Kupa rastlin z eshopu



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Ro man » 08 Dec 2006 23:14 pm

Môj názor: Keby mne prišli od hociktorého e-shopu rastlinky akokoľvek poškodené, alebo iné ako som objednal, alebo by som bol s čímkoľvek z dodávky nespokojný, určite by som to "nereklamoval". Povedal by som si, že 1000,- Sk v prdeli a hotovo... Tovar typu "rastlinky" sa totiž "reklamuje veľmi zle :-)... a som jednoducho ten typ, ktorému sa nechce s takýmito "hovädinami" zaoberať a vlastne na to ani nemám čas... Už by som si na tej adrese neobjenal už nič - toť vsjo... Myslím že v prípade shop.akva.sk je pravda niekde uprostred - majiteľ by mohol priznať že nie vždy je všetko také 100% ako prezentuje... a s tou cenotvorbou má pravdu sorrymate.... Ja ak sa mám rozhodnúť a mám kupovať "mačku" vo vreci, tak od Rataja za polovičnu cenu.... ale pomaličky sa mi to v akvárku zbiera - na každej služobke sa mi podarilo kúpiť jeden dva košíčky :-)
Dúfam, že moja otázka tu nespôsobí ďalšie "trenice" :-)))) to by som veľmi nerád
Ro man
 
Príspevky: 13
Obrázky: 5
Založený: 04 Dec 2006 17:53 pm
Bydlisko: MT, TS

Reklama

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod nanuska » 09 Dec 2006 00:02 am

thomas111 napísal:...Sice stale ked nieco nakupujem tak si idem osobne k nemu do pestovne. Navari kavicku, posedime, pokecame, vyberiem co potrebujem... Proste ziaden problem...

::myslim,... ze keby som prisla aj ja na kavicku (ja radsej cajicek), a dokonca by som si mohla vybrat co potrebujem, tak by som odchadzala so 100% spokojnostou. ale bohuzial nie som z KE ani okolia a s XP sa osobne nepozname, takze veci sa maju asi inak,... :| :| :( :evil:
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Silvester Valentin » 09 Dec 2006 00:04 am

ale nanuska , uz hej na burze predsa :lol:
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod nanuska » 09 Dec 2006 00:11 am

Silvester Valentin napísal:ale nanuska , uz hej na burze predsa :lol:

::ano,... tam som si od XP-ho vybrala a mozem potvrdit (uz som spominala predtym), ze pri osobnom odbere ma clovek 100% spokojnost. ale cez net je to naozaj ako kupovat macku vo vreci.
::takze "osobny odberaci" a priatelia, teste sa 100%-ou spokojnostou. mi ostatni si musime postacit s nizsou kvalitou "vyrobku".
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Sorrymate » 09 Dec 2006 02:12 am

Roman a ty chod spat ako prvy, kvoli tebe sa to tu vsetko zomlelo :D
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod XP » 09 Dec 2006 03:43 am

nanuska napísal:::mily XP, nechcem tu teraz na teba kydat sposte reci ani nic ine, to by som nebola ja. povedala som len pravdu, a co je pravda nie je hriech. rastlinky som nereklamovala z dovodu, ze som si myslela, ze ich dam nejak dokopy, nuz nepodarilo sa a na reklamaciu bolo dost neskoro. davam ludom druhu sancu a objednala som si opat (3x), ale vrecuska s PMDD a rastlinky neboli prave v najlepsom poriadku :(. tretiu objednavku som nereklamovala a mozem povedat, ze to bola aj moja chyba (chcem podotknut, ze neobjednavam na svoje meno).

Mila Nanuska uz dvakrat som ta prosil o identifikaciu tvojich objednavok, a to nie preto, lebo ma zaujima tvoje civilne meno, ale preto aby som sa mohol vyjadrit konkretne ku tvojim objednavkam na "cudzie meno"... (zial na moju prosbu SS som od teba dostal dost cudnu odpoved..citujem: "
XP Napísal:
Napis mi prosim svoje civilne meno na ktore si objednavala, neviem topodla nicku zistit ktosi...

::myslim,... ze moje civilne meno ti bude na dve veci, a aj keby si ho vedel, tak mozem len podotknut, ze vsetko co som si objednavala bolo na ine meno nez moje.
nanuska


Podla toho co tvrdis prisli ti rastliny v stave rozkladnom, to si fakt myslis ze nejake hnile rastliny som schopny zabalit a poslat niekomu , a pytat za to peniaze? Kor este raz tvrdim a ZA TYM SI STOJIM , kedze kazdujednu zasielku balim osobne, ze jednoducho nie je mozne aby sa taketo nieco stalo. Kazda jedna rastlina je zabalena v celofanovom sacku presne tak isto , ako som ich predaval na burze v Bratislave, nasledne je cela objednavka zabalena do dalsieho sacku a nakoniec je krabica so zasielkou vystlana odrezkami papiera zo skartovacky, aby tieto "nelietali po krabici" pokial sa posielaju postou. V den odoslania odomna kazdy zakaznik dostava mail ze zasielka bola realizovana s naslednym komentarom: " Zasielka bola odoslana dnes 1.triedou, ocakavajte dobierku zajtra. Dakujem za objednavku a s pozdravom Ing.Bures "
Ja nemam dovod zatajovat svoje meno ako ty... shop.akva.sk nie je anonymna zalezitost nejakeho POBOXU ale je to moja prezentacia. A dostavam sa k meritu veci , ak si na avizo nereagovala a nechala si svoje zasielky lezat na poste a po tyzdni si si ich isla vyzdvihnut (toto som xcel overit odsledovanim tvojich objednavok) a potom si si vybalila "pohnite rastliny" - hold toto ja uz neovplyvnim, ja som ich pohnite urcite neodosielal, az taky pako niesom , ver mi.
nanuska napísal:::co sa tyka Bratislavy,... bola som tam a mozem verejne priznat ze som si tam od teba kupila opat rastlinku, s ktorou som spokojna. ale je ine kupovat si nieco "invisible" a nieco "live". clovek moze posudit, v akom stave je rastlina... na vytvaranie konfliktov face-to-face som nemala 3x naladu (aj vzhladom na to, ze som mierumilovna osoba :wink: )
::skoda je len, ze som si neodfotila tie rastliny co mi od teba dosli :( , potom by si mozno videl, ze co mas "na sklade".

to co mam na sklade to vidim kazdy den ked som v pestovni, a vidi to kazdy kto ku mne pride. Opet ... nie je co skryvat, ani ja nie som vsevedko, a nie kazda rastlinka je u mna excelentna, samozrejme ze mam aj ja rastliny ,ktore nakupim a nasledne mi xcipnu, ale nikdy by som si nedovolil poslat alebo predat niekomu rastliny alebo akykolvek iny tovar o ktorom nie som presvedceny ze zodpoveda kvalita cene.

nanuska napísal:::kazdy ma o niekom vlastny nazor, ja tu nebudem nikoho presviedcat co si ma mysliet. kazdy nech sa riadi vlastnou skusenostou, niektory si pochvaluju shop.akva ale ja patrim do tej druhej polovice. sklamana som a aj budem, co sa tyka poslednej objednavky, lebo rastliny v takej strasnej podobe som este nevidela(a nielen to). viem ako je to z prechodom emerz/submerz, ale to co prislo sa nepodobalo ani jednemu a ani prechodu z emerzu na submerz popr. naopak. hola stonka a nic(max. kde-tu odumretý listocek v stave rozkaldom)
tot vse z mojej strany

Kedze neviem identifikovat tvoje objednavky--neviem ake rastliny si kupovala, kedy to bolo, kedy sa balik odoslal a kedy si ho prevzala, nemas foto, nemas akykolvek reklamacny feedback, beriem toto co tvrdis ako sproste ohovaranie z tvojej strany. Akokolvek tolerantny zakaznik by po 3tej objednavke s ktorou by bol nespokojny reagoval !
Ty reagujes na fore po neviemakom dlhom case? Reaguj, kludne je demokraticka spolocnost ,kazdy ma pravo na svoj nazor,na svoju skusenost , na svoje pocity o tomto je toto forum. Tvoja skusenost ta vedie k tvojemu nazoru, nato mas pravo to je jasne a dobre si napisala, ze si sklamana aj budes....blablabla Ak je vsak chyba na tvojej strane... napriklad to ze si sa vykaslala a neprevzala nacas zasielku so zivym tovarom a vdaka tomuti to pohnilo (neviem to zistit, kvoli vyssie uvedenym dovodom, len to mozem predpokladat) si ochotna si priznat svoju vinu?
nanuska napísal:
Silvester Valentin napísal:ale nanuska , uz hej na burze predsa :lol:

::ano,... tam som si od XP-ho vybrala a mozem potvrdit (uz som spominala predtym), ze pri osobnom odbere ma clovek 100% spokojnost. ale cez net je to naozaj ako kupovat macku vo vreci.
::takze "osobny odberaci" a priatelia, teste sa 100%-ou spokojnostou. mi ostatni si musime postacit s nizsou kvalitou "vyrobku".

zas a znova - co ti dava pravo toto tvrdit? toto sa uz neda inak nazvat len ako sproste osocovanie... dakujem (btw mi sa pise s tvrdym y, ked je to mnozne cislo :) )
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod XP » 09 Dec 2006 04:57 am

Sorrymate napísal:Ja som si povedal, ze kaslem na to, lebo o reklamacii tovaru, ktory bol nakupeny cez e-shop vieme kazdy svoje a taktiez nemam s tym ziadne skusenosti. Povedal som si, ze ma sklamal, ale ved nevadi, su aj ini predajcovia, tak skusim...


Mily Sorrymate, tak nejak tomu nerozumiem... tak vieme kazdy svoje? alebo s tym nemas ziadne skusenosti... ???
Predpokladam ze si zacinajuci akvarista,ktory si zaklada svoje akvarium, xcem sa opytat jednu vec, predtym ako si si objednaval u mna tu kolekciu rastlin, precital si si informacie, ktore mam na eshope prave pre takych klientov ako si ty? Zacinajuci akvaristi , ktori pokladaju submerzne vypestovane rastliny s mekkym vodnym tkanivom za pohnite? Teraz mam konkretne na mysli informacie DODAVKY A DOPRAVA vid link http://www.shop.akva.sk/shipping.php Hrubo zvyraznena pasaz :
Je potrebné si uvedomiť , že sa jedná o vodné rastlinky, ktoré prekonávajú poštou cestu 1-2dni, po vybalení je potrebné ich ihneď uložiť do vody a nechať sa spamätať pár dní. Samozrejme ak pri rozbelení zistíte akúkoľvek nespokojnosť, poškodenie alebo iný problém, prosíme Vás ihneď nás kontaktovať. Samozrejmosťou je urýchlené zjednanie nápravy. Submerzne pestované rastlinky z vlastnej produkcie budú bez vody vyzerať po vybalení po ceste niekedy povädnuté a oslabené, avšak tieto sa v akváriu naozaj veľmi rýchlo adaptujú a spametajú sa. Môže sa stať, že zmena chemizmu vody, svetla, cestovaním...atď poškodí rastliny a tieto zhodia lístky (určite sa tak stane aj u emerzne pestovaných druhov - ich adaptácia na podvodnú-submerznú formu trvá o niečo dlhšie). Veľmi citlivé na tieto zmeny sú najmä niektoré druhy Cryptocoryne. V takomto prípade je potrebné zachovať kľud a rozvahu, ak sa rastlinka z tohto šoku nespamätá do cca 14 dní - dohodneme postup riešenia reklamácie osobne.

Takze moja otazka znie, po vybaleni rastlin a posadeni si pockal tych 14dni? Kolko rastlin z kolekcie sa ti uchytilo a kolko odislo, ake podmienky si im vytvoril...nemusime to rozoberat tu, ale submerzna rastlina sa vo vode jednak "narovna" a jednak ihned rastie...

Sorrymate napísal:Hovoril som o stave rastlin v tom momente ked mi prisli. Ja osobne som sa tu nestazoval, ze po case mi zacali hnit.
Ked mozu prist od Rataja rastliny v poriadku, tak preco nie od neho?

Co na nich nebolo v poriadku? Konecne si uvedom jednu podstatnu vec, Rataj posiela 95% vsetkych rastlin emerzne pestvanych... to je akoby si isiel do kvetinarstva a kupil si tam crepnikovy kvietok, bunecna struktura tychto rastlin je pevna, tvrda maju farebnost od slnka- sytozelene, fialove, cervene...ale toto vsetko sa ti zmeni ponorenim do vody . Preto tieto vyzeraju ako z rozpravky, a neskuseny, zacinajuci akvarista je happy ze kupil krasnu Alternateru rubru apod.... ale nato prides aj sam po case ked nezanevries kvoli tejto blbej diskusii na akvaristiku :)

Sorrymate napísal:A co ma vytocilo najviac bolo, ze listy valisnerie boli vsetky odstrihnute presne podla pravitka, povedal by som ze na polovicu, aj ked by sa v pohode zmestili do toho sacku co to bali. Ale ved odstrihnut je jednoduchsie a samozrejme rychlejsie, no nie?

Valisneria je rastlinka ktora bude rast donekonecna, ale aj nato casom prides... ked ju budes mat 17x otocenupo hladine a bude ti tienit vsetkym krasnym Ratajovym kytickam ... :D aj tebe neostane nic ine , iba vziat noznice a smiknut ju pod hladinou, a o dva tyznde zas a zas a zas a zas....
Aspon mas dokaz ze si dostal submerznu rastlinu, ano striham ju casto a nemilosrdne, inak by povedla nej nerastlo nic... Musis vsak uznat (dufam ) ze kosicek bol bohaty a husty a v kratkej dobe ak si ju nevyhodil sa ti urcite zacala pekne odnozovat a mnozit novymi vyhonkami. (ak samozrejme neskapala vdaka nevhodnym podmienkam...ale to pochybujem)

Sorrymate napísal:A to najlepsie nakoniec! Tu mas link na shop.akva, presne na tu kolekciu rastlin, co som si objednal a o ktorej sa tu bavime. Dobre si precitaj, co je tam o nej pisane! Tymto vsetky vase argumenty o tom, ze je to emerz a ze to chodi od Rataja splasli ako bublina :D
Štartovacia kolekcia akvarijných rastlín -MIX. Sada obsahuje kolekciu submerzne pestovanych rastlín z vlastnej produkcie, sada obsahuje cca 8-10 košíčkov rastlín, zmes rýchlorastúcich a pomalšie rastúcich tak, aby ste dokázali osadiť cca 80% plochy akvária. Podľa aktuálneho stavu skladu su v mixe rastliny určené do popredia, stonkové vyššie do pozadia, nizsie rastúce echinodory alebo anubiasy. Dalej sa v kolekcii vyskytujú ludwigie, hygrophily, bacopy, sagitterie, valisnerie, egerie... podla aktuálneho stavu skladu.

Este raz mily Sorrymate, ako pises to najlepsie nakoniec...
co vlastne z toho co pisem o kolekcii nebolo podla teba splnene? Ze rastlinky neboli pestovane submerze? Alebo ze ich nebolo 8-10kosickov?
Alebo to nebola zmes rychlo a pomalyrastucich? Alebo si s nimi neposadil 80% plochy? Alebo tam neboli rastliny do popredia? ci do pozadia? ci stonkove? Alebo si myslis ze neboli podla aktualneho stavu skladu? Do certa, z toho somuz fakticky jelen... Alebo ze tam nobola konkretna rastlina? -OUPS ale v sadach nikdy konkretne rastliny nemenujem, ze tam nebol echinodor 1-2ks podla stavu skladu, alebo anubias,? Tak naozaj vlastne neviem co som nedodrzal a naco sa odvolavas... prosim o vysvetlenie, aj ked to moze byt formou mailu, SS, skype..aby sme zbytocne nebrali webpriestor. Dakujem
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Sorrymate » 09 Dec 2006 10:33 am

Zdravim XP,
prepac, ale koncim uz s touto debatou, vidim ze to nema zmysel. Budes si tvrdit stale svoje, ja takisto.
Viac ako tie rastliny ma stve tvoj pristup, ake mas stale argumenty. Najskor to boli naklady na prepravu, prevadzku pestovne, potom vyska DPH a stale sa tu ohanas definiciami emerz a submerz. Nakoniec mi povies, ze som zaciatocnik.
Tym, ze kazdy vieme svoje o reklamacii cez e-shop som myslel to, ze ked pravidelne byvaju problemy pri reklamaciach osobne, tak ako to potom musi prebiehat cez net. Mozno, ze u teba je to ine, neviem, nereklamoval som. A neurobil by som to ani po tychto skusenostiach, lebo tych 400,-Sk mi za to nestoji. A tiez nemam povacsine cas na to.
Keby si bol spravny obchodnik, priznal by si si chybu, aj keby si ju nespravil. Ja sa takto musim doslova ponizovat skoro kazdy den pri hlupych ludoch a ich neopodstatnenych reklamaciach. Ale nikdy som ja osobne nevyslovil nazor, ze na vine je zakaznik a nikdy som mu to nepovedal priamo do oci. Vies, vzdy je lepsie sa vyhovorit na nejaku somarinu, ako davat za vinu spotrebitelovi. Pretoze, ako urcite velmi dobre vies, tak zakony v tejto republike chrania viac spotrebitela ako predajcu, tak nema vyznam sa hadat a hlavne to neprospeje tvojmu menu. Jeden nespokojny zakaznik sa vyrovna 100 spokojnym. Jasne, ze su aj taki, ktorim mozes priniest aj modre z neba, vzdy budu nespokojni, vacsinou su to taki, ktorych bavi vyryvat a vynachadzat problemy.
Este raz podotykam, ze sa na teba absolutne nehnevam, mozeme komunikovat aj nadalej na tomto fore. Ja som praveze rad, ze sme si vymenili nazory. A mozno, ze este niekedy od teba nieco kupim, ale to by si musel zmenit trosku pristup a dat mi na to dovod.
Toto je moj posledny prispevok k tejto teme.
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod janko » 09 Dec 2006 11:00 am

TO XP:

myslím , že sa tu neobhájiš pred všetkými, sám vidíš , že sú 50:50!
fakt to pre teba má zmysel sa každému k tej nešpecifikovanej nespokojnosti vyjadrovať?

zhodou okolností sme my dvaja mali tiež pred časom netspor ohľadom emg. ventilu, spomínaš?
na moju adresu to vtedy bola poriadna paľba aj z tvojej strany, a najlepšie čo som mohol spraviť , neposielať ďaľšie vysvetlenia do fóra, som aj učinil.
tým ti nechcem radiť, to bol moj postoj k veci.

Ak nie sú spokojní s tvojim e- shopom, tak si vždy na každej burze predpokladám , odporuč im ich navštíviť!!!!!!

alebo si ich , ak majú možnosť , môžu objednať v svojej akvaristike a tam nech "zacvakajú " za zdochlinky.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod XP » 09 Dec 2006 11:30 am

to Sorrymate: Prepac ak som sa ta dotkol oznacenim zaciatocnik, vychadzal som len z tvojich prispevkov tu na fore, kde si sa obratil s doboru vierou... Myslim ze som bol jeden z prvych, ktori ti aj odpovedali na otazky hnojenia atd... Uplne na 100% suhlasim s tvojim tvrdeniami o ponizovani sa pred zakaznikmi, mozem priznat svoju chybu, ale nemozem suhlasit s tym, ze som niekomu poslal hnile rastliny. Suhlasit sa da s tym ze k tebe dorazili hnile, takze sa pravdepodobne udialo nieco, cim sa poskodili po ceste - alebo nejako zasiahla vyssia moc??? :D
Oki, stane sa vselico, je mozne ze u mna su napohlad okej,a po dvoch dnoch cesty do Prievidze su hnile... Aj toto som ochotny pripustit. Moje otazky k tebe nexceli byt zhadzovacne voci tebe, bozechran, len som nakoniec xcel zistit, ci teda rastliny boli naozaj pohnite a nepouzitelne, alebo boli...len take ake su submerzy po posielani (vid stat dodavky) Ak ta "kriticky stav rastlin " viedol k tomu ze si si ich ani neposadil do vody, a nedal im sancu sa pozviechat a rozrast - ale hned si ich vyhodil vsetky do kosa, tak sa nemam ako obhajit. Vizualny dojem, ktory si nadobudol po rozbaleni ta viedol k tvojej nespokojnosti (myslim ze to tak pises).
Takze ta poprosim naozaj o odpoved, ci si ich posadil a ci sa ti nieco z nich uchytilo,pripadne pomer uspesnych/skapate... prosim.
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod XP » 09 Dec 2006 11:42 am

to Janko:
pametam sa na priebeh diskusie o ventile, a viem si predstavit tvoje zdesenie, ked ty v dobrej viere prides s niecim, co si myslis ze by mohlo pomoct kope ludi... a nakoniec v diskusii si ty za v*la :D
Aj tato tema mi pripada tak isto. Mna len zaujimalo to kde sa stala chyba, aby som sa jej samozrejme vedel v buducnosti vyhnut a zabezpecit spokojnost zakaznikov. Ked je clovek nasrdeny, tak v emociach napises kadeco, ten druhy sa toho chyti a je hadka na svete, (myslim ze toto je aj pripad s Nanuskou )
Na obvinenia ze posielam niekomu hnile prebytky vsak musim reagovat, snazim sa najst ten koren veci, co sa stalo , preco k tomu doslo a zjednat napravu. Mojimi dlhociznymi prispevkami sa snazim len rozanalyzovat kde sa stala chyba...a ak som schopny ju napravit tak to tak voci kazdemu zakaznikovi ihned ucinim. Ale ked neviem otom ze je niekto nespokojny a neda mi to vediet, len po case na fore napise svojunespokojnost bez toho aby som mohol konkretnu vec vyriesit v caseked vznikla...??? co by si robil v taky cas ty Janko?
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Sorrymate » 09 Dec 2006 11:51 am

Musim este reagovat, proste mi to neda. XP, cital som si este raz skoro vsetky prispevky a musim ti povedat, ze si u mna klesol este viac. Mam teraz na mysli to, ako si nanuske vyhodil na oci toto: "(btw mi sa pise s tvrdym y, ked je to mnozne cislo :))"
Je jedno ako reagovala a aky je ona clovek, taketo veci ohladne gramatiky sa proste nerobia, je to ponizujuce.
A hlavne, ty si bez chyby ze? Pan ING. Bures:
"polsloukom, bussines, tvojemu, nato, pestvanych, nobola"
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod XP » 09 Dec 2006 11:56 am

Mily Sorrymate, preco osobne injektivy? Ci som klesol alebo padol to su emocie, preco prosim neodpovies na to co som sa ta slusne uz parkrat pytal a obracias smer diskusie na gramatiku?
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Sorrymate » 09 Dec 2006 12:10 pm

Mily pan Bures,
pretoze smer na tu gramatiku si otocil prvy ty. Je jedno ake tituly mas pred menom, alebo za menom. Dolezite je, aky si charakter. A v takychto diskusiach sa charakter odraza. Pre mna je to ponizujuce a nemiestne, ked niekto druhemu vytyka gramatiku a pritom sam robi chyby.
A ked sme uz pri tych odpovediach, tak ty si mi tiez neodpovedal na niekolko otazok. Ked sa vratis spat k starsim prispevkom, tak zistis.

A k tym rastlinam. Jedine, co mi zostalo je uz spominana valisneria a egerie. Echinodorus mal uz priesvitne listy hned ako prisiel. Doslova boli predierkovane. Ten to nerozdychal. Ostatne som vyhodil, lebo boli vazne v katastrofalnom stave. Bacopa bola doslova hnila a polamana. Viem rozoznat makke tkanivo od hnileho.
A k tej valisnerii. Je to fakt nutne ustrihnut ju ako na pankaca? Ja osobne by som to nechal na zakaznika, co s tym urobi. Co ak ma vysoke akvarko a prave taku dlhu valisneriu chcel? A neverim, ze by sa nezmestila do toho sacku. Chce to len trosku trpezlivosti.
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod strbino » 09 Dec 2006 12:14 pm

.....................Podla toho co tvrdis prisli ti rastliny v stave rozkladnom, to si fakt myslis ze nejake hnile rastliny som schopny zabalit a poslat niekomu , a pytat za to peniaze? Kor este raz tvrdim a ZA TYM SI STOJIM , kedze kazdujednu zasielku balim osobne, ze jednoducho nie je mozne aby sa taketo nieco stalo. Kazda jedna rastlina je zabalena v celofanovom sacku presne tak isto , ako som ich predaval na burze v Bratislave, nasledne je cela objednavka zabalena do dalsieho sacku a nakoniec je krabica so zasielkou vystlana odrezkami papiera zo skartovacky, aby tieto "nelietali po krabici" pokial sa posielaju postou. V den odoslania odomna kazdy zakaznik dostava mail ze zasielka bola realizovana s naslednym komentarom: " Zasielka bola odoslana dnes 1.triedou, ocakavajte dobierku zajtra. Dakujem za objednavku a s pozdravom Ing.Bures "
Ja nemam dovod zatajovat svoje meno ako ty... shop.akva.sk nie je anonymna zalezitost nejakeho POBOXU ale je to moja prezentacia. A dostavam sa k meritu veci , ak si na avizo nereagovala a nechala si svoje zasielky lezat na poste a po tyzdni si si ich isla vyzdvihnut (toto som xcel overit odsledovanim tvojich objednavok) a potom si si vybalila "pohnite rastliny" - hold toto ja uz neovplyvnim, ja som ich pohnite urcite neodosielal, az taky pako niesom , ver mi. ..........
..........

uz mi to proste neda, ja som si objednaval spolu s nanouskou a aj s atilesom.
Objednavane to bolo na moje meno ak ho xces napis mi ss.
Nanuske dosla vtedy zhinta glossa, z ktorej sa dalo nasadit sotva 8 listkov, aj to je vela+ plno inych rastlin v podivnom stave. pmdd boli objednane aj ine ako prisli( pomer plantex a normalnych) Nereklamovali sme to lebo kvoli 300sk nemam chut ti vypisovat a chodit na postu znova posielat a nakoniec by sa tym mozno aj tak nic nevyriesilo, keby som bol z blizsia mozno by som nad tym aj uvazoval.
Preto nechapem ako mozes tvrdit neco take ze nanuska nema pravo pisat ze rastlinky boli v zubozenom stave. Mne to prislo akoby si ich mal objednane od rataja, nejaku tu dobu u teba postáli a potom boli odoslane........
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Sorrymate » 09 Dec 2006 12:46 pm

Mna zaujima jedna vec. Preco sa vsetci ozyvaju az teraz. Aspon to tak vyzera. Kde je pes zakopany???
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod atiles » 09 Dec 2006 13:06 pm

odveci:
je všeobecne známe že na internetových fórach diskutujú väčšinou mladý, liberálny ľudia, podnikaťeľ ako XP a RT a veľa iných, predsa nemôžu byť liberáli lebo to sa navzájom vylučuje!!!! podnikateľ nie je ochotný pripustiť inú možnosť a inú "pravdu" ako má on. základom liberalizmu je volnosť názorov a súťaže, a to si podnikatelia dovoliť nemôžu lebo veľmi rýchlo by dopodnikali, totižto oni si opačný názor prekladajú ako urážku ich tovaru, aj ja som si na burze v BA od XP ho kúpil hemiantus, bol v dobrom stave ale bolo ho veľmi málo a bol drahý, môj názor je že XP je zdierač a darmo to bude niekto vysvetľovať vetou že Rataj poslal také, a veď ako by znela veta od XP ho, kupujte si odomňa rastliny lebo sú v zlom stave a drahé, asi smiešne.
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod nanuska » 09 Dec 2006 13:16 pm

::ja si budem stat za svojim,... zatial ma OCI a moje vedomosti neklamu, to co som videla - som videla a nikto moju mientku nevyvrati.
::co sa tyka objednavok, vsetky boli hned po doruceni na postu prevzate do maximalne styroch-piatich hodin.
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod salik » 09 Dec 2006 13:43 pm

bettina, nanuska, strbino, atiles atd. - pokial ste neboli spokojny s objednavkou, nechapem preco ste to nereklamovali? mali ste ho "zozrat"
XP nie je anonymny rumunsky predajca, mate na neho viacero kontaktov - @, skype, telefon (!), na akve je dennodenne (ss/chat..)
to co tu odstupom casu predvadzate je ubohe
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod strbino » 09 Dec 2006 13:52 pm

salik napísal:bettina, nanuska, strbino, atiles atd. - pokial ste neboli spokojny s objednavkou, nechapem preco ste to nereklamovali? mali ste ho "zozrat"
XP nie je anonymny rumunsky predajca, mate na neho viacero kontaktov - @, skype, telefon (!), na akve je dennodenne (ss/chat..)
to co tu odstupom casu predvadzate je ubohe

ked napisal ze nema niekto pravo pisat ze rastlinky boli poskodene ozvat som sa musel , inak som to ani v plane nemal :evil:
a neviem ci nie je viac ubohe zapierat :evil:
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod salik » 09 Dec 2006 13:56 pm

strbino, prisla objednavka v zlom stave, zavolate mu, pokecate, nedohodnete sa, napisete do fora a pekne si ho podate, ziadny problem, ale nie ze tu budete vytahovat 1/2roka stare veci, tu sa nemame o com rozpravat
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Silvester Valentin » 09 Dec 2006 13:59 pm

atiles : aj liberalizmus ma urcite hranice. ak niekoho oznacis za zdieraca moze to brat ako osobnu urazku. povedat svoj nazor nie je zakazane ale potom si treba za to aj niest zodpovednost. samozrejme mavne (XP) nad tým rukou a moze ta ignorovat , je to vsak aj tvoja vizitka.
Ja som si objednaval pred casom testy a prisli mi v ubohom stave. Fe bol z polovice prazdny a z Ph tiez chybalo. skatula vsak bola vycpana papierom tak ako pisal vyssie ,ale viem si prestavit ako s nou hrali v postovom vozni futbal alebo hokej. za to ho vinit urcite nemozem ani nebudem . a natahovat sa s postou? na to zase nemam nerv
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Raviolka » 09 Dec 2006 13:59 pm

atiles napísal:odveci:
je všeobecne známe že na internetových fórach diskutujú väčšinou mladý, liberálny ľudia, podnikaťeľ ako XP a RT a veľa iných, predsa nemôžu byť liberáli lebo to sa navzájom vylučuje!!!! podnikateľ nie je ochotný pripustiť inú možnosť a inú "pravdu" ako má on. základom liberalizmu je volnosť názorov a súťaže, a to si podnikatelia dovoliť nemôžu lebo veľmi rýchlo by dopodnikali, totižto oni si opačný názor prekladajú ako urážku ich tovaru, aj ja som si na burze v BA od XP ho kúpil hemiantus, bol v dobrom stave ale bolo ho veľmi málo a bol drahý, môj názor je že XP je zdierač a darmo to bude niekto vysvetľovať vetou že Rataj poslal také, a veď ako by znela veta od XP ho, kupujte si odomňa rastliny lebo sú v zlom stave a drahé, asi smiešne.


Atiles... vyrazil jsi mi dech, doslova. Tohle není diskusní fórum mladých liberálů, ale diskusní fórum pro akvaristy bez rozdílu věku, pohlaví, ekonomického postavení, politického a náboženského smýšlení a nevímčeho ještě :!:

Vyřizujte si svoje zášti a dohady soukromě, ani jedna strana tady nezíská :-(
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod strbino » 09 Dec 2006 14:01 pm

..........Nereklamovali sme to lebo kvoli 300sk nemam chut ti vypisovat a chodit na postu znova posielat a nakoniec by sa tym mozno aj tak nic nevyriesilo, keby som bol z blizsia mozno by som nad tym aj uvazoval. ..............
a v tej dobe som nevedel ze XP=shop.akva
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.