Tak prosim ta, nepis co som nepovedal. Ja som iba povedal, ze tie od Rataja su zatial v pohode a ked sa s nimi zacne nieco diat, tak dam XPmu vediet.
Hovoril som o stave rastlin v tom momente ked mi prisli. Ja osobne som sa tu nestazoval, ze po case mi zacali hnit.
Ked mozu prist od Rataja rastliny v poriadku, tak preco nie od neho?
A poviem ti dalsiu vec. Bol poriadny rozdiel aj v baleni tych rastlin. Z akva.shop to bolo pobalene ako o 5 minut 12. Ked som otvoril krabicu, tak boli rastliny poprehadzovane, listy polamane, o zhnitych uz ani nehovorim. Mna nezaujima, ze XP to berie od Rataja, potom to v KE susi neviem kolko a nakoniec, ked si to niekto objedna tak to posle. A co ma vytocilo najviac bolo, ze listy valisnerie boli vsetky odstrihnute presne podla pravitka, povedal by som ze na polovicu, aj ked by sa v pohode zmestili do toho sacku co to bali. Ale ved odstrihnut je jednoduchsie a samozrejme rychlejsie, no nie?
A to najlepsie nakoniec! Tu mas link na shop.akva, presne na tu kolekciu rastlin, co som si objednal a o ktorej sa tu bavime. Dobre si precitaj, co je tam o nej pisane! Tymto vsetky vase argumenty o tom, ze je to emerz a ze to chodi od Rataja splasli ako bublina :D
http://www.shop.akva.sk/product_info.ph ... cts_id=221

Pre tych, ktorym sa to nezobrazi:

Štartovacia kolekcia akvarijných rastlín -MIX. Sada obsahuje kolekciu submerzne pestovanych rastlín z vlastnej produkcie, sada obsahuje cca 8-10 košíčkov rastlín, zmes rýchlorastúcich a pomalšie rastúcich tak, aby ste dokázali osadiť cca 80% plochy akvária. Podľa aktuálneho stavu skladu su v mixe rastliny určené do popredia, stonkové vyššie do pozadia, nizsie rastúce echinodory alebo anubiasy. Dalej sa v kolekcii vyskytujú ludwigie, hygrophily, bacopy, sagitterie, valisnerie, egerie... podla aktuálneho stavu skladu.
Naposledy upravil Sorrymate dňa 08 Dec 2006 18:39 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod thomas111 » 08 Dec 2006 18:33 pm

XP je super clovek, ma skusenosti a dobry pristup. Nikdy som nemal problem s ratlinami od neho. Sice stale ked nieco nakupujem tak si idem osobne k nemu do pestovne. Navari kavicku, posedime, pokecame, vyberiem co potrebujem... Proste ziaden problem. Keby som nakupoval prostrednictvom netu, tak v pripade, ze by mi doslo nieco poskodene, tak sa jednoznacne obratim na reklamaciu. To ze si niekto nieco kupi a potom po sto rokoch zacne niekoho obvinovat, tak to nieje problem predajcu, v tom musim suhlasit s Kubom. Co sa tyka odbornosti, tak o tom tu nemusime ani rozpravat. V akvaristikach po vacsine ani nevedia co predavaju a ked chcete nejaku inu rastlinu, ktoru nemaju na tom zozname rastlin ktore 500 rokov objednavaju, tak mate smolu. Predavac v tom pripade len hapka, ze moze kuknut do lajstrov, ze co to je vlastne za rastlinu alebo vam ponukne nejaku, ktora s pzadovanou nema spolocnu ani farbu ...

So shop.akva.sk som spokojny. Pokial potrebujem nejaku radu ohladom cohokolvek v akvaristike, XP je vzdy ochotny pomoct a vie splasit naozaj COKOLVEK :)
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Sorrymate » 08 Dec 2006 18:52 pm

thomas111, ale ved v pohode :). Nikto tu nespochybnuje jeho vedomosti z akvaristiky. Ja tu nekritizujem jeho osobu, ale tovar ktory mi poslal.
A thomas aj Kubo, ruku na srdce. Vzdy ste reklamovali vsetko, co sa vam pokazilo, alebo bolo hodne reklamacie?
Absolutne sa na neho nehnevam, ale po mojej skusenosti ho doporucit znamemu nemozem. Preto som ho nedoporucil ani Romanovi. Ty na mojom mieste by si mohol? Aj ked tych 400,-Sk za tu kolekciu nie je pre mna vela,co taki ludia, ktori obracaju kazdu korunu a baziruju na kvalite? Ako by sa oni zachovali na mojom mieste???
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod thomas111 » 08 Dec 2006 19:11 pm

Sorrymate napísal:thomas111, ale ved v pohode :). Nikto tu nespochybnuje jeho vedomosti z akvaristiky. Ja tu nekritizujem jeho osobu, ale tovar ktory mi poslal.


ved v pohode :) ... ja som s jeho tovarom spokojny

Sorrymate napísal:A thomas aj Kubo, ruku na srdce. Vzdy ste reklamovali vsetko, co sa vam pokazilo, alebo bolo hodne reklamacie?


...mam ju na srdci... ANO, vzdy, samozdrejme

Sorrymate napísal:Aj ked tych 400,-Sk za tu kolekciu nie je pre mna vela,co taki ludia, ktori obracaju kazdu korunu a baziruju na kvalite? Ako by sa oni zachovali na mojom mieste???


Prave preto by som zvolil tu reklamaciu...ked s niecim niesi spokojny, zaplatis zato, nedojde ti to co si si objednal, tak REKLAMUJ. Preco to potom rozoberas ked si tak nespravil?

Pozri. Kazdy ma pravo vybrat si. Ja som si zvoli tak, iny zvoli inac. Ke d niesom spokojny, dam to najavo. Ale stale si zvazim ci nenesiem sam kus zodpovednosti za to ,ze som v takej situacii...
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Sorrymate » 08 Dec 2006 19:31 pm

To akoze tu nemam pravo prezentovat svoj nazor, ked som nereklamoval?
Mimochodom, si perfektny obcan, ked si vzdy reklamoval. Ja taky nie som a mnoho dalsich...
Ja si radsej rozlepene tenisky na basketbal zlepim sam, akoby som mal mesiac cakat na vybavenie reklamacie, mozno aj s negativnou odpovedou.
By ma zaujimalo, ako je to s reklamaciou cez shop.akva, dufam ze sa k tomu XP vyjadri, ci vobec zakaznik ma nejaku sancu. Nehovorim o kamaratovi, ale zakaznikovi, ktoreho nepozna...

Cital som este raz tu poslednu vetu. Pozri, XP mi poslal nahovno tovar, aj druhym ludom, ale aj tak najvacsi k... som tu ja, lebo som nereklamoval. To je uz silna kava aj pre mna.
Naposledy upravil Sorrymate dňa 08 Dec 2006 19:35 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod thomas111 » 08 Dec 2006 19:35 pm

Sorrymate napísal:To akoze tu nemam pravo prezentovat svoj nazor, ked som nereklamoval?
Mimochodom, si perfektny obcan, ked si vzdy reklamoval. Ja taky nie som a mnoho dalsich...
Ja si radsej rozlepene tenisky na basketbal zlepim sam, akoby som mal mesiac cakat na vybavenie reklamacie, mozno aj s negativnou odpovedou.
By ma zaujimalo, ako je to s reklamaciou cez shop.akva, dufam ze sa k tomu XP vyjadri, ci vobec zakaznik ma nejaku sancu. Nehovorim o kamaratovi, ale zakaznikovi, ktoreho nepozna...

Sorrymate, takymto sposobom mozeme pokracovat ako sam uznas donekonecna. Ja ti predsa tvoj nazor neberiem, ani nehovorim ze nemozes mat pravdu...
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Sorrymate » 08 Dec 2006 19:43 pm

thomas pozri, stale ho tu obhajujete, ja to chapem, je to znamy, nemali ste s nim ziadne problemy. Ale ja som mal.
Tento problem sa tykal mna a jeho o konkretnej veci, ale vy tu sem pletiete aky je super a odbornik. Uz som ti raz povedal, ze tuto stranku veci nekritizujem, ale to, co mi poslal. Tak skus reagovat na tovar posielany cez e-shop a nie kupovany osobne. Ak taku skusenost nemas, tak myslim ze by si nemal do toho kecat. Nehnevaj sa. A pravo prezentovat svoj nazor mi beries, ked povies toto: "ked s niecim niesi spokojny, zaplatis zato, nedojde ti to co si si objednal, tak REKLAMUJ. Preco to potom rozoberas ked si tak nespravil?"
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Richard Tokušev » 08 Dec 2006 19:49 pm

Tu si treba na to zvyknúť. Vždy sa budú ohajovať známi a spolčovať sa proti vám.
Mám s tým osobné skúsenosti, to mi verte.

Keby som predával "šmejdy" asi by ma mali radšej.
Richard Tokušev
 

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Sorrymate » 08 Dec 2006 19:56 pm

Dobry vecer, pan Tokusev.
Nie som este zvyknuty, som tu len kratko :)
Vo vasej predajni som bol len raz, lebo som z PD, ale bol som milo prekvapeny. Uz na prvy pohlad zisti pozorny clovek ako sa konkretny predajca stavia k svojej predajni a zakaznikovi. Este ku vam zavitam...

Pre dnes koncim, idem sa niekam von odreagovat :D
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod thomas111 » 08 Dec 2006 19:57 pm

Sorrymate napísal:A pravo prezentovat svoj nazor mi beries, ked povies toto: "ked s niecim niesi spokojny, zaplatis zato, nedojde ti to co si si objednal, tak REKLAMUJ. Preco to potom rozoberas ked si tak nespravil?"

Ale ved ja ti neberiem pravo prezentovat ti svoj nazor :D .Len si myslim, ze je trocha hlupe, ked teraz rozoberas ze si sa nestazoval vtedy... Proste vtedy si mal PRAVO to reklamovat, teraz mas pravo sa akurat tak stazovat ale pravo na reklamaciu si stratil. Rozpravat si teraz uz mozes kolko chces ale tovar ti uz nikto nevrati, i ked v pripade XP-ho predpokladam, ze ten tovar dostanes aj tak ...

Pan RT, hladate si spojencov ? :wink:
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod marlo » 08 Dec 2006 20:04 pm

pani k Teme...aby som zasa nemusel robit policajta a mazat prispevky

Sukromne veci sa snazte vsetci riesit cez SS,IRC,Email,Skype,ICQ a pod

Ď.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod redw » 08 Dec 2006 20:15 pm

No aby sa zas tato tema trochu ukludnila tu je ta adresa čo som slubil na začiatku, sice ako som si všimol tak sa tu už stačila aj objaviť v predchádzajucich príspevkoch.
*
*
*
*
www.akvaprodukt.sk
*
*
nejaka citacia
"Dodávame iba kvalitné a svieže rastliny.
Rataj kolekcia 38 rastlín mix
Kolekcia 38, zväčša menej náročných rastlín typov Alternanthera, Hygrophylla,... doplnená niekoľkými kusmi Echinodorov
všetko submerzne pestované Sk (pozn. rastlinky zväčša volne ložené, balené v nafúknutom PE sáčku a krabici)."
*
*
*
*
No ja som tam nekupoval, tak neviem či si podla tých predchádzajucich príspevkoch niečo objednaš cez net.
Každopadne je ked som objednaval pmdd od XP tak prišlo rýchlo a uplne v poriadku.
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.